Spirit Island (R. Eric Reuss)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Zack »

kosic pisze: 27 lut 2019, 11:43 Cześć

orientujecie się może gdzie można dostać insert do Spirit Island?
https://www.etsy.com/pl/listing/6681753 ... insert-for
kosic
Posty: 29
Rejestracja: 08 lut 2019, 11:53

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: kosic »

Widziałem, ale przesyłka koszmarnie droga i jeszcze piszą, że mogą doliczyć inne podatki i cła. Coś z Europy chociaż. Nie udało mi się nie nic znaleźć. Na pewno ktoś robi inserty na zamówienie w Polsce.
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: cezarr »

kosic pisze: 28 lut 2019, 09:55 Widziałem, ale przesyłka koszmarnie droga i jeszcze piszą, że mogą doliczyć inne podatki i cła. Coś z Europy chociaż. Nie udało mi się nie nic znaleźć. Na pewno ktoś robi inserty na zamówienie w Polsce.
Do Spirit Island robi się dość łatwo samemu insert piankowy. Dobry projekt/wzór jest dostępny online. Mój wyszedł zupełnie okej, choć miałem zero doświadczenia i zdolnościami chyba też się nie odznaczam. Na pewno wymaga to dobrych kilku godzin pracy i są jakieś koszty niepomijalne, dlatego to zrozumiałe, jeśli nie chciałbyś się w to bawić (i w takim razie wybacz głupią radę), ;) ale jeśli dopuszczalbys myśl o zrobieniu własnego, to Spirit Island dobrze się nadaje do spróbowania.
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Zack »

cezarr pisze: 28 lut 2019, 11:41
kosic pisze: 28 lut 2019, 09:55 Widziałem, ale przesyłka koszmarnie droga i jeszcze piszą, że mogą doliczyć inne podatki i cła. Coś z Europy chociaż. Nie udało mi się nie nic znaleźć. Na pewno ktoś robi inserty na zamówienie w Polsce.
Do Spirit Island robi się dość łatwo samemu insert piankowy. Dobry projekt/wzór jest dostępny online. Mój wyszedł zupełnie okej, choć miałem zero doświadczenia i zdolnościami chyba też się nie odznaczam. Na pewno wymaga to dobrych kilku godzin pracy i są jakieś koszty niepomijalne, dlatego to zrozumiałe, jeśli nie chciałbyś się w to bawić (i w takim razie wybacz głupią radę), ;) ale jeśli dopuszczalbys myśl o zrobieniu własnego, to Spirit Island dobrze się nadaje do spróbowania.
dasz namiar na ten wzór i jaką piankę kupiłeś?
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: sasquach »

Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: cezarr »

Zack pisze: 28 lut 2019, 19:48 dasz namiar na ten wzór i jaką piankę kupiłeś?
Wzór ten. Piankę "Foam X" (czyli chyba zwyczajną) z Mepel.pl, 3 mm głównie i trochę 5 mm (bo wziąłem 2 grubości na próbę i nie starczyło mi trójki na całość). Fajne jest to, że w trakcie tworzenia łatwo wprowadzić poprawki wg swojego uznania (ja np. dorobiłem sobie więcej przegródek i trzymam w insercie także żetony graczy. Może tylko jeszcze ostrzegę, że wieczko pudła mi się nie domyka teraz, za wysoki zrobiłem. Jeśli dobrze pamiętam, to modziłem coś z wysokością i źle policzyłem. :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: seki »

skiba pisze: 07 lut 2019, 13:14 Gdzieś słyszałem, że właściciel IP wie, że to jest bardzo chodliwy tytuł (w sumie każdy dodruk sprzedaje się praktycznie na pniu) i świadomie bardzo niechętnie zgadza się na obce druki. Nie wiem ile w tym prawdy :-)
Mam nadzieję, ze się przełamał bo oprócz zeszłorocznej wersji francuskiej i niemieckiej, w tym roku wyjdzie też wersja rosyjska i hiszpańska. Byłbym zdziwiony gdyby nie było polskiej wersji skoro tylu wydawców dostało zgodę.
hola0000
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2015, 09:58
Lokalizacja: Boronów
Has thanked: 47 times
Been thanked: 8 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: hola0000 »

Sam bym przygarnął polską wersje tej gry
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: skiba »

Język angielski w tej grze nie jest jakiś wysokich lotów mimo wszystko. Nazwy duchów, mocy i kart są napisane takim "kwiecistym" angielskim, ale je można wygooglać albo zignorować, jeżeli akurat nie wiemy, co one znaczą.

