Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End

Post autor: RUNner »

Wysoki poziom trudności dla mnie jest obowiązkowy w grach solowych, ale pytanie jest takie czy tutaj mamy do czynienia z maszynką do zabijania graczy, na którą nie ma żadnej recepty? Bo jeśli tak to trochę słabo i nie wiem czy grę kupować czy nie? ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Aeon's End

Post autor: Gatherey »

RUNner pisze: 29 maja 2018, 12:28 Wysoki poziom trudności dla mnie jest obowiązkowy w grach solowych, ale pytanie jest takie czy tutaj mamy do czynienia z maszynką do zabijania graczy, na którą nie ma żadnej recepty? Bo jeśli tak to trochę słabo i nie wiem czy grę kupować czy nie? ;)
Zagrałem do tej pory z 4 nemesis ze zwykłej podstawki, i chyba 2 albo 3 z WE i muszę powiedzieć, że win ratio w okolicach 50%. Generalnie wszystko się obija o to, jakie karty na markecie, ale gra daje duzo możliwości, jeśli chodzi o tworzenie comb.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Aeon's End

Post autor: warlock »

e gra daje duzo możliwości, jeśli chodzi o tworzenie comb.
Jak dla mnie market jest za mały, żeby mówić o dużych możliwościach. 9 stosów, z których 3 to waluta (jeśli dobrze pamiętam). W Dominionie market ma 10 kart + waluta - tam kombogenność jest większa ;).
poket
Posty: 344
Rejestracja: 15 wrz 2011, 17:19
Has thanked: 2 times

Re: Aeon's End

Post autor: poket »

Nikt nie broni Ci zagrać na 2 stosy kryształów ( waluty) . Na stronie wydawnictwa jest randomizer marketu i tam można sobie zaznaczyć w jakim trybie będzie market (LINK).
Uważam że ilość kart w markecie jest wystarczająca a liczba zaklęć też daje zagwostkę które dać do marketu żeby pokonać Nemesis.
Grając w War Eternal na losowym sklepie udało mi się wygrać 1 partię z 7.
Oczywiście gdyby nie fakt że większość partii się przegrywa minimalnie jakieś kilka tur przed możliwym zwycięstwem to nie chciałoby się zagrać ponownie. A tę zwycięską partię to końcówkę graliśmy na stojąco ze ściśniętymi kciukami żeby nie wyszła jakaś ostra karta Nemesis.

Przez ten wątek będzie trzeb odświeżyć grę i pyknąć partyjkę.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Aeon's End

Post autor: vikingowa »

margrabius pisze: 28 maja 2018, 12:52 Niestety solo jest masakra. Tak jak Robinson - jak masz pecha to gra Cię pozamiata zaraz na starcie. Część nemezis mam wrażenie, że na solo lub w 2 są nie do przeskoczenia (jak się pojawi dużo minionów).
Ja akurat gram solo w Robinsona i zdecydowanie więcej wygrywam niż przegrywam a zabawa za każdym razem fantastyczna :-) Zastanawiam się właśnie jakby to było z Aeon's End bo bardzo mało ludzi widzę gra w nią solo... Gra się jednym magiem czy można dwoma? Jak wygląda sprawa z losowaniem kolejności ruchu?
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End

Post autor: Zack »

Ja nie grywam solo ale nie widzę w Aeon's End większego problemu z tym trybem. Można grać jednym magiem i wtasować 4 karty graczy (jakiekolwiek) do talii inicjatywy i ruszać się na każdą z nich. Problem jest tylko taki, że dużo kart jak i zdolności magów oddziałuje na innych magów, więc grając tylko jednym magiem pozbawiasz się wielu ciekawych efektów i synergii. W War Eternal Chyba 50% kart ma wyrażenie "any player", a niektóre mają "other player" (czyli jeśli jest jeden mag są bezużyteczne), a niektóre zdolności są tym lepsze im więcej graczy. Nie wiem jak jest w podstawce bo nie grałem jeszcze.

Generalnie w trybie solo grałbym dwoma magami i byłoby świetnie
Nadab
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2017, 20:26
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Aeon's End

Post autor: Nadab »

Zack pisze: 30 maja 2018, 18:07 Ja nie grywam solo ale nie widzę w Aeon's End większego problemu z tym trybem. Można grać jednym magiem i wtasować 4 karty graczy (jakiekolwiek) do talii inicjatywy i ruszać się na każdą z nich. Problem jest tylko taki, że dużo kart jak i zdolności magów oddziałuje na innych magów, więc grając tylko jednym magiem pozbawiasz się wielu ciekawych efektów i synergii. W War Eternal Chyba 50% kart ma wyrażenie "any player", a niektóre mają "other player" (czyli jeśli jest jeden mag są bezużyteczne), a niektóre zdolności są tym lepsze im więcej graczy. Nie wiem jak jest w podstawce bo nie grałem jeszcze.
Zgodnie z instrukcja do war eternal grając true solo jesteś własnym sojusznikiem i każda kart z opisem other player odnosi się do Ciebie, a jeżeli karta wywiera efekt na ciebie i innego gracza, rozpatrujesz efekt dwukrotnie.

