Root (Cole Wehrle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Lolas »

ZygfrydDeLowe pisze: 24 maja 2019, 22:01 Natomiast bardzo jestem zainteresowany tłumaczeniem - czy instrukcja w naszym rodzimym języku będzie udostępniona gdzieś on-line przed premierą?
instrukcja do podstawki:
https://portalgames.blob.core.windows.n ... rukcja.rar

instrukcja do dodatku:
https://portalgames.blob.core.windows.n ... rukcja.pdf
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: ariser »

ZygfrydDeLowe pisze:
"Nikczemny Markiz de Kot rządzi wielkim lasem twardą ręką. Pod jej rządami [...]"

Chyba coś pozostało po zmianie płci względem oryginału.
W oryginale Markiz była kobietą, ale trzeba iść z duchem czasu.. Cieszę się na polską wersję, ale boję się zaglądać do instrukcji. :mrgreen:
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: lazarro »

ariser pisze: 25 maja 2019, 08:59
ZygfrydDeLowe pisze:
"Nikczemny Markiz de Kot rządzi wielkim lasem twardą ręką. Pod jej rządami [...]"

Chyba coś pozostało po zmianie płci względem oryginału.
W oryginale Markiz była kobietą, ale trzeba iść z duchem czasu.. Cieszę się na polską wersję, ale boję się zaglądać do instrukcji. :mrgreen:
Gdyby ktoś się pofatygował i mógł napisać czy występują błędy w instrukcji bardzo byłbym wdzięczny.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: vinnichi »

Coś się zmienia w trybie rozgrywki 3 osobowej czy standardowo 2 na 1?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2313
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 563 times
Been thanked: 900 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Galatolol »

vinnichi pisze: 25 maja 2019, 16:59 Coś się zmienia w trybie rozgrywki 3 osobowej czy standardowo 2 na 1?
Bije się tego, który jest najbliżej wygranej. Ale to samo się tyczy trybów na więcej graczy.
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: lazarro »

Jakieś koszulki do tego pasują?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Gizmoo »

lazarro pisze: 25 maja 2019, 19:26 Jakieś koszulki do tego pasują?
Te są całkiem niezłe:
Spoiler:
Podobno sprzedają je tu:

viewtopic.php?f=1&t=39299
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Portal Games »

ZygfrydDeLowe pisze: 24 maja 2019, 22:01
Lossentur pisze: 24 maja 2019, 16:23 No i ruszyła przedsprzedaż wersji polskiej
Cena bardzo atrakcyjna i przystająca do zawartości, dla miłej odmiany.
Natomiast bardzo jestem zainteresowany tłumaczeniem - czy instrukcja w naszym rodzimym języku będzie udostępniona gdzieś on-line przed premierą?

Poza tym, wchodząc w powyższy link, w pierwszym akapicie, w pierwszym zdaniu:

"Nikczemny Markiz de Kot rządzi wielkim lasem twardą ręką. Pod jej rządami [...]"

Chyba coś pozostało po zmianie płci względem oryginału.
Dzięki za zwrócenie uwagi, poprawione.
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Aville »

Ale na "Markizę", nie na "jego"? ;)
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: ariser »

Aville pisze: 27 maja 2019, 12:27 Ale na "Markizę", nie na "jego"? ;)
Portal zmienił płeć Kotka na faceta w całej instrukcji, więc myślę że i tak zostanie to skorygowane w tym miejscu. ;)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Aville »

