Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: detrytusek »

https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Teoti ... -Gods/8621

3..2..1.. start :)

Natomiast w 3trollach nadal nie będzie bo im znów brakło.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4078
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: brazylianwisnia »

Wiadomo coś kiedy druk międzynarodowy?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Ardel12 »

brazylianwisnia pisze: 25 sty 2019, 11:37 Wiadomo coś kiedy druk międzynarodowy?
Lepiej, w połowie lutego premiera polskiej edycji od Portalu :)
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: kaimada »

Dzisiaj można nawet kupić na Portalconie polską wersję. W sklepach faktycznie połowa lutego.
Dewon23
Posty: 38
Rejestracja: 27 cze 2016, 16:59
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Dewon23 »

A w jakiej cenie jest na Portalconie ? Dodawają może jakiś bonusik ?
teschen
Posty: 111
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: teschen »

140zl
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Portal Games »

Widzimy, że wątek na temat naszej niedalekiej premiery Teotihuacan: Miasto Bogów już nieźle rozkręcony, ale dla formalności wrzucamy oficjalną zapowiedź ;)

Teotihuacan: Miasto Bogów

Obrazek

W grze Teotihuacan: Miasto Bogów każdy z graczy kontroluje robotników i dąży do zapisania się w historii, jako najsprawniejszy budowniczy. Zarządzaj swoimi zasobami, rozwijaj nowe technologie, wspinaj się po stopniach trzech wspaniałych świątyń, buduj domy dla mieszkańców miasta i wznieś legendarną Piramidę Słońca w centrum Teotihuacan. Umiejętnie zarządzaj swoimi pracownikami i zostań zapamiętany jako największy budowniczy w grze Teotihuacan!

Teotihuacan to najgłośniejszy tytuł targów w Essen w 2018 roku. Zajął pierwsze miejsce na liście najbardziej oczekiwanych gier. Jej autorem jest Daniele Tascini twórca legendarnego Tzolk’ina!

Przedsprzedaż w środę, premiera w lutym!

---

Więcej naszych planów wydawniczych na 2019 rok znajdziecie tutaj: https://portalgames.pl/pl/plany-wydawni ... -2019-rok/
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: wajwa »

Jestem po drugiej rozgrywce (na dwie osoby) - [...] - jest na co czekać ;-)

Upraszam o szacunek dla języka.
Mod
Always look on the bright side of life
seszena2
Posty: 103
Rejestracja: 01 lip 2015, 21:46
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: seszena2 »

wajwa pisze: 27 sty 2019, 13:29 Jestem po drugiej rozgrywce (na dwie osoby) - [...] - jest na co czekać ;-)

Grałeś w Tzolkin? Jeśli tak, to napisz czy są jakieś podobieństwa, czy warto mieć obie?
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: wajwa »

seszena2 pisze: 27 sty 2019, 17:28
wajwa pisze: 27 sty 2019, 13:29 Jestem po drugiej rozgrywce (na dwie osoby) - [...] - jest na co czekać ;-)

Grałeś w Tzolkin? Jeśli tak, to napisz czy są jakieś podobieństwa, czy warto mieć obie?
Krótko o swoich wrażeniach i podobieństwach do Tzolkina pisałem stronę wcześniej w tym temacie.
Czy podobieństwa ? Powiem tak : czuć , że to ten sam autor , ale zdecydowanie : to dwie różne gry.
Z pewnością posiadanie i Tzolkina i Teotiku nie zaszkodzi. Obie gry to mechanicznie bardzo dobre i godne polecenia pozycje :-)
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: konrad.rymczak »

Przedsprzedaż w sklepach ruszyła i to poniżej 140 ;)
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Marx »

Tryb solo też smiga? Czy mieliście okazje testowac?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Pan_K »

Marx pisze: 28 sty 2019, 00:08 Tryb solo też smiga? Czy mieliście okazje testowac?
Dwa razy solo wczoraj zagrałem. Daje radę. Turczi się spisał.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2019, 22:36 przez Pan_K, łącznie zmieniany 1 raz.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Gatherey »

