Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: vikingowa »

Kurczę, moim zdaniem setup jest bardzo długi jak na tak szybką grę.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Largo »

RUNner pisze: 11 cze 2019, 10:30 Gnieworodny to zapewne najłatwiejszy Nemesis, ale można mu dać więcej HP, graczom odjąć i pewnie będzie ciężko go pokonać.
Oj tu się nie zgodzę :-P moja pierwsza partia według zaleceń gry to był spacerek. Pamiętam, że wtedy pomyślałem, że jeżeli ta gra ma być taka prosta to chyba trzeba będzie ją sprzedać :-)
Potem wylosowalem rynek i magów i Gnieworodny nas zmiażdżył delikatnie mówiąc :-P
Stopniowo szło nam coraz lepiej. Na chwilę obecną tylko książe pożeraczy pozostaje niepokonany. A i hard mode udało się wygrać z niektórymi bossami.
Jest to chyba jedyna gra, w którą grałem ze znajomym chyba z 7h ciągiem, a i tak było mało.

Jeżeli chodzi o setup to podstawą jest dobre rozłożenie wszystkiego w pudełku. Pewnie jak wyjdzie już wieczna wojna to skuszę się na insert drewniany.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 980 times
Been thanked: 433 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: KurikDeVolay »

Ja tam kolejny raz radzę poczekać z insertem. Wyjdzie legacy, posiadacze mówią że sporo tam zawartości i pudła się raczej zmieścić nie da, więc.. Aż się prosi o przełożenie zapasowych śmieci i odpadów po legacy do pudełka od którejś z podstawek, a z big boxa po kampanii zrobić wersję all in, ważącą pewnie z 5kg. :D
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wroobel »

a czy sprawdzał już ktoś czy w drewniany insert od warboxa zmieści się i podstawka + te dwa małe dodatki co już wyszły + wieczna wojna?
Awatar użytkownika
Rikonelli
Posty: 90
Rejestracja: 26 sty 2019, 21:27
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Rikonelli »

Co do pierwszej gry - początkowe ułożenie talii z kartami "STOP A", "STOP B" itd. jest ciekawe, ale według mnie wprowadza jednak za dużo zamieszania, bo kompletnie nie uczy jak przechowywać i sortować karty. Setup do pierwszej rozgrywki jest na pewno szybszy, ale nie uważam tego za potrzebne rozwiązanie. Potrzebowałem 2-3 rozgrywek, żeby w miarę sensownie uporządkować i pochować karty do woreczków.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: RUNner »

Rikonelli pisze: 11 cze 2019, 11:16 Co do pierwszej gry - początkowe ułożenie talii z kartami "STOP A", "STOP B" itd. jest ciekawe, ale według mnie wprowadza jednak za dużo zamieszania, bo kompletnie nie uczy jak przechowywać i sortować karty. Setup do pierwszej rozgrywki jest na pewno szybszy, ale nie uważam tego za potrzebne rozwiązanie. Potrzebowałem 2-3 rozgrywek, żeby w miarę sensownie uporządkować i pochować karty do woreczków.
Nie grałem z tymi gotowymi i ułożonymi taliami. Tylko rynek sobie ułożyłem zalecany, ale normalnie będę losował.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: RUNner »

vikingowa pisze: 11 cze 2019, 10:55 Kurczę, moim zdaniem setup jest bardzo długi jak na tak szybką grę.
Kwestia organizacji pudełka. Ja mam insert do dużych pudełek LCG i jest spoko. Mi setup zajął między 5-10 minut, ale bliżej 5. To akceptowalny czas jak dla mnie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: ShapooBah »

A ja bez insertu schodzę poniżej 10 minut na ułożenie gry i to losując market za każdym razem. Ot diamenty w jednym woreczku, Zaklęcia w drugim, artefakty w trzecim podstawowe nemesis w jednym woreczku, a każdy z bossów w osobnym.
Tylko czasami dłużej zajmuje znalezienie unikalnego kryształu któregoś z magów. bo trzeba przewertować karty magów, a mam je wymieszane z iskrami i kryształami.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: RUNner »

