Western Legends (Hervé Lemaître)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Kin@a »

Ja mam wrażenie, że te dodatki były na etapie tworzenia gry jej integralna częścią. Przynajmniej jeśli chodzi o te dwa pierwsze. Zostały podzielone celem podwyższenia ceny i to o ponad 100zł, co daje ponad 250zł za grę.
NetCop
Posty: 59
Rejestracja: 05 paź 2014, 19:15
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: NetCop »

A czy te dodatki w wersji PL też już są dostępne?
maciejusc
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2014, 11:19

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: maciejusc »

NetCop pisze: 26 lis 2019, 19:21 A czy te dodatki w wersji PL też już są dostępne?
Tak są dostępne, przyszły razem z grą. Zamawiałem oba razem z grą. Niestety póki co nie było mi dane zagrać w podstawkę, bo zamiast kart przedmiotów dostałem podwójne karty dolarów...ehhh...
Kin@a pisze: 26 lis 2019, 10:27 Ja mam wrażenie, że te dodatki były na etapie tworzenia gry jej integralna częścią. Przynajmniej jeśli chodzi o te dwa pierwsze. Zostały podzielone celem podwyższenia ceny i to o ponad 100zł, co daje ponad 250zł za grę.
Może nie integralną częścią gry, a raczej jednym rozbitym dodatkiem. Bo o ile 50pln za figurki i trochę kart nie jest jeszcze przegięciem (za garść dodatków), to tyle samo żądać za kilka kart to już owszem.
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: zawias »

Kin@a pisze: 26 lis 2019, 10:27 Ja mam wrażenie, że te dodatki były na etapie tworzenia gry jej integralna częścią. Przynajmniej jeśli chodzi o te dwa pierwsze. Zostały podzielone celem podwyższenia ceny i to o ponad 100zł, co daje ponad 250zł za grę.
Też mam takie wrażenie. Zwłaszcza, że podajnik na karty sklepu jest kompletny dopiero z tymi dodatkami :P

Dzisiaj odebrałem swój egzemplarz i wszystko ładne, oprócz jednej rzeczy. Żetony mają poprzesuwane nadruki. Czy też tak macie w swoich ? Coś Funiverse nie ma szczęścia do tych żetonów :P
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Kin@a »

zawias pisze: 27 lis 2019, 00:10 Zwłaszcza, że podajnik na karty sklepu jest kompletny dopiero z tymi dodatkami :P
Ale do podajnika chyba tylko trafia część kart z tego większego dodatku (Za garść...)? Z tego drugiego nie bo tam są tylko legendarne przedmioty.
Ale mogę się mylić bo nie mam jeszcze ich w ręku.

Na tym filmie można obejrzeć dokładnie: https://www.youtube.com/watch?v=dWsVlmvVaYI
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: zawias »

Tak, tylko jeden dodatek wprowadza przedmioty na sklep.
dominGeS
Posty: 167
Rejestracja: 26 gru 2015, 16:43
Lokalizacja: Sadlinki woj.Pomorskie
Has thanked: 102 times
Been thanked: 19 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: dominGeS »

Paczuszkę z grą otworzyłem, rozpudełkowania dokonałem. Wszystko super, żadnych baboli, miodzio. Jedynie figurki mogłyby być jakości cmon, ale nie ma co narzekać.😉 U mnie żetony bydła rowniutko nadrukowane.
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: bluebird »

Gra przyszła do mnie z rozszerzeniem "za garść dodatków" i mam dwa pytania:
1. Rozumiem, że naklejki bandytow należy nakleić na odpowiednie figurki z podstawki a nie z rozszerzenia?
2. Jedna figurka z rozszerzenia ma identyczny kształt jak figurka z podstawki (chodzi o postać Szulera). Czy też tak macie?
Manietu
Posty: 93
Rejestracja: 16 lip 2019, 01:47
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Manietu »

bluebird pisze: 28 lis 2019, 01:49 Gra przyszła do mnie z rozszerzeniem "za garść dodatków" i mam dwa pytania:
1. Rozumiem, że naklejki bandytow należy nakleić na odpowiednie figurki z podstawki a nie z rozszerzenia?
2. Jedna figurka z rozszerzenia ma identyczny kształt jak figurka z podstawki (chodzi o postać Szulera). Czy też tak macie?
Ad. 1 Tak, przynajmniej ja tak zrobiłem.
Ad. 2 Nie, u mnie każda figurka jest inna, choć bodajże dwie (trzymające skrzyżowane rewolwery) są mocno podobne, ale na pewno nie identyczne i na pewno nie chodzi o szulera. Jedyne, co mnie się nie podobało to to, że musiałem tylko ustalić, kto jest szeryfem, gdyż nie jest to opisane w instrukcji (w ogóle ta mechanika jest opisana dość późno), a z tego, co widziałem, jest za niego odpowiedzialna konkretna figurka.
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: krisow »