No jesteśmy powiedzmy, że po pierwszej rozgrywce (zagraliśmy do pierwszego Zaćmienia). Kilka pytań ogólnych:

1. Jakie osiągacie wyniki? My po tej teoretycznie 1/3 gry mieliśmy na 2 graczy coś w okolicach 130-140 pkt. Norma, mało, za dużo?
2. Mniej więcej jak często gra kończy się przez śmierć robotników, a jak często przez zbudowanie piramidy? 50/50? Więcej robotników?

Jedno pytanie co do zasad - czy kafelek odkryć pozwalający opłacić jedną transakcję (kakao) w Zaćmieniu działa na opłatę za jednego robotnika czy wszystkich?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: detrytusek »

konrad.rymczak pisze: 27 sty 2019, 18:01 Przedsprzedaż w sklepach ruszyła i to poniżej 140 ;)
A zdarza się, że i poniżej 130 :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Fiacik »

Gatherey pisze: 28 sty 2019, 22:32 Jedno pytanie co do zasad - czy kafelek odkryć pozwalający opłacić jedną transakcję (kakao) w Zaćmieniu działa na opłatę za jednego robotnika czy wszystkich?
Wszystkich.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Tomzaq »

1. Też wam się żetony rozłażą? Karton kiepskiej jakości, zrobiony z jakiegoś posklejanego papieru.
2. Wyniki w okolicy 130 pkt po 1\3 rozgrywki troszkę mnue szokują. Jak grałem ostatnio na portalkonie to wygrany miał coś koło 165 pkt. na koniec gry.
Who is John Galt?
Posiadam
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Gatherey »

Okej, okazało się, że nie doczytałem jednej zasady i nie przesuwaliśmy białego znacznika na Zacmieniu po końcu każdej rundy. Wydłużyło to grę (graliśmy 2h do pierwszego zaćmienia) i wypaczyło wyniki :lol:
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: ChlastBatem »

Jestem po 3 partiach. Największy u nas wynik to 217 punktów. Graficznie gra wypada fenomenalnie, ale niestety tracimy sporo na czytelności. Dla naszego grona Teotihuacan nie ma szans dorównać grze Tzolkin i ogólnie nie ma zachwytów.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: pan_satyros »

Rozegraliśmy z drugą połówką 4 partie 2 osobowe, jedną solo oraz jedną w 4 osoby. (Punktowo raz pod 200, ale ogólnie w okolicy 177-180)
Jest fajnie, ale absolutnie nie widzę w tym euro-mesjasza :wink: To raczej kolejna, bardzo, bardzo ładnie i ciasno zszyta eurogra typu "excel/kalkulator" - czyli wymieniamy jedne dobra na inne, ścigamy się w tabelkach i kosimy punkciki z różnych źródeł. Nie widzę tu też - póki co - typowego grania "na coś" od początku do końca (to nie wada, raczej cecha). Współgracze (i / lub neutralne kostki) na tyle przeszkadzają, a ceny i bonusy bywają na tyle różne (patrz relacja punktowa domki vs cmentarz), że trzeba się dość płynnie dostosowywać do sytuacji i czerpać punkty z tego, co w danej rundzie jest optymalne (przez rundę myślę czas do zaćmienia). A i sama gra daje nam taką możliwość, bo trudno się tu zapędzić w kozi róg na "amen". Chyba tylko maski, zdobyte na początku dają stały i bezpieczny dochód.
A propos - stała optymalizacja, to słowo klucz w Teo. Możliwych ruchów mamy dziesiątki, ale tylko kilka da nam wysoko punktowane efekty, więc gra chociaż posiada wszelkie znamiona feldowskiej sałatki, wymaga bardzo skrupulatnego obserwowania sytuacji na planszy, wśród dostępnych bonusów, cen za akcję, czy pozycji na torach świątyń. Czasami jeden zasób dzieli nas od super-kombo-punktogennej-akcji.
Z sałatką wiąże się też drobny minus techniczny - trzeba tu pamiętać o masie przesuwania znaczników na torach, po kilku partiach to wchodzi, ale pilnowanie świeżaków bywa męczące.

