Spirit Island (R. Eric Reuss)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: elbruus »

Krissos pisze: 16 paź 2018, 18:33 Eeee coś to chyba nie tak jest, za sam dodatek trzeba będzie zapłacić jakieś 100 dolarów z przesyłką i "VATem"... Mam nadzieję, że chociaż nie liczą za promo pack za przesyłkę... heh. Dodatek jest warty jakieś 120-150zł moim zdaniem...
Ktoś próbuje dogadać jakąś większa przesyłkę taniej?
PS: Dodatkowo po Brexicie się może okazać, że cło jeszcze dopłacić trzeba będzie... Gdzie to EU friendly :(
No lekka kpina, wychodzi wg ich wyliczeń coś około 92 dolanów z przesyłką i VATem. Piszą, że temat omawiali z prawnikami i firmami logistycznymi. Ciekawy jest ten punkt z ich FAQ dot. wysyłek, ciekawe czy faktycznie tak często wydawnictwa na tym tracą lub omijają VAT:

Q: Wait, but [insert other Kickstarter here] shipped stuff to Europe for way cheaper than this. Why can’t you just do what they did?

A: They either lost a ton of money on shipping, or they committed customs fraud, and we don’t want to do either of those things.
Awatar użytkownika
Evenfall
Posty: 612
Rejestracja: 25 cze 2007, 10:31
Lokalizacja: Kobiór
Has thanked: 96 times
Been thanked: 2 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Evenfall »

Oj, miał być instabuy, ale wygląda to słabo.

Gierka jest super, uwielbiam ją, ale...
Gruba cena jak za dodatek, VAT, Maj 2020, brak opcji wsparcia jakiś packów.

Na razie poczekam co będą za SG.
elbruus pisze: 16 paź 2018, 20:36
Krissos pisze: 16 paź 2018, 18:33 Eeee coś to chyba nie tak jest, za sam dodatek trzeba będzie zapłacić jakieś 100 dolarów z przesyłką i "VATem"... Mam nadzieję, że chociaż nie liczą za promo pack za przesyłkę... heh. Dodatek jest warty jakieś 120-150zł moim zdaniem...
Ktoś próbuje dogadać jakąś większa przesyłkę taniej?
PS: Dodatkowo po Brexicie się może okazać, że cło jeszcze dopłacić trzeba będzie... Gdzie to EU friendly :(
No lekka kpina, wychodzi wg ich wyliczeń coś około 92 dolanów z przesyłką i VATem. Piszą, że temat omawiali z prawnikami i firmami logistycznymi. Ciekawy jest ten punkt z ich FAQ dot. wysyłek, ciekawe czy faktycznie tak często wydawnictwa na tym tracą lub omijają VAT:

Q: Wait, but [insert other Kickstarter here] shipped stuff to Europe for way cheaper than this. Why can’t you just do what they did?

A: They either lost a ton of money on shipping, or they committed customs fraud, and we don’t want to do either of those things.
No, w ogóle mnie to nie przekonuje. Jakoś nie potrafię uwierzyć, że wszyscy na KS tracą mnóstwo kasy lub popełniają przestępstwo.
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: bjago999 »

Jak dla mnie cena zaporowa i też się bardzo zastanawiałem, ale zrezygnowałem mimo że bardzo lubie tą grę. Maj 2020 też nie przekonuje, a co najważniejsze to fakt, że podstawka i b&c są super, ale wolę poczekać czy ten dodatek po recenzjach rzeczywiście będzie tyle warty.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Fojtu »

Jak dla mnie cenowo to trochę kpina. Za swój egzemplarz dałem 180 z drugiej ręki i ceny na kampanii wydają mi się absurdalne - dla mnie gra na pewno nie jest warta takich kwot. Oczywiście jest świetnych koopem, ale ma też swoje wady i poza tym nie jest zbyt ładnie wydana w niektórych miejscach. Do tego dostawa 2020 to ja dziękuję.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: rattkin »