Da się szybko ogarnąć setup, dlatego napisałem na początku, że jest szybki ;) Podstawa to porządek w pudełku, a jak zostanie osiągnięty, to sprawa drugorzędna.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 210
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 34 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: doczek »

Spoiler:
Insert i 5 Min max. Na Wieczną Wojnę miejsce też jest.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: jrz8888 »

I jak tam, gra jest już w sprzedaży, czy trzeba jeszcze trochę poczekać? Czytałem coś, że miał miejsce babol, nie popisali się z tłumaczeniem, to prawda?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: RUNner »

Mam nadzieję, że gra nie jest w decydującej mierze zdeterminowana przez rynek? Chodzi mi o samogrające układy z którymi ciężko przegrać i takie z którymi już na starcie gracze mają przechlapane?

A te dwa dodatki - Czeluście i Bezimienni... warto?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3327 times
Been thanked: 3189 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

RUNner pisze: 11 cze 2019, 19:06 Mam nadzieję, że gra nie jest w decydującej mierze zdeterminowana przez rynek? Chodzi mi o samogrające układy z którymi ciężko przegrać i takie z którymi już na starcie gracze mają przechlapane?

A te dwa dodatki - Czeluście i Bezimienni... warto?
Wszystkie rynki są wymagające, nie ma samograi, przynajmniej w podstawce
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Largo »

RUNner pisze: 11 cze 2019, 19:06 Mam nadzieję, że gra nie jest w decydującej mierze zdeterminowana przez rynek? Chodzi mi o samogrające układy z którymi ciężko przegrać i takie z którymi już na starcie gracze mają przechlapane?

A te dwa dodatki - Czeluście i Bezimienni... warto?
Jak ograsz podstawkę i nadal będziesz chciał więcej to jasne, że warto :) Więcej Nemezis i magów oraz trochę kart rynku sprawiają, że gra staje się jeszcze ciekawsza. Nemezis z dodatków mi osobiście bardziej się podobają.
Do rynku polecam używać randomizera ze strony internetowej i najlepiej grać w podobnym rozkładzie jak w standardzie - chodzi o ilość i koszt zaklęć, klejnotów i artefaktów :)
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: jrz8888 »

jrz8888 pisze: 11 cze 2019, 18:50 I jak tam, gra jest już w sprzedaży, czy trzeba jeszcze trochę poczekać? Czytałem coś, że miał miejsce babol, nie popisali się z tłumaczeniem, to prawda?
Podbijam.
Ktoś, coś?
bosu
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2018, 17:17
Has thanked: 15 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: bosu »

Nieprawda, 3 karty mają pomylone ilustracje.
Po więcej szczegółów odsyłam tutaj:
https://youtu.be/DtjdkH_JkX4
Zeluch
Posty: 17
Rejestracja: 14 kwie 2019, 08:38
Has thanked: 1 time

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Zeluch »

bosu pisze: 12 cze 2019, 07:28 Nieprawda, 3 karty mają pomylone ilustracje.
Po więcej szczegółów odsyłam tutaj:
https://youtu.be/DtjdkH_JkX4
Ktoś może wrzucić zdjęcia dobrych kart? :)
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 980 times
Been thanked: 433 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: KurikDeVolay »

jrz8888 pisze: 11 cze 2019, 18:50 I jak tam, gra jest już w sprzedaży, czy trzeba jeszcze trochę poczekać? Czytałem coś, że miał miejsce babol, nie popisali się z tłumaczeniem, to prawda?
Wieczna Wojna jest w przedsprzedaży, ale będzie dostępna dopiero koło września. Gdzieś wkradły się błędy i Portal nie chce wypuścić bubla, więc opóźnili premierę. Na ten moment najlepiej kupić pierwszą podstawkę. To w zasadzie kompletna gra, którą rozszerzysz o dodatki jak tylko gra ci "pyknie". Nawet nie jestem jakoś rozczarowany tym co zrobił Portal. Mam tyle gier do ogrania, że starczy mi na najbliższych 5 lat. A samo Aeon's End z dwoma małymi dodatkami dostarcza TONY regrywalności. Każda partia to miłe zaskoczenie i niepowtarzalna (dzięki randomizerowi) łamigłówka do rozegrania.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: jrz8888 »

