Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Skryty Planszoholik »

Tak pisze wydawca w swoim wątku sprzedażowym, że "decyzji jeszcze nie podjęli ale szanse małe":
viewtopic.php?f=60&t=59759&p=1197738#p1184223
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Rigidigi »

Jesteśmy po trzech z czterech spraw z dodatku Noir.
Znakomite są te rozwiązania z dodatkowymi interakcjami. Poszczególne scenariusze graliśmy z różnymi osobami, dla których był to pierwszy kontakt z grą i wszystkim bardzo się podobało.
Zagadki są ciekawe, a rozgrywki nie przeciągają się za bardzo. Dla nas duży plus, że poszczególne scenariusze są niezależne.

Naprawdę dobra gra, bardzo się dziwię, że nie ma planów na kolejne dodatki. Kończą nam się sprawy do przejścia i co dalej?
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: herman »

Lucky Duck Games zapowiedziało 3 "stand alony" tworzące "Projekt Millenium" - odpowiednio osadzone w latach 1400, 1900, 2400.
Opierać się będą na mechanice podstawowych Kronik, ale każda z nich zawierać będzie małe, dodatkowe mechanizmy.
Wszystkie 3 tytuły prawdopodobnie ukażą się po polsku.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Rigidigi »

herman pisze: 02 sty 2020, 14:52 Wszystkie 3 tytuły prawdopodobnie ukażą się po polsku.
Mam nadzieję, że masz rację.
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: mczlonka »

Czy był ktoś tak wielkim fanem tej gry i zagrał w 2 dodatek Welcome to Redview? Jak wypadają scenariusze na tle podstawki i 1 dodatku? Czy są wprowadzone jakieś nowe mechaniki? Jak trudny jest angielski?
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Rigidigi »

Chyba coś się ruszyło w temacie.

Żona mi napisała, że w aplikacji scenariusz z Alicją pojawił się po polsku, oraz że jest promocja na scenariusze, obecnie po 13.99.

Także to chyba próba przypomnienia graczom o grze, akurat przed nadchodzącym kickstarterem.. 8)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10806
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: japanczyk »

Po oburzeniu na BGG zapowiedzieli tez kolejne DLC
Awatar użytkownika
xBronsonx
Posty: 100
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Połaniec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: xBronsonx »

W związku z promocją zastanawiam się nad zakupem jednego czy dwóch scenariuszy - może ktoś pomóc które najlepiej wypadają?
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Rigidigi »

xBronsonx pisze: 18 lut 2020, 22:32 W związku z promocją zastanawiam się nad zakupem jednego czy dwóch scenariuszy - może ktoś pomóc które najlepiej wypadają?
Moim zdaniem, wszystkie mają podobny poziom. Cena jest atrakcyjna to możesz poszaleć :wink:

Wyraźny skok we wrażeniach z rozgrywki jest przy scenariuszach z dodatku NOIR. Dodatkowe akcje robią robotę.

Co do akcji na kickstarterze, to wygląda na to, że FoxGames nie ma z nią nic wspólnego.
To by tłumaczyło, dlaczego od dłuższego czasu milczeli w jakiejkolwiek sprawie związanej z Kronikami.
Zatem skoro nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Pewno ktoś się z kimś nie dogadał..
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10806
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: japanczyk »

Rigidigi pisze: 19 lut 2020, 09:36 Co do akcji na kickstarterze, to wygląda na to, że FoxGames nie ma z nią nic wspólnego.
To by tłumaczyło, dlaczego od dłuższego czasu milczeli w jakiejkolwiek sprawie związanej z Kronikami.
Zatem skoro nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Pewno ktoś się z kimś nie dogadał..
Pewnie IUVI bedzie wydawac ;-)
Przypuszczam, że foxgames zrezygnowało ze wzgledu na słabą sprzedaż podstawki, bo to jednak jednorazowa gra
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Rigidigi »

japanczyk pisze: 19 lut 2020, 09:55 Pewnie IUVI bedzie wydawac ;-)
Przypuszczam, że foxgames zrezygnowało ze wzgledu na słabą sprzedaż podstawki, bo to jednak jednorazowa gra
A skąd wiadomo, że podstawka się nie sprzedawała?