True solo nigdy nie grałem, ale w war eternal z dodatkami na dwie ręce kilkanaście razy i miałem około 70-80 % zwycięstw, bez rozpatrywania jakichś złożonych strategii, czy budowaniu marketu pod konkretnego nemezis. Zazwyczaj nemezis, magowie i market byli kompletnie losowi i za każdym razem było przyjemnie, można było pokombinować, ale gra zawsze była płynna bez zastanawia się po kilka minut nad każdym ruchem, gdyż nie istnieje tylko jedna słuszna droga.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Aeon's End

Post autor: vikingowa »

Bardzo mi się podoba ten tryb true solo - logiczne dla mnie rozwiązanie problemu samotnej rozgrywki. Przekonałeś mnie! Mam tylko nadzieję, że dodatki znajdują się w najbliższych planach wydawnictwa.
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Aeon's End

Post autor: Wosho »

Zamawiacie z matą czy czekacie na swoje sklepy?
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Aeon's End

Post autor: vikingowa »

Wosho pisze: 04 cze 2018, 10:34 Zamawiacie z matą czy czekacie na swoje sklepy?
Oczywiście, że z matą :D
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Aeon's End

Post autor: Wroobel »

Wosho pisze: 04 cze 2018, 10:34 Zamawiacie z matą czy czekacie na swoje sklepy?
Też się skusiłem na matę :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Aeon's End

Post autor: seki »

A ja bez maty. Nie mam gdzie trzymać tych mat. Jedną już mam i jest przydatna ale w tytule, w którym często się podnosi karty. Tutaj wg uzyskanych informacji nie jest ona niezbędna do wygodnej gry więc odpuściłem.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Aeon's End

Post autor: polwac »

seki pisze: 04 cze 2018, 12:35 A ja bez maty. Nie mam gdzie trzymać tych mat. Jedną już mam i jest przydatna ale w tytule, w którym często się podnosi karty. Tutaj wg uzyskanych informacji nie jest ona niezbędna do wygodnej gry więc odpuściłem.
+1
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 432
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 60 times
Been thanked: 62 times

Re: Aeon's End

Post autor: Fiacik »

polwac pisze: 04 cze 2018, 13:22
seki pisze: 04 cze 2018, 12:35 A ja bez maty. Nie mam gdzie trzymać tych mat. Jedną już mam i jest przydatna ale w tytule, w którym często się podnosi karty. Tutaj wg uzyskanych informacji nie jest ona niezbędna do wygodnej gry więc odpuściłem.
+1
Tym bardziej, że jeżeli ktoś koszulkuje to jest 300+ koszulek do dokupienia.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Aeon's End

Post autor: Retro »

Fiacik pisze: 04 cze 2018, 13:53
polwac pisze: 04 cze 2018, 13:22
seki pisze: 04 cze 2018, 12:35 A ja bez maty. Nie mam gdzie trzymać tych mat. Jedną już mam i jest przydatna ale w tytule, w którym często się podnosi karty. Tutaj wg uzyskanych informacji nie jest ona niezbędna do wygodnej gry więc odpuściłem.
+1
Tym bardziej, że jeżeli ktoś koszulkuje to jest 300+ koszulek do dokupienia.
A to jedno wyklucza drugie? Albo mata albo koszulki?
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End

Post autor: RUNner »

Mata to bajer, a koszulki niezbędnik. Obie rzeczy kosztują, więc jeśli ktoś nie chce wydać za dużo, to zapewne wybierze zakup koszulek.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 432
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 60 times
Been thanked: 62 times

Re: Aeon's End

Post autor: Fiacik »

Retro pisze: 04 cze 2018, 14:25
Fiacik pisze: 04 cze 2018, 13:53
polwac pisze: 04 cze 2018, 13:22

+1
Tym bardziej, że jeżeli ktoś koszulkuje to jest 300+ koszulek do dokupienia.
A to jedno wyklucza drugie? Albo mata albo koszulki?
Za taki zestaw można kupić drugi egzemplarz gry :)
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Aeon's End

Post autor: vikingowa »

RUNner pisze: 04 cze 2018, 14:27 Mata to bajer, a koszulki niezbędnik. Obie rzeczy kosztują, więc jeśli ktoś nie chce wydać za dużo, to zapewne wybierze zakup koszulek.
Ja lubię takie małe bajery tym bardziej, że żadnej maty jeszcze nie posiadam. Od kiedy zakoszulkowałam Robinsona nigdy więcej już tego nie zrobię... zdecydowanie wolę czuć karty w rękach a nie folię no i nie "zjeżdżają" w stosach.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End

