Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: zsuedama »

Czy istnieje szansa żeby jeszcze się załapać na kick startera? Ostatnio mi się udało z blood rage, ktoś próbował tu?
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: brazylianwisnia »

Nie ma szans. PM dawno zamknięty.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: sajlenthill »

Kiedy przewidziane wysyłki?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: brazylianwisnia »

Wysyłki beda w Q4.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Toudi »

Skąd takie info? W ostatnim update pisali że dalej mają nie rozwiązany problem i nie podali terminu wysyłki.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Toudi »

Skąd takie info? W ostatnim update pisali że dalej mają nie rozwiązany problem i nie podali terminu wysyłki.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: brazylianwisnia »

Gdybys nie zauwazyl to info jest z sierpnia a obecnie mamy listopad wiec troche nieaktualne. Tyczylo sie to osob ktore latem juz pytaly o Eclipse lub szukaly chetnego sprzedac.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Toudi »

Przepraszam, z jakiegoś powodu post wyskoczył mi w aktualnościach a Twój wpis był ostatni.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Jareks1985 »

Wysyłki pewnie w grudniu.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: rattkin »

W grudniu się nic nie wysyła, chyba że się jest szalonym. A potem chinski nowy rok, itd. Efektywnie, jeśli coś nie jest rozsyłane najpóźniej w połowie listopada, to przepada na początek lutego.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2412
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Jiloo »

rattkin pisze: 15 lis 2019, 13:50 W grudniu się nic nie wysyła, chyba że się jest szalonym. A potem chinski nowy rok, itd. Efektywnie, jeśli coś nie jest rozsyłane najpóźniej w połowie listopada, to przepada na początek lutego.
Chiński nowy rok jest na początku lutego (dokładnie na przełomie stycznia i lutego).
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: rattkin »

Nie, data jest ruchoma. W 2020 wcześniej, bo 25 stycznia. Zwykle firmy zamykają się jakieś 2 tyg od tej daty (czasem kilka dni przed).
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: brazylianwisnia »

Jareks1985 pisze: 15 lis 2019, 13:47 Wysyłki pewnie w grudniu.
jak by ktoś chciał sprzedać, to chętnie odkupię, mate również.
W grudniu pewnie skoncza produkcje, przed chinskim nowym rokiem zaladuja na statek czyli w marcu powinna byc u wspierajacych. Zakladam ze wersja Retail pewnie poplynie tym samym statkiem.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Jareks1985 »

No nic pozostaje mi czekac.
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: vir3ns »

Jak tam wrażenia po najnowszych updejtach? Pojawiły się filmiki z pierwszymi wyprodukowanymi egzemplarzami i unboxing,

Moje niewiele warte przemyślenia:
- Oprócz portretów postaci (na które już wystarczająco narzekałem tutaj i na BGG) wszystko wygląda naprawdę ładnie. Może chciałbym żeby niektóre wzory były trochę uproszczone ale da się przeżyć.
- Zachwalają, że wszystko mieści się w jednym pudełku jakby to był jakiś wyczyn... Gdyby tak nie było to wspierający na pewno byliby wściekli.
- Pudło jest wypchane po brzegi i niepokoi mnie w jaki sposób zostaną wydane nowe rasy. Z tego co widzę w głównym plastiku jest jeszcze trochę miejsca na nowe heksy ale 7 pudełko na rasy to już tam nie wejdzie.
- W segregatorze na części statków nie ma już ani trochę miejsca. Więc jest to wszystko co planują wydać albo przy pierwszym dodatku plastik pójdzie do kosza :D
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: rattkin »

Używają Gametrayz. Już samo to właściwie pogrąża ten projekt, niestety. Gametrayz powoli stają się synonimem tandety, bezmyślności i ułatwiania graczom życia "na siłę".
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: brazylianwisnia »

Game trazy potrafi byc super. Lepiej mieć tacke jak w Gugong deluxe niz trzymac wszystko w workach foliowych.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Jareks1985 »

Zgadzam się gametrayz sa super jesli jest odpowiedniej grubosci, a te powoli staje się standardem w nowych edycjach. Anachrony, Trickerion, age of steam i wiele innych np. W Endeavor age of sail gametrayz sa bardzo pomocne, ulatwiają setup gry i elegancko sortują elementy gry, są odpowiedniej grubiści i nie wyglądają jak typowe plastikowe wypraski które wywalasz zaraz po zakupie. Nie mniej ważna jest grubość!, a na zdjęciach z updatu, wygląda to na słabszej jakoścu wykonanie. Nie mniej poluje na all in, bo niestety nie wsparłem a gra prezentuje sie bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: rattkin »

Gametrayz narzucają taki rozkład komponentów, który jest optymalny przede wszystkim dla transportu, a nierzadko z spójnością potrafi być na bakier. Same w sobie zajmują też bardzo dużo miejsca i rozdymają pudło. Organizacja w środku to zwykle jakieś porąbane kombinacje typu: to na dół, to na górę, a to na wcisk z boku, a na to jeszcze dopchnij tamto - utrudniające potem obsługę w trakcie gry.