Szybkie pytanie o dodatek Dobry, Zły i Przystojny. Mam tylko 11 kart celów osobistych, będę reklamował, ale nie wiem jakiej mi brakuje. Sędzia Roy Bean ma tylko 3 karty, gdy inni bohaterowie po 4. Podaję na fotce jakie karty mam u siebie, może ktoś podpowie co powinno być na brakującej, czwartej karcie?
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 28 lis 2019, 13:09 przez krisow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: mat_eyo »

krisow pisze: 28 lis 2019, 12:22 Szybkie pytanie o dodatek Dobry, Zły i Przystojny. Mam tylko 11 kart celów osobistych, będę reklamował, ale nie wiem jakiej mi brakuje. Sędzia Roy Bean ma tylko 3 karty, gdy inni bohaterowie po 4. Podaję na fotce jakie karty mam u siebie, może ktoś podpowie co powinno być na brakującej, czwartej karcie?
Odrzuć kartę pokerową po wygraniu walki w mieście:
Spoiler:
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: bluebird »

A ja staram się dopasować konkretne figurki do poszczególnych postaci, ale nie do końca wiem kto jest kto. Niektóre figurki są oczywiste, ale niektóre zupełnie nie wiem z kim połączyć. Jeśli odejmiemy bandytów to figurek jest mniej niż postaci. Być może jest to specjalnie tak zrobione aby można było używać dowolnie i zamiennie jednej figurki do różnych osób.
Czy komuś się udało dopasować figurki do wszystkich postaci?
Na bgg znalazłem wątek:
https://boardgamegeek.com/thread/208333 ... uggestions
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: krisow »

Dobrze się domyślasz, figurek jest mniej niż postaci. Na mapie identyfikujesz bohatera po kolorze podstawki na figurkę identycznej jak arkusz gracza. Ta tabelka na BGG mało mi mówi na razie, bo jeszcze potrzebna by była legenda jak figurka się nazywa ;) Np. Sheriff nie wyjaśnia mi który to model ;)
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: bluebird »

Krisow, na początku tego wątku podanego przeze mnie na bgg masz 2 linki- jeden do pobrania PDF z opisami i cieniami figurek a drugi dla ułatwienia ze zdjęciami figurek. Na podstawie tych opisów stworzona jest ta tabelka gdzie zostały już przypisane konkretne nazwy bohaterów.
dominGeS
Posty: 167
Rejestracja: 26 gru 2015, 16:43
Lokalizacja: Sadlinki woj.Pomorskie
Has thanked: 102 times
Been thanked: 19 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: dominGeS »

Jestem po pierwszej partii w której problemem było zapanowanie nad aktualną liczbą dostępnych akcji. Na tą potrzebę wymyśliłem dodatkowe znaczniki w postaci 3 sześcianów w neutralnym kolorze. Gracz aktywny otrzymuje 3 sześciany, które kładzie na kartę swojej postaci. Przy skorzystaniu z akcji odkłada kolejno sześcian poza matę gracza (przy tym mówiąc jaki rodzaj akcji wykonuje). Po zagraniu 3 akcji, znaczniki przekazuje graczowi po lewej stronie. Jest zdecydowanie czytelniej, polecam spróbować.
Nero
Posty: 50
Rejestracja: 26 gru 2016, 17:52
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Nero »

Szkoda, że nie wydadzą dodatku ante up...
Na początku wydaje się, że jest dużo opcji i trudno ogarnąć co zrobić by wygrać, bo są 3 rodzaje punktów: PL, stróżów prawa i przestępstw, ale po kilku grach aż się prosi o napad na pociąg czy inna gra niż poker, dodatkowo podróż pociągiem, czyli to co w dodatku. i trochę uwiera limit kasy 120 $. Wydaje się strasznie mały. Z jednej strony masz limit a po chwili po zakupach, nie masz np 10$ na wejście w pokera albo leczenie.
Dodatek za garść dodatków obowiązkowy.
Uwiera downtime. Nie wyobrażam sobie gry na 6 osób.
Cele osobiste trochę bez sensu są bardzo łatwe bo praktycznie wszyscy je zdobywają a ilość zdobytych PL jest mocno losowa choć niby ten kto szybciej je zdobywa ma większy wybór.
Pamiętanie o dyskach opowieści, celach osobistych i dodawaniu PL za tor przestępstw - łatwo o czymś zapomnieć w swoim ruchu.

