Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy (Adam Betley, Michał Ostapowicz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Redi Games
Posty: 81
Rejestracja: 27 lut 2018, 12:04
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: Redi Games »

szynan pisze:Przeklejam link z wątku w dziale Finansowanie społecznościowe: klik. Pewnie wyświetlacie ten ze stopki autora, dlatego jest odliczanie ;)
Właśnie chciałem ten link podać! :D Odnosi się do samej treści kampanii, która na razie jest "ukryta", bo nad nią pracujemy i uzupełniamy grafiki :) stąd link do kampanii odnosi do zegara. Ale zapraszam do czytania samej treści w powyższym linku i komentowania - i opinii :) Tylko zaznaczam, że nie ma jeszcze wszystkich ilustracji, zdjęć etc. ani linku do instrukcji. Jeszcze.
Jiloo pisze:Recenzje recenzjami, dla mnie recenzja to nadal subiektywna ocena.
Ja czekam na instrukcję, żeby samemu można się było przekonać o co tam chodzi.
promykx pisze:Jeszcze wczoraj chciałem przeczytać info na stronie na wspieram, ale że było późno to zostawiłem sobie na dziś. Jednak dziś jest tylko zegar odliczający czas... Można gdzieś jeszcze zobaczyć co tam było? czy trzeba czekać do startu kampanii :FFF
Cały czas jest tylko zegar. Ja zaglądałem jak było 12 dni i już był zegar.
Zegar jest tam ogólnie, bo to jest tak zwana "pre-kampania", ale w linku podanym przez @szynana można przeczytać treść kampanii :) Jeśli chodzi o instrukcję, jak najbardziej pojawi się w treści link do .pdf z nią jeszcze przed startem kampanii, pewnie nawet jutro :)
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: promykx »

szynan pisze:Przeklejam link z wątku w dziale Finansowanie społecznościowe: klik. Pewnie wyświetlacie ten ze stopki autora, dlatego jest odliczanie ;)
O właśnie o to mi chodziło :D dziękuję!
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: Dr_Kecaj »

Zastanawia mnie ilość znaczników z plastiku (288). Skąd taka potrzeba?
Mam nadzieje, że nie jest tak, że przykładowo, gdy Alicja ma spostrzegawczość na poziomie 8, to bierze osiem sztuk znaczników?
Przy zastosowaniu torów, wystarczy 1 znacznik na cechę.
Mam nadzieję, że nadinterpretowałem.
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
Redi Games
Posty: 81
Rejestracja: 27 lut 2018, 12:04
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: Redi Games »

Dr_Kecaj pisze:Zastanawia mnie ilość znaczników z plastiku (288). Skąd taka potrzeba?
Mam nadzieje, że nie jest tak, że przykładowo, gdy Alicja ma spostrzegawczość na poziomie 8, to bierze osiem sztuk znaczników?
Przy zastosowaniu torów, wystarczy 1 znacznik na cechę.
Mam nadzieję, że nadinterpretowałem.
Taka ilość została wyliczona jako najlepsza dla 4 statystyk 6 graczy :) Będą w grze znaczniki 1 punktu oraz 5, dzięki czemu przy statystyce na 8 są to 4 znaczniki (5-1-1-1), a przy 10 - dwa (5-5). Wybraliśmy tę formę zamiast torów, czując, że będzie to lepiej wyglądać i generalnie będzie wygodniej i bardziej intuicyjnie :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: misioooo »

Penny Dreafun pisze:
Dr_Kecaj pisze:Zastanawia mnie ilość znaczników z plastiku (288). Skąd taka potrzeba?
Mam nadzieje, że nie jest tak, że przykładowo, gdy Alicja ma spostrzegawczość na poziomie 8, to bierze osiem sztuk znaczników?
Przy zastosowaniu torów, wystarczy 1 znacznik na cechę.
Mam nadzieję, że nadinterpretowałem.
Taka ilość została wyliczona jako najlepsza dla 4 statystyk 6 graczy :) Będą w grze znaczniki 1 punktu oraz 5, dzięki czemu przy statystyce na 8 są to 4 znaczniki (5-1-1-1), a przy 10 - dwa (5-5). Wybraliśmy tę formę zamiast torów, czując, że będzie to lepiej wyglądać i generalnie będzie wygodniej i bardziej intuicyjnie :)
Mało czytelne... Trzeba patrzeć ile i jakie znaczniki. Do tego trzeba to sobie dodawać we łbie... Prościej spojrzeć na tor i już :) Zamiast tylu znaczników proponowałbym np ładne, duże, customowe kości k20 (czy k10 czy k8 - jakie potrzeba) do oznaczania poziomu cech!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Redi Games
Posty: 81
Rejestracja: 27 lut 2018, 12:04
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: Redi Games »

