REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: Wojtek.k »

Lego ma chyba inne plany niż inwestowanie w nowy rynek - https://www.msn.com/pl-pl/finanse/firmy ... ar-BBJWG9P
Awatar użytkownika
Ave Jupiter
Posty: 234
Rejestracja: 05 maja 2017, 22:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk/ Wielkopolska
Has thanked: 2 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: Ave Jupiter »

jeżeli ktoś nie ogarnia tego co napisałem, to pewnie poszła moja praca na marne. A wystarczy więcej poczytać na temat zarządzania, a nie wypisać głupoty w rodzaju, że volvo to szajs. Poza tym "geniusze" to nie ja skierowałem rozmowę na tor motoryzacji... potem odwracacie kota ogonem. Prezes wszystkich prezesów byłby zniesmaczony... a tutaj coś na temat zarządzania, gdyby jednak ktoś zechciał się dokształcić https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria ... rategiczne i zrozumieć dlaczego taka firma jak LEGO niekoniecznie zyskałaby na kupnie Asmodee, taka firma jak Netflix już tak...
Ostatnio zmieniony 11 maja 2018, 15:37 przez Ave Jupiter, łącznie zmieniany 1 raz.
Jedynymi i prawowitymi spadkobiercami Północy są dzieci Jowisza i Europy.
Awatar użytkownika
Ave Jupiter
Posty: 234
Rejestracja: 05 maja 2017, 22:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk/ Wielkopolska
Has thanked: 2 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: Ave Jupiter »

pewnie możemy. Co do ceny Asmodee, to sama cena chyba spadła już do 1,7 mld $, przynajmniej gdzieś tam ktoś na Redicie pisał o tym, chyba... bo tak mi mignęło
Jedynymi i prawowitymi spadkobiercami Północy są dzieci Jowisza i Europy.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: carlos »

Ave Jupiter pisze: 11 maja 2018, 15:56 pewnie możemy. Co do ceny Asmodee, to sama cena chyba spadła już do 1,7 mld $, przynajmniej gdzieś tam ktoś na Redicie pisał o tym, chyba... bo tak mi mignęło
Może po zakupie Rebela im spadła wartość? ;)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: playerator »

bukimi pisze: 11 maja 2018, 15:22 Swoją drogą, pisał ktoś do pomocy technicznej Asmodee?
(...)
Odpisałem i... cisza. Jakoś 3 tygodnie będą mijać od kiedy mi napisali. Przypomniałem się mailowo jakoś 4 dni temu, ale bez efektów. Mają oni w ogóle polski support?
A więc jednak to GF! Już ochładzają komunikację.

Bardzo, bardzo proszę adminów o niekasowanie niczego w tym epickim temacie. Kiedyś przecież trzeba będzie sprawdzić, kto miał rację.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: kudlacz135 »

citmod pisze: 11 maja 2018, 15:08
@Ave: Szacun, że Ci się chciało rozpisywać, ale jak widzisz twój czas poszedł na marne. :(
Wcale nie poszedł, ja się czegoś nowego dowiedziałem, coś sobie potwierdziłem i jeszcze do tego uśmiechnąłem się więcej niż raz :) dziękuję.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6441
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 568 times
Been thanked: 929 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: Odi »

Bardzo proszę o kulturalne prowadzenie dyskusji.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: mauserem »

Odi pisze: 11 maja 2018, 18:02 Bardzo proszę o kulturalne prowadzenie dyskusji.
?!
Obrazek
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: Eremita »

Krwawisz pisze: 11 maja 2018, 00:42
harrison pisze: 10 maja 2018, 21:06Ciekawe plotki krążą po sieci Board Game Giant Asmodee Potentially Up For Sale
obstawiam Hasbro. (...)
Też obstawiam Hasbro. Miałem nadzieję że dojdzie do tego jak najpóźniej bo miałem okazję obserwować jak Hasbro obraca inne wykupione przez siebie firmy w groteskę.
Na przykład byłem w swoim czasie wielkim fanem Wizards of the Coast i oddałem im dużo pieniędzy. Po wykupieniu przez Hasbro zarówno Magic: the Gathering jak i Dungeons and Dragons zostały trochę postawione na głowie.
Awatar użytkownika
Ave Jupiter
Posty: 234
Rejestracja: 05 maja 2017, 22:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk/ Wielkopolska
Has thanked: 2 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: Ave Jupiter »

Eremita pisze: 14 maja 2018, 10:02
Krwawisz pisze: 11 maja 2018, 00:42
harrison pisze: 10 maja 2018, 21:06Ciekawe plotki krążą po sieci Board Game Giant Asmodee Potentially Up For Sale
obstawiam Hasbro. (...)
Też obstawiam Hasbro. Miałem nadzieję że dojdzie do tego jak najpóźniej bo miałem okazję obserwować jak Hasbro obraca inne wykupione przez siebie firmy w groteskę.
Na przykład byłem w swoim czasie wielkim fanem Wizards of the Coast i oddałem im dużo pieniędzy. Po wykupieniu przez Hasbro zarówno Magic: the Gathering jak i Dungeons and Dragons zostały trochę postawione na głowie.
gdy stajesz się korporacją, a właściwie konglomeratem korporacji, to niestety tak się dzieje, że produkty które dawniej były synonimem jakości, po przejęciu przez inną firmę (zwłaszcza z tej samej branży), tracą i to dużo. Bo muszą ujednolicić pewne standardy produkcji i zarządzania, a więc dostosować strukturę firmy kupionej do tej, która kupiła, a efekt bywa różny.
Jedynymi i prawowitymi spadkobiercami Północy są dzieci Jowisza i Europy.
misko
Posty: 13
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:53

