Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Imio pisze: 31 paź 2018, 18:27 Niby lepiej późno niż wcale... Niestety już po jabłkach
... 😐.
W takim towarzystwie innych projektów na KS... Sorry.
Oj tak, konkurencja piekielnie silna. Na KS nic nie kupowałem od roku, a w październiku wsparłem 2 projekty i aktualnie mocno obserwuję 2 kolejne.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: Daquan »

Muad'Dib pisze: 31 paź 2018, 17:10 Nie mogę znaleźć strony starej kampanii ale czy przypadkiem tamta nie szła lepiej?
O ile dobrze pamiętam, to poprzednią anulowali na poziomie 45 tys. dolarów. Chyba?
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: Christoforos »

W razie jakby kogoś oprócz narzekania zainteresowała historia funkcjonariuszy Hard City, zapraszam do lektury tekstu, w którym prezentujemy Mirandę Casey i Marcellusa Hammera https://boardtime.pl/2018/10/hard-city- ... mmera.html
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: grzemek »

Niestety nikogo nie interesuje historia funkcjonariuszy... Wolimy ponarzekać na to że się nie udało ufundować na jakimś fajnym poziomie. Poczekamy na podstawke w sklepach nie zamrażając kasy :)
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: Christoforos »

Ech no ja póki co nie tracę nadziei, że te chociaż te ujawnione cele się ufundują.
W sumie w wersję przed zmianami mi się fajnie grało więc teraz może być tylko lepiej. Dziś jak się uda historia postaci ze strech goala czyli Aarona Luckyego Kaufmana :)
ORFIX
Posty: 9
Rejestracja: 01 lis 2018, 09:00

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: ORFIX »

Proszę o odpowiedź. Raz jest na pisane że gra jest od 2 graczy a w innych miejscach znajduje informację że od 1 gracza (solo). Jaka jest prawda i jak wygląda ewentualny wariant solo.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: KrzysiekL »

Muad'Dib pisze: 31 paź 2018, 17:10 Nie mogę znaleźć strony starej kampanii ale czy przypadkiem tamta nie szła lepiej?
Tak wygląda: https://www.kickstarter.com/projects/he ... ard%20city
Hexy Studio
Posty: 23
Rejestracja: 21 mar 2018, 15:02
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: Hexy Studio »

ORFIX pisze: 01 lis 2018, 09:03Proszę o odpowiedź. Raz jest na pisane że gra jest od 2 graczy a w innych miejscach znajduje informację że od 1 gracza (solo). Jaka jest prawda i jak wygląda ewentualny wariant solo.
Cześć! Gdzie znalazłeś informację, że Hard City jest grą od 2 raczy? To zapewne materiały niezaktualizowane od czasu pierwszej kampanii, bo wersja aktualna to 1-5 osób. O trybie solo pisaliśmy trochę we wczorajszej aktualizacji kampanii, ale jako że zasady są ciągle opracowywane (wspólnie z naszym zespołem tworzy je Błażej Kubacki z NSKN), więcej info będziemy ujawniali stopniowo później.
Curiosity pisze:Oj tak, konkurencja piekielnie silna. Na KS nic nie kupowałem od roku, a w październiku wsparłem 2 projekty i aktualnie mocno obserwuję 2 kolejne.
Październik jest w tym roku tak zatłoczony na KS jak chyba żaden inny miesiąc, ale robimy co się da i walczymy :wink: liczba projektów ciągle wzrasta, więc i tak będzie się coraz trudniej przebić.

Informacja o wydaniu polskiej wersji ukazała się dopiero teraz, bo po prostu wcześniej nie byliśmy jej pewni, a obiecywanie rzeczy na wyrost, których nie jest się pewnym, źle się w crowdfundigu (i ogólnie w życiu :P) kończy.
ORFIX
Posty: 9
Rejestracja: 01 lis 2018, 09:00

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: ORFIX »

Nadal nie znalazłem jak grać w tacgre samemu. Czy wtedy steruje funkcjonariuszami czy mutantami. Jak wygląda mechaniki - sterowanie.
Hexy Studio
Posty: 23
Rejestracja: 21 mar 2018, 15:02
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: Hexy Studio »

ORFIX pisze: 01 lis 2018, 14:42Nadal nie znalazłem jak grać w tacgre samemu. Czy wtedy steruje funkcjonariuszami czy mutantami. Jak wygląda mechaniki - sterowanie.
Gra się oczywiście funkcjonariuszami i ich akcje pozostają niezmienione w stosunku do wersji "1 vs all". Zamiast gacza będącego Doktorem Zero mamy dodatkową talię kart z wydarzeniami i żetony ciągnięte losowo z woreczka według ich wytycznych.
Hexy Studio
Posty: 23
Rejestracja: 21 mar 2018, 15:02
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: Hexy Studio »

Dziś rano wpadły dwie nowe figurki z kolejnego odblokowanego Stretch Goala, zostały 4 godziny kampanii, więc walczymy dalej o kolejne, a jeszcze przynajmniej jedną mamy w zanadrzu :wink:

Obrazek
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2036
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 331 times

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: walkingdead »

No dobra, wątek założyłam, ekscytacja wielka, a kiedy ruszyła kampania to akurat miałam mniejszy bądź większy rozbrat z forum i w ferworze trudów życia codziennego zapomniałam.