Dzięki.
Ja mam w planie kupić jedynie podstawkę i Wieczną Wojnę. Powinno wystarczyć na lata.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3327 times
Been thanked: 3189 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

jrz8888 pisze: 12 cze 2019, 09:14 Dzięki.
Ja mam w planie kupić jedynie podstawkę i Wieczną Wojnę. Powinno wystarczyć na lata.
Apetyt rośnie w miarę jedzenia :-D
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: jrz8888 »

japanczyk pisze: 12 cze 2019, 09:17
jrz8888 pisze: 12 cze 2019, 09:14 Dzięki.
Ja mam w planie kupić jedynie podstawkę i Wieczną Wojnę. Powinno wystarczyć na lata.
Apetyt rośnie w miarę jedzenia :-D
Też prawda.
Ale wykluczam taką możliwość ze względu na notoryczny brak czasu.
Na dodatek mam trochę fajnych gier w skromnej kolekcji i kilka tytułów, po które również zamierzam sięgnąć. Biorąc pod uwagę opinie, że AE jest mega regrywalna i bardzo wiele oferuje, nie wspominając o dodatku WE, poszerzanie o kolejne dodatki nie miałoby najmniejszego sensu.
Pozdrawiam 😎
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1802 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Gambit »

Jak ktoś chce stracić czas patrząc jak nie umiem grać w War Eternal, to zapraszam :)
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: RUNner »

Druga rozgrywka i Gnieworodny znów pokonany. Rynek losowy, ale wydaje mi się, że szczęście mi sprzyjało. Przynajmniej nie miałem wrażenia, że coś mnie ogranicza. Trafiły się dwa fajne zaklęcia, których nazw nie pamiętam, ale jedno czyniło 3 rany plus 2 za zaklęcie na sąsiadującej bramie. W końcówce robiło to niezłe spustoszenie. Drugi czar umożliwiał zniszczenie do 2 kart z ręki, dając maks. 6 obrażeń. Nie dość, że atak był solidny, to jeszcze można było usuwać z talii słabe karty.
Żeby nie było, że było lekko to napiszę, że jeden z magów został z 2 punktami życia, a Gravehold stracił połowę wytrzymałości. Tym razem starałem się usuwać karty Nemesis na bieżąco, zarówno Popleczników, jak i Moce. Brakowało eteru na ładunki, przez co tylko raz każdy z magów odpalił swoją zdolność. Podoba mi się to, że trzeba podejmować nieoczywiste decyzje, ale piszę to z perspektywy drugiej partii, więc może z doświadczeniem przyjdzie automatyzm z Hero Realms?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 93 times
Been thanked: 42 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Damon22 »

RUNner pisze: 12 cze 2019, 21:08 zaklęcia, których nazw nie pamiętam, ale jedno czyniło 3 rany plus 2 za zaklęcie na sąsiadującej bramie. W końcówce robiło to niezłe spustoszenie.
Arka Chaosu. Jeden z najmocniejszych czarów. Jak to trafisz grając Jian to dopiero poczujesz moc;)
StanleyStone
Posty: 239
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 22 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: StanleyStone »

Spróbuj też potem trudniejsze poziomy tych samych potworów. Zmieni Ci się optyka na niektóre z taktyk chwilowo uznawanych za jedyne słuszne ;)
ODPOWIEDZ