Skoro jeszcze da się poprawić na wersję zgodną z oryginałem (choć nie rozumiem jako tłumacz, skąd taka zmiana się w ogóle wzięła), to nie rozumiem, dlaczego tkwić w błędzie ;)
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: ShapooBah »

ariser pisze: 27 maja 2019, 12:29
Aville pisze: 27 maja 2019, 12:27 Ale na "Markizę", nie na "jego"? ;)
Portal zmienił płeć Kotka na faceta w całej instrukcji, więc myślę że i tak zostanie to skorygowane w tym miejscu. ;)
but why?
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Rafal_Kruczek »

ariser pisze: 27 maja 2019, 12:29
Aville pisze: 27 maja 2019, 12:27 Ale na "Markizę", nie na "jego"? ;)
Portal zmienił płeć Kotka na faceta w całej instrukcji, więc myślę że i tak zostanie to skorygowane w tym miejscu. ;)
W we wszystkich 3 udostepnionych insrtukcjach ( postawka dodatke, ksiaga zasad) wszędzie jest Markiz, oczywiscie trzba tez sprawdzic plansze graczy , ściagi, scenariusz pierwszej rozgrywki, pudełka itp. itd.
Awatar użytkownika
piotrus
Posty: 44
Rejestracja: 13 gru 2012, 00:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: piotrus »

Czy ktos moze wyjasnic, czemu jest taka duza roznica w cenie wersji angielskiej i polskiej? Czy polskiej czegos brakuje czy po prostu mamy bardzo dobrego 'deala'? Rzadko w sumie patrze na ceny gier w wersji polskiej, zwykle kupuje angielskie, wiec nie wiem co w sumie jest zwykle norma. Ale co do Roota, cena gry glownej ang to ok 220-200 zlotych, polskiej 145-170. Dodatek riverfolk to ang 140-160 zl, pl to 80-95 zl (praktycznie polowa ceny!).
BGG (Kolekcja - PM jesli ktos chce w cos zagrac w Katowicach)
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 78 times
Been thanked: 102 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: michaldz1 »

Pierwotna oferta z kickstartera za Root + Riverfolk expansion to 60 USD (w przeliczeniu 225zł + przesyłka) więc wychodzi nawet trochę taniej niż wydanie Polskie.
Cena polskiej wersji jest bardzo godziwa w stosunku do ilości zabawy na jaką gra pozwala.

Zapowiedź wydania ROOTa w Polsce to była jedna z bardziej zaskakujących informacji zeszłego roku. Cieszę się, że Portal się na to zdecydował, tu należą się podziękowania Prezesowi. Osobiście uważam, że decyzja może być ryzykowna bo ROOT jest moim zdaniem gra mocno inną w stosunku do tego do czego przyzwyczaił nas rynek wydawniczy w Polsce.

Podejrzewam, że jest minimalny nakład jakiego oczekuje właściciel praw do gry - Leder Games, i to pewnie niemały. Więc w związku z tym wydawnictwo Portal nie może wyskoczyć z ceną z kosmosu. Gra musi się sprzedać.

Jest jeszcze kwestia komponentów. Jak dostałem swoją kopie to byłem pod dużym wrażeniem. Kolory są świetne, pudełko w dotyku ma aksamitną fakturę. Po prostu najwyższa jakość komponentów (pomijając meeple którym zdarzało się być źle wydrukowane). Druk ROOT wydania polskiego będzie z tego co pamiętał robiony w Polsce, wydanie oryginalne było robione w chinach. Więc tu się zastanawiam czy wszystkie materiały użyte będą takie same.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 545 times
Been thanked: 270 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Markus »

Trzymajmy kciuki za jakość tłumaczenia.
Czytając wątki o Inis i The Others boję się zrobić preordera na Root
Ostatnio zmieniony 03 lip 2019, 16:25 przez Markus, łącznie zmieniany 1 raz.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: czeczot »

Portal ostatnio nie ma problemu z jakością tłumaczenia. Mage Knight który jest kobyłą a o błędach w tłumaczeniu nic nie słychać, tak samo to suche z piramidą. W tym roku weszli w problemy z kontrolą jakości druku ale raczej w grach których sami nie drukują. Ciekawe z czym będą mieli problem w przyszłym roku,
Ostatnio zmieniony 03 lip 2019, 19:49 przez czeczot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Scamander »

