Forbidden Sky (Matt Leacock)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Forbidden Sky (Matt Leacock)

Post autor: mikeyoski »

W sumie nie spodziewałem się, że będzie kontynuacja. Mam nadzieję, ze będzie dobrze

Link do BGG
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 200 times

Re: Forbidden Sky

Post autor: Furan »

jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Forbidden Sky

Post autor: mauserem »

wow! (a właściwie: WOW!)
podoba mi się to przegięcie z formą :mrgreen: dzieciakom się to spodoba.
Fajny jest ten twist z dokładaniem kafli zamiast odejmowaniem
A nadal jest w tym duch gier "forbidden" - miło to eskaluje, kooperacja jest :)
U mnie idzie w górę na liście zakupowej.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2640 times
Been thanked: 2330 times

Re: Forbidden Sky

Post autor: Curiosity »

Czy ktoś sprzedaje tę grę w Polsce? Mam ochotę nabyć, a nigdzie nie znalazłem.
Z Amazona cena zabójcza - z wysyłką około 220zł. W Niemczech jest sporo taniej, ale oni mają tylko w swoim języku.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2640 times
Been thanked: 2330 times

Re: Forbidden Sky

Post autor: Curiosity »

Właśnie wdepnął do mnie kurier z moją kopią z niemieckiego Amazona :)
W czarnopiątkowy weekend udało się znaleźć lepszą cenę i to na szczęście po angielsku.

Grę mam w łapkach może z pół godziny, dlatego dzisiaj słowo tylko o wyglądzie.
Wypraska jest bardzo fajna, ale oczywiście nie uwzględnia pewnego popularnego zboczenia, jakim jest koszulkowanie kart. Na szczęście pod plastikiem jest sporo miejsca i karty spokojnie powinny się zmieścić pod wypraskę. Poza tym, wszystko ma swoje osobne miejsce i podejrzewam, że nawet nie będzie za bardzo latać po pudełku.

Rakieta robi świetne wrażenie. Na początku nawet myślałem, że jest zepsuta (albo baterie nie działają), bo po zwarciu końcówek dostałem tylko jeden mało satysfakcjonujący błysk światełek. Choroba wie o co chodziło, bo każda kolejna próba była już w pełni satysfakcjonująca - rakieta rozpędza się powoli, ale jak już odpali to i świeci i do taktu turkocze (nie puka i nie stuka na szczęście).

Zaskoczenie, ale chyba tego należało się spodziewać: metalowe elementy są namagnesowane. Nic się z planszy nie zsunie, nic się nie omsknie, będzie się trzymać dopóki ktoś tego nie porozdziela. Nice!

Karty są płótnowane, z fakturą. Nie jest ich dużo, dlatego tym bardziej szacunek, że ktoś o tym pomyślał. Dla karcianych fetyszystów rzecz nie do przecenienia. Grubość i faktura są raczej w porządku, ja się nie mam do czego przyczepić (pozdro dla wikingów ;) ).

Kartonowe kafelki są naprawdę grube i chyba wytrzymałe. W pudełku są już powycinane i ich brzegi są przez to idealnie gładkie. Klasa.

Co do wskaźników siły wiatru i zdrowia, to są to takie plastikowe klipsy do nałożenia na kartę. Powinny się mocno trzymać, ale obawiam się, że przy przesuwaniu będą drapać po karcie. Ja oczywiście wszystko zakoszulkuję, ale problem może być realny.

Na końcu napiszę mało oryginalnie, że nie mogę się doczekać pierwszej rozgrywki :) Jakby co, to mogę zdać relację.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Gratrz
Posty: 4
Rejestracja: 17 paź 2016, 11:19
Has thanked: 2 times

Re: Forbidden Sky (Matt Leacock)

Post autor: Gratrz »

Cześć, I jak wrażenia z gry?

Pozdrawiam Marcin
ODPOWIEDZ