Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Aeon's End

Post autor: aeiou871 »

czytałem ostatnio angielską instrukcję do War Eternal, teraz przeglądam polską do Aeon's End (dostępną online) trafiłem na kolejną nieścisłość, którą porównałem z oryginalny rulebookiem do podstawki:

ENG: "Once you have finished your main phase, place all of the gem and relic cards you played this turn on top of your discard pile in any order."
PL: "Po zakończeniu fazy głównej, musisz umieścić wszystkie zagrane przez siebie w tej turze karty Zaklęć i Artefaktów na wierzchu swojego stosu kart odrzuconych, w wybranej przez siebie kolejności."

Polską instrukcję przeglądałem pobieżnie, więc możliwe, że jest więcej tego typu błędów.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Aeon's End

Post autor: Jiloo »

Oj tam, czepiasz się. Zaklęcie czy Kryształ – co za różnica ;)

Już tak nie odwalajcie całej roboty za Portal, bo jeszcze wszystkie błędy poprawią i nie będzie się do czego przyczepiać :roll:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Aeon's End

Post autor: Portal Games »

bo jeszcze wszystkie błędy poprawią i nie będzie się do czego przyczepiać
Taki jest plan. Pełne oświadczenie w tej sprawie tutaj: http://portalgames.pl/pl/aeons-end-popr ... -premiery/
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Aeon's End

Post autor: eventide »

Strach teraz Mage Knighta kupować, skoro Portal ma problemy z takim AE. A chciałbym. Tyle że nabędę grę za cztery stówy i co? Będę się wściekał, bo tutaj literówki, tutaj zmiana tekstu karty, tutaj złe pliki ktoś gdzieś przesłał niby, tutaj brakujące karty, tu nadmiarowe karty... To jest niesamowite i szczerze mówiąc naprawdę można być pełnym obaw o MK.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Aeon's End

Post autor: Arek001 »

Ja mam "starego" od Lacerty i w cale nie zamierzam się go pozbywać. Jak się okaże, że Trzewik nie nawalił baboli, to się dopiero wtedy zastanowię.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Aeon's End

Post autor: Kisun »

Ale wiesz że Trzewik nie zna i nie grał w MK? Więc nie on odpowiada za ewentualne błędy. Oczywiście pośrednio, tak, bo to jego firma. Jednak nie obarczał bym go za całe zło świata. Zwłaszcza że jego firma poprawia te błędy i za to mu chwała :)
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Aeon's End

Post autor: vikingowa »

Mam pytanie z innej beczki...
Czy ktoś jeszcze czeka na swój preorder? Wysyłali w piątek więc mój kurier się spóźnia😭😭😭
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Aeon's End

Post autor: Arek001 »

Kisun pisze: 26 lip 2018, 17:44 Ale wiesz że Trzewik nie zna i nie grał w MK? Więc nie on odpowiada za ewentualne błędy. Oczywiście pośrednio, tak, bo to jego firma. Jednak nie obarczał bym go za całe zło świata. Zwłaszcza że jego firma poprawia te błędy i za to mu chwała :)
Mówiąc Trzewik miałem w tym wypadku na myśli Portal. Moim zdaniem za dużo ostatnio jest błędów w wydawanych przez nich grach.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Aeon's End

Post autor: RUNner »

vikingowa pisze: 26 lip 2018, 19:42 Mam pytanie z innej beczki...
Czy ktoś jeszcze czeka na swój preorder? Wysyłali w piątek więc mój kurier się spóźnia😭😭😭
Ja kupowałem z allegro i czekam, ale chyba dostanę wersję poprawioną, tyle że z opóźnieniem.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Aeon's End

Post autor: Jiloo »

vikingowa pisze: 26 lip 2018, 19:42 (...)Wysyłali w piątek więc mój kurier się spóźnia😭😭😭
Jak masz kuriera to na 100% masz śledzenie i możesz sprawdzić co się dzieje z twoją przesyłką.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Aeon's End

Post autor: vikingowa »

Właśnie dostałam odpowiedź: ze względu na to, że jednocześnie kupiłam Detektywa to dostanę obie gry w dniu premiery tego drugiego w czym już poprawioną wersję Aeons End z brakującymi kartami. Ufff... mi to pasuje, jestem cierpliwa bo mam jeszcze w co grać. Ważne, że wszystko jasne i rodzice mogą spokojnie jechać na wakacje :-) (nie mieszkam w Polsce).
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End

Post autor: Wosho »

Dokupione oba dodatki w...Finlandii :)
Fajnie że nowe Nemesis mają wyższe poziomy trudności, nie fajnie że nie ma choćby kilku nowych basic cards bo trochę monotonnie się robi z deckiem nemesis.
Nowi magowie, ok bez rewelacji, dziwi mnie trochę Reeve, na pierwszy rzut oka mega mocna zdolność.
Jak na razie bez żadnych problemów w Tier 2 padli wszyscy z podstawki i Blight lord. Jestem ciekawy jak mocna jest 6tka i 7mka :)
Ograni w inne gry gracze chyba powinni grać od razu ze zwiększoną trudnością bo bez tego jest dosyć łatwo.
Tryb solo z ciekawości, Kadirka vs Rageborn z 3 kartami pokonany bez problemu.
Chyba trzeba będzie próbować hardmody niedługo :twisted:
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End

Post autor: Wosho »

Znowu pisze sam ze sobą ;)

Potwierdzona 4 fala, kickstarter na początku 2019 :)
poket
Posty: 344
Rejestracja: 15 wrz 2011, 17:19
Has thanked: 2 times

Re: Aeon's End

Post autor: poket »

Wosho pisze: 03 sie 2018, 14:07 Znowu pisze sam ze sobą ;)

Potwierdzona 4 fala, kickstarter na początku 2019 :)
Dobrze, że piszesz sam do siebie bo sporo ludzi by się nie dowiedziało. Tylko potwierdź prosze jakimś linkiem ze żródłem tej informacji.