Od Portalu nic nie warto brać w przedsprzedaży. No przepraszam ale sami sobie zapracowali na taką opinię z mojej strony. Lepiej przeczekać, betatesterzy pograją i na spokojnie kupić jak będzie wszystko ok :D

Wychodzi na to, że z preorderami na rynku gier planszowych jest identycznie jak z preorderami na rynku gier wideo.
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 485
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 923 times
Been thanked: 202 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

michaldz1 pisze: 03 lip 2019, 08:02 [...]
Jest jeszcze kwestia komponentów. Jak dostałem swoją kopie to byłem pod dużym wrażeniem. Kolory są świetne, pudełko w dotyku ma aksamitną fakturę. Po prostu najwyższa jakość komponentów (pomijając meeple którym zdarzało się być źle wydrukowane). Druk ROOT wydania polskiego będzie z tego co pamiętał robiony w Polsce, wydanie oryginalne było robione w chinach. Więc tu się zastanawiam czy wszystkie materiały użyte będą takie same.
Ja do zachwytów nad jakością wykonania nie mogę niestety dołączyć. Poza meeplami właśnie, które uważam za fantastyczne (chociaż te z pierwszego wydania dodatku też potrafiły się różnić znacznie grubością od tych z podstawki) i ogólnie urokliwym stylem graficznym to uważam, że jakość nie zachwyca. Karty są cienkie i szybko pokazują się ślady zużycia.Także plansza w wielu egzemplarzach była wypaczona i nie rozkładała się prosto. Pudełko to też zwykłe pudełko w moim odczuciu. Za to plusem są jego małe gabaryty i fakt, że plastikowy insert zgrabnie mieści wszystkie komponenty.
Natomiast przy cenie, za którą naszą rodzimą wersję będzie można dostać, powyższe mankamenty są już znośne.

Przejrzałem na szybko instrukcję i wydaje się być całkiem dobrze przetłumaczona, ale wiadomo - diabeł tkwi w szczegółach, a ta gra akurat posiada mnóstwo drobnych zasad.

Co do samej gry, to moje odczucia pokrywają się prawie w całości z tym co zaprezentowało SU&SD, mimo iż gusta mamy dość odmienne.
Potrafi sprawić dużą frajdę, ale ma też sporo wad. No i najlepiej jednak sprawdzi się z regularnie grającym, stałym składem.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: sqb1978 »

Kiedy Root będzie w wersji PL? Szukam i nie mogę znaleźć informacji. Na stronie Portalu napisano, że Q3, ale to dość rozległy termin. Co ciekawe w jednym ze sklepów jest wpisany grudzień. Trafił ktoś na dokładniejsze info?
Awatar użytkownika
Fingus
Posty: 84
Rejestracja: 05 lip 2009, 19:03
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Fingus »

W podkastach wspominali o sierpień/wrzesień (a kiedy dokładnie, to się okaże jak się inne premiery złożą).
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Fiacik »

Wydaj mi się, że gdzieś widziałem wrzesień, więc pewnie październik albo listopad.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: YoYo »

Moze cos wiadomo dokladniej o okolicach premiery poza 3Q wersji PL? Jakos cisza w eterze :).
Awatar użytkownika
jacus666
Posty: 261
Rejestracja: 07 lip 2015, 17:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: jacus666 »

Wiadomo, czy polskie wydanie będzie zgodne ze zmianami wprowadzonymi w 3rd printing oryginału? Chodzi o pewne zmiany w instrukcji oraz na planszetkach graczy.
Podzielę się rabatem: Planszostrefa.pl -11%
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: ariser »

jacus666 pisze: 04 sie 2019, 12:22 Wiadomo, czy polskie wydanie będzie zgodne ze zmianami wprowadzonymi w 3rd printing oryginału? Chodzi o pewne zmiany w instrukcji oraz na planszetkach graczy.
Wiadomo, będzie.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
ODPOWIEDZ