misioooo pisze:
Penny Dreafun pisze:
Dr_Kecaj pisze:Zastanawia mnie ilość znaczników z plastiku (288). Skąd taka potrzeba?
Mam nadzieje, że nie jest tak, że przykładowo, gdy Alicja ma spostrzegawczość na poziomie 8, to bierze osiem sztuk znaczników?
Przy zastosowaniu torów, wystarczy 1 znacznik na cechę.
Mam nadzieję, że nadinterpretowałem.
Taka ilość została wyliczona jako najlepsza dla 4 statystyk 6 graczy :) Będą w grze znaczniki 1 punktu oraz 5, dzięki czemu przy statystyce na 8 są to 4 znaczniki (5-1-1-1), a przy 10 - dwa (5-5). Wybraliśmy tę formę zamiast torów, czując, że będzie to lepiej wyglądać i generalnie będzie wygodniej i bardziej intuicyjnie :)
Mało czytelne... Trzeba patrzeć ile i jakie znaczniki. Do tego trzeba to sobie dodawać we łbie... Prościej spojrzeć na tor i już :) Zamiast tylu znaczników proponowałbym np ładne, duże, customowe kości k20 (czy k10 czy k8 - jakie potrzeba) do oznaczania poziomu cech!
Dzięki za sugestię! Kości to intrygująca możliwość, ale co jeśli gracz ma cechę na poziomie wyższym niż 20? Musiałoby do jednej cechy być kilka różnych kości :D plus znaczniki są ładnie wpisane w sam design kart postaci :) ale jeśli tylko okaże się w trakcie publicznych testów, że jest to rzeczywiście nieczytelne lub nieintuicyjne, to będziemy kombinować - i na pewno będę wówczas pamiętać te sugestie! :)
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: Dr_Kecaj »

Patrzcie także pod kątem kosztów produkcji.
6 graczy x 4 cechy = dajecie 288 znaczników

Proponowane przeze mnie tory to 24 znaczniki :)
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: detrytusek »

Dokładnie takie same "czapki" były w Talismanie i średnio to wygodne. Tory wg mnie najbardziej funkcjonalne. Trochę niepokojące też jest dla mnie możliwość posiadania cechy powyżej 20. Nie będzie upierdliwości z sumowaniem czapek (gdyby zostały)?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: misioooo »

Penny Dreafun pisze: Dzięki za sugestię! Kości to intrygująca możliwość, ale co jeśli gracz ma cechę na poziomie wyższym niż 20? Musiałoby do jednej cechy być kilka różnych kości :D plus znaczniki są ładnie wpisane w sam design kart postaci :) ale jeśli tylko okaże się w trakcie publicznych testów, że jest to rzeczywiście nieczytelne lub nieintuicyjne, to będziemy kombinować - i na pewno będę wówczas pamiętać te sugestie! :)
To dajcie po prostu takie "diale" kręcone :) Może nawet zintegrujcie je z planszami postaci. Macie 4 statystyki na karcie postaci... W każdym rogu planszy jedna i po temacie :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
kornikov
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2010, 15:13

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: kornikov »

Proponuję dwa tory po lewej dwa tory po prawej karty, bo poniżej karty postaci dokładamy nowe perki (dobrze kombinuję?). Jeśli mają być czapeczki to czy one będą służyć do pokazywania modyfikatorów ( np -2 plus baza postaci= 2 czapeczki) czy całej ilości np baza 5 + modyfikator 5=10czapeczek. Mi się sam pomysł czapeczek podoba, tylko przy sprawdzaniu na "poker face" statystyk gracza z którym w tej rundzie handluje, a którego zaraz zaatakuje w kolejnej rundzie. Łatwiej spr. kolorową piramidkę niż dany tor.
Awatar użytkownika
Redi Games
Posty: 81
Rejestracja: 27 lut 2018, 12:04
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: Redi Games »

