Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 411
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Arachion »

Dr. Nikczemniuk pisze: 27 mar 2019, 11:12
No ale w czym problem? :wink:
Stać mnie na więcej Nikczemniuku... słowa, rozmiar czcionki i wygląd...
Sucharzysta
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: gregos »

Szkoda tylko, że to nie wydawca pokusił się o stworzenie takiej pomocy gracza. Za to po udostępnieniu pliku na stronie Portalu cały splendor spłynie na nich.
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Lolas »

Arachion pisze: 24 mar 2019, 18:28 Ciężko mi wrócić do tej gry po paru tygodniach przerwy.
Stworzyłem pomoce graczy dla czerwonego i niebieskiego gracza i chętnie się z wami podzielę.
Wygląda jak polska wersja tego (ale tam autor zrobił komplet kolorów):
https://bgg.cc/filepage/177055/yet-anot ... player-aid
Zawsze warto wspomnieć, że bazowało się na czyjejś pracy.

A swoją drogą bardzo fajną pomoc gracza można znaleźć też tu (po angielsku):
https://bgg.cc/filepage/173072/teotihua ... es-english
Ostatnio zmieniony 27 mar 2019, 17:18 przez Lolas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Portal Games »

Arachion pisze: 27 mar 2019, 09:59Możecie edytowac czy nawet ściągnąć i wrzucić na wasz serwer dla stabilności połączenia .
Dzięki, podlinkujemy bezpośrednio, na wypadek, gdyby pojawia się aktualizacja ;)
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 411
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Arachion »

Lolas pisze: 27 mar 2019, 12:24 Zawsze warto wspomnieć, że bazowało się na czyjejś pracy.
Zawsze się znajdzie jakas maruda. Poświęciłem swój wolny czas, jest po Polsku. Chcesz to bierz - jest za darmo, nie to nie.
Wyjdziesz z domu rodziców to docenisz, ze lepsza słona zupa u mamy niż pusty brzuch.

Ps.na bgg.ce konta nie mam ale będę musiał założyć jeśli są tam rarytasy i nie będę musiał robić polskich wersji instrukcji i pomocy.
Sucharzysta
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: FortArt »

Arachion pisze: 27 mar 2019, 13:08
Lolas pisze: 27 mar 2019, 12:24 Zawsze warto wspomnieć, że bazowało się na czyjejś pracy.
Zawsze się znajdzie jakas maruda. Poświęciłem swój wolny czas, jest po Polsku. Chcesz to bierz - jest za darmo, nie to nie.
Wyjdziesz z domu rodziców to docenisz, ze lepsza słona zupa u mamy niż pusty brzuch.

Ps.na bgg.ce konta nie mam ale będę musiał założyć jeśli są tam rarytasy i nie będę musiał robić polskich wersji instrukcji i pomocy.
Nie słuchaj marud.
Większość z nas będzie bardzo wdzięczna jeśli dorobisz brakujące kolory, poprawisz co tam uważasz, że poprawy wymaga, a w przyszłości zrobisz kolejne pomoce do innych gier.
Konto na BGG załóż koniecznie - będziesz mógł tam wrzucać efekty swoich prac.

Ode mnie ogromne podziękowania dla Ciebie i kolegi kmd7 za pomoce.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: playerator »

FortArt pisze: 27 mar 2019, 15:27 Większość z nas będzie bardzo wdzięczna (...)
To było jakieś głosowanie?

Nazywacie kogoś marudą, bo słusznie zwrócił uwagę, że warto wspomnieć o pochodzeniu plików??
Czy wspomnienie o rzeczywistym autorze tych pomocy ujęłoby cokolwiek polskiej wersji i pracy poświęconej na jej zrobienie?