Jeśli temat przejmie IUVI to ja jestem za. Na razie mają u mnie kredyt zaufania.
Skay1989
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2020, 00:42
Been thanked: 1 time

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Skay1989 »

Witam czy ktoś spróbował stworzyc wlasny scwnariusz udostępnionym Edytorem?
Bo jestem w polowie tworzenia wlasnego i ciekawi mnie czy ktoś tez cos tworzy.
Na razie coś prostego by opanowac Edytor.

Nazwa scenariusza '' Tajemnica Śmierci Roberta Scaletty''

Pozdrawiam 😋
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: herman »

Rigidigi pisze: 19 lut 2020, 11:15
japanczyk pisze: 19 lut 2020, 09:55 Pewnie IUVI bedzie wydawac ;-)
Przypuszczam, że foxgames zrezygnowało ze wzgledu na słabą sprzedaż podstawki, bo to jednak jednorazowa gra
A skąd wiadomo, że podstawka się nie sprzedawała?

Jeśli temat przejmie IUVI to ja jestem za. Na razie mają u mnie kredyt zaufania.
Aż się włączę, bo to już któryś raz widzę jakieś niesprawdzone informacje dotyczące Kronik zbrodni.
Też się zastanawiam skąd takie wnioski o słabej sprzedaży. Powiem więcej - Kroniki zbrodni miały lepszą sprzedaż w Polsce niż zarówno Detektyw od Portalu, jak i Sherlock od Rebela (stan wiedzy na końcówkę 2019 roku). Głównie dlatego, że najlepiej z tych trzech przyjęła się na "szerszym" rynku. Oczywiście wśród hobbystów bardziej popularny jest Detektyw.

FoxGames z niczego nie zrezygnowało. To Luck Duck Games postanowiło, że polska edycja nowej serii wejdzie w skład języków dostępnych na Kickstarterze. Po wielu głosach związanych z brakiem polskiej wersji gry Time of Legends: Destinies LDG postanowiło zrobić ukłon w stronę rodzimych graczy i samemu przygotować polskie wydanie. Mimo, że firma działa głównie na rynkach anglojęzycznch i frankofońskich, to jest to w 100% polska firma. Zatrudnia wprawdzie ludzi w kilku innych krajach, ale główne biura mieszczą się w Krakowie i Warszawie.
Tak więc gra w polskiej wersji językowej wydana zostanie przez Lucky Duck Games :)
sasquach
Posty: 1803
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 921 times
Been thanked: 576 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: sasquach »

A wiadomo może coś nowego w sprawie Welcome to Redview? Będzie w ogóle wydane po polsku?
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Lucky Duck Games »

Trzyba pytać u Lisów. Sprawa nie jest zamknięta, ale nie chcemy się za naszych partnerów wypowiadać.

Od nas mała wrzutka na nieciekawe czasy - do przyszłego czwartku (2.04) scenariusz "Piekielna kuchnia" dostępny jest za darmo. Spieszcie się pograć - ze względu na umowę z autorem od 2.04 (nawet jeśli ściągneliście) scenariusz znów zrobi się płatny.

