Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Aeon's End

Post autor: Deem »

vikingowa pisze: 05 cze 2018, 16:59 No właśnie ja patrzyłam tylko na FFG bo mam w nie zakoszulkowanego Robinsona i Catana ale skoro polecacie Rebel to może faktycznie się zaopatrzę w coś tańszego... Co myślicie o Mayday bo też widzę dużo ofert na Allegro?
Myślę, że tu jest fajny wątek związany z Twoimi rozważaniami:

viewtopic.php?f=1&t=39299&start=275

:wink:
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Aeon's End

Post autor: raj »

Proszę abyście rozważania o tym, które koszulki są lepsze prowadzili w wątku wskazanym przez Deema. Wasze posty już tam są.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End

Post autor: RUNner »

A o insertach i matach można pisać? Pytam bez złośliwości.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Aeon's End

Post autor: raj »

Można pisać o matach, insertach, koszulkach, o ile dotyczy to gry Aeon's End. Jeżeli dyskusja schodzi na temat "koszulki takie są lepsze od tamtych" to już należałoby się przenieść do odpowiedniego wątku, bo to jest watek o grze Aeon's End a nie o wyższości jednych koszulek nad innymi. Zwróćcie uwagę, że część postów z koszulkami pozostała tutaj.
Pamiętajcie, że wiele osób obserwuje wątki o grach i wolą nie dostawać spamu powiadomień o czymś nie związanym z tematem, który obserwują.
Jak ktoś ma jeszcze jakieś związane z tym pytania to proszę na priv.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
natruszka
Posty: 36
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:46

Re: Aeon's End

Post autor: natruszka »

wiadomo kiedy będzie mozna kupic gre w normalnej sprzedaży?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Aeon's End

Post autor: seki »

natruszka pisze: 15 cze 2018, 21:49 wiadomo kiedy będzie mozna kupic gre w normalnej sprzedaży?
Początek lipca
Wosho
Posty: 1438
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End

Post autor: Wosho »

Niestety chyba koniec lipca :(
Tak mi odpisali na fb dzis :/
Wosho
Posty: 1438
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End

Post autor: Wosho »

Jest oficjalne info na fb portalu.

Gdyby ktoś chciał odsprzedać swój preorder zapraszam na priv ;)
Wosho
Posty: 1438
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End

Post autor: Wosho »

Bardzo fajna gra.
Nie mogłem się doczekać pl więc kupiłem ang dzięki czemu żona może poćwiczyć też ang.
Graliśmy 3 razy, 2x rageborn i 1x carapace queen na normalu zabici.
Aczkolwiek z carapace queen nie mieliśmy żadnej karty która odchudza deck więc było wesoło.
Została nam maska i glutton, a później spróbujemy hardmody i oczekiwanie na reprint pierwszych dodatków ;)
Mam nadzieję że gra się stanie popularna dzięki Portalowi i wydadzą wszystko PL :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End

Post autor: RUNner »

Wosho, od 3 tygodni piszesz sam ze sobą :)
Ja czekam na polskie wydanie, choć niewiele brakowało żebym kupił angielskie. Za tydzień powinni już rozsyłać gry, więc blisko jest Aeons End ;) Coś mi mówi, że to będzie świetna gra, za śmieszne pieniądze!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Aeon's End

Post autor: Xfenix »

Ja zaczekam aż wyjdzie dodatek Preludium do Terraformacji i zamówię obie gry razem :D
Myślę o Aeon's głównie pod kątem solo gry. Tylko czytałem że wtedy najlepiej kontrolować kilka postaci, a w grze
jednym bohaterem jest bardzo ciężko zwyciężyć.
Wosho
Posty: 1438
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End

Post autor: Wosho »

RUNner pisze: 17 lip 2018, 19:25 Wosho, od 3 tygodni piszesz sam ze sobą :)
Ja czekam na polskie wydanie, choć niewiele brakowało żebym kupił angielskie. Za tydzień powinni już rozsyłać gry, więc blisko jest Aeons End ;) Coś mi mówi, że to będzie świetna gra, za śmieszne pieniądze!
Troche tak, ale może zainteresują się osoby które wcześniej nie słyszały ;)
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Aeon's End

Post autor: vikingowa »

Xfenix pisze: 17 lip 2018, 20:43 Ja zaczekam aż wyjdzie dodatek Preludium do Terraformacji i zamówię obie gry razem :D
Myślę o Aeon's głównie pod kątem solo gry. Tylko czytałem że wtedy najlepiej kontrolować kilka postaci, a w grze
jednym bohaterem jest bardzo ciężko zwyciężyć.
Ja kupuje tylko gry solo bo niestety jestem samotna w tej cudownej przygodzie 😉 W każdej z nich (Robinson, Eldritch, Znak Starszych Bogów) zawsze gram min 2 postaciami bo, jak się okazało wiele razy, w pojedynkę to się wygrać nie da chyba że z wielkim szczęściem. Poza tym gra jest przyjemniejsza i bardziej zróżnicowana. Na taką rozgrywkę liczę w Aeon's End😊
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End

