Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 990 times
Been thanked: 433 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: KurikDeVolay »

W robocie ciężko mi grzebać po instrukcjach, ale w AE (jak w większości karcianek) widnieje zapis, że to co jest na kartach/planszetkach jest nadrzędne nad instrukcją. ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Gambit »

szyimon pisze: 31 lip 2019, 13:36Wynika z tego, że przy pomocy Kadir można przygotować do dwóch zaklęć na otwartej bramie w tej turze, ale zabronione jest przygotowanie zaklęcia na bramie, na której jest już zaklęcie, tzn. dołożenie drugiego zaklęcia (bo przeczy to definicji przygotowania zaklęcia). Pytanie, czy zdolność Kadir odnosi się do zdania (Na każdej Bramie może znajdować się tylko jedno przygotowane Zaklęcie), a nie zmienia zasady (Nie możesz przygotować Zaklęcia na Bramie, na której już znajduje się przygotowane Zaklęcie)?
Według mnie korzystając z jej zdolności, możesz w jednej turze, położyć dwa zaklęcia na bramie, która jest otwarta i pusta, ale nie możesz dołożyć drugiego zaklęcia na bramie, na której leży zaklęcie od zeszłej tury. Ale to tylko moja interpretacja. Może warto rzucić tym pytaniem na BGG. Tam zaglądają twórcy, więc odpowiedź może byc z pewnego źródła :D
Awatar użytkownika
vagus
Posty: 27
Rejestracja: 26 sie 2017, 08:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: vagus »

Hej. Ktos ma jakis dobry sposob na zabepieczenie planszetek graczy i nemezis wersji polskiej? Szkoda ze nie sa jak w wersji angielskiej
Sprzedam/wymienię: Aquatica, londyn, mini cywilizacja, kimono
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Freshus »

Wcześniej w tym temacie były wrzucane linki do koszulek na pocztówki, które nadają się do planszetek. Jeden z użytkowników wrzucał link do allegrowych, tańszych aczkolwiek trochę gorszej jakości (chociaż spełniają swoje zadanie). Ja wrzucałem link do stronki z trochę grubszymi i sztywniejszymi, ale parę złotych droższymi. Jak nie znajdziesz to wieczorkiem mogę jeszcze raz link podrzucić.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: RUNner »

vagus pisze: 07 sie 2019, 11:17 Hej. Ktos ma jakis dobry sposob na zabepieczenie planszetek graczy i nemezis wersji polskiej? Szkoda ze nie sa jak w wersji angielskiej
Zamawiałem coś takiego zgodnie z tym co znalazłem w tym temacie. http://www.marcia.com.pl/kieszonki-ochr ... p-489.html. Oczywiście koszulki są znacznie za długie, ale po przycięciu spełniają swoją rolę bez zarzutu.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
vagus
Posty: 27
Rejestracja: 26 sie 2017, 08:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: vagus »

super! dziękuję!
Sprzedam/wymienię: Aquatica, londyn, mini cywilizacja, kimono
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Gdyby ktoś miał chrapkę na więcej podstawowych kart nemezis to pojawiły się w sklepiku Portalu (można przy okazji złapać promkę z zaklęciem i poplecznikiem lub matę):

https://sklep.portalgames.pl/kategoria/ ... rt-nemezis

Obrazek
_leigam_
Posty: 941
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: _leigam_ »

a tak przy okazji po cichu, znów przesunięto premierę wiecznej wojny z sierpień/wrzesień na wrzesień/październik.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: RUNner »

Scamander pisze: 13 sie 2019, 17:47 Gdyby ktoś miał chrapkę na więcej podstawowych kart nemezis to pojawiły się w sklepiku Portalu (można przy okazji złapać promkę z zaklęciem i poplecznikiem lub matę.
Skusiłem się na cały komplet :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3201 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

_leigam_ pisze: 13 sie 2019, 17:55 a tak przy okazji po cichu, znów przesunięto premierę wiecznej wojny z sierpień/wrzesień na wrzesień/październik.
Nigdy jej nie ogłoszono oficjalnie po przesunieciu
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 241
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Kondzio167 »

Może mi ktoś powiedzieć z czego jest zrobiona mata dostępna w sklepie portalu?

