Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

Scamander pisze: 05 cze 2019, 11:48 Jeśli już to delikatnie spadnie ale bez cudów. Już teraz w przedsprzedaży da się złapać za 105 złotych. Podstawkę szło momentami złapać za niecałą stówkę.
Gdzie?
Chyba, ze sie ma jakies turbo rabaty - nie widzialem nigdzie taniej niz te 120

EDIT: Pomyliłem wątki Clank i Aeon;s End :D Ja też WW dorwałem za 105 zł
Ostatnio zmieniony 05 cze 2019, 12:14 przez japanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1281
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: ShapooBah »

Smyk przez długi czas sprzedawał za 98 zł. Ja swoją wersję na shopgraczu kupiłem za jakieś 102 zł.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Largo »

japanczyk pisze: 05 cze 2019, 11:51
Scamander pisze: 05 cze 2019, 11:48 Jeśli już to delikatnie spadnie ale bez cudów. Już teraz w przedsprzedaży da się złapać za 105 złotych. Podstawkę szło momentami złapać za niecałą stówkę.
Gdzie?
Chyba, ze sie ma jakies turbo rabaty - nie widzialem nigdzie taniej niz te 120
Podstawkę udało mi się zakupić za 90 zł na hula hop z odbiorem osobistym. Myślę, że jak minie początkowy bum na wieczną wojnę to też będzie ja można za tyle wyrwać w jakiejś promocji :-)
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

japanczyk pisze: 05 cze 2019, 11:51 Gdzie?
Chyba, ze sie ma jakies turbo rabaty - nie widzialem nigdzie taniej niz te 120
https://i-szop.pl/szukaj/1/wieczna+wojna
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

Takie my bad - Pomyliłem wątki Clank i Aeon's End (też dyskusja o cenie) :D Ja też WW dorwałem za 105 zł
Ogólnie czerwiec zapowiada się miodnie :D

BTW polecacie jakiś insert do AE? Bo przy dwóch podstawkach juz mysle zeby to upchać w jedno pudełko.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 992 times
Been thanked: 433 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: KurikDeVolay »

Przez Gambita najprawdopodobniej poczekam na legacy po polsku (nie wierzę że się nie ukaże) i wpakuję wszystko do tego big-boxa. Ale jeśli już pakować do pudła od podstawki, to pewnie najlepszy byłby najzwyklejszy insert od jakichś LCG czy osadników/51 stanu + w pudle od małego dodatku wszystkie karty magów i Nemesis.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

O ile big box z Legacy w wersji Portalowej nie zamieni się w standard square box :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

Scamander pisze: 05 cze 2019, 12:41 O ile big box z Legacy w wersji Portalowej nie zamieni się w standard square box :D
A znając życie i praktykę Portalu to pewnie tak właśnie będzie ;-)
jak z Inis czy nowym Robinsonem
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Gambit »

japanczyk pisze: 05 cze 2019, 12:44
Scamander pisze: 05 cze 2019, 12:41 O ile big box z Legacy w wersji Portalowej nie zamieni się w standard square box :D
A znając życie i praktykę Portalu to pewnie tak właśnie będzie ;-)
jak z Inis czy nowym Robinsonem
Czy ja wiem. Patrząc na zawartość Legacy, może być ciężko zrobić z niego standard box
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: jrz8888 »

Ta gra dopiero znajdzie się na mojej półce i po raz pierwszy będę miał okazję ją przetestować.
Czy do tej pory wyszły jedynie dwa polskojęzyczne rozszerzenia: Bezimienni i Czeluście?
Co oznacza skrót, który jest nagminnie używany w tym wątku: WE? :wink:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Gambit »

jrz8888 pisze: 05 cze 2019, 13:26 Czy do tej pory wyszły jedynie dwa polskojęzyczne rozszerzenia: Bezimienni i Czeluście?
Tak
jrz8888 pisze: 05 cze 2019, 13:26 Co oznacza skrót, który jest nagminnie używany w tym wątku: WE? :wink:
WE = War Eternal, czyli angielski podtytuł Wiecznej Wojny :)
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: szafaaaa »

WE podobno przesunięta premiera na sierpień/wrzesień z powodu złej jakości komponentów.