Evenfall pisze: 16 paź 2018, 21:21 Jakoś nie potrafię uwierzyć, że wszyscy na KS tracą mnóstwo kasy lub popełniają przestępstwo.
To uwierz. Prawie każdy KS wywala się na logistyce, zwykle dlatego, że chciano przyoszczędzić tu i tam. Lepiej się już nastawić, bo to będzie trend na KS - podniesienie cen wysyłek i korzystanie z solidnych firm, a nie krzaków, które obiecują, a potem nie ma z nimi kontaktu. Firmy robiące kampanie muszą utrzymać swoje dobre imię, a nie da się tego robić zaliczając kolejne fuckupy z wysyłką.
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Moniczka.s »

Przepraszam, ale cena dodatku jest sama w sobie śmieszna i nie ma się w żaden sposób na zawartości. W przypadku innych KS przynajmniej widać na co idą Twoje pieniądze. Ciekawe, czy jakość komponentów pozostanie tak słaba jak w podstawce? Dodając cenę wysyłki i Vat, to albo robią straszny skok na kasę, albo są nieudolni logistycznie. Raczej to drugie bo planowany czas realizacji też na to wskazuje.

Śmiesznym jest też fakt, że przy tak długim terminie realizacji zdecydowali się na centrum logistyczne w UK, mimo że sami piszą, że Brexit może skomplikować wiele rzeczy. Coś ich dumne stwierdzenia konsultacji z prawnikami dały marne rezultaty. Ogólnie wygląda na to, że mają Europejczyków w nosie.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 458
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Zaan84 »

Oni konsultowali się z prawnikami po to żeby zabezpieczyć swój biznes i upewnić się ze za parę lat żaden urząd nie zapuka do ich drzwi. Jak widać po przebiegu kampanii, mogą mieć EU gdzieś a i tak gra się ufunduje, więc możemy się tutaj pieklić i psioczyć a oni na swoje wyjdą.
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Moniczka.s »

Można też zauważyć, że wiele osób się wycofuje, ale oczywistym jest, że ufunduje się z ładną sumką. Co nie zmienia faktu, że nieźle naciągają ludzi na kasę. Komentujący zwracają uwagę, ze sprzedają podstawkę za 25 $ drożej niz w sklepach. Dla porównania Lisboa kosztowała 79 $, więc...
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Ardel12 »

Moniczka.s pisze: 17 paź 2018, 16:17 Można też zauważyć, że wiele osób się wycofuje, ale oczywistym jest, że ufunduje się z ładną sumką. Co nie zmienia faktu, że nieźle naciągają ludzi na kasę. Komentujący zwracają uwagę, ze sprzedają podstawkę za 25 $ drożej niz w sklepach. Dla porównania Lisboa kosztowała 79 $, więc...
Podobne odczucia, Skok na kasę. Miał być natychmiastowy zakup, bo jednak napaliłem się na ten tytuł a tu taki kubeł zimnej wody...

Lisboa przynajmniej powala liczbą elementów i wykonaniem (oczywiście jak się lubi pastele), a tutaj no cóż, nie poszaleli z wykonaniem.

Wstrzymuję się z zakupem, poczekam aż pojawi się w sklepach i powoli wykupie wszystko :)
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Moniczka.s »

Ardel12 pisze: 18 paź 2018, 04:55 Lisboa przynajmniej powala liczbą elementów i wykonaniem (oczywiście jak się lubi pastele), a tutaj no cóż, nie poszaleli z wykonaniem.
Abstrahując od wartości warstwy estetycznej (która też z pewnością trochę kosztowała - Ian O'Tool jest popularny) - ja w dalszym ciągu jestem zachwycona jakością elementów :shock: . Natomiast w Spirit Island nie jesteśmy w stanie używać planszy - za nic w świecie nie chce się położyć płasko na stole.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
feniks_ciapek
Posty: 2286
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 927 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: feniks_ciapek »

Moniczka.s pisze: 18 paź 2018, 10:14 Natomiast w Spirit Island nie jesteśmy w stanie używać planszy - za nic w świecie nie chce się położyć płasko na stole.
Jeśli nie da się wyprostować przez włożenie między 2 ciężkie książki na kilka dni, to reklamuj.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: rattkin »