Uważacie, że warta swojej ceny?
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Pierrnik »

Scamander pisze: 13 sie 2019, 17:47 Gdyby ktoś miał chrapkę na więcej podstawowych kart nemezis to pojawiły się w sklepiku Portalu (można przy okazji złapać promkę z zaklęciem i poplecznikiem lub matę):
Chciałem kupić komplet minidodatkow ale koszt 17 PLN za przesyłkę (przy koszcie kart 14 PLN)mnie odrzucił
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 267
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 265 times
Been thanked: 108 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: preshiq »

Pierrnik pisze: 14 sie 2019, 11:00
Scamander pisze: 13 sie 2019, 17:47 Gdyby ktoś miał chrapkę na więcej podstawowych kart nemezis to pojawiły się w sklepiku Portalu (można przy okazji złapać promkę z zaklęciem i poplecznikiem lub matę):
Chciałem kupić komplet minidodatkow ale koszt 17 PLN za przesyłkę (przy koszcie kart 14 PLN)mnie odrzucił
mam to samo :)

a w ogóle duzo dają te dodatkowe podstawowe talie nemezis? I czy to jest po równo 1,2 i 3 poziom czy inaczej ?
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 241
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Kondzio167 »

Marrr84 pisze: 14 sie 2019, 12:18
Pierrnik pisze: 14 sie 2019, 11:00
Scamander pisze: 13 sie 2019, 17:47 Gdyby ktoś miał chrapkę na więcej podstawowych kart nemezis to pojawiły się w sklepiku Portalu (można przy okazji złapać promkę z zaklęciem i poplecznikiem lub matę):
Chciałem kupić komplet minidodatkow ale koszt 17 PLN za przesyłkę (przy koszcie kart 14 PLN)mnie odrzucił
mam to samo :)

a w ogóle duzo dają te dodatkowe podstawowe talie nemezis? I czy to jest po równo 1,2 i 3 poziom czy inaczej ?
To właśnie powód dla którego rozważam kupno maty...
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: polwac »

Mata jest bardzo fajna, także polecam wziąć dopóki jest dostępna :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Kondzio167 pisze: 14 sie 2019, 10:16 Może mi ktoś powiedzieć z czego jest zrobiona mata dostępna w sklepie portalu? Uważacie, że warta swojej ceny?
Potwierdzam mata porządna i całkiem duża. Neopren o ile się nie mylę. Jeśli dużo grasz w AE i czekasz na kolejne odsłony to imho warto.
Pierrnik pisze: 14 sie 2019, 11:00 Chciałem kupić komplet minidodatkow ale koszt 17 PLN za przesyłkę (przy koszcie kart 14 PLN)mnie odrzucił
Co do kosztów przesyłki to rzeczywiście dziwnie Portal to liczy. Przy jednej promosce idzie wybrać przesyłkę pocztą (9 złotych, do przełknięcia) a przy dwóch już możliwa jest tylko wysyłka za 17 złotych, przy tych kilku promocyjnych kartach to trochę dużo...
Marrr84 pisze: 14 sie 2019, 12:18 a w ogóle duzo dają te dodatkowe podstawowe talie nemezis? I czy to jest po równo 1,2 i 3 poziom czy inaczej ?
To w zasadzie nie jest nowa talia tylko kilka promocyjnych kart do dorzucenia do talii z podstawki żeby zwiększyć rożnorodność. Moim zdaniem spoko tym bardziej, że żaden z dodatków do AE (pomijam tutaj standalone expansions oczywiście) nie dodaje nowych kart podstawowych nemezis.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: RUNner »

