Zombicide: Invader (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: Marx »

A jednak zombie na Marsie:
Spoiler:
Spoiler:
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
EmilYo
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2014, 14:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

[KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: EmilYo »

Marx pisze:A jednak zombie na Marsie
Nie zombie i nie Mars. [emoji854]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: Curiosity »

https://www.youtube.com/watch?v=NbeI6NmAIYE
Zombicide: Invader is introducing several gameplay changes alongside the change to Sci-Fi on April 10th when it releases on Kickstarter. In this quick video I give the details of everything we know so far.

Od razu zaznaczam, że nie oglądałem w całości, bo dla mnie mówi trochę za szybko ale może komuś się przyda.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: ariser »

Ciężko ocenić zmiany w mechanice, chociaż ten twist z broniami nie działającymi poza budynkami brzmi interesująco. Oprawa graficzna absolutnie odpychająca, styl zombicide zupełnie mi nie pasuje do sci-fi, a postacie żołnierzy to jakaś bieda-zrzynka z WH40k. :( Dla mnie twardy pas.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: bowie »

ariser pisze:Oprawa graficzna absolutnie odpychająca, styl zombicide zupełnie mi nie pasuje do sci-fi.
10/10
Jak na razie niczego nie urywa. Zobaczymy w kampanii, ale chyba nawet sam Adrian Smith nie zaprojektuje niczego lepszego. Green Horde jak dotąd najładniejsze.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: anonim »

Baza zbyt czyściutka.
Kosmici zbyt inteligentnie wyglądają.
Bohaterowie różniący się od siebie tylko głowami to dla mnie za mało.
Autorzy przed stworzeniem gry mogliby zagrać najpierw w grę komputerową Dead Space, tam były prawdziwe kosmiczne zombie i fajny klimat.
Jak na razie uważam że to najgorsza odsłona Zombicide.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2023
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: walkingdead »

Kilka nowych fot:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: Ramzeseba »

Sam nie wiem, jakoś du.. nie urywa ten KS/gra.

https://www.kickstarter.com/projects/cm ... escription
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: ariser »

Podstawka tańsza niż Green Horde, ale od razu dodatek do wzięcia, hmm.. Ciekawa zmiana polityki. ;)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: bubu »

Tak samo było w wypadku Black Plague.
Końcowe SG dotyczyły tylko droższego pakietu.
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: Usul »

Jeszcze nie ma nikogo organizującego zbiorówkę ? :-) Bo jestem raczej na tak, na żadnym zombicide z KS'a nie straciłem..
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: Skywarden »

Zawsze może być pierwszy raz. Choć akurat w przypadku CMoN zawartość pakietu wsparcia uzasadnia bonus cenowy.
Dla mnie to na szczęście kolejny KS, który mogę odpuścić - po szaleństwie 3 sezonu normalnego Zombicide mam cały czas tonę nieogranych jeszcze scenariuszy. Dla posiadaczy którejkolwiek KS-owej edycji kupno kolejnej takiej gry to w sumie przepalanie kasy - bo ja nie widzę skoku jakości względem tego co już było. Jedyna rzecz, jaką chciałbym mieć w swoim zombicide to te nowe planszetki wprowadzone w GH - są o wiele wygodniejsze od tych z normalnego Zombicide - ale to tyle.
Awatar użytkownika
EmilYo
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2014, 14:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: EmilYo »

Skywarden pisze: 11 kwie 2018, 12:10jaką chciałbym mieć w swoim zombicide to te nowe planszetki wprowadzone w GH.
Te planszetki były już wprowadzone przy BP.
baniuz
Posty: 15
Rejestracja: 10 sie 2016, 00:02

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: baniuz »

Pytanie, czy w zombicide invader i dodatku jes wystarczająca ilość płytek planszy czy jest to zbyt mało aby fajnie grać i warto kupić>??
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: Ramzeseba »

baniuz pisze: 19 kwie 2018, 22:54 Pytanie, czy w zombicide invader i dodatku jes wystarczająca ilość płytek planszy czy jest to zbyt mało aby fajnie grać i warto kupić>??
To gra oparta o scenariusze, które zakładają płytki z pudełka. Ich dublowanie nie ma sensu, chyba że chcesz tworzyć własne scenariusze na jeszcze większych polach gry niż daje pudełko. Albo chcesz mieć zapasowe jakby Ci się kawa/piwo kiedyś na nie wylało :)
baniuz
Posty: 15
Rejestracja: 10 sie 2016, 00:02

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: baniuz »

O dzięki za odpowiedź :) bo grałem kilka razy tylko w BP i nie zauważyłem żeby były one obowiązkowe ;) a 25$ sporo trochę :)
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: Ramzeseba »

Tego jeszcze nie widziałem w KS cmon - druga osobna gra prawie identyczna jako dodatek lol to się nazywa fabryka plastiku
https://www.kickstarter.com/projects/cm ... ts/2168843
Matiel
Posty: 147
Rejestracja: 13 mar 2018, 13:02
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: Matiel »

Mnie zaczęło ostatnio zastanawiać ile jeszcze rethemów czy odgrzewania tego samego kotleta gracze będą łykać jak pelikany :D i jak długo tony plastiku będą utrzymywać taką strategię wydawniczą przy życiu...
Awatar użytkownika
EmilYo
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2014, 14:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: EmilYo »

Dark Side to osobna gra. Tak jakby wypuścili razem Black Plague i Green Horde w jednej kampanii.
Pomysł dość dziwny.

Cena rośnie, chciałem zamówić bo nie mam jeszcze żadnego Zombicide z toną KSowych dodatków, ale mam coraz większe wątpliwości.
baniuz
Posty: 15
Rejestracja: 10 sie 2016, 00:02

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: baniuz »

No właśnie biję się z myślami czy brać podstawkę i black ops czy wziąć podstawkę i do tego dark side... bo black ops za 50$ wypada bardzo biednie przy dark side za 90
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: czeczot »

Matiel pisze: 23 kwie 2018, 21:45 Mnie zaczęło ostatnio zastanawiać ile jeszcze rethemów czy odgrzewania tego samego kotleta gracze będą łykać jak pelikany :D i jak długo tony plastiku będą utrzymywać taką strategię wydawniczą przy życiu...
Chyba już niedługo bo dynamika sprzedaży tego tytułu jest mniejsza niż Black Plague i Green Horde. Ciężko tu będzie wymyślić coś nowego.

Zresztą ostatnia gra CMON Hate też osiągnęła nie specjalny wynik. o Ile 1,5 miliona dolarów to nie specjalny wynik :)

Sam plastik do zebrania 3-5 milonów już chyba nie wystarczy, potrzebny jest do tego oryginalny pomysł - nemesis
Matiel
Posty: 147
Rejestracja: 13 mar 2018, 13:02
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: Matiel »

Nie powiem, korciło mnie za każdym razem jak widziałem ilość tego kickstarterowego ekstra dobra, ale dla