W ciągu 2 tygodni od otrzymania gry grałem w nią ~25 razy i nie wyobrażam sobie teraz czekania niewiadomo ile na druk polski, który być może kiedyś się pojawi. A prawdopodobnie się pojawi, bo w Polsce wydaje się teraz wszystko jak leci, a jak gra się utrzymuje w topce na BGG to jeszcze szybciej się pojawia.
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: seki »

skiba pisze: 15 mar 2019, 07:20 Język angielski w tej grze nie jest jakiś wysokich lotów mimo wszystko. Nazwy duchów, mocy i kart są napisane takim "kwiecistym" angielskim, ale je można wygooglać albo zignorować, jeżeli akurat nie wiemy, co one znaczą.

W ciągu 2 tygodni od otrzymania gry grałem w nią ~25 razy i nie wyobrażam sobie teraz czekania niewiadomo ile na druk polski, który być może kiedyś się pojawi. A prawdopodobnie się pojawi, bo w Polsce wydaje się teraz wszystko jak leci, a jak gra się utrzymuje w topce na BGG to jeszcze szybciej się pojawia.
Zgadzam się z Tobą, że czasami nie warto czekać, tak jak w Twoim przypadku. Ale ja osobiście mam niemal setkę gier,które lubię, kilkanaście w ogóle nie rozpakowanych i kilkadziesiąt innych na wishliscie. Nie czuje pośpiechu by zagrać w Spirit Island. Jeśli spodziewam się polskiego wydania to wolę poczekać chociażby po to by zasilić portfel polskich wydawnictw.
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: bjago999 »

Taki mały offtop jak na Spirit Island, ale myślę że warto to napisać.
Polska wersja zawsze spoko, ale czasem trzeba na nią czekać zdecydowanie za długo. Przy naszym rynku gier (wcale nie małym zdaje się) można by oczekiwac, że premiery będą na równi z np niemieckimi i w odpowiednich nakładach.
Powoli przestaje mi się podobać to czekanie na polską edycje albo konieczność kupowania gier w preorderze, bo gra się wyprzedała przy pierwszym druku zanim trafiła do sklepów, a kolejny za pół roku. Spirit Island bylo moim pierwszym tytułem po angielsku ale chyba będzie ich więcej.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: seki »

Zauważyłem na bgg, że oprócz tegorocznych wydań wersji hiszpańskiej i rosyjskiej doszła jeszcze wersja węgierska. Taka ciekawostka. Rynek węgierski raczej jest mniej chlonny od polskiego więc jak dla mnie info o polskiej wersji jezykowej to tylko kwestia czasu. Jak widać z licencją nie ma już problemu.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: skiba »

Graliście może na poziomie trudności 8+ solo?

Wczoraj postanowiłem przykozaczyć i rozłożyłem sobie scenariusz "Dahan Insurrection" grając na Szwecję poziomu 3. W sumie to daje jakoś 8/9 poziom trudności. Grałem Thunderspeakerem, który nieco obniża trudność tego konkretnego scenariusza. Efekt? W okolicach 3 rundy zostałem zmieciony z wyspy ;-)

Jak wysoko zaszliście grając solo jednym duchem?
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
_leigam_
Posty: 942
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: _leigam_ »

Nic nie ruszyło się odnośnie polskiej wersji, zero przecieków?
Naprawdę dziwne to wygląda że żadne polskie wydawnictwo nie walczy o grę z 14 bgg.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10875
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: japanczyk »

_leigam_ pisze: 12 sie 2019, 10:56 Nic nie ruszyło się odnośnie polskiej wersji, zero przecieków?
Naprawdę dziwne to wygląda że żadne polskie wydawnictwo nie walczy o grę z 14 bgg.
Wiesz, może to kwestia słabych warunków oryginalnego wydawcy
Aczkolwiek sporo wersji jezykowych ejst z tego co widze na BGG
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: sydonia »