Tak czy inaczej ogólnie na plus, daje radę w każdym wariancie osobowym (jest super przyjemne na 2 osoby), ale nie wiem jak długo jeszcze będzie nas bawić tak, by mieć miejsce na półce.
Przygotowanie rozgrywki zajmuje niemal pół instrukcji: trzeba tasować, losować masę płytek i żetonów, które w założeniu mają urozmaicać rozgrywkę, a koniec końców, po kilku ruchach, rozgrywka wchodzi na tory tak podobne, że w sumie nie odczuwam specjalnie wielkich różnić między partiami. Może to zasługa tak pieczołowitego wygładzenia wzajemnych interakcji między polami, a może po prostu tytuł ten na dłuższą metę nie oferuje tego rodzaju regrywalności jaki sobie cenię najbardziej?
Po prostu w partii A zdobywam kakao z jednej akcji, a w B z innej itd. Być może to cecha gier euro, które nie posiadają specjalnych wydarzeń, czy innych losowych warunków, które zmieniałyby rozgrywkę w trakcie mocniej, niż oferując nowe źródła zasobów, czy drobne bonusy.

Co do jakości, również miałem zastrzeżenia wobec jakości tektury i cięcia. Ostatecznie gra wygląda bardzo ok, ale trochę wiórów i zabawy z nożykami było, co nie zdarza mi się często.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

(/edit zdjęcie nr 2 zmienione na inne, by nie wprowadzało w błąd)
Ostatnio zmieniony 03 lut 2019, 22:14 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: dexete »

Tomzaq pisze: 28 sty 2019, 23:51 Też wam się żetony rozłażą? Karton kiepskiej jakości, zrobiony z jakiegoś posklejanego papieru.
pan_satyros pisze: 30 sty 2019, 09:29 Co do jakości, również miałem zastrzeżenia wobec jakości tektury i cięcia. Ostatecznie gra wygląda bardzo ok, ale trochę wiórów i zabawy z nożykami było, co nie zdarza mi się często.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Piszecie o polskim wydaniu czy o obcojęzycznych wydaniach? Posiadam angielskojęzyczne i nie zauważyłem takich wad.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: pan_satyros »

Polskim, polskim, ale z uogólnianiem tego na cały nakład bym zdecydowanie się wstrzymał.
Odpowiedziałem jedynie na zastrzeżenie kolegi wyżej, co do rozwarstwiających się żetonów. Miałem kilka i podkleiłem.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Nidav »

Z tego co widzę, to wraz z ruszeniem przedsprzedaży w sklepie Portalu, dostępna jest już polska instrukcja, jakby ktoś chciał poczytać ;)

Muszę przyznać, że sam się już całkiem na to nakręciłem, w szczególności dzięki cenie w sklepach, bo jednak wersji angielskiej odstraszała. Pierwszy raz też obejrzałem 2 godziny gameplay i od razu po tym poszło zamówienie w przedsprzedaży. Także pozostaje teraz te dwa tygodnie poczekać i mam nadzieję, że moje nadzieje nie zostaną zawiedzione :D
Klopsik1985
Posty: 89
Rejestracja: 13 lut 2017, 13:22
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Has thanked: 1 time

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Klopsik1985 »

Marna jakość kartonu jest tez w najnowszym druku EN, to nie wina polskiego wydania.
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: aspo »

Gdzieś na fejsbuku mignęły mi kafelki promo (do Robinsona czy czegośtam) dołączane do Teotihuacan. To jakaś przedsprzedażowa akcja, czy też te kafelki są dostępne w pudełkach w regularnej sprzedaży?
ODPOWIEDZ