Western Legends (Hervé Lemaître)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Piehoo »

Kampania na Kickstarterze - 60$ + 15$ przesyłka Gameplay Rahdo
Wygląda bardzo ciekawie. Do tej pory Dziki Zachód to głównie imprezówki i euro, teraz pojawi się przygodówka. Stosunkowo otwarty świat i wykonywanie zadań. Można dorobić się na hazardzie, albo po prostu obrabować bank. Troszkę przypomina Kupców i Korsarzy/Firefly. Mechanika wydaje się prosta i elegancka, ograniczona losowość. 60-90 minut, 2-6 graczy.
Wspieram.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2018, 11:00 przez Piehoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: misioooo »

Mi też się od razu z Firefly skojarzyło. Za to widzę inne problemy, które mogą wystąpić...
Autorzy jeszcze nie mają kompletu modeli gotowych - więc nie mają i wyceny... Będą kończyć po kampanii i dopiero wtedy szukać kto im to zrobi... Co może skutkować obniżeniem jakości albo problemami z realizacją (cena)... Poza tym to ich pierwszy projekt na KS... Więc obstawiam realizację za 2 lata ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5214
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1794 times
Kontakt:

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: Gambit »

Miałem nie zaglądać do takich wątków...ehhh... :(
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: Chaaber »

Orientujecie się jaki czas rozgrywki jest przewidywany dla tego cuda? Jestem strasznym frajerem na piaskownice tego typu. Xia Legends of a Drift System po prostu uwielbiam. Kupcy i Korsarzy boje się kupować, żeby nie mieć dubla, tutaj znowu zaczynam się zastanawiać.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: Piehoo »

Chaaber pisze:Orientujecie się jaki czas rozgrywki jest przewidywany dla tego cuda? Jestem strasznym frajerem na piaskownice tego typu. Xia Legends of a Drift System po prostu uwielbiam. Kupcy i Korsarzy boje się kupować, żeby nie mieć dubla, tutaj znowu zaczynam się zastanawiać.
60-90 minut (strasznie mało na tle konkurencji), 2-6 graczy. Dodam to info w pierwszym poście.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: Chaaber »

Piehoo pisze:
Chaaber pisze:Orientujecie się jaki czas rozgrywki jest przewidywany dla tego cuda? Jestem strasznym frajerem na piaskownice tego typu. Xia Legends of a Drift System po prostu uwielbiam. Kupcy i Korsarzy boje się kupować, żeby nie mieć dubla, tutaj znowu zaczynam się zastanawiać.
60-90 minut (strasznie mało na tle konkurencji), 2-6 graczy. Dodam to info w pierwszym poście.
Damn, co za straszna sprawa, to 60-90 minut jest strasznie kuszące. Trochę w to nie wierzę z kolei z drugiej strony. Wydaje mi się, że ciężko zrobić pełnoprawną przygodę z dużą liczbą przeżyć w tak krótkim relatywnie czasie. Nie mniej brzmi to strasznie intrygująco. Trzeba przejrzeć portfel.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: kaimada »

Może 60 minut na gracza? :lol:
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: Chaaber »

Siet, miałem wspierać 7th Continent. Teraz wychodzi to. Bądź tu mądry i się zdecyduj. Obejrzałem sobie preview Man vs. Meeple, wygląda to bardzo obiecująco, bo gra się określoną liczbę tur, a nie do jakiegoś celu jak w przypadku większości sandboxów. Brzmi to nader ciekawie. Setting może nie jest jakiś najlepszy, ale cóż, reszta wygląda wielce interesująco.
kolossalgames
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2018, 22:29

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: kolossalgames »

misioooo pisze:Mi też się od razu z Firefly skojarzyło. Za to widzę inne problemy, które mogą wystąpić...
Autorzy jeszcze nie mają kompletu modeli gotowych - więc nie mają i wyceny... Będą kończyć po kampanii i dopiero wtedy szukać kto im to zrobi... Co może skutkować obniżeniem jakości albo problemami z realizacją (cena)... Poza tym to ich pierwszy projekt na KS... Więc obstawiam realizację za 2 lata ;P
Witam,

Dziękujemy za zainteresowanie się nasza grą!

Pracujemy nad wszystkimi elementami, figurkami i ceną. Gra jest w przeprodukcji od 8-u miesięcy i wszystko będzie zakończone przed końcem kampanii.

Nowe modele będą niedługo widoczne na stronie kampanii na której jest już sporo wiadomośći. Jesteśmy w bardzo dobrej drodze aby wszystko szybko skończyć i Wam pokazać.

W ciągu trzech dni po zakończeniu kampanii wszystko będzie dostępne i gwarantuje że cała nasza ekipa pracuje nad produkcją i przygotowaniem gry o najwyższych standardów jakości.

Kira
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: Trawus »

kolossalgames pisze:
Witam,

Dziękujemy za zainteresowanie się nasza grą!

Pracujemy nad wszystkimi elementami, figurkami i ceną. Gra jest w przeprodukcji od 8-u miesięcy i wszystko będzie zakończone przed końcem kampanii.

Nowe modele będą niedługo widoczne na stronie kampanii na której jest już sporo wiadomośći. Jesteśmy w bardzo dobrej drodze aby wszystko szybko skończyć i Wam pokazać.

W ciągu trzech dni po zakończeniu kampanii wszystko będzie dostępne i gwarantuje że cała nasza ekipa pracuje nad produkcją i przygotowaniem gry o najwyższych standardów jakości.