Właściwie to metoda "włoż pod coś ciężkiego na kilka dni" nie zadziała mi chyba nigdy z żadną grą planszową. Zwykle trzeba delikatnie próbować wyginać w przeciwną stronę - ale to niebezpieczne a i też średnio skuteczne. Jak już się wypaczy tektura, to kaplica. Pewnie trzeba by ją prostować w saunie albo żelazkiem, ale nie miałem nigdy głowy do próbowania takich zabiegów.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: gregos »

Mnie się udało wyprostować w taki sposób planszę do Lewis&Clark. Tylko, że leżała pod stosem gier przez ok. 2 tygodnie. Z kolei próbowałem dzieciom też podobnie zmęczyć planszę do Broom Service, nawet była dłużej pod naciskiem, ale niestety bez żadnego skutku. Tak więc wszystko pewnie zależy od stanu wyjściowego krzywizny planszy oraz rodzaju/grubości zastosowanej tektury.
feniks_ciapek
Posty: 2286
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 927 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: feniks_ciapek »

Mi tak się udało wyprostować planszetki duchów do Spirita, dlatego proponuję :)
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Moniczka.s »

feniks_ciapek pisze: 19 paź 2018, 10:49 Mi tak się udało wyprostować planszetki duchów do Spirita, dlatego proponuję :)
A miałeś może zagiętą planszę główną? Znamy grę na tyle, że z niej nie korzystamy, ale przydaje się dla nowych graczy, jako przypomnienie kolejności rundy.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: elbruus »

Moja też jest bardzo wygięta ale to chyba w każdym egzemplarzu tak wygląda bo musi wejść na równo w głęboką wypraskę. W trakcie gry jest wybrzuszona ale nie przeszkadza to na tyle żeby np. tokeny czy karty z niej zjeżdżały.
feniks_ciapek
Posty: 2286
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 927 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: feniks_ciapek »

Moniczka.s pisze: 19 paź 2018, 16:26 A miałeś może zagiętą planszę główną?
Chodzi o tę z miejscami na karty? Nie, tu wszystko było ok. Stanowczo bym się kontaktował z wydawcą, może zaproponuje jakieś inne rozwiązanie.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: stalker7 »

No coż, pozostaje w takim razie liczyć na planszostrefę :D
Medykant
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2018, 08:34

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Medykant »

Świetna gra, potrafi palić zwoje, jest wyzwanie. Dziękuję wszystkim za opinie, odpowiedzi które przybliżyły mnie do tej pozycji. Jedyny minus to brak jednej karty, mam nadzieję że doślą. Pomijam kwestie błędów instrukcji i na kartach, będzie errata pack, a faq jest przejrzysty.
Dodatku na razie nie rozpakowuje, wydaje się że podstawka wystarczy na dłuższy czas,chociaz kusi talia wydarzeń oraz dodatkowe karty do talii ale obawiam się o utratę balansu bez tokenów.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: stalker7 »

W dodatku nie wszystkie karty korzystają z tokenów. Więc spokojnie część kart z dodatku które nie działają na mechanice tokenów możesz wrzucić (ja tak zrobiłem) i się talia przyjemnie powiększyła:)
feniks_ciapek
Posty: 2286
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 927 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: feniks_ciapek »

Jak odpalisz dodatek, to już nie będziesz chciał wystawiać tej gry bez niego :)
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: dave8 »

Ktoś wie kiedy będzie najbliższy dodruk?
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Haloon »

Podstawke masz w planszostrefie i planszomanii, a dodatek w mepel.pl
Dietrich
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2017, 12:26
Has thanked: 2 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Dietrich »

Próbował ktoś może drukować te duchy promo w drukarni albo wiecie może czy da się jeszcze skądś je sprowadzić żeby nie trzeba było dwa lata czekać?
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: gregos »

Dietrich pisze: 27 lis 2018, 00:14 Próbował ktoś może drukować te duchy promo w drukarni albo wiecie może czy da się jeszcze skądś je sprowadzić żeby nie trzeba było dwa lata czekać?
W takich sprawach, to najlepiej kontaktować się z Planszowym Dobromirem.
ODPOWIEDZ