Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Teotihuacan: City of Gods

Post autor: mikeyoski »

Akurat źle tłumaczenia nie są wyłącznie domeną polskich tłumaczy. Przekłady z pierwotnych instrukcji np. niemieckiej na angielską również bywały błędne.
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 140 times
Been thanked: 42 times

Re: Teotihuacan: City of Gods

Post autor: elbruus »

KubaP pisze: 01 paź 2018, 21:57
elbruus pisze: 01 paź 2018, 11:48
mecenas pisze: 01 paź 2018, 11:30 udało mi się obejrzeć gameplay od johngetgames. po pierwszym zainteresowaniu zobaczyłem ostateczna punktację i gracz który skupił się na "zabijaniu" swoich kostek oraz budowaniu domków zdecydowanie wygrał z pozostałymi graczami (no z opcją ze w jednej ze świątyń punktowane dodatkowo była ścieżka umarlych). zacząłem się przez to zastanawiać czy nie ma w grze lepiej punktowanych rozwiązań... coś od graczy którzy już zaczęli odgrywać tytuł?
W Man vs Meeple wspominali, że bardzo mocna była strategia zbierania masek. Z tego co widzę to każdy na razie uważa inną strategię za dominującą a to dobrze świadczy o balansie :D

wątek o balansie gry i strategiach na bgg: https://boardgamegeek.com/thread/206215 ... t-strategy
Z ciekawostek, jeden z polskich dizajnerów po swojej pierwszej partii stwierdził, że gra jest źle policzona, bo poszedł ostro w maski i mocno przegrał, więc maski muszą być zepsutą strategią przegrywającą :)
Masz jakiś link do tej wypowiedzi?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Teotihuacan: City of Gods

Post autor: KubaP »

elbruus pisze: 02 paź 2018, 14:16 Masz jakiś link do tej wypowiedzi?
Wiem, że to w dzisiejszych czasach dziwna sprawa, ale to była zwykła rozmowa :D Wiesz, ustami :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Teotihuacan: City of Gods

Post autor: mat_eyo »

Wojenka o terminologię "gra niezależna językowo" i miesiąc ciszy, a gra już trafiła do ludzi. Naprawdę nikt nie grał?

Mi od premiery udało się zagrać jeszcze dwa razy. Raz na standardowym setupie, drugi raz bardziej losowym. Przede mną jeszcze partia ze zmienioną kolejnością pól akcji. Podtrzymuję wszystko, co pisałem wcześniej w tym wątku, może poza pomyłką, że mamy w tej grze worker placemen ;) Zwłaszcza moja ostatnia partia była emocjonująca. Ułożyłem sobie po setupie w głowie konkretną strategię i konsekwentnie ją realizowałem, krok po kroku. Ugrałem słuszne 150 punktów i na koniec gry zabrakło sześciu do wygranej ;) Najzabawniejsze, że wiem gdzie je zgubiłem, bo raz czy drugi zagrałem bezpiecznie, zbierając kakao, którego finalnie została mi spora nadwyżka. Bo tak jest w tej grze, każdy ruch ma znaczenie. Nie ma pustych przebiegów, wykonując akcję człowiek powinien mieć świadomość po co ją robi, nie ma tu za bardzo miejsca na "pójdę po drewno, może się przyda później". Cudowna sprawa. Pomysł z pracownikami zbierającymi doświadczenie jest świetny i działa jak złoto. Zagrałem już w większość interesujących mnie premier z tego roku i Teotiuhacan nadal jest liderem w wyścigu o GOTY 2018. Chyba już tylko Underwater Cities może mu zagrozić.

Jeśli miałbym się czegoś przyczepić, to małego wycinka oprawy graficznej. Maski są brzydkie (to subiektywne odczucie) natomiast niektóre pola akcji trochę za małe i dokładając tam kostki, zakrywamy funkcjonalną część pola, co zmniejsza jego czytelność. Tyczy się to głównie pola 8, trochę też 6. Irytuje tym bardziej, że pomiędzy polami akcji są spore, puste sekcje z grafikami. Nie byłoby szkody, gdyby pola akcji trochę rozciągnąć, kosztem tych grafik na planszy. Jednak to są pierdoły nijak nie wpływające na odbiór gry.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2018, 15:36 przez mat_eyo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 140 times
Been thanked: 42 times

Re: Teotihuacan: City of Gods

Post autor: elbruus »

Czy ktoś dostał już swój egzemplarz z przedsprzedaży, np. z 3trolle.pl?
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Teotihuacan: City of Gods

Post autor: gregos »

elbruus pisze: 14 lis 2018, 15:34 Czy ktoś dostał już swój egzemplarz z przedsprzedaży, np. z 3trolle.pl?
Cały czas czekam na realizację zamówienia właśnie z trollowego sklepu. Wysyłki dopiero się zaczynają lub niebawem zaczną (zależnie od sklepu), więc nieliczni mieli okazję na razie sobie w to pograć.
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 140 times
Been thanked: 42 times

Re: Teotihuacan: City of Gods

Post autor: elbruus »

gregos pisze: 14 lis 2018, 16:15
elbruus pisze: 14 lis 2018, 15:34 Czy ktoś dostał już swój egzemplarz z przedsprzedaży, np. z 3trolle.pl?
Cały czas czekam na realizację zamówienia właśnie z trollowego sklepu. Wysyłki dopiero się zaczynają lub niebawem zaczną (zależnie od sklepu), więc nieliczni mieli okazję na razie sobie w to pograć.
No to nie chcę psuć humoru ale na podstronie tej gry zmienili szacowany czas dostawy z listopada na grudzień. Napisałem do nich w sprawie szczegółów, dam znać jak coś więcej się dowiem.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Lothrain »