Za to z pewnością pozwoliłoby uniknąć takich sytuacji:
Arachion pisze: 27 mar 2019, 09:59
Portal Games pisze: 27 mar 2019, 09:11 Fajnie wygląda ta planszka pomocy, możemy wrzucić na naszą WWW linka?
(...) Możecie edytowac czy nawet ściągnąć i wrzucić na wasz serwer (...)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Lolas »

Arachion pisze: 27 mar 2019, 13:08
Lolas pisze: 27 mar 2019, 12:24 Zawsze warto wspomnieć, że bazowało się na czyjejś pracy.
Zawsze się znajdzie jakas maruda. Poświęciłem swój wolny czas, jest po Polsku. Chcesz to bierz - jest za darmo, nie to nie.
Wyjdziesz z domu rodziców to docenisz, ze lepsza słona zupa u mamy niż pusty brzuch.
Nie postrzegam tego jako marudzenie. Nie komentowałem poświęconego przez Ciebie czasu, tłumaczenia itd. To miło, że udostępniłeś innym swoje tłumaczenie. Napisałem tylko o dobrym zwyczaju podawania autora oryginału - jak widać mama nie wspomniała Ci o tym, bo była zajęta soleniem zupy ;-)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: FortArt »

playerator pisze: 27 mar 2019, 17:02 Nazywacie kogoś marudą, bo słusznie zwrócił uwagę, że warto wspomnieć o pochodzeniu plików??
Czy wspomnienie o rzeczywistym autorze tych pomocy ujęłoby cokolwiek polskiej wersji i pracy poświęconej na jej zrobienie?
OK. Masz rację. Niewłaściwie odebrałem słuszne intencje Lolasa.
Niechże zatem Arachion tworzy pomoce i wspomina o autorach, których dzieła przetwarza, a wszyscy będą (bez głosowania) szczęśliwi.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Lolas »

https://youtu.be/8mJOCKdGbKA

Dodatek wygląda bardzo obiecująco. Wreszcie da się wygrać idąc w maski ;)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Zapowiada się ciekawie :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Wojtek.k »

Bogowie dają niezłe bonusy, choć nic za darmo. Na maskach też można sporo wyciągnąć, zwłaszcza jak będzie się miało dodatkowy punkt z dodatkowej piramidy.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Gatherey »

Po dzisiejszej grze z dziewczyną (partia nr 4.) stwierdziliśmy, że chyba do Tzolkina ta gra nie dorasta. Oczywiście, to bardzo mała próbka (w porównaniu do 30~gier w T), ale czegoś brakuje. Ciężko w sumie stwierdzić jednoznacznie czego, może tego czegoś.

Z dodatkiem na bank się będziemy wstrzymywać bo to trochę wygląda jak kalka z Tzolkina - widać, że chyba było mało pomysłów przy designie :D
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: gregos »

Pomysł był, aby od razu dać "gołą podstawkę", którą dopiero dodatki będą w stanie naprawić.

Dla mnie także ta gra, w bazowej wersji, to zupełnie inny (niestety niższy) poziom niż Tzolk'in.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: detrytusek »

Chciałem tylko napisać (po kolejnej rozgrywce), że przy grze na 2 os. nie da się zdobyć >170 pkt. Wniosek nasuwa się sam. Wszyscy oszukujecie :P

A no i w kolejnej partii zdobędę pińcet! Pfffffffff..........
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Tomzaq »

detrytusek pisze: 05 kwie 2019, 19:27 Chciałem tylko napisać (po kolejnej rozgrywce), że przy grze na 2 os. nie da się zdobyć >170 pkt. Wniosek nasuwa się sam. Wszyscy oszukujecie :P

A no i w kolejnej partii zdobędę pińcet! Pfffffffff..........
Hehe
Da się 8)
Who is John Galt?
Posiadam
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: kmd7 »

Zdecydowanie da się. Do tej pory rozegrałem kilka partii dwuosobowych i często zwycięzca przekraczał 170 pkt, raz nawet miał ponad 200.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: detrytusek »

Chciałem naprawdę chciałem polubić tutaj wariant solo ale się nie da. Mam ciągłe uczucie, że reguły składają się tylko z małych regułek. Odbiłem się od tego jak rzadko kiedy. Może to i działa, może i dobrze imituje gracza rzeczywistego ale się o tym nie przekonam.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

detrytusek pisze: 12 kwie 2019, 18:20 Chciałem naprawdę chciałem polubić tutaj wariant solo ale się nie da. Mam ciągłe uczucie, że reguły składają się tylko z małych regułek. Odbiłem się od tego jak rzadko kiedy. Może to i działa, może i dobrze imituje gracza rzeczywistego ale się o tym nie przekonam.
A to nie wystarczy dać setup na dwóch i pojechać solóweczkę na normalnych zasadach :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1527
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 198 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Furan »