Ale ludzie melduja że już gry odebrali. Moja paczka też już w drodze. Może mi ktoś wytłumaczyć jak gra może mieć przesunięta premierę i jednocześnie być już w rękach graczy? Ktoś już dostał i może potwierdzić jakość?
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Pewnie powtórka z podstawki. Wątpię, że to wycofali ze względu na jakość komponentów no chyba, że jest jeszcze gorzej niż było. Przy podstawce już narzekałem na jakość planszetek a i tak to puścili w obieg. Może się wykręcają jakością a znowu tłumaczenie uwalili. Prawda wyjdzie na dniach, wypowiedzą się osoby które otrzymały swój egzemplarz.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Largo »

No to pograne -,-
Swoją drogą na tym livie bardzo cieszyli się z wypuszczenia wiecznej wojny i otwierali nawet pudełko. Ciekawe co tym razem poszło nie tak :P
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Gambit »

szafaaaa pisze: 06 cze 2019, 15:29 WE podobno przesunięta premiera na sierpień/wrzesień z powodu złej jakości komponentów.
Jakieś źródła? Na FB cisza, na stronie cisza...
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: tsodo »

Gambit pisze: 06 cze 2019, 20:52
szafaaaa pisze: 06 cze 2019, 15:29 WE podobno przesunięta premiera na sierpień/wrzesień z powodu złej jakości komponentów.
Jakieś źródła? Na FB cisza, na stronie cisza...
Na grybezpradu.eu pisali. Ich news był rozpowszechniony przez Planszowe Newsy na FB.
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Damon22 »

I ktoś na forum tu wcześniej ładnie uprzedził. Mega wtopa to i o info trudno. ( To za MK łobuzy :twisted: )
A w ogóle to pierwsze opóźnienie z jakiego się ucieszyłem... Hero Realms i Mage Knight wystarczą na długo.
2 część Aeon's End? Przecież to kilo grania :shock:
Można poczekać!
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Tak jak myślałem nie wycofali tego ze względu na jakość tylko ze względu na błędy zawarte na kartach.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

Scamander pisze: 07 cze 2019, 14:51 Tak jak myślałem nie wycofali tego ze względu na jakość tylko ze względu na błędy zawarte na kartach.
Moje odczucie jest takie, że to jest trochę... niepoważne? Czy oni mają QC? Koretke?
Mają mega dużo wpadek na tym polu - Bolidy, Aeon's End, kolejny AE, Inis, Blood Rage...
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Podobno mają dział QC ale patrząc na ostatnie pół roku działalności wydawnictwa nie wiem co na tym dziale się robi bo chyba nie pracuje :lol:
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: polwac »

A Trzewik się zarzekał, że po wtopie z Inis zostali memem i chcą zrobić wszystko, żeby odzyskać dobry wizerunek firmy...no coś im nie wychodzi.
Za dużo youtubów, za mało roboty.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: skiba »

Scamander pisze: 07 cze 2019, 14:51 Tak jak myślałem nie wycofali tego ze względu na jakość tylko ze względu na błędy zawarte na kartach.
A są jakieś dowody na to? Z ciekawości pytam :-)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

skiba pisze: 09 cze 2019, 12:22
Scamander pisze: 07 cze 2019, 14:51 Tak jak myślałem nie wycofali tego ze względu na jakość tylko ze względu na błędy zawarte na kartach.
A są jakieś dowody na to? Z ciekawości pytam :-)
Prezes na live powiedział
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: RUNner »