Ale już gdzieś pisali, że dosłali do sklepów nie wszystkie zamówione egzemplarze, bo popyt chwilowo przerósł oczekiwania i gry będą wysyłane w kolejności zamówień, a reszta musi się uzbroić w cierpliwość.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 432
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 61 times
Been thanked: 62 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Fiacik »

Po jednej rozgrywce wrażenia jak najbardziej pozytywne. Graliśmy we dwoje na standardowym ustawieniu i było sporo decyzji, a i każdy mniej więcej miał wrażenie, że zrealizował jakiś plan. Gra jest krótka więc trzeba dobrze planować każdy ruch. Regrywalność wydaje się być na wysokim poziomie, ponieważ jest sporo zamiennych kafli. Być może problem zniknie z biegiem czasu, ale można było pomyśleć nad planszetkami przypominającymi jak i kiedy liczyć punkty. Ikonografia poza liczeniem punktów jest czytelna i nie rozumię zarzutów co do "biednej" oprawy graficznej. Plansza w pastelowych kolorowach prezentuje się moim zdaniem bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 140 times
Been thanked: 42 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: elbruus »

Tak jak pisał Lothrain, trolle dostali tylko ulamek swojego zamówienia w listopadzie i wysłali go według kolejności zamówień. Następna dostawa dopiero w grudniu a więc i dalsze wysyłki do nas :cry:
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: detrytusek »

Znacie może jakiś update na temat dostępności? Na trollach wisi grudzień ale będzie przed świętami?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
kamilpr
Posty: 372
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: kamilpr »

Czy ktoś wie jakieś info na temat dodruku? Chciałbym grę kupić ale chyba nie jest dostępna w żadnych sklepie w Polsce ?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: KubaP »

Statek z grami powinien właśnie zawijać do portu w Niemczech, więc gra powinna być na sklepowych półkach w ciągu 30 dni.
kamilpr
Posty: 372
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: kamilpr »

Ale w sensie będzie dla tych co zrobili preorder czy dla wszystkich dostępna ?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: brazylianwisnia »

Znany jest choćby kwartał w jakim będzie polska wersja? Na internetach nie ma gdzieś info o druku międzynarodowym?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: KubaP »

kamilpr pisze: 30 gru 2018, 11:10 Ale w sensie będzie dla tych co zrobili preorder czy dla wszystkich dostępna ?
Sorry, nie jestem sklepem, nie mam pojęcia.
wajwa
Posty: 2217
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 238 times
Been thanked: 391 times
Kontakt:

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: wajwa »

Zagrałem w Teotihuacan przez weekend i już po pierwszej rozgrywce (na 3 os.) stwierdzam , że to kawałek dobrej gry jest ;-)
W zalewie gier jakie wychodzą w ostatnim czasie ta przypadła mi do gustu już od pierwszej rozgrywki.
Po rozłożeniu planszy wygląda to wszystko groźnie i skomplikowanie , ale to mylne wrażenie - gra nie jest jakoś szczególnie skomplikowana , jeżeli chodzi o mechanikę i zasady , ba tłumaczy się ją dość szybko i sprawnie.
Analogie z Tzolkinem są oczywiste , bo i temat i autor , ale trzeba powiedzieć , że to zupełnie inne gry są - nie dopatrzyłem się jakichś podobieństw , może poza rozwojem świątyni , który tu jednak działa nieco inaczej niż w Tzolkinie.
Gra się w to mega przyjemnie , wyborów w swojej turze jest wiele , ale nie przyprawiają one o jakiś wielki ból głowy. Ponadto już po pierwszej partii widać , że regrywalność powinna być spora , bo zmienne kafle , bo zawsze inaczej się to porozkłada ...
Po pierwszej grze ochota na kolejne rozgrywki jest wieeelkaa ;-) , jest dużo pomysłów na kolejne partie.
Qrde , pisałem już gdzieś , że zajebiste gry Ci Włosi robią :-) ?
Always look on the bright side of life
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Gatherey »

KubaP pisze: 30 gru 2018, 10:59 Statek z grami powinien właśnie zawijać do portu w Niemczech, więc gra powinna być na sklepowych półkach w ciągu 30 dni.
Mija prawie miesiac - jakies nowe informacje?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: KubaP »

Gatherey pisze: 21 sty 2019, 15:14
KubaP pisze: 30 gru 2018, 10:59 Statek z grami powinien właśnie zawijać do portu w Niemczech, więc gra powinna być na sklepowych półkach w ciągu 30 dni.
Mija prawie miesiac - jakies nowe informacje?
Same dobre :) Gry już były w naszym magazynie Europie i dystrybutorzy powinni je dostawać. Więc tego - lada moment ;)
JAREK_AA
Posty: 100
Rejestracja: 22 lut 2016, 16:33
Been thanked: 1 time

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: JAREK_AA »

Mam pytanie czy jest w planach wersja PL ?? albo gdzies dostepna instrukcja Pl ??
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: mat_eyo »

JAREK_AA pisze: 24 sty 2019, 12:11 Mam pytanie czy jest w planach wersja PL ?? albo gdzies dostepna instrukcja Pl ??
Będzie wersja polska.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: detrytusek »

Ale dalej nie wiadomo kto i kiedy?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: mat_eyo »

detrytusek pisze: 24 sty 2019, 12:33 Ale dalej nie wiadomo kto i kiedy?
Niedługo powinno być wiadomo.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: Marx »

Wspaniała wiadomość.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
JAREK_AA
Posty: 100
Rejestracja: 22 lut 2016, 16:33
Been thanked: 1 time

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: JAREK_AA »

No to pięknie dziękuję za info 😀
ODPOWIEDZ