Dr. Nikczemniuk pisze: 12 kwie 2019, 19:10
detrytusek pisze: 12 kwie 2019, 18:20 Chciałem naprawdę chciałem polubić tutaj wariant solo ale się nie da. Mam ciągłe uczucie, że reguły składają się tylko z małych regułek. Odbiłem się od tego jak rzadko kiedy. Może to i działa, może i dobrze imituje gracza rzeczywistego ale się o tym nie przekonam.
A to nie wystarczy dać setup na dwóch i pojechać solóweczkę na normalnych zasadach :wink:
Wydaje się, że mniej z tym roboty niż z wariantem solo. :D
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: detrytusek »

Pewnie, że wystarczy ale chciałem spróbować solówki.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1527
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 198 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Furan »

Wariant solo nie jest zły. Moim zdaniem jest tylko fatalnie wykonany od strony czysto technicznej - brakuje oznaczeń na kafelkach, być może specjalnej planszetki, albo chociaż pomocy gracza, żeby co chwila nie zerkać do instrukcji.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Pan_K »

detrytusek pisze: 12 kwie 2019, 18:20 Chciałem naprawdę chciałem polubić tutaj wariant solo ale się nie da. Mam ciągłe uczucie, że reguły składają się tylko z małych regułek. Odbiłem się od tego jak rzadko kiedy. Może to i działa, może i dobrze imituje gracza rzeczywistego ale się o tym nie przekonam.
Od pewnego czasu obserwuję, że mogę polegać na Twoim guście: jak coś Ci się nie podoba, to pewnie jest fajne ;)

Wariant solo działa dobrze. Proszę nie słuchać tego Pana 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: mecenas »

Furan pisze: 12 kwie 2019, 21:31 Wariant solo nie jest zły. Moim zdaniem jest tylko fatalnie wykonany od strony czysto technicznej - brakuje oznaczeń na kafelkach, być może specjalnej planszetki, albo chociaż pomocy gracza, żeby co chwila nie zerkać do instrukcji.
W sumie po tym komentarzu zacząłem patrzeć na BGG i jest arkusz bardziej wizualny do pobrania:
https://boardgamegeek.com/filepage/1730 ... es-english

Tylko po angielsku...
kuki25
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 23:39
Has thanked: 18 times
Been thanked: 27 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: kuki25 »

Jeszcze nie zagrałem, ale oglądałem poradniki z rozgrywki i czytałem instrukcję. I sama instrukcja jest jak dla mnie słabo zredagowana. Czytałem wiele instrukcji ale tutaj jest jakoś tak wszystko nawrzucane. Ciężko się to czyta. Porównywałem sobie nawet tłumaczenie niektórych tekstów z wersją angielską instrukcji z 1 edycji i 2 edycji. No i można było to przyjaźniej przetłumaczyć oglądając kilka przykładów. Trochę szkoda, bo gra zapowiada się fajnie, a to może faktycznie odpychać nowych graczy. No ale widziałem, że sam wydawca to zauważył i cała instrukcja została przeredagowana jeszcze raz. W drugiej edycji instrukcja wygląda już dużo lepiej, szkoda tylko że nasza na niej się nie opiera :( .. może Portal pokusi się o przetłumaczenie instrukcji w drugiej edycji bo jak dla mnie w odbiorze jest dużo przyjaźniejsza no i zawiera w sobie erratę do pierwszej edycji :wink:

No i drugie to już uwaga bardziej dla oryginalnego wydawcy że ta gra ma dużo ciekawego tematu w sobie (symbolika i akcje), brakuje mi tutaj takiego almanachu jak w Uczycie dla Odyna, wprowadzenia historycznego do symboliki i rytuałów. Na szczęście projektant opisuje trochę faktów historycznych na bgg związanych z wykonywanymi akacjami i symboliką, jednak trzeba się trochę naszukać żeby to wszystko w całość połączyć. No ale nie mogę się doczekać pierwszej rozgrywki :D chociaż tłumaczenie współspaczom lekko mnie przeraża :)
ODPOWIEDZ