Kira
Jest szansa na wersję pl? Teraz bądź w przyszlosci?
kolossalgames
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2018, 22:29

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: kolossalgames »

Trawus pisze:
kolossalgames pisze:
Witam,

Dziękujemy za zainteresowanie się nasza grą!

Pracujemy nad wszystkimi elementami, figurkami i ceną. Gra jest w przeprodukcji od 8-u miesięcy i wszystko będzie zakończone przed końcem kampanii.

Nowe modele będą niedługo widoczne na stronie kampanii na której jest już sporo wiadomośći. Jesteśmy w bardzo dobrej drodze aby wszystko szybko skończyć i Wam pokazać.

W ciągu trzech dni po zakończeniu kampanii wszystko będzie dostępne i gwarantuje że cała nasza ekipa pracuje nad produkcją i przygotowaniem gry o najwyższych standardów jakości.

Kira
Jest szansa na wersję pl? Teraz bądź w przyszlosci?
Pierwsze wydanie gry będzie po angielsku i francusku. Zastanowimy się nad dodatkowymi językami po zakończeniu kampanii Kickstarter.
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: Trawus »

kolossalgames pisze: Pierwsze wydanie gry będzie po angielsku i francusku. Zastanowimy się nad dodatkowymi językami po zakończeniu kampanii Kickstarter.
Wersję pl chętnie bym przytulił. Sam nie mam problemu z angielskim ale moja grupa gra tylko w wersje pl ;) Pomyślcie nad tym, nawet nad kampania na wspieram.to
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: Coin22 »

Nie obawiacie się słabej regrywalności?

Zainteresowałem się grą, ale martwi mnie perspektywa bankructwa (Nemesis, Batman, Co2, Projekt Gaja, Valhalla - wszystko na teraz) . Z drugiej strony czekam na fajną grę w klimatach westernu. Co Was przekonało by wesprzeć?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: Ardel12 »

Coin22 pisze:Nie obawiacie się słabej regrywalności?

Zainteresowałem się grą, ale martwi mnie perspektywa bankructwa (Nemesis, Batman, Co2, Projekt Gaja, Valhalla - wszystko na teraz) . Z drugiej strony czekam na fajną grę w klimatach westernu. Co Was przekonało by wesprzeć?
Obejrzałem gameplay od rahdo i gra mimo kilku ciekawych rozwiązań (granie w karty i walka przy ich użyciu) to nie poczułem magii spaghetti westernu. W dodatku gra sprawuje się tym lepiej im więcej graczy do niej siądzie, więc w mojej standardowej grupie (2os) może być po prostu za słabo. Z chęcią zagram, ale z zakupem się wstrzymam.
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: Coin22 »

Wsparłem, nie mam jeszcze gry, w której trochę tak robisz co chcesz - spróbujemy :)
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 237
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 64 times
Been thanked: 35 times

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: ravenone »

Teź obejrzałem filmik rahdo i się podnieciłem :D
Dla mnie to taki Roundbound w klimatach westernu. Za każdym razem piszemy swoją legendę na nowo, więc o regrywalność
bym się nie martwił.
Poczekam, może urodzi się wersja PL, bo gra ma do tego potencjał. Jak nie wyjdzie to kupię eng.
Jesse James czeka:)
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: czeczot »

Wygląda obiecująco, wsparłbym ale wersje po polsku. Możę autorzy pomyślą nad naszym językiem na KS :)
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: Coin22 »

tu jeszcze jeden gosc gada o tej grze, nie jest z niego rahdo ale mozna posluchac:
https://www.youtube.com/watch?v=hxlCFyIG3E0
Awatar użytkownika
dzaborek
Posty: 200
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:34
Lokalizacja: Chrzanów
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: dzaborek »

Ja wsparłem. Gra zapowiada się bardzo ciekawie. Zagrywanie kart na dwa sposoby. Szybka walka z lekkim kombinowaniem, żeby nie wystrzelać się z najlepszych kart. No i sporo aktywności do wyboru. Co do wersji językowej, to nie widzę innej opcji jak w "dziki zachód" grać po angielsku :)
Moja kolekcja

Podzielę się zniżką 5% na Mepel.pl
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: Coin22 »

Ostatnie 9h kampanii i został ostatni stretch goal ze scoutem.

Oby się udało.
Zamówiłem też od razu dodatek bo te legendary items wydają się bardzo ciekawe!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: Luke555 »

Bardzo cicho w temacie, a gra juz powoli pojawia sie na rynku światowym i wygląda przebojowo. Ci z szanownego forum co wsparli poprzez kickstarter już dostali swoje gry? Wiadomo kiedy w Polsce będzie można nabyć egzemplarz i za ile? ;)
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: czeczot »

czy coś wiadomo o polskiej wersji językowej?
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: Coin22 »

Gra na dotrzeć koniec września początek października do wspierających ks z Europy.

Zastanawiające jest morze pytań o klaryfikacje zasad na forum bgg.
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: Luke555 »

czeczot pisze: 18 wrz 2018, 17:27 czy coś wiadomo o polskiej wersji językowej?
Chyba aż tyle tekstu nie ma aby nie ogarnąć :wink: wiadomo ze lepiej w PL ale skoro to westernowy klimat to akturat wolałbym bez ryzykownych tłumaczeń , poza tym wersja pl by zwiększyła cenę
Awatar użytkownika
freezer
Posty: 90
Rejestracja: 10 mar 2016, 15:23
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Western Legends - przygodówka - Dziki Zachód

Post autor: freezer »

Ktoś już dostał info od przewoźnika?
ODPOWIEDZ