Spirit Island (R. Eric Reuss)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Ardel12 »

Gatherey pisze: 11 paź 2018, 08:42
feniks_ciapek pisze: 11 paź 2018, 08:09
rattkin pisze: 10 paź 2018, 23:46 O, drugi dodatek!
Link or it didn’t happen!

Tzn. wiem, że ma być, ale jakiś konkret?

Btw, w moim odczuciu gra się doskonale skaluje na 1-4 graczy.
Kickstarter startuje 16.10.
No to jak cena będzie słuszna to pewnie łyknę przez KS od razu z dodatkami.

Dziękuję wszystkim za info :)
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Gatherey »

Ardel12 pisze: 11 paź 2018, 14:10
Gatherey pisze: 11 paź 2018, 08:42
feniks_ciapek pisze: 11 paź 2018, 08:09

Link or it didn’t happen!

Tzn. wiem, że ma być, ale jakiś konkret?

Btw, w moim odczuciu gra się doskonale skaluje na 1-4 graczy.
Kickstarter startuje 16.10.
No to jak cena będzie słuszna to pewnie łyknę przez KS od razu z dodatkami.

Dziękuję wszystkim za info :)
Jedyny "problem" w całej tej kampanii to czas dostarczenia - informowali, że będzie to nawet jakieś 18 miesięcy. Ale mają byc m.in. nowe spirity (8).
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Ardel12 »

Gatherey pisze: 11 paź 2018, 14:13 Jedyny "problem" w całej tej kampanii to czas dostarczenia - informowali, że będzie to nawet jakieś 18 miesięcy. Ale mają byc m.in. nowe spirity (8).
OMG! Na grę, która ma dostać tylko nowy dodatek :O Co oni, zaczną ją robić dopiero ze startem KS.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: stalker7 »

https://www.youtube.com/watch?v=W_utqBCl40M

nie wiem jak wam ale mi się mega podoba :)
feniks_ciapek
Posty: 2284
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: feniks_ciapek »

Też miałem właśnie zalinkować ten filmik. Wygląda bardzo obiecująco. :)

Swoją drogą - ilu z Was gra jeszcze bez dodatku Branch & Claw? Ja się go na początku trochę bałem, biorąc pod uwagę złożoność samej podstawki, ale teraz nie potrafię w ogóle bez niego żyć :) Wprowadza więcej losowości, ciekawych wydarzeń i sprawia, że gra jest jeszcze ciekawsza, niż normalnie.

Podobne pytanie dotyczy scenariuszy - gracie częściej ze scenariuszami, czy też zwykłą wersję bez nich?
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: stalker7 »

Ja grałem kilka razy i na razie posżło na półkę bo inne były do ogrania no i jak zawsze słabo z czasem, więc póki co nie ruszyłem ani 1 scenariusza. Scenariusze jak dla mnie (tak jak czytałem bo nie grałem:P) dodają tylko ew schodki lub ułatwienia więc zwykła potyczka to w sumie taki normal game bez udziwnień.
Awatar użytkownika
Evenfall
Posty: 612
Rejestracja: 25 cze 2007, 10:31
Lokalizacja: Kobiór
Has thanked: 96 times
Been thanked: 2 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Evenfall »

stalker7 pisze: 13 paź 2018, 14:06 https://www.youtube.com/watch?v=W_utqBCl40M

nie wiem jak wam ale mi się mega podoba :)
Dzięki za linka. Wygląda to rewelacyjne. Jaram się jak choinka na Święta.

Trzeba będzie ogarnąć zamówienie zbiorowe. Instabuy dla mnie.
Skydancer1974
Posty: 41
Rejestracja: 17 kwie 2017, 08:40
Has thanked: 77 times
Been thanked: 2 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Skydancer1974 »

Na czym polega trudność tej gry ? Na BGG widzę ciężar gry na 3,9, prawie jak Mage Khight :) Przeglądałem pobieżnie instrukcję i gra nie wydaje się bardzo skomplikowana. Czy osoby grające z angielskim na poziomie Lords of Waterdeep dadzą radę w to grać ?
Medykant
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2018, 08:34

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Medykant »

Jestem zdecydowany na zakup, najlepiej z dodatkiem i promkami jak się da. Gdzie kupowaliscie własne egzemplarze, który print (czy jest różnica), w Polsce, od wydawcy, czekac na KS z nowym dodatkiem? Już pogodziem się że żaden polski wydawca się nie zainteresuje tą pozycja w przeciągu najbliższego roku. Dzięki z góry za pomoc w tej sytuacji.
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: bjago999 »

Ja kupowałem w sklepie Mepel najnowsze wydania i wbrew ogólnej opinii błędy które na niej są nie są na tyle duże żeby się nimi przejmować, a ma być jakaś errata pack. Gra schodziła na pniu, więc pewnie dostaniesz teraz 4te wydanie podstawki i 3cie dodatku (bardzo polecam dodatek i szybkie go wprowadzenie do rozgrywki). Myślę że zakupu tej gry nie pożałujesz :)
feniks_ciapek
Posty: 2284
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: feniks_ciapek »