No i zapraszamy do wsparcia nowego projektu - Kroniki zbrodni: Projekt Millenium. Za chwilkę kończymy zbiórkę na KS. Na liczniku ponad 12 000 wspierających, wszystkie cele odblokowane, polska wersja dostępna.

https://www.kickstarter.com/projects/de ... ium-series
sasquach
Posty: 1803
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 921 times
Been thanked: 576 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: sasquach »

Dostałem odpowiedź od Lisów, że są w trakcie rozmów z wami i być może uda się w 2021.
nieśmiertelna
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2020, 09:08

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: nieśmiertelna »

Cześć, piszę w innym temacie. Gramy w jeden ze scenariuszy i brakuje nam karty kategorii o nr 11, a powinniśmy ją zeskanować żeby kontynuować śledztwo. Czy ktoś mógłby wrzucił nam zdjęcie tej karty?
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: FoxGames »

nieśmiertelna pisze: 02 maja 2020, 22:48 Cześć, piszę w innym temacie. Gramy w jeden ze scenariuszy i brakuje nam karty kategorii o nr 11, a powinniśmy ją zeskanować żeby kontynuować śledztwo. Czy ktoś mógłby wrzucił nam zdjęcie tej karty?
Prosimy o kontakt na foxgames@foxgames.pl - prześlemy brakującą kartę. Na razie jej zdjęcia wysłane w PW.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Munchhausen »

Jakiś czas temu dorwałem podstawkę z dodatkiem na wyprzedaży gier z katalogu FoxGames i wczoraj w końcu miałem okazję pograć. Razem z dziewczyną zrobiliśmy scenariusz wprowadzający (100/100) oraz "Krew na białym kołnierzyku" (89/100). I BARDZO nam się podobało; do tego stopnia, że zacząłem poważnie rozważać dołączenie do late pladge'a na kickstarterze z Millenium. Dziewczyna na samym początku lekko narzekała, że "więcej skanowania niż grania", ale szybko się wkręciła i skanowanie przestało jej przeszkadzać. W odbiorze pomogło to, że ogarnąłem funkcję projekcji - ja obsługiwałem telefon i aplikację, a dziewczyna w tym czasie widziała to samo na laptopie i mogła czytać razem ze mną. Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie grania bez tego.

Zaliczyliśmy tylko dwie sprawy, ale śmiało mogę powiedzieć, że "Kroniki zbrodni" to zdecydowanie przystępniejsza i szybsza alternatywa dla "Detektywa doradczego", ale generalnie obie gry to dwa zupełnie różne doświadczenia. "Consulting Detective" ma moim zdaniem ciekawszy klimat, ale wymaga od graczy zdecydowanie więcej skupienia i bardziej męczy szare komórki, to coś, na co trzeba zarezerwować sobie zawczasu cały wieczór. I mieć właściwych współgraczy. Do "Kronik..." można praktycznie zasiąść z marszu, nawet z ludźmi, którzy wcześniej nie grali w planszówki. A to moim zdaniem ogromny plus. Która gra jest więc lepsza? Żadna - obie są w moim odczuciu równie fantastyczne.

Żeby nie było za słodko, natrafiliśmy na dwa bugi w "Kołnierzyku":
Spoiler:
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Rigidigi »

Munchhausen pisze: 03 maja 2020, 19:49zacząłem poważnie rozważać dołączenie do late pladge'a na kickstarterze z Millenium.
W sklepie mepel.pl masz to samo w przedsprzedaży za złotówki z darmową przesyłką.
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: morthi »

sasquach pisze: 25 mar 2020, 22:56 A wiadomo może coś nowego w sprawie Welcome to Redview? Będzie w ogóle wydane po polsku?
Przyłączam się do pytania - czy wiadomo kiedy będzie wersja polska dodatku - może coś więcej niż tylko 2021?
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: citmod »

Czy granie z screen share'em na TV to w pewnym stopniu oszustwo? Planujemy niedługo zagrać i czytałem, że część osób tak gra. Tez bym chętnie tak zagrał, ale w instrukcji doczytałem, że normalnie kosztuje to dodatkowy czas jeśli chcemy aby jakaś inna osoba obejrzała miejsce zbrodni. Nie wiem jeszcze na ile czas jest wartościową "walutą" i czy patrzenie w więcej osób na miejsce zbrodni bez ponoszenia tego kosztu nie jest znaczącym ułatwieniem.