Ogólnie gra bardzo fajna. Ładnie wydana.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: playerator »

Nero pisze: 10 gru 2019, 00:39 Szkoda, że nie wydadzą dodatku ante up... (...)
Kto nie wyda..?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Nero
Posty: 50
Rejestracja: 26 gru 2016, 17:52
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Nero »

Funiverse jest wydawcą wersji PL.
markoo
Posty: 155
Rejestracja: 02 wrz 2008, 13:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: markoo »

Nero pisze: 10 gru 2019, 11:35 Funiverse jest wydawcą wersji PL.
Masz potwierdzoną informację, że nie wydadzą Ante Up?
Nero
Posty: 50
Rejestracja: 26 gru 2016, 17:52
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Nero »

Nie, to moja subiektywna obserwacja, pytania na fb zbywają. Myślę, że gdyby chcieli wydać trzeba by kuć żelazo póki gorące. I nakręcali by hype.
Obym się mylił.
dominGeS
Posty: 167
Rejestracja: 26 gru 2015, 16:43
Lokalizacja: Sadlinki woj.Pomorskie
Has thanked: 102 times
Been thanked: 19 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: dominGeS »

Do Western Legends wezmę wszystko co wyjdzie
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: playerator »

Nero pisze: 10 gru 2019, 00:39 Szkoda, że nie wydadzą dodatku ante up... (...)
Nero pisze: 10 gru 2019, 22:30 (...) to moja subiektywna obserwacja (...)
Warto rozróżniać fakty i subiektywne obserwacje, pisząc na publicznym forum. Na Ante Up czeka pewnie sporo osób.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Rigidigi »

Ile to jest sporo? 5, 50, 500?

Funiverse rzeczywiście zbywa pytania o dodatek. Ostatnio odpisali, że jak to możliwe, że już ktoś myśli o dodatku, jak ledwo podstawka wyszła.

Zatem do sklepów. Trzeba wykupić nakład.. 8)
Awatar użytkownika
Flank3r
Posty: 63
Rejestracja: 09 gru 2018, 16:41
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 30 times
Been thanked: 31 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Flank3r »

A jak wasze wrażenia z gry w wariancie na 2 osoby z mężczyzną w czerni?
Ja na początku myślałem, że będzie to tryb dorzucony na siłę. Pozytywnie się zaskoczyłem, bo gra już w 3 osoby jest zdecydowanie lepsza ale i w 2 osoby też się przyjemnie gra, chociaż jest na planszy zdecydowanie luźniej i mogą się trafić partie typu każdy sobie sam biega po planszy i zbiera punkty. Po kilku grach wydaje mi się, że bycie przestępcą jest łatwiejsze. Brakuje też chociaż kilku dodatkowych kart w talli mężczyzny w czerni. No i pod koniec gry (najbardziej to widać na 20/25 PL), gracze są na tyle silni, że mężczyzna w czerni nie stanowi żadnego zagrożenia.
Więc kupowanie gry tylko na 2 osoby mija się z celem ale szybkiej partii na 15 PL nie odmówię 8)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: playerator »

Rigidigi pisze: 11 gru 2019, 09:25 Ile to jest sporo? 5, 50, 500? (...)
O co mnie właściwie pytasz?

Rigidigi pisze: 11 gru 2019, 09:25 (...) Funiverse rzeczywiście zbywa pytania o dodatek. Ostatnio odpisali, że jak to możliwe, że już ktoś myśli o dodatku, jak ledwo podstawka wyszła (...)
Ale czy to oznacza, że:
(...) nie wydadzą dodatku ante up... (...)
?


99% wydawców na pytania o dodatki w chwilę po premierze gry odpowiada bardzo podobnie jak Funiverse. Ale cóż, wnioski każdy wyciąga sam. Chodzi tylko o to, żeby publikując je na forum dodawać "moim zdaniem", skoro nie jest to żadna oficjalna informacja.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
ODPOWIEDZ