Proszę nie wątpić w polskich wydawców :D - jak jakaś gra jest hitem na świecie, to nie da się tego nie zauważyć ;)
W końcu można to zdradzić - będzie polska edycja Spirit Island, a wyda ją Lacerta :D Planowane jest również wydanie dodatków.
Data premiery nie została jeszcze ustalona.
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 31 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: szafaaaa »

sydonia pisze: 21 sie 2019, 12:08 Proszę nie wątpić w polskich wydawców :D - jak jakaś gra jest hitem na świecie, to nie da się tego nie zauważyć ;)
W końcu można to zdradzić - będzie polska edycja Spirit Island, a wyda ją Lacerta :D Planowane jest również wydanie dodatków.
Data premiery nie została jeszcze ustalona.
Fantastycznie! Miałem dziś zamawiać angielską wersję, ale w takim razie czekam na polską - może będzie nieco tańsza :)
Ostatnio zmieniony 21 sie 2019, 12:17 przez szafaaaa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10875
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: japanczyk »

sydonia pisze: 21 sie 2019, 12:08 Proszę nie wątpić w polskich wydawców :D - jak jakaś gra jest hitem na świecie, to nie da się tego nie zauważyć ;)
W końcu można to zdradzić - będzie polska edycja Spirit Island, a wyda ją Lacerta :D Planowane jest również wydanie dodatków.
Data premiery nie została jeszcze ustalona.
Woohoo!
_leigam_
Posty: 942
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: _leigam_ »

sydonia pisze: 21 sie 2019, 12:08 Proszę nie wątpić w polskich wydawców :D - jak jakaś gra jest hitem na świecie, to nie da się tego nie zauważyć ;)
W końcu można to zdradzić - będzie polska edycja Spirit Island, a wyda ją Lacerta :D Planowane jest również wydanie dodatków.
Data premiery nie została jeszcze ustalona.
Ooo Panie! Budżet mi się nie zamknie :D Ale świetna wiadomość. A można chociaż przypuszczać rok wydania?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: seki »

Gdyby nie to, że w tym roku wyszły różne dziwne wersje językowe na świecie to bym już dawno kupił od oryginalnego wydawcy. To była tylko kwestia czasu aż ktoś to ogłosi.
Lacerto, jak rozumiem, to była TA tajemnicza zapowiedź na Facebooku? Wiedziałem, że to musi być Spirit.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: sin »

@seki: Tak, tutaj link już z ogłoszeniem.

Sam trzymałem cały czas wsparcie na KSie na Jagged Earth na poziomie $1 i pod koniec roku chciałem pchać się w wersję angielską. Bardzo się cieszę, że jednak nie muszę, super wiadomość! :-)
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 562
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 377 times
Been thanked: 213 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Namurenai »

sydonia pisze: 21 sie 2019, 12:08 Proszę nie wątpić w polskich wydawców :D - jak jakaś gra jest hitem na świecie, to nie da się tego nie zauważyć ;)
W końcu można to zdradzić - będzie polska edycja Spirit Island, a wyda ją Lacerta :D Planowane jest również wydanie dodatków.
Data premiery nie została jeszcze ustalona.
Świetna wiadomość, dzięki za update :)
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 990 times
Been thanked: 433 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: KurikDeVolay »

Przypomnienie: Gdyby jednak ktoś był zainteresowany angielską wersją gry, właśnie zaczyna się lawina ofert z używkami, od ludzi którzy będą kupować polskie wydanie. Więc teraz to najlepszy moment na okazyjne ceny. ;)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1995 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Ardel12 »

KurikDeVolay pisze: 22 sie 2019, 09:12 Przypomnienie: Gdyby jednak ktoś był zainteresowany angielską wersją gry, właśnie zaczyna się lawina ofert z używkami, od ludzi którzy będą kupować polskie wydanie. Więc teraz to najlepszy moment na okazyjne ceny. ;)
Dokładnie, więc jak ktoś chce sprzedać to lepiej się wstrzymać z miesiąc czy dwa.

Sam posiadam podstawkę z pierwszym dodatkiem i ani myślę o sprzedawaniu. Angielski prawie nie występuje, a i tak wystarcza jedna osoba znająca angielski, by dało się grać z osobami niezaznajomionymi z nim.

Ostatnio zaliczyłem ponad 2h partię w 4osoby. Jaka ta gra potrafi być wciągająca! Jak ktoś nie zakupił z obawy przed angielskim lub ceną, to polska wersja powinna wylądować od razu na liście must have.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: EVOCATVS »

Ciekawe, jaki będzie polski tytuł, jeśli Lacerta zdecyduje się oryginalny zmienić.
ODPOWIEDZ