Skydancer1974 pisze: 14 paź 2018, 10:35 Na czym polega trudność tej gry ? Na BGG widzę ciężar gry na 3,9, prawie jak Mage Khight :) Przeglądałem pobieżnie instrukcję i gra nie wydaje się bardzo skomplikowana. Czy osoby grające z angielskim na poziomie Lords of Waterdeep dadzą radę w to grać ?
Angielskiego wiele nie trzeba, więc dadzą. Trudność w moim odczuciu polega na tym, że musisz myśleć długofalowo, zwłaszcza na wyższych poziomach, co możesz zostawić, a co musisz ogarnąć. Jest sporo kombinowania, szukania kombosów, dobierania mocy pod kątem wykorzystania jak największej liczby efektów, łączenia mocy różnych duchów itp., więc porównanie do Mage Knighta jest nawet dość trafne. Ogólnie dość mózgożerna gra na trudniejszych poziomach, daje sporo satysfakcji, jak się uda odpalić coś dużego.
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Zack »

Skydancer1974 pisze: 14 paź 2018, 10:35 Na czym polega trudność tej gry ? Na BGG widzę ciężar gry na 3,9, prawie jak Mage Khight :) Przeglądałem pobieżnie instrukcję i gra nie wydaje się bardzo skomplikowana. Czy osoby grające z angielskim na poziomie Lords of Waterdeep dadzą radę w to grać ?
Rating ciężaru na BGG nie uwzględnia dwóch aspektów:
- skomplikowania zasad
- czynnika strategicznego

Gra, która ma proste zasady ale bardzo wysoki czynnik strategiczny (np. szachy) może mieć na BGG taką samą ocenę ciężkości co gra o skomplikowanych zasadach ale mniej zaawansowana strategicznie (np. Gloomhaven). Wydaje mi się że spirit island wpada raczej w pierwszą kategorię.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: stalker7 »

Medykant pisze: 14 paź 2018, 11:35 Jestem zdecydowany na zakup, najlepiej z dodatkiem i promkami jak się da. Gdzie kupowaliscie własne egzemplarze, który print (czy jest różnica), w Polsce, od wydawcy, czekac na KS z nowym dodatkiem? Już pogodziem się że żaden polski wydawca się nie zainteresuje tą pozycja w przeciągu najbliższego roku. Dzięki z góry za pomoc w tej sytuacji.
Spirit ma bardzo proste i przejrzyste zasady. Do tego w sumie brak tu jakichś wyjątków czy małych reguł. Tekst jest dodatkowo okraszony ikonografią więc też jest prościej i bardziej intuicyjnie, do większości kart wystarczy znać kilka słów typu destroy push itp.
Ja zakupiłem jeden z ostatnich jak nie ostatni egzemplarz dostępny w polsce na gamelord i jeszcze udało się też ściągnąć dodatek wprawdzie czekałem na niego 2 tygodnie ale wtedy nie było już NIGDZIE w polsce ani podstawki ani dodatku. Więc mam 3 edycję podstawki i 2 edycję dodatku. Na razie nie wprowadzałem nowych tokenów ale karty feara eventy i karty mocy od razu poleciały do gry:D

W najnowszej edycji są drobne błędy, które zostaną zniwelowane errata packami. Więc koniec końców nie różni się niczym.
Jutro ma ruszyć KS najnowszego dodatku, więć na 99,9% będą pledge typu master of the disaster :D podstawka+ wszystkie dodatki+ wszystkie promoski:)
Medykant
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2018, 08:34

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Medykant »

Dodatek ufundował się w 15 min :o
Komplet wychodzi 175$. Sporo, kupię retail w polskim sklepie podstawkę i dodatek. A na to cudo poczekam do 2020, akurat się przyda, bo regrywalnosc wydaje się gigantyczna.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Gatherey »

Medykant pisze: 16 paź 2018, 17:30 Dodatek ufundował się w 15 min :o
Komplet wychodzi 175$. Sporo, kupię retail w polskim sklepie podstawkę i dodatek. A na to cudo poczekam do 2020, akurat się przyda, bo regrywalnosc wydaje się gigantyczna.
175$ + 24% vatu - total około 235$. W przeliczeniu lepiej też wziąć podstawkę + Branch&Claws teraz z retaila, a sam dodatek na KS. Podstawka z BC wychodzi stamtąd za prawie 144$, co biorąc pod uwagę nawet obecne ceny (i niedostępność :D) wychodzi jak dużo za dużo.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: stalker7 »

https://www.kickstarter.com/projects/gt ... GLoLCvmRm8
AaaAAAaa gdzie temat o zamówieniu zbiorowym?:)

O i gitara promo pack za 9 dolców :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: rattkin »