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: misko »

Mtg i hasbro to raczej udane połączenie. Mtg przeżywa co roku kolejne rekordy.To jest bardzo dobra karcianka i nie widzę przykladow gdzie hasbro zaszkodziło.
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: Zack »

misko pisze: 14 maja 2018, 23:19 Mtg i hasbro to raczej udane połączenie. Mtg przeżywa co roku kolejne rekordy.To jest bardzo dobra karcianka i nie widzę przykladow gdzie hasbro zaszkodziło.
Podobnie i Dungeons & Dragons przeżywa renesans i najnowsza 5 edycja jest według mnie dużo lepsza niż 3 oraz 3.5. Edycja 4 to było postawienie na głowie i innowacje na siłę, ale edycja 5 zrobiła dużo dobrego dla rpg.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: kempy »

Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9422
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1440 times
Kontakt:

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: MichalStajszczak »

PAI to fundusz inwestycyjny powiązany z bankiem Paribas. Informacja o planowanej transakcji na stronie PAI.

EDIT: Wyszło na to, że costi postawił prawidłową hipotezę, tzn. wybrał właściwą możliwość z rozpatrywanych przeze mnie.
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: feniks_ciapek »

No tak, kolejny fundusz inwestycyjny, więc pewnie można się spodziewać kolejnych fuzji i przejęć. :/
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9422
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1440 times
Kontakt:

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: MichalStajszczak »

Misją FFG była produkcja gier. Misją każdej firmy, należącej do funduszu inwestycyjnego, jest produkcja dochodu. Być może Christian T. Petersen lepiej czuł się w tej pierwszej misji niż w drugiej.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: costi »

Biorąc pod uwagę:
""I leave to focus on family, health, and the pursuit of other interests. My departure has been long-planned with the Asmodee Group CEO, and my friend, Stephane Carville."

to nie wyciągałbym daleko idących wniosków... po 23 latach każdy może chcieć zmiany.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: rastula »

Zyski nadal będą bo z pewnością częścią wynagrodzenia za sprzedaż FFG były akcje Asmodee :), więc kasa nadal będzie płynąć :).
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: Trolliszcze »

costi pisze: 31 lip 2018, 09:12 Biorąc pod uwagę:
""I leave to focus on family, health, and the pursuit of other interests. My departure has been long-planned with the Asmodee Group CEO, and my friend, Stephane Carville."

to nie wyciągałbym daleko idących wniosków... po 23 latach każdy może chcieć zmiany.
W komunikatach wielkich korporacji pracownicy zawsze odchodzą szczęśliwi i w pokoju, z najlepszej firmy na świecie, żeby odpocząć i skupić się na rodzinie, ewentualnie "szukać w życiu nowych wyzwań". To jest zwykła PR-owa gadka, do której nie przywiązywałbym żadnej wagi.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: KamradziejTomal »

W komunikatach wielkich korporacji pracownicy zawsze odchodzą szczęśliwi i w pokoju, z najlepszej firmy na świecie, żeby odpocząć i skupić się na rodzinie, ewentualnie "szukać w życiu nowych wyzwań". To jest zwykła PR-owa gadka, do której nie przywiązywałbym żadnej wagi.
Plusikuje to stwierdzenie, mój eks dyrektor z poprzedniej firmy też takie teksty na przemówieniu mówił a prywatnie powiedział mi:

"Tomek mam dość tych gości z kraj_spółki_matki, ciągle tylko się przepychają, cisną o wyniki a jak proszę o fundusze na nowe maszyny to bla bla bla może kiedyś. Nie chciałem ich już słuchać to idę gdzie indziej"

Cosik w ten deseń.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
slanesh
Posty: 116
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: slanesh »

Petersen zrobił odjechaną wersję swojej TI i może ze spokojnym sumieniem odejść :)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: Pierzasty »

Trolliszcze pisze: 31 lip 2018, 10:24W komunikatach wielkich korporacji pracownicy zawsze odchodzą szczęśliwi i w pokoju, z najlepszej firmy na świecie, żeby odpocząć i skupić się na rodzinie, ewentualnie "szukać w życiu nowych wyzwań".
A na straganie pojawia się 1 żeton mięsa :twisted: Co oczywiście jest czysto mechaniczną zasadą i nie ma żadnego związku fabularnego z powyższym komunikatem :lol:
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: Arek001 »

Czy jest już oficjalna informacja kto kupił Asmodee ?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: Yavi »

Arek001 pisze: 21 sie 2018, 00:21 Czy jest już oficjalna informacja kto kupił Asmodee ?
PAI Partners prowadziło zaawansowane rozmowy: https://www.paipartners.com/mediaitem/p ... dee-group/
ODPOWIEDZ