Dodatkowo zastanawiam się na ile granie w taki sposób psuje coś co np jest w Time Stories (o ile w ogóle coś takiego ma miejsce w Kronikach Zbrodni), czyli mówienie własnymi słowami co się zdarzyło na naszej karcie (w tym wypadku miejscu zbrodni), co zawsze lubiliśmy w Time Stories.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: rav126 »

Ta gra jest na tyle luźna, że nie przejmowałbym się takimi pierdołami :)
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: mnw »

citmod pisze: 03 cze 2020, 01:23 Dodatkowo zastanawiam się na ile granie w taki sposób psuje coś co np jest w Time Stories (o ile w ogóle coś takiego ma miejsce w Kronikach Zbrodni), czyli mówienie własnymi słowami co się zdarzyło na naszej karcie (w tym wypadku miejscu zbrodni), co zawsze lubiliśmy w Time Stories.
Jeżeli lubicie opisywanie miejsca zbrodni, to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie... :)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Ardel12 »

W końcu nastał dzień, w którym ukończyłem ostatni z dostępnych scenariuszy. Na przestrzeni roku rozegrałem wszystkie dostępne misje z podstawki, Noir oraz Redview wraz z DLC. Zawsze grałem w tym samym zespole, 2 os. Scenariusze są aktualizowane, więc wypunktowane przeze mnie problemy mogą być już rozwiązane. Zanim jednak przejdę do samej gry, to opiszę swoje problemy z aplikacją.

Aplikacja przez 90% czasu gry spełnia wszystkie wymagania. Jest prosta i intuicyjna w obsłudze. Umożliwia dostęp do historii, czyli wszystkich wykonanych przez nas akcji oraz przygrywa dobrze dopasowaną melodię, która nie odciąga od sprawy. Niestety apka testowana na 3 różnych telefonach potrafi się zachowywać czasem nieobliczalnie. Po pierwsze w każdym scenariuszy przynajmniej raz udało jej się zduplikować czas przejazdu między lokacjami. Po drugie w menu głównym przy ściaganiu spraw DLC często apka uniemozliwiała wybór zaciągniętej sprawy, a nawet usuwała z widoku inne misje(reinstalacja była jedyną opcją). Trzeci problem dla mnie jest największym. Używając telefonu Nokia 7.2 i odpalając szukanie śladów apka zawsze się crashowała i wywalała mnie do ekranu głównego. Niestety nie znalazłem na to rozwiązania. Ogólnie aplikację oceniam dobrze. Większość problemów nie ma dużego wpływu na naszą partię czy finalny wynik.

Podstawka okazała się być świetnym startem w przygodzie z Kronikami. Misje stają się coraz trudniejsze, a dzięki złączeniu ich w kampanię czujemy pewien progres w całym śledztwie. Historia jest całkiem dobra i chciałem w niej dobrnąć do zakończenia. Niestety część scenriuszy cierpiała z powodu źle wprowadzanych wątków. W jednej historii coś odkryliśmy. Ogólnie przełom dla sprawy i chcieliśmy nowy trop wykorzystać. Niestety apka na to nie pozwalała. Okazało się, że po jakimś czasie czasu gry wchodzi wydarzenie z tym faktem związane i dopiero wtedy npc są w stanie na ten temat rozmawiać. Niestety takie przypadłości zdarzają się w połowie misji i choć możemy być przekonani co do naszego osądu, to niestety jesteśmy zmuszeni biernie czekać. W podstawce brak też mechanizmu przyciskania npc do ściany. Mając niezbite dowody niestety nie jesteśmy w stanie z nikogo i tak nic wyciągnąć. Ot musimy zakończyć sprawę i tam wykazać kto, kogo i dlaczego. Pomimo tych wad, w podstawkę grało mi się bardzo przyjemnie i jeśli ktokolwiek wchodzi w świat Kronik, to powinien zacząć od tej kampanii.