Dodatek w porządku, ale komponentowo - duży zawód. Była okazja trochę odpimpować ten psu z gardła wyjęty wygląd, a jedyne co się dało to podbić żetony do drewnianych - i to takie, które absolutnie tego nie potrzebują, a wręcz lepiej żeby były płaskie (szczególnie Strife). Szkoda.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: stalker7 »

rattkin pisze: 16 paź 2018, 18:24 Dodatek w porządku, ale komponentowo - duży zawód. Była okazja trochę odpimpować ten psu z gardła wyjęty wygląd, a jedyne co się dało to podbić żetony do drewnianych - i to takie, które absolutnie tego nie potrzebują, a wręcz lepiej żeby były płaskie (szczególnie Strife). Szkoda.
Ale to by musieli zmieniać całą podstawkę i brancha przecież. Chcesz ładną grę pograj w azula :P
Krissos
Posty: 140
Rejestracja: 10 cze 2012, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Krissos »

Eeee coś to chyba nie tak jest, za sam dodatek trzeba będzie zapłacić jakieś 100 dolarów z przesyłką i "VATem"... Mam nadzieję, że chociaż nie liczą za promo pack za przesyłkę... heh. Dodatek jest warty jakieś 120-150zł moim zdaniem...
Ktoś próbuje dogadać jakąś większa przesyłkę taniej?
PS: Dodatkowo po Brexicie się może okazać, że cło jeszcze dopłacić trzeba będzie... Gdzie to EU friendly :(
Ostatnio zmieniony 16 paź 2018, 18:43 przez Krissos, łącznie zmieniany 1 raz.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Gatherey »

Krissos pisze: 16 paź 2018, 18:33 Eeee coś to chyba nie tak jest, za sam dodatek trzeba będzie zapłacić jakieś 100 dolarów z przesyłką i "VATem"... Mam nadzieję, że chociaż nie liczą za promo pack za przesyłkę... heh. Dodatek jest warty jakieś 120-150zł moim zdaniem...
Ktoś próbuje dogadać jakąś większa przesyłkę taniej?
Szczerze mówiąc, dla mnie cała ta gra to jest jakieś nieporozumienie, jeśli chodzi o stosunek wykonania do ceny (nie mówię o regrywalności).
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: rattkin »

stalker7 pisze: 16 paź 2018, 18:27 Ale to by musieli zmieniać całą podstawkę i brancha przecież.
Nie, nie musieliby. Tokeny z B&C są ok. Karty są ok. Panele duchów są ok. Kafelki wyspy są... no, mogłyby być ładniejsze (na "pierwszej" stronie), wciąż zachowując przejrzystość. To pozostałe elementy, jak żetony pieniążków, strachu (yikes, paskudne), presence oraz blight/dahanów/explorerów są dla mnie jakieś takie każdy z innej bajki.
stalker7 pisze: 16 paź 2018, 18:27 Chcesz ładną grę pograj w azula :P
Dziękuję bardzo. Ani on ładny, ani warty grania.
feniks_ciapek
Posty: 2284
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: feniks_ciapek »

Uch... droooogo. Uwielbiam tę grę, ale to już mocno bije po kieszeni. Ale patrząc np. na ceny Mezo to mam wrażenie, że chyba ogólnie KS zalicza jakąś poważniejszą inflację.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: stalker7 »

rattkin pisze: 16 paź 2018, 18:55
stalker7 pisze: 16 paź 2018, 18:27 Ale to by musieli zmieniać całą podstawkę i brancha przecież.
Nie, nie musieliby. Tokeny z B&C są ok. Karty są ok. Panele duchów są ok. Kafelki wyspy są... no, mogłyby być ładniejsze (na "pierwszej" stronie), wciąż zachowując przejrzystość. To pozostałe elementy, jak żetony pieniążków, strachu (yikes, paskudne), presence oraz blight/dahanów/explorerów są dla mnie jakieś takie każdy z innej bajki.
stalker7 pisze: 16 paź 2018, 18:27 Chcesz ładną grę pograj w azula :P
Dziękuję bardzo. Ani on ładny, ani warty grania.
Najlepsze byłyby plastikowe/metalowe żetony no ale takie rzeczy to tylko zazwyczaj w deluxe albo prywatnie. Dla mnie one są ok. Zawsze mogłoby być lepsze pudełko, wypraska, jakość kart, jakość tego i tamtego no ale
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: rattkin »

To właśnie jest "deluxe"! To jest KS i to jest dodatek, drugi dodatek. A w tym KS są jeszcze addony i stretch goale. Gdzież u licha jest lepsze miejsce na bling, jeśli nie właśnie w tym miejscu?
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: stalker7 »

Jaki deluxe jedynie tokeny są niby deluxe ale drewno moim zdaniem deluxe nie jest. Ja to bym chciał karty pokryte odblaskową folią takie jak są w kartach DB ;p
ODPOWIEDZ