Post autor: RUNner »

Ważne żeby używać porządnych koszulek, FFG lub Rebel Premium. Wtedy karta ładnie leży i się super tasuje na wcisk. A że stos się rozlatuje? Od czego są podajniki? ;) Dla mnie koszulki to podstawa, bo po kilku przetasowaniach każda karta będzie już trwale uszkodzona i nikt nie da mi dobrej ceny przy ewentualnej odsprzedaży.
Matę mam tylko do Mage Knighta i fajnie się sprawdza, ale nadal uważam, że jest to nadprogram w grze, która z matą kosztuje 160, a bez niej 100. Zresztą, jak mi gra mocno podejdzie, to zaprojektuję sobie swoją matę i wydam na ten cel około 60zł.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Aeon's End

Post autor: Wosho »

vikingowa pisze: 04 cze 2018, 20:22
RUNner pisze: 04 cze 2018, 14:27 Mata to bajer, a koszulki niezbędnik. Obie rzeczy kosztują, więc jeśli ktoś nie chce wydać za dużo, to zapewne wybierze zakup koszulek.
Ja lubię takie małe bajery tym bardziej, że żadnej maty jeszcze nie posiadam. Od kiedy zakoszulkowałam Robinsona nigdy więcej już tego nie zrobię... zdecydowanie wolę czuć karty w rękach a nie folię no i nie "zjeżdżają" w stosach.
Dobre koszulki to obowiazek, bo raz jesli kiedys bedziesz chciala sprzedac a gralas sporo bedzie widac uszkodzenia na kartach.
A dwa karty sie robia znaczone jesli zaczynaja sie uszkadzac.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Aeon's End

Post autor: pan_satyros »

Dawno już przestałem koszulkować wszytko, bo też nie katuję jednego tytułu tak mocno by się zauważalnie zużywał, a i gram w gronie ludzi szanujących cudzą własność, ale ... Aeons End to deckbuilder i nawet bez tasowania, karty są tu w ciągłym obrocie, a do tego są naprawdę lichej jakości - szczególnie awersy. W ANG wydaniu część kart od nowości ma nieco otarte krawędzie z tendencją do potępiania tych mikrouszkodzeń. Nie wiem jak ty, ale ja lubię gdy gry wyglądają dobrze, lubię gdy ilustracje są w dobrym stanie, tak więc jeśli nie przeszkadza Ci, że po kilkunastu (a może kilku) partiach będzie widać istotne ślady zużycia - olej koszulki, w innym wypadku kup chociaż coś taniego - to i tak lepiej niż bez.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Aeon's End

Post autor: seki »

Poza tym jest to gra, która w oryginalnej wersji posiada już kilka dodatków. Liczę, że PL też będą. Nie wyobrażam sobie gry w deckbuildera, w którym widać które karty są zgrane a które nowe. Koszulki zapewniają dużo łatwiejsze tasowanie i brak wizualnego zużycia kart. W eaons end nie wyobrażam sobie braku premium koszulek na kartach.
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Aeon's End

Post autor: esztfke »

Akurat w aeon's end jest mało tasowania więc mi spokojnie wystarczają pro fity. Paradoksalnie jak na deckbuilder najmniej tasuje się karty gracza. Jednak rzeczywiście z kolorami jest troche problem. Mam drugą edycję angielska i nawet bez żadnych dodatków widać ewidentne różnice w kolorach awersow i rewersów tych samych kart np podstawowe kryształy i sparki niektóre są jaśniejsze a niektóre ciemniejsze. Tak samo potwierdzam że jakość kart jest słaba
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Aeon's End

Post autor: vikingowa »

Zobaczymy jak to będzie z jakością kart w wydaniu polskim... Ja z nikim nie gram, tylko sama, więc dbam o karty jak tylko mogę a wydawanie kolejnej stówki na protektory jakoś mi się nie widzi... Nie mam zamiaru sprzedawać żadnej mojej gry bo po co? Tak pięknie wyglądają na półce :D
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End

Post autor: Zack »

Ja używam Rebel Card Game Light, które są bardzo cieniutkie ale za to kosztują najtaniej gdzie znalazłem 3,70 zł za 100 szt. Więc Aeon's End można zabezpieczyć za łącznie kwotę jednego piwa na mieście. W sumie przy częstym korzystaniu z kart, powierzchnia koszulek też ulega zarysowaniu więc tym bardziej nie widzę powodu kupować koszulek Premium, które po jakimś czasie będą brzydkie
ODPOWIEDZ