kornikov pisze:Proponuję dwa tory po lewej dwa tory po prawej karty, bo poniżej karty postaci dokładamy nowe perki (dobrze kombinuję?). Jeśli mają być czapeczki to czy one będą służyć do pokazywania modyfikatorów ( np -2 plus baza postaci= 2 czapeczki) czy całej ilości np baza 5 + modyfikator 5=10czapeczek. Mi się sam pomysł czapeczek podoba, tylko przy sprawdzaniu na "poker face" statystyk gracza z którym w tej rundzie handluje, a którego zaraz zaatakuje w kolejnej rundzie. Łatwiej spr. kolorową piramidkę niż dany tor.
Dobrze kombinujesz ;) karty umiejętności dodatkowych znajdują się pod kartą postaci i są odblokowywane w trakcie rozgrywki :)

I tak, kolorowa piramidka jest prostsza chyba do odczytania, jeśli patrzymy na przeciwnika - a otwartość poziomu statystyk jest tu bardzo istotna. Ale też dyskutujemy właśnie o tym w pracy i generalnie zarówno pomysł z kostkami, jak i torami i dialami mają sens, stąd też do samej premiery może się to zmienić ;)

Zaznaczę też i odniosę się do powyższego pytania: bazowa cecha postaci nie jest zaznaczana stożkami, stąd też na starcie stożków jest 0, a na karcie postaci zaznaczamy modyfikatory - plus i minusy - bazy :)
detrytusek pisze:Dokładnie takie same "czapki" były w Talismanie i średnio to wygodne. Tory wg mnie najbardziej funkcjonalne. Trochę niepokojące też jest dla mnie możliwość posiadania cechy powyżej 20. Nie będzie upierdliwości z sumowaniem czapek (gdyby zostały)?
Wydaje mi się właśnie, że nie byłoby to upierdliwe, jeśli mamy stożki za 1 punkt i 5 - ale też będziemy dumać nad tym, bo opcji jak widzę jest dużo! :D
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: detrytusek »

Penny Dreafun pisze:
detrytusek pisze:Dokładnie takie same "czapki" były w Talismanie i średnio to wygodne. Tory wg mnie najbardziej funkcjonalne. Trochę niepokojące też jest dla mnie możliwość posiadania cechy powyżej 20. Nie będzie upierdliwości z sumowaniem czapek (gdyby zostały)?
Wydaje mi się właśnie, że nie byłoby to upierdliwe, jeśli mamy stożki za 1 punkt i 5 - ale też będziemy dumać nad tym, bo opcji jak widzę jest dużo! :D
Dokładnie jak w Talismanie - też były 2 rodzaje czapek, które źle się chwytało, przewracały się, a do były wielkościowo zbyt podobne. Testujcie :).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Redi Games
Posty: 81
Rejestracja: 27 lut 2018, 12:04
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: Redi Games »

detrytusek pisze:
Penny Dreafun pisze:
detrytusek pisze:Dokładnie takie same "czapki" były w Talismanie i średnio to wygodne. Tory wg mnie najbardziej funkcjonalne. Trochę niepokojące też jest dla mnie możliwość posiadania cechy powyżej 20. Nie będzie upierdliwości z sumowaniem czapek (gdyby zostały)?
Wydaje mi się właśnie, że nie byłoby to upierdliwe, jeśli mamy stożki za 1 punkt i 5 - ale też będziemy dumać nad tym, bo opcji jak widzę jest dużo! :D
Dokładnie jak w Talismanie - też były 2 rodzaje czapek, które źle się chwytało, przewracały się, a do były wielkościowo zbyt podobne. Testujcie :).
Taki jest plan! :D dużo pracy przed nami, ale wiemy, że warto :)
Awatar użytkownika
kornikov
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2010, 15:13

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: kornikov »

Nowej perki są tylko klasowe (dla danej postaci), czy są jakieś umiejętności dostępne dla wszystkich. Perki zdobywa się po kolei, jest drzewko rozwoju (tiery) czy gracz sobie sam wybiera umiejętność?
Na jakim etapie jest storna graficzna projektu? Ile kart z 300 ma już swoje finalne wersję
Awatar użytkownika
Redi Games
Posty: 81
Rejestracja: 27 lut 2018, 12:04
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: Redi Games »

kornikov pisze:Nowej perki są tylko klasowe (dla danej postaci), czy są jakieś umiejętności dostępne dla wszystkich. Perki zdobywa się po kolei, jest drzewko rozwoju (tiery) czy gracz sobie sam wybiera umiejętność?
Na jakim etapie jest storna graficzna projektu? Ile kart z 300 ma już swoje finalne wersję
Perki są przypisane do danej postaci, a odblokowujemy je częściowo według wybranej przez nas kolejności - perki zostają odblokowane wraz z rozwojem konkretnej statystyki, stąd też gracz może inwestować w jedną z nich, by jak najszybciej odblokować daną umiejętność. Aczkolwiek zdobycie potężnego artefaktu/towarzysza może nam nagle odblokować inną z umiejętności :)