Pierrnik pisze: 14 sie 2019, 11:00
Scamander pisze: 13 sie 2019, 17:47 Gdyby ktoś miał chrapkę na więcej podstawowych kart nemezis to pojawiły się w sklepiku Portalu (można przy okazji złapać promkę z zaklęciem i poplecznikiem lub matę):
Chciałem kupić komplet minidodatkow ale koszt 17 PLN za przesyłkę (przy koszcie kart 14 PLN)mnie odrzucił
Dlatego ja jeszcze dołożyłem matę żeby trochę zamortyzować koszt przesyłki. Myślałem o niej od dawna, a ta wygląda na ładną i funkcjonalną.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
MManiekM
Posty: 196
Rejestracja: 15 lut 2019, 11:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: MManiekM »

Tak czytam wasze komentarze... I... Przekonaliście mnie, biorę wszystko!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: RUNner »

Wczoraj dostałem paczkę z matą i kartami. Mata jest bardzo fajna, wykonana chyba z identycznego materiału co mata w LE Alien, ale obecnie nie mam możliwości porównania. W każdym razie warto było ją kupić.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: woytas »

RUNner pisze: 17 sie 2019, 10:50W każdym razie warto było ją kupić.
A to dobra wiadomość jest :D
Mieści się do pudełka po zrolowaniu?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: RUNner »

Po zrolowaniu niestety nie. Na razie trzymam ją osobno, ale chyba można złożyć na kilka części.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: c08mk »

RUNner pisze: 17 sie 2019, 17:02 ...ale chyba można złożyć na kilka części.
Mata z BTiLC jest za duża i jest złożona w pudełku (taka jak z np. Aliena). Teraz po wyciągnięciu jest pognieciona i nie da się jej wyprostować. Tam gdzie była złożona jest po prostu naciągnięta i jest nadmiar materiału także nie ma szans na gładką powierzchnię.
Nie polecam składania.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: RUNner »

To też ja jej nie składałem, choć w takiej postaci do mnie została wysłana i nic się z nią nie działo.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: woytas »

Zakupiłem sobie mini dodatki i matę. Najbardziej się cieszę z dodatkowych kart podstawowych dla Nemezis. Byłem mocno zdziwiony, że jest ich tak mało w podstawce, ale po dołożeniu nowych jest już lepiej. Przydałoby się jeszcze kilka, może Portal coś kiedyś jeszcze przygotuje :)

Mata też jest całkiem fajna, tylko szkoda, że nie jest w poziomie. Być może była testowana wśród graczy, którzy siedzieli na przeciw siebie i taki pionowy układ lepiej pasował. Ja gram solo i bardziej by mi pasował układ poziomy.
W sumie to już wiem co z tym zrobię, mata pójdzie pod nóż i zostanie przecięta równiutko na pół :mrgreen: W ten sposób będę miał dwa niezależne kawałki, które będę mógł sobie układać na stole w dowolnej konfiguracji - pionowo, poziomo czy nawet osobno a pomiędzy nimi planszetki magów. Trochę irytowało mnie ułożenie elementów na macie a dokładniej to odwróciłbym układ, dolna połowa na górę a górna na dół. Przecięcie maty wyeliminuje ten mały dyskomfort.

Nie chciałbym, żeby ktoś pomyślał, że krytykuję. Absolutnie nie. Mata jest fajna i naprawdę warto ją kupić, to ja jestem dziwny :wink:
tommyray
Posty: 1290
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 545 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: tommyray »

woytas pisze: 23 sie 2019, 01:33(...)
Mata też jest całkiem fajna, tylko szkoda, że nie jest w poziomie. Być może była testowana wśród graczy, którzy siedzieli na przeciw siebie i taki pionowy układ lepiej pasował. Ja gram solo i bardziej by mi pasował układ poziomy.
W sumie to już wiem co z tym zrobię, mata pójdzie pod nóż i zostanie przecięta równiutko na pół :mrgreen:
I to jest dobra idea! Mi również mata w poziomie bardziej by odpowiadała... zatem cięcie!
ODPOWIEDZ