Czyli planują od razu po wysyłce Legacy ruszyć z kampanią na KS z kolejnymi dodatkami?
Śmiem twierdzić że powoli się z tego zrobi za dużo dodatków.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End

Post autor: Wosho »

https://boardgamegeek.com/thread/203581 ... laytesters
Bez przesady jedna fala na rok jest bardzo spoko :)
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End

Post autor: Wosho »

Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End

Post autor: Wosho »

Którego setupu używacie w randomizerze?
Używałem market setup 1 i byłem zadowolony dopóki nie zorientowałem się że nie dodaje spelli o koszci 5 :?
I teraz lipa bo inne nie pasują żeby to miało sens.
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Aeon's End

Post autor: Wroobel »

Czy orientuje się ktoś w jaki sposób Portal rozwiąże temat błędów w egzemplarzach preorderowych?
Doślą prawidłowe elementy? Czy będzie wiadomo które i jak wymienić? Jakaś rekompensata za "straty moralne" :) ?
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Aeon's End

Post autor: vikingowa »

Portal oficjalnie oświadczył, że wszystkim którzy zamówili preorder poprawione elementy zostaną dosłane. Myślę, że dołączą notkę, które z czym wymienić.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Aeon's End

Post autor: maciejo »

Wroobel pisze: 03 wrz 2018, 11:05 Jakaś rekompensata za "straty moralne" :) ?
Dobre 8)
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Aeon's End

Post autor: Deem »

Wroobel pisze: 03 wrz 2018, 11:05 Czy orientuje się ktoś w jaki sposób Portal rozwiąże temat błędów w egzemplarzach preorderowych?
Doślą prawidłowe elementy? Czy będzie wiadomo które i jak wymienić? Jakaś rekompensata za "straty moralne" :) ?
Oczywiście - bezcenna, życiowa lekcja, żeby nic nie brać od nich w preorderze :p
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Aeon's End

Post autor: RUNner »

Deem pisze: 03 wrz 2018, 14:35
Wroobel pisze: 03 wrz 2018, 11:05 Czy orientuje się ktoś w jaki sposób Portal rozwiąże temat błędów w egzemplarzach preorderowych?
Doślą prawidłowe elementy? Czy będzie wiadomo które i jak wymienić? Jakaś rekompensata za "straty moralne" :) ?
Oczywiście - bezcenna, życiowa lekcja, żeby nic nie brać od nich w preorderze :p
Nie dramatyzujmy. Wydawca zauważył swój błąd i premiera się przesunie, ale to nie jest przecież "koniec świata".
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Aeon's End

Post autor: Deem »

@RUNner
Dramatem (no, powiedzmy, że dramacikiem) jest to, że praktycznie standardowo ludzie płaczą po portalowych preorderach, a mimo to nadal rzucają im kasę w ciemno. Jako społeczność nie uczymy się na własnych błędach.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: Aeon's End

Post autor: elbruus »

RUNner pisze: 03 wrz 2018, 14:45
Deem pisze: 03 wrz 2018, 14:35
Wroobel pisze: 03 wrz 2018, 11:05 Czy orientuje się ktoś w jaki sposób Portal rozwiąże temat błędów w egzemplarzach preorderowych?
Doślą prawidłowe elementy? Czy będzie wiadomo które i jak wymienić? Jakaś rekompensata za "straty moralne" :) ?
Oczywiście - bezcenna, życiowa lekcja, żeby nic nie brać od nich w preorderze :p
Nie dramatyzujmy. Wydawca zauważył swój błąd i premiera się przesunie, ale to nie jest przecież "koniec świata".
To już n-ta taka sytuacja :wink: Niektórzy się nigdy nie nauczą.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Aeon's End

Post autor: Jiloo »

RUNner pisze: 03 wrz 2018, 14:45
Deem pisze: 03 wrz 2018, 14:35
Wroobel pisze: 03 wrz 2018, 11:05 Czy orientuje się ktoś w jaki sposób Portal rozwiąże temat błędów w egzemplarzach preorderowych?
Doślą prawidłowe elementy? Czy będzie wiadomo które i jak wymienić? Jakaś rekompensata za "straty moralne" :) ?
Oczywiście - bezcenna, życiowa lekcja, żeby nic nie brać od nich w preorderze :p
Nie dramatyzujmy. Wydawca zauważył swój błąd i premiera się przesunie, ale to nie jest przecież "koniec świata".
Wydawca nie zauważyłby gdyby gracze nie wyłapali błędów na grafikach promujących grę. Gdyby nie przypadek to grę z blędami otrzymaliby pewnie wszyscy, a nie tylko preorderowcy.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ODPOWIEDZ