Jeśli chodzi o ukończenie strony graficznej, wszystkie karty są gotowe :) naturalnie, po testach publicznych może się okazać, że trzeba coś zmienić - np. w kwestii ułożenia i czytelności tekstów kart etc. - ale strona graficzna kart jest zamknięta, a ilustracje gotowe :)
Awatar użytkownika
kornikov
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2010, 15:13

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: kornikov »

Dzięki za odp. Ciut mało questów, liczę że co najmniej drugie tyle dojdzie w czasie kampanii.
Awatar użytkownika
Redi Games
Posty: 81
Rejestracja: 27 lut 2018, 12:04
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: Redi Games »

kornikov pisze:Dzięki za odp. Ciut mało questów, liczę że co najmniej drugie tyle dojdzie w czasie kampanii.
Taki jest plan :) jeśli dobrze pamiętam już pierwszy próg dodatkowy oferuje 4 nowe questy (między innymi Joseph Merrick - słynny "człowiek słoń" - oraz Wilhelm II). Questy generalnie wymagają dużo testów, jako że każdy z nich wiąże się z 3-4 dodatkowymi kartami zdarzeń i przedmiotów oraz dużym boostem do statystyk, co może łatwo rozjechać balans gry. Ale też chętnie dodamy ich więcej, bo lubimy ich mechanikę i to jak funkcjonują wewnątrz gry :)
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: promykx »

Również zwróciłem uwagę na ilość "czapek" i byłem zdruzgotany. Bardziej do mnie przemawia forma kostek, torów czy czegoś innego. Sama wizja worka z tymi malutkimi przewracającymi się czapeczkami powoduje u mnie palpitacje serca :D Fajne były takie kręcące się kółeczka do ustawiania statystyk, albo jeden prostokąt a w nim po 2 kółeczka do statystyk dla "jedności" i "dziesiątek". No ale nie znam cen więc mogło mnie trochę ponieść ^_-

Nie wiem czy dobrze rozumiem, walka polega na porównaniu tylko jednej wybranej statystyki i to jeszcze wszyscy wszystko widzą? Nie myśleliście o "ukryciu" statystyk i porównywaniu ich tylko między graczami? Takie biedne mi się wydaje policzenie czapek i ok mam o 1 więcej, więc pewnie wygram, no chyba że jakieś karty zmieniające szale zwycięstwa będą na tyle dostępne i potężne że faktycznie to nie robi różnicy.
Awatar użytkownika
Redi Games
Posty: 81
Rejestracja: 27 lut 2018, 12:04
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: Redi Games »