Nie jestem pewien, czy popieram dodawanie do gier komponentów organizujących. Można to zrobić z głową i dobrze (bardzo przemyślana wypraska lub np. wewnętrzna tacka na zasoby, jak w Res Arcana), a można to zrobić jak na wiejskim odpuście (Gametrayz). Ale przeważnie wszystkim się nie dogodzi, bo to jest coś, co się jednak robi samemu i pod siebie. To tak jak odwieczna dyskusja, czy wypraski powinny zawierać przestrzeń na karty w koszulkach - których w grze przecież nie ma.

Jak ktoś potrzebuje tacki, to sobie kupuje tackę (GMT lub Chessex) za kilka złotych w sklepie planszówkowym - daje to dużo więcej swobody w organizacji elementów po swojemu. Niestety, Gametrayz dobrze się upozycjonowało, jako taki partner zapewniający łatwy pomysł na stretch goale do kampanii KS - i tak sobie żyją jak pączki w maśle, bo wspieraczkowych naiwniaków nie zabraknie pewnie nigdy. Z jakością i faktycznym dbaniem o gracza, obawiam się, niewiele to ma wspólnego. A cenę podbija :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: brazylianwisnia »

Zawsze mozna wywalic ale dobrze rozwiazania Gametrayz czy tez inne modułowe inserty umozliwiajace wyciaganie tacek do rozgrywki duzo pomagaja. Polecam rzucic okiem na gugong deluxe czy On Mars. Sa tacki ulatwiajace setup i wszystko ladnie siedzi w pudelku. Nie twierdze ze nie ma zle zrobionych insetow ale ja raczej spotykam sie z tymi ergonomicznymi.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: vir3ns »

Akurat tacki na części statku i technologie są rozwiązane świetnie i bardzo kompaktowo - to popieram w całej rozciągłości. Tacki w kolorach gracza są dyskusyjne, na razie jest ok, ale jak będzie więcej frakcji to mogą zacząć sprawiać problemy.
Te duże potwory na heksy i inne komponenty to dla mnie jakieś nieporozumienie i tak jak napisałeś @rattkin wieje wiejskim odpustem. Pewnie szybciutko pójdą do kosza albo oddam komuś za darmo.
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: feniks_ciapek »

rattkin pisze: 21 gru 2019, 12:28 Gametrayz narzucają taki rozkład komponentów, który jest optymalny przede wszystkim dla transportu, a nierzadko z spójnością potrafi być na bakier. Same w sobie zajmują też bardzo dużo miejsca i rozdymają pudło. Organizacja w środku to zwykle jakieś porąbane kombinacje typu: to na dół, to na górę, a to na wcisk z boku, a na to jeszcze dopchnij tamto - utrudniające potem obsługę w trakcie gry.
Nie wiem, może kiedyś tak było, ale ostatnio raczej mam z nimi pozytywne doświadczenia. In the Hall of the Mountain King ma bardzo dobre rozwiązanie. Podobnie Euphoria, nawet dodatek się tam mieści. W sumie do Vindication też za bardzo nie mam się co przyczepić, bo posegregowane jest wszystko w miarę ok. Więc chyba trochę się czepiasz.

A jak będzie w Eclipse, to pojęcia nie mam, więc już milknę :D
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: rattkin »

feniks_ciapek pisze:W sumie do Vindication też za bardzo nie mam się co przyczepić, bo posegregowane jest wszystko w miarę ok.
I całą tę kunsztowną organizację szlag trafia, gdy trzeba do tego pudła upchnąć dodatek.
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: feniks_ciapek »

rattkin pisze: 21 gru 2019, 18:05 I całą tę kunsztowną organizację szlag trafia, gdy trzeba do tego pudła upchnąć dodatek.
Kiepsko się starasz. Mi się udało.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: rattkin »

To się nie ma "udawać", tylko być wygodne :)
ODPOWIEDZ