Wreszcie zagrałem. Partia na 2 magów, rynek zalecany. Gnieworodny został pokonany, ale napsuł nam trochę krwi. Wygrałem, ale w grze było już trzech popleczników i robiło się gorąco. Nastawiłem się na atakowanie Bossa i plan się powiódł, ale jeszcze jedna runda i mogłoby się wszystko posypać w tej taktyce.
Plusy gry:
- szybki setup,
- losowa kolejność aktywacji - wprowadza to element pozytywnego chaosu do rozgrywki,
- dynamika rozgrywki,
- brak tasowania talii gracza - jakie to kapitalne rozwiązanie! Nie dość, że odpada dość męcząca czynność, to jeszcze dochodzi element planowania stosu kart odrzuconych. Dla mnie REWELACJA!
- odpowiednia liczba możliwych akcji do wykonania. Można kupić coś z Rynku lub pozyskać ładunek albo wzmocnić/otworzyć bramę. Eteru nie starczy na wszystko. Do tego aktywacja zaklęć na otwartych bramach - czekać czy lać od razu? Decyzji jest w sam raz, bo nie czułem paraliżu, a jednocześnie nie zawsze wiedziałem co będzie lepszym rozwiązaniem. Zresztą nic dziwnego - pierwsza partia to była.
- podatność na manipulowanie poziomem trudności. Gnieworodny to zapewne najłatwiejszy Nemesis, ale można mu dać więcej HP, graczom odjąć i pewnie będzie ciężko go pokonać.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Rikonelli
Posty: 90
Rejestracja: 26 sty 2019, 21:27
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Rikonelli »

RUNner pisze: 11 cze 2019, 10:30 Wreszcie zagrałem. Partia na 2 magów, rynek zalecany. Gnieworodny został pokonany, ale napsuł nam trochę krwi. Wygrałem, ale w grze było już trzech popleczników i robiło się gorąco. Nastawiłem się na atakowanie Bossa i plan się powiódł, ale jeszcze jedna runda i mogłoby się wszystko posypać w tej taktyce.
Plusy gry:
- szybki setup,
- losowa kolejność aktywacji - wprowadza to element pozytywnego chaosu do rozgrywki,
- dynamika rozgrywki,
- brak tasowania talii gracza - jakie to kapitalne rozwiązanie! Nie dość, że odpada dość męcząca czynność, to jeszcze dochodzi element planowania stosu kart odrzuconych. Dla mnie REWELACJA!
- odpowiednia liczba możliwych akcji do wykonania. Można kupić coś z Rynku lub pozyskać ładunek albo wzmocnić/otworzyć bramę. Eteru nie starczy na wszystko. Do tego aktywacja zaklęć na otwartych bramach - czekać czy lać od razu? Decyzji jest w sam raz, bo nie czułem paraliżu, a jednocześnie nie zawsze wiedziałem co będzie lepszym rozwiązaniem. Zresztą nic dziwnego - pierwsza partia to była.
- podatność na manipulowanie poziomem trudności. Gnieworodny to zapewne najłatwiejszy Nemesis, ale można mu dać więcej HP, graczom odjąć i pewnie będzie ciężko go pokonać.
Co do szybkiego setupu to imo nie jest tak kolorowo, chyba, że masz wszystkie rodzaje kart w oddzielnych woreczkach. Czasami zajmuje to długo, kiedy każdemu magowi trzeba dać karty początkowe, znaleźć i wylosować odpowiednie karty do talii Nemezis, wylosować i ustawić rynek etc.

Oprócz manipulowania początkowym życiem, wszystkie Nemezis mają na swojej planszetce trudniejszy wariant, jest naprawdę trudniej :twisted:

U nas, też w partii 2-osobowej, z Gnieworodnym walczyliśmy 3 razy i dopiero za trzecim udało się go pokonać. Królową Roju zniszczyliśmy za pierwszym podejściem, według mnie jest łatwiejsza.
Dzisiaj prawdopodobnie czeka nas starcie z Księciem Pożeraczy lub Maską Kłamstw, dam znać jak wyszło :D

Dużym plusem jest też szybkość rozgrywki. Kiedy każdy już wie, z czym to się je, partia zajmuje max godzinę, a naprawdę jest to godzina solidnego móźdżenia.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2019, 11:01 przez Rikonelli, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