promykx pisze:Również zwróciłem uwagę na ilość "czapek" i byłem zdruzgotany. Bardziej do mnie przemawia forma kostek, torów czy czegoś innego. Sama wizja worka z tymi malutkimi przewracającymi się czapeczkami powoduje u mnie palpitacje serca :D Fajne były takie kręcące się kółeczka do ustawiania statystyk, albo jeden prostokąt a w nim po 2 kółeczka do statystyk dla "jedności" i "dziesiątek". No ale nie znam cen więc mogło mnie trochę ponieść ^_-
Przyjrzymy się temu pomysłowi, bo też na chwilę obecną nie wie, czy by to podniosło koszta, czy zmniejszyło. Ale pomysły super! Jesteśmy generalnie otwarci na pomysły i sugestie i bardzo nam zależy na opiniach społeczności i żeby sama społeczność miała wpływ na ostateczny wygląd gry! A w tym wątku pada tyle dobrych pomysłów, że czuję, że ostateczna wersja gry będzie naprawdę czymś wyjątkowym :)
Nie wiem czy dobrze rozumiem, walka polega na porównaniu tylko jednej wybranej statystyki i to jeszcze wszyscy wszystko widzą? Nie myśleliście o "ukryciu" statystyk i porównywaniu ich tylko między graczami? Takie biedne mi się wydaje policzenie czapek i ok mam o 1 więcej, więc pewnie wygram, no chyba że jakieś karty zmieniające szale zwycięstwa będą na tyle dostępne i potężne że faktycznie to nie robi różnicy.
Walka jest troszkę bardziej skomplikowana! Gracze znają swoje statystyki, więc mogą ocenić, czy warto kogoś atakować, czy nie mamy szansy na zwycięstwo. Do porównywanych w czasie pojedynku statystyk obaj gracze dodają wynik rzutu kostką, co dodaje element losowy - jeśli nie mam statystyki wyższej o 6 punktów, to nie wiadomo, czy wygramy. Stąd też gracze muszą się rozwijać, żeby mieć szanse w potyczkach. Jednocześnie w grze znajduje się mnóstwo przedmiotów i cech, które wpływają na walkę, zmieniając właśnie szale zwycięstwa :) gracz może dodać sobie na turę +X, inny może mu rzucić kebabem w twarz i uciec; ktoś inny może się teleportować, innej postaci nie można atakować, a następna nie może walki przegrać, aż zostaną spełnione konkretne warunki; są cechy i przedmioty, które dodają +X do rzutów kostką, a nawet pozwalają rzucić ponownie; co jeśli gracz może poświęcić punkt jednej statystyki, by rzucić kością ponownie w trakcie walki, aż wyrzuci 6?! Dodatkowo część przedmiotów jest jednorazowa, część daje pasywne bonusy, części można używać regularnie, części używać trzeba, bo są przeklęte, a jeszcze inne dają pasywny bonus, ale można je poświęcić, by osiągnąć konkretny, potężny efekt. Do tego dochodzą bonusy i możliwości wynikające z cech postaci i cech odblokowanych, okazjonalne możliwości wspierania się graczy nawzajem w czasie potyczki z kimś innym, bonusy dodatkowe zależne od np rodzaju pola, na którym walka się rozgrywa i tak dalej. No i jeszcze istnieje coś takiego jak rewanż - jeśli gracz atakujący nie wygra, gracz zaatakowany może go wyzwać na rewanż w nowej, wybranej statystyce. Dzięki temu wszystkiemu powstaje wiele możliwości, jeśli chodzi o walkę - ktoś może czuć, że prawie na pewno wygra, ale drugi gracz może poświęcić swój artefakt, by zmienić np. statystykę, w ramach której się pojedynkują - ale czy chce go poświęcać? Może artefakt daje stale dużo lepszy bonus? Albo planował go użyć w innych okolicznościach w inny sposób? Może jest on powiązany z questem?
I tak dalej. Podstawą walki jest porównanie statystyk+wyniku rzutu kością. Ale cechy postaci i posiadane przedmioty sprawiają, że jest wiele możliwości, co do tego jak potyczka zostanie rozegrana. Otwartość jeśli chodzi o statystyki, cechy i przedmioty dodają dodatkowy element taktyczny i psychologiczny - wiesz, co gracz może zrobić, ale bardzo często nie można mieć pewności, co się wydarzy.

Rozemocjonowało mnie to opisywanie walk, bo pamiętam, ile się działo w czasie testów i jakie nagłe i niespodziewane manewry gracze wykonywali :D pamiętam, że jedna osoba wykorzystała jedną z możliwości karty Whiskey, by otrzymać +4 do statystyki na jedną turę, po czym karta przenosi gracza do Mrocznego zaułku, gdzie traci turę - ale jako że wszyscy zbliżaliśmy się do Piekła, manewr okazał się genialny - gracz z Whiskey zaatakował gracza, który pierwszy dotarł do Piekła i uratował królową, po czym użył Whiskey, wygrał walkę, przejął królową i przeniósł się do mrocznego zaułka, który znajdował się w Londynie - z dala od nas wszystkich, przez co nawet strata tury nie była dla niego przeszkodą i po chwili dotarł do pałacu Buckingham i wygrał grę! :D
Awatar użytkownika
Redi Games
Posty: 81
Rejestracja: 27 lut 2018, 12:04
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: Redi Games »

Instrukcja zgodnie z zapowiedziami została umieszczona w treści kampanii, ale podaję też tutaj link: http://redigames.com/pennydreadfun/Inst ... ototyp.pdf (format .pdf) :)
Awatar użytkownika
kornikov
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2010, 15:13