DLC
- Tajny Raport - ciekawa sprawa, nie doszukałem się błedów w narracji czy ciągu przyczynowo skutkowym. Parę ciekawych poszlak do odkrycia i powiązania. Grało się dobrze.
- Piekielna Kuchnia - najsłabszy z DLC. Cierpi na wiele problemów. Niestety łatwo pominąć niektóre wątki przez co rozwiązanie sprawy na 100% będzie ciężkie.
- Krew na białym kołnierzyku - średni scenariusz, w którym ilość dostępnego czasu a poszlak powoduje możliwość wypytania każdego o wszystko.
- Wampir we mgle - mi się bardzo podobał. Ciekawe nawiązania, sporo niejasności. Brak problemów ze scenariuszem. Na prawdę udany.
- Alicja w Krainie koszmarów - mój faworyt, który wprowadza dodatkową mechanikę związaną z wydarzeniami. Trafiamy do króliczej nory... a potem możemy popaść w szaleństwo. Powiazania między postaciami jak i ich role wypadają bardzo dobrze. Historia jest ciekawa i potrafi zaskoczyć. Ze wszystkich DLC dla mnie must have.

Noir wprowadza dodatkowe akcje jak zastraszenie, włamanie, przekupstwo czy śledzenie. Jesteśmy samotnym detektywem w latach prohibicji i czuć to na każdym kroku. Od muzyki z apki, po historie, które idealnie wpasowują się w tamten okres czy nasze wyobrażenia. Jako samotny wilk nie mamy już wsparcia jak w podstawce czy DLC. Wiele rzeczy musimy załatwiać po znajomości albo za ciężką gotówkę. Noir wprowadza też świetny element, którego brakowało wcześniej. Konsekwencje. Spróbujesz pobić nie tego co trzeba? Staniesz się poszukiwany, pobity albo stracisz ważny wątek. Podobnie jest z dowodami. Ich pokazanie komuś może zmienić przebieg fabuły. Czuć, że świat gry żyje i nie czeka wyłącznie biernie na nasz ruch. Dostępne cztery misje są przynajmniej dobre a zwykle bardzo dobre. Dla mnie kolejny must buy.

Redview to niestety porażka na całej linii. Misje przeważnie nie są jasne i potrafią takie pozostać. Wprowadzona mechanika testów na pierwszy rzut oka wydaje się całkiem ok, ale szybko okazuje się być zwykłą wydmuszką. Testy są po prostu kluczowe, więc musimy je wykonywac by pchnąc fabułę do przodu, więc nie zadamy sobie pytania czy warto wykonać test, tylko ile czasu na niego poświęcimy zanim uda nam się go zdać. Na szczęście para dobrze dobranych bohaterów nie powinna mieć większych z tym problemów. Gra próbuje utrzymać konsekwencje z Noir, ale stoją one na bardzo niskim poziomie, wręcz nie mającym wplywu na grę. Kolejnym problemem jest czas dostępny w każdym scenariuszu. Mamy go tyle, że spokojnie każdą postać przepytamy o wszystko i to bez optymalizacji naszych posunięć. Niestety, ale spora cżęść misji wymaga byśmy porozmawiali z jedną konkretną postacią na temat jednego konkretnego tematu. Jeśli to pominiemy, to pozostaje nam wzięcie podpowiedzi w naszej bazie wypadowej. Wszystkie cztery misje składają się na kampanię, której zwienczenie jest w ostatniej misji. Muszę tutaj jednak jasno wskazać, że poprzednie misje w ogóle nie są potrzebne to przystąpienia do finalnej misji. Jedynie to czego nie wyłapiemy to kilku smaczków.

Podsumowując, polecam podstawkę wraz z Noir oraz jednym z DLC. Dzięki takiemu zestawieniu wyciągnie sie z gry wszystko co najlepsze nam autorzy przygotowali, a także nie znudzimy się samą mechaniką.
ODPOWIEDZ