Czy można się jeszcze komuś jakoś podpiąć pod zamówienie (jakiś late pledge czy inne cuda)? (opcja za 69 dolków z wszystkimi odblokowanymi celami, wersja PL):|
Proszę, proszę, proszę o wiadomość jeśli ktoś zechce się zlitować nade mną.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: KrzysiekL »

Late pledge z odblokowywaniem stretch goali mogłoby dać drugie życie kampanii jeżeli towarzyszyłaby temu dodatkowa kampania marketingowa!
Hexy Studio
Posty: 23
Rejestracja: 21 mar 2018, 15:02
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: Hexy Studio »

walkingdead pisze: 03 lis 2018, 08:25Czy można się jeszcze komuś jakoś podpiąć pod zamówienie (jakiś late pledge czy inne cuda)? (opcja za 69 dolków z wszystkimi odblokowanymi celami, wersja PL):|
Proszę, proszę, proszę o wiadomość jeśli ktoś zechce się zlitować nade mną.
Zlitujemy się :wink: kampania dopiero się zakończyła, więc na kolejne ruchy jeszcze mamy chwilę, ale będziemy informować o postępach, na pewno będzie jeszcze możliwość zaopatrzenia się w Hard City!
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2036
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 331 times

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: walkingdead »

Hexy Studio pisze: 05 lis 2018, 09:22
walkingdead pisze: 03 lis 2018, 08:25Czy można się jeszcze komuś jakoś podpiąć pod zamówienie (jakiś late pledge czy inne cuda)? (opcja za 69 dolków z wszystkimi odblokowanymi celami, wersja PL):|
Proszę, proszę, proszę o wiadomość jeśli ktoś zechce się zlitować nade mną.
Zlitujemy się :wink: kampania dopiero się zakończyła, więc na kolejne ruchy jeszcze mamy chwilę, ale będziemy informować o postępach, na pewno będzie jeszcze możliwość zaopatrzenia się w Hard City!
Super! Dzięki za info!
Hexy Studio
Posty: 23
Rejestracja: 21 mar 2018, 15:02
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: Hexy Studio »

Cześć,

wspierających naszą kampanię zapewne zainteresuje fakt, że dziś ruszył pledge manager :wink: zapraszamy do potwierdzania zamówień (w tym wyboru wersji językowej) tutaj: https://bit.ly/2W7A5so
W razie pytań służymy pomocą!
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2036
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 331 times

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: walkingdead »

Hej,
nie wiem czy śledzicie aktualizacje kampanii, ale prototypy figurek zostały zaakceptowane. Natomiast, Hexy Studio zmieniają producenta papierowych komponentów. Z aktualizacji wynika, że raczej planują dostarczyć grę w terminie, a jeśli miałoby wydarzyć się opóźnienie to bardzo nieduże. Polską wersją zajmie się Lucrum Games, tłumaczenie jest gotowe, więc wersja EN i PL powinny być gotowe w tym samym czasie.

https://www.kickstarter.com/projects/he ... 3XCe49g-b0
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2036
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 331 times

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: walkingdead »

Tu chyba nikt poza mną nie czeka na zielone i szlamowate gluty Hard City, ale mimo tego news.

Gra już w produkcji, została również udostępniona instrukcja ENG:

https://www.kickstarter.com/projects/he ... DFFaBcmQnM
Moim zdaniem bardzo fajnie napisana instrukcja.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: Leser »

Polska wersja Hard City ukaże się nakładem Lucrum Games. Tak tylko wspominam ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: Brylantino »

Nie ma co się cieszyć, bo gra jest mocno przeciętna niestety.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: Leser »

Brylantino pisze: 10 wrz 2019, 12:22 Nie ma co się cieszyć, bo gra jest mocno przeciętna niestety.
Uprzejmie dziękuję za opinię i pozwolę sobie się z nią nie zgodzić =)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: Brylantino »

Masz prawo do swojej błędnej opinii ;)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: Leser »

Brylantino pisze: 10 wrz 2019, 12:38 Masz prawo do swojej błędnej opinii ;)
No tak, Twoja oczywiście jest bezbłędna, już sie kiedyś zdążyłem o tym przekonać...
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: Brylantino »

To był żart jakbyś nie wyczuł ;)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Hard City (M. Raczyński, A. Kwapiński)

Post autor: Leser »

Brylantino pisze: 10 wrz 2019, 12:52 To był żart jakbyś nie wyczuł ;)
Ze śmiechu nie pękłem, ale w porządku ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
ODPOWIEDZ