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: kornikov »

Nie można się zatrzymać na wcześniejszym polu, gdy gracz chce wejść z nim po prostu w interakcję :cry: Mechanicznie po co wprowadzać takie obostrzenia? Dla anty-RNGowców to jak święcona woda na demony
Awatar użytkownika
Redi Games
Posty: 81
Rejestracja: 27 lut 2018, 12:04
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: Redi Games »

kornikov pisze:Nie można się zatrzymać na wcześniejszym polu, gdy gracz chce wejść z nim po prostu w interakcję :cry: Mechanicznie po co wprowadzać takie obostrzenia? Dla anty-RNGowców to jak święcona woda na demony
Jeśli by można było się zatrzymać na każdym polu, na którym gracz chce, rzut kostką w ramach ruchu nie ma zbytnio sensu :( ale jeśli tylko gracz ma coś do załatwienia - czyli raczej często - może się zatrzymać na danym polu! Jeśli dodamy do tego fakt, że wiele pól oferuje podobne rzeczy, nie powinno być sytuacji, w której gracz bardzo, bardzo chce gdzieś trafić, a nie może - bo jeśli naprawdę warto mu się tam udać, to prawdopodobnie może się tam zatrzymać :) chodzi o swobodę ruchu i rozgrywki, ale i uniemożliwienie udawania się wszędzie tak o :)
Awatar użytkownika
kornikov
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2010, 15:13

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: kornikov »

1)Lucky Long Tall Sally>>oprócz walki, jak podnosi swoje statystyki? jak odbiję królową, to kończy się gra?

2)Jeśli gracz wyrzuca jedzenie, questy i trofea, to od razu je "spalamy" do pudełka?

3) luźna propozycja po przeczytaniu instrukcji. Dodanie trybu dla 6 graczy "tag team", do projektu trzeba dodać tylko kafelki par graczy. Na początku gry losować niejawnie kombinacje graczy, tak aby tylko pary wiedziały z kim grają. Wiem, że kłóci się to z światem przedstawionym, ale sam bardzo chętnie bym w coś takiego zagrał.
Awatar użytkownika
Redi Games
Posty: 81
Rejestracja: 27 lut 2018, 12:04
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: Redi Games »

kornikov pisze:1)Lucky Long Tall Sally>>oprócz walki, jak podnosi swoje statystyki? jak odbiję królową, to kończy się gra?
Nie podnosi! Lucky Long Tall Sally jest postacią częściowo komediową. Początkowo mieliśmy 8 skomplikowanych postaci, po czym pomyślałem: "A co z osobami, które nie lubią planszówek? Albo lubią psuć gry? Co z tym jednym ojcem, którego rodzina zmusza do grania w Święta?" :D Stąd też Lucky Long Tall Sally, której cały gameplay opiera się na rzucie kostką i liczeniu na szczęście :) nie wchodzi w żadne interakcje, nie robi nic; przejścia do innych regionów otwiera jeśli wyrzuci trzy razy 6; jak zdobędzie królową to wygrywa, itd. Jest to postać dla osób, które nie chcą właściwie grać - albo chcą przetestować swoje szczęście ;)
2)Jeśli gracz wyrzuca jedzenie, questy i trofea, to od razu je "spalamy" do pudełka?
Tak. Przedmioty etc. czekają jedną turę, ale karty nie-posiadania od razu znikają z rozgrywki.
3) luźna propozycja po przeczytaniu instrukcji. Dodanie trybu dla 6 graczy "tag team", do projektu trzeba dodać tylko kafelki par graczy. Na początku gry losować niejawnie kombinacje graczy, tak aby tylko pary wiedziały z kim grają. Wiem, że kłóci się to z światem przedstawionym, ale sam bardzo chętnie bym w coś takiego zagrał.
Jest to wspaniały pomysł. Totalnie chciałbym go dodać do gry teraz jako jedną z możliwych opcji rozgrywki - jak przekonam resztę teamu (i wymyślę, jak by to mogło funkcjonować przy naszych mechanikach), to mam nadzieję, że dodamy to jako jeden z progów na kampanii - i do samej gry! :)
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Post autor: Dr_Kecaj »

Po przeczytaniu instrukcji:
Do gry zasiada Paweł, Paweł i Paweł.

szach mat? :)
Kupię Szczura rogatego PL
ODPOWIEDZ