Post autor: RUNner »

vikingowa pisze: 17 lip 2018, 21:58
Xfenix pisze: 17 lip 2018, 20:43 Ja zaczekam aż wyjdzie dodatek Preludium do Terraformacji i zamówię obie gry razem :D
Myślę o Aeon's głównie pod kątem solo gry. Tylko czytałem że wtedy najlepiej kontrolować kilka postaci, a w grze
jednym bohaterem jest bardzo ciężko zwyciężyć.
Ja kupuje tylko gry solo bo niestety jestem samotna w tej cudownej przygodzie 😉 W każdej z nich (Robinson, Eldritch, Znak Starszych Bogów) zawsze gram min 2 postaciami bo, jak się okazało wiele razy, w pojedynkę to się wygrać nie da chyba że z wielkim szczęściem. Poza tym gra jest przyjemniejsza i bardziej zróżnicowana. Na taką rozgrywkę liczę w Aeon's End😊
W większości gier mam podobnie, bo moja żona rzadko kiedy coś polubi. W ZSB akurat lubi grać, ale obawiam się, że AE jej nie podejdzie. I wtedy też będę grał dwiema postaciami, choć nie przepadam za takim rozwiązaniem, ale niestety tak jak napisałaś, często gra jest lepsza w tym trybie. I tu pytanie do tych co tak grają w AE, da się to przyjemnie ogarnąć?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Aeon's End

Post autor: inzkulozik »

O ile w takim np. WP LCG gra na dwie ręce nie sprawia mi problemu to w AE musiałem posiłkować się notesem aby ogarnąć co i na którą rękę kupiłem z marketu ;)

To pytanie przy okazji, czy odrzucone karty można przeglądać swobodnie?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Aeon's End

Post autor: Gambit »

inzkulozik pisze: 17 lip 2018, 22:56 O ile w takim np. WP LCG gra na dwie ręce nie sprawia mi problemu to w AE musiałem posiłkować się notesem aby ogarnąć co i na którą rękę kupiłem z marketu ;)

To pytanie przy okazji, czy odrzucone karty można przeglądać swobodnie?
Można przeglądać, nie można zmieniać ich kolejności. Przy okazji, po co notes? Nie przypominam sobie teraz kart, które zagrywane przez gracza X, wędrują do gracza Y, a potem wracają do X, żeby trzeba to było az tak sledzić :)
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Aeon's End

Post autor: inzkulozik »

Notes, abym widział cały czas postęp budowania talii na obu rękach, z początku gry nie ma problemu, ale w pewnym momencie zaczynam się gubić co do tego których np. 10 kart dokupiłem na 1 rękę, a których 12 doszło do prawej, a co jeszcze po drodze zdiscardowałem. Przy graniu jedną postacią nie problemu z ogarnięciem swojego ogródka, ale przy dwóch jakoś mi się to zaciera wszystko w jedną całość, a przy całej wspaniałości AE to tło fabularne jest dla mnie kompletnie z czapy, magowie różnią się nazwą, obrazkiem i specjalną zdolnością, ale to trochę mało. W zasadzie podobnie jak w MageKnight, ale tam nie ma potrzeby grać na dwie ręce.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Aeon's End

Post autor: Gambit »

inzkulozik pisze: 18 lip 2018, 09:04 Notes, abym widział cały czas postęp budowania talii na obu rękach, z początku gry nie ma problemu, ale w pewnym momencie zaczynam się gubić co do tego których np. 10 kart dokupiłem na 1 rękę, a których 12 doszło do prawej, a co jeszcze po drodze zdiscardowałem. Przy graniu jedną postacią nie problemu z ogarnięciem swojego ogródka, ale przy dwóch jakoś mi się to zaciera wszystko w jedną całość, a przy całej wspaniałości AE to tło fabularne jest dla mnie kompletnie z czapy, magowie różnią się nazwą, obrazkiem i specjalną zdolnością, ale to trochę mało. W zasadzie podobnie jak w MageKnight, ale tam nie ma potrzeby grać na dwie ręce.
OK, teraz rozumiem chyba o co chodzi :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End

Post autor: RUNner »

inzkulozik pisze: 17 lip 2018, 22:56 O ile w takim np. WP LCG gra na dwie ręce nie sprawia mi problemu to w AE musiałem posiłkować się notesem aby ogarnąć co i na którą rękę kupiłem z marketu ;)
Notes? Cholibka, nie brzmi to dobrze :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Aeon's End

Post autor: inzkulozik »

Może za stary jestem, albo zbyt późno porą gram i przez to nie ogarniam ;) wyobraźcie sobie grę, w której budujecie dwie do czterech talii na raz, dokładając do wszystkich karty z tego samego marketu, a zestaw kart startowych we wszystkich taliach jest bardzo zbliżony, gracie nimi na przemian. Tak to technicznie wygląda trochę jak masło maślane, a jeszcze wypadałoby korzystać z ficzera jakim jest brak sortowania talii aby kombosy ładnie się zazębiały, więc dodatkowy element do ogarnięcia.

Reasumując: to co jest przy grze solo na 2+ ręce w pewnym sensie dziwne to to jakie strategie przyjąć przy kupowaniu kart z marketu, aby gra nie wyglądała jak granie 2+ klonami z metra ciętymi, jak to "udziwnić"?
Okej, na początku trochę grę urozmaicają portale, które każdy mag ma inaczej ustawione, ale gdy już mamy wszystkie otwarte to pozostaje jednakowa nawalanka * ilość graczy/rąk. Być może trzeba się bardziej skupić na przygotowaniu marketu świadomie tworząc zestawy gemów/relików/czarów pod każdą rękę i trzymać się tego podczas gry. Jeszcze tego nie przerabiałem, dlatego kombinuje z "notesem" - na którym ogarniam "strategię" czyli zakupy kart ;)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Aeon's End

Post autor: Jiloo »

Xfenix pisze: 17 lip 2018, 20:43 Ja zaczekam aż wyjdzie dodatek Preludium do Terraformacji i zamówię obie gry razem :D
Myślę o Aeon's głównie pod kątem solo gry. Tylko czytałem że wtedy najlepiej kontrolować kilka postaci, a w grze
jednym bohaterem jest bardzo ciężko zwyciężyć.
W War Eternal dołożyli jakieś zasady do gry solo. Nie wiem czy są uwzględnione w drugiej edycji pierwszej gry, ale zawsze można zerknąć do instrukcji z WE i zaadoptować zasady.
Nie gram zazwyczaj solo, więc zasad nie czytałem, ale widziałem, że tam są.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Wosho
Posty: 1438
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End

Post autor: Wosho »

Wczoraj z ogranym w rozne gry kolega probowalismy Crooked mask normal mode i jest przeskok między trudnosci 2/3 a 5. Jakie trudności mają nemesis z dodatków, w sensie mają wyższy niż 5 ?
Wygralismy za drugim razem, 2x "zginąłem", ciężko się gra bez jakiejkolwiek formy leczenia no i też nie wybraliśmy najmocniejszych magów.
Ale hard mode Maski wygląda absurdalnie, macie jakieś doświadczenia z nim?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Aeon's End

Post autor: Jiloo »

Wosho pisze: 19 lip 2018, 13:08 (...) Jakie trudności mają nemesis z dodatków, w sensie mają wyższy niż 5? (...)
Z tego co pamiętam to chyba do 8.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4620
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1018 times
Been thanked: 1923 times

Re: Aeon's End

Post autor: warlock »

Na portalowym facebooku już wytknięto poważne błędy w tłumaczeniu na bazie jednego zdjęcia promocyjnego :D. Pozwolę sobie przytoczyć wypowiedzi:
J.S.: "Adelheim w oryginale swoją umiejętnością zapobiega kartom mocy lub ataku nemezis, nie wpływa natomiast na karty "popleczników", co ma ogromne znaczenie dla rozgrywki. Z kolei Jian po pierwszej aktywacji czaru z umiejętności nie tyle może, co MUSI aktywować go drugi raz."

D.P.:"1. Adelheim - miast "karty mocy lub poplecznika" winno być "karty mocy lub ataku".
2. Jian - miast "Zaklęcie to może zostać aktywowane ponownie" winno być "Aktywuj to zaklęcie ponownie".
Czyli dwie karty postaci z automatu do kasacji ;). Ja już pauzuję z kupnem czegokolwiek tłumaczonego przez Portal.

/Edit: Dobrze wiedzieć, że kobieta-mag to MAGINI. Lol :D
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Aeon's End

Post autor: polwac »

warlock pisze: 20 lip 2018, 08:07 Ja już pauzuję z kupnem czegokolwiek tłumaczonego przez Portal.
+1 ja od czasów błędów w Blood Rage pierwszych druków Portalu nie kupuję.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
ODPOWIEDZ