Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Migello84
Posty: 40
Rejestracja: 06 sty 2018, 19:56
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Migello84 »

Pytanie do osób, które ograły Wieczną Wojnę :) jak wypada w porównaniu do pierwszej podstawki ? Ciekawsza?
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: c08mk »

Czy może ktoś porównać pudełka z wersji polskiej i angielskiej? Nie pamiętam czy były identycznej wielkości (miałem kiedyś wersję polską w ręce ale nie pamiętam czy wielkość była identyczna, teraz wydaje mi się, że pudełko PL było trochę niższe...).

EDYCJA
Zapytam w takim razie inaczej, bo pewnie mało osób ma na raz wersję angielską i polską na półce :)
Czy byłby ktoś w stanie mi podać wymiary wewnętrzne pudełka z wersji polskiej?
KONIEC EDYCJI

Migello84 pisze: 01 lis 2019, 15:57 Pytanie do osób, które ograły Wieczną Wojnę :) jak wypada w porównaniu do pierwszej podstawki ? Ciekawsza?
Dokładnie już nie powiem jakie są różnice. Jest trochę nowych efektów przez, które gra się robi ciekawsza. Jeżeli chodzi o "drastyczną" różnicę to przy The New Age faktycznie czuć, że tam jest dużo nowego.
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Pierrnik »

Właśnie otworzyłem Wieczną Wojnę, jakość komponentów taka sama bądź ciut lepsza niż wersji podstawowej. Ponownie (i tutaj apel do Portalu) karty magów w pudełku wrzucone były luzem! Czarny marker załatwił sprawę. Portal w ramach "przeprosin" dodał do swojego sklepu randomizery rynku za 1 grosz. Szkoda, że nie dodał ich do pudełek z grą, albo jako promki do wysyłających grę sklepów, bo koszt 17 PLN za wysyłkę skutecznie odstrasza.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10805
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3331 times
Been thanked: 3189 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

Pierrnik pisze: 14 lis 2019, 17:07 Właśnie otworzyłem Wieczną Wojnę, jakość komponentów taka sama bądź ciut lepsza niż wersji podstawowej. Ponownie (i tutaj apel do Portalu) karty magów w pudełku wrzucone były luzem! Czarny marker załatwił sprawę. Portal w ramach "przeprosin" dodał do swojego sklepu randomizery rynku za 1 grosz. Szkoda, że nie dodał ich do pudełek z grą, albo jako promki do wysyłających grę sklepów, bo koszt 17 PLN za wysyłkę skutecznie odstrasza.
Tylko czy komus potrzebny karciany randomizer kiedy mozna znaleźc go online?
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: c08mk »

Pierrnik pisze: 14 lis 2019, 17:07 ...Portal w ramach "przeprosin" dodał do swojego sklepu randomizery rynku za 1 grosz...
Wcześniej zrobiłem sobie komplet ze screenshotów ale jak miałem okazję to wziąłem komplet dla siebie i kumpla. Przy dużej ilości kart to jest świetna opcja do zbalansowania marketu.
japanczyk pisze: 14 lis 2019, 17:12 Tylko czy komus potrzebny karciany randomizer kiedy mozna znaleźc go online?
Tak :) Co więcej w The New Age są randomizery dla wszystkich magów i nemezis które wyszły i też ich używam.
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Pierrnik »

japanczyk pisze: 14 lis 2019, 17:12 Tylko czy komus potrzebny karciany randomizer kiedy mozna znaleźc go online?
Właśnie ja bardzo lubię tego typu rzeczy na kartach.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Pierrnik pisze: 14 lis 2019, 17:49
japanczyk pisze: 14 lis 2019, 17:12 Tylko czy komus potrzebny karciany randomizer kiedy mozna znaleźc go online?
Właśnie ja bardzo lubię tego typu rzeczy na kartach.
Dla mnie to masochizm, tym bardziej, że setup w AE jest wystarczająco długi żeby jeszcze dorzucać do niego ręczne randomizowanie rynku na kartach jak telefon/komputer robi nam to kliknięciem.
MManiekM
Posty: 196
Rejestracja: 15 lut 2019, 11:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: MManiekM »

Właśnie otrzymałem kopie Aeons End. Niestety brakuje w niej zarówno poczatkowych kart magów, jak i nowych iskier oraz kryształów. Za to są kryształy i karty startowe magów z poprzedniej wersji Aeons End, kilka kart nemesis, jeden płonący opal... Ktos ma ten sam problem czy po prostu sklep, z którego było to zamawiane popełnił błąd?
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: ShapooBah »

Zareklamuj w wydawnictwie Portal, prawdopodobnie dostałeś jakiś wybrakowany egzemplarz.
MManiekM
Posty: 196
Rejestracja: 15 lut 2019, 11:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: MManiekM »

Zrobiłem tak od razu, niestety przy tym wydawnictwie trzeba się liczyć z tego typu problemami z góry. Po prostu jestem ciekaw czy to jednorazowy błąd, znaczy się pomyłka, bo przecież portal błędów nigdy nie robi czy znowu popuściły komuś wodze fantazji i problem jest szerszy.
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 93 times
Been thanked: 42 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Damon22 »

Scamander pisze: 14 lis 2019, 23:03 Dla mnie to masochizm, tym bardziej, że setup w AE jest wystarczająco długi żeby jeszcze dorzucać do niego ręczne randomizowanie rynku na kartach jak telefon/komputer robi nam to kliknięciem.
Już byłem gotów się przekonać, ale...
Randomizer w swojej podstawowej i optymalnej (przynajmniej dla mnie) konfiguracji (3 klejnoty, 2 artefakty, 4 zaklęcia) nie przewiduje zaklęć za 5 eteru! Chodzi mi o Market Setup 1.
Tasuję modyfikatory klejnotów w liczbie 4 i odrzucając niepasujący wybieram od najtańszego do najdroższego 3 sztuki. Czasami decyduje cecha więc może być np. 3-3-5 (randomizer nie pozwala). Artefakty obojętnie za ile, wybieram 2 z 3 - cechy pod strategię (niszczenie kart, wzmacnianie bram na przykład). Zaklęcia 5 z 4 i tu mieszanka decyzji z klejnotów i artefaktów: koszty od mniejszego do większego (bez powtórzeń typu 3 x 6 eteru), plus wybór cech specjalnych.
Na prawdę kilka minut nawet fajnej zabawy i dobry market jest. Lepiej resztę elementów ogarnąć, żeby szybko wyciągać. Grałem/gram dużo i często i się sprawdza (częściej wypadające elementy można też podmienić na następną kartę modyfikatora).
Pod tym względem to moloch regrywalności. Może ktoś poda lepszą pod tym względem grę...
Wiecznej Wojny planuję nie mieszać z "podstawowym" Aeon's End (+dodatki) do ogrania dodatków do WW. Nie wątpię, że po dodatkach "mój" (doświadczenie + inspiracje od innych) system wyboru marketu może być mniej wygodny, ale zobaczymy.
Dla mnie gra to nie wyścigi. Jak lubię grę i jest dobrze wykonana to "setup" jest przyjemnością!
Ostatnio zmieniony 15 lis 2019, 22:08 przez Damon22, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Damon22 pisze: 15 lis 2019, 20:43 Już byłem gotów się przekonać, ale...
Randomizer w swojej podstawowej i optymalnej (przynajmniej dla mnie) konfiguracji (3 klejnoty, 2 artefakty, 4 zaklęcia) nie przewiduje zaklęć za 5 eteru! Chodzi mi o Market Setup 1.
Zacznijmy od tego, że oficjalny randomizer jest... słaby. Jeśli korzystać z niego to najlepiej wybrać "random setup" i w przypadku gdy wyjdzie jakiś totalny potworek to można ewentualnie wylosować market ponownie chociaż w AE idzie nawet z bardzo słabym rynkiem zrobić wiele, wystarczy być bardziej plastycznym i dostosować się do zaistniałej sytuacji (przynajmniej na normalnym poziomie trudności, na trudnym randomowy setup potrafi zbyt często karać).

Co powiesz na randomizer który umożliwia ci ustawienie rynku według własnych potrzeb? Zarówno jeśli chodzi o rozłożenie typów kart (gemy/artefakty/zaklęcia) jak i ich kosztów. Polecam: https://aeons-end-randomizer.de/randomizer/
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 93 times
Been thanked: 42 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Damon22 »

Scamander pisze: 15 lis 2019, 21:04 Polecam: https://aeons-end-randomizer.de/randomizer/
Jest lepszy, ale dla mnie mniej czytelny - brak obrazków kart, polskich tłumaczeń, itp. Kwestia upodobań, znajomości angielskiego, itp.
Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić, można używać randomizerów, ale nie demonizowałbym kart modyfikatorów, bo napisałem jak z nich fajnie korzystać.
Kwestia gustu :wink:
Relox14
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2019, 19:31

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Relox14 »

Kupiłem Aeons end ze wszystkimi obecnie dostępnymi u nas dodatkami. Jutro prawdopodobnie dokupię wieczną wojnę. Czy powinienem wymieszać podstawkę z wieczną wojną od razu, czy coś stracę?
Ascalogan
Posty: 280
Rejestracja: 21 lip 2015, 14:45
Lokalizacja: Łaziska Górne
Has thanked: 4 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Ascalogan »

Kupiłem Wieczną Wojnę w polskiej wersji, podstawkę i dodatki mam po angielsku. W wersji angielskiej karty potworów i postaci są fajną, grubą tekturką. W polskiej wersji Wiecznej Wojny jakościowo odbiegają o kilkadziesiąt lat... Czy to jakaś pomyłka czy Portal tak obniżył jakość tych komponentów?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10805
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3331 times
Been thanked: 3189 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

Ascalogan pisze: 16 lis 2019, 10:35 Kupiłem Wieczną Wojnę w polskiej wersji, podstawkę i dodatki mam po angielsku. W wersji angielskiej karty potworów i postaci są fajną, grubą tekturką. W polskiej wersji Wiecznej Wojny jakościowo odbiegają o kilkadziesiąt lat... Czy to jakaś pomyłka czy Portal tak obniżył jakość tych komponentów?
W polskiej wersji są cieńkie tekturki - nie tylko w WW ale też w oryginalnej podstawce i dodatkach
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: c08mk »

Ascalogan pisze: 16 lis 2019, 10:35 Kupiłem Wieczną Wojnę w polskiej wersji, podstawkę i dodatki mam po angielsku. W wersji angielskiej karty potworów i postaci są fajną, grubą tekturką. W polskiej wersji Wiecznej Wojny jakościowo odbiegają o kilkadziesiąt lat... Czy to jakaś pomyłka czy Portal tak obniżył jakość tych komponentów?
Polska wersja jest ładniej wykończona. Coś za coś. Trwałość vs. efekt.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Blue »

c08mk pisze: 16 lis 2019, 10:53Polska wersja jest ładniej wykończona. Coś za coś. Trwałość vs. efekt.
Efekt tych foliowań? ;)

Raz że to przeszkadza bo sie światła odbijają, dwa że te planszetki są postrzępione już po otworzeniu pudełka. Nie ma jak bronić tego co zrobił Portal niestety. Chcieli taniej jest taniej(i może to dobrze pod tym względem że gra chodzi poniżej stówki), foliowanie to są groszowe sprawy przy takim druku, jak dla mnie te planszetki aż się proszą o laminowanie.
autopaga
Posty: 1402
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: autopaga »

Plus jest taki że zajmują mniej miejsca, a zmieszczenie dwóch podstawek i 4 dodatków w jednym miejscu z insertem to jest sztuka ;)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: elayeth »

Kupuje dużo gier, ale muszę przyznać, że tak słabo wykonanej gry dwano nie widziałem. Jakość wykonania żetonów mocno średnia. Tekturki bram żenująco cienkie. Karty też nienajlepsze. Jednak najbardziej boli słaba szata graficzna. Nemesis wyglądają jak projekty sprzed dwóch dekad, szkoda.

Na szczęście po jednej rozgrywce mechanicznie jest bardzo fajnie.
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 93 times
Been thanked: 42 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Damon22 »

10 podejść w konfiguracjach 1-3 do Megiery Bram i... mam wrażenie, że jej się nie da pokonać, lub wielkim fartem. Może specjalnie ustawianym marketem (dla mnie brak radości z kombinowania z tego co mamy).
Jak Wam poszło? Nie powinna mieć poziomu 8-10 :wink: ?
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: omas »

Nie wiem czemu tak masz ;) Megiere zrobilismy za pierwszym razem z internetowym randomizerem.
wallus86
Posty: 7
Rejestracja: 12 mar 2017, 20:12

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: wallus86 »

Z Magierą Bram na 2 osoby nigdy nie było problemu :) Z tego co pamiętam trzeba mieć trochę kasy na nią :) Niech jedna osoba idzie bardziej w ekonomię a druga lub pozostałe w atak :)
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 266
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 262 times
Been thanked: 108 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: preshiq »

Czołem ,
Chciałby ktoś zrobić krótki opis "wartości dodanej " zawartej w Wiecznej Wojnie vs podstawowe pudło (z dwoma małymi dodatkami). W jakim aspekcie jest wlasnie najwięcej wartości dodanej : nemezis, magowie, czy karty gracza ?
Thx
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: omas »

Pewnie nie bede odkrywczy. Wszystkiego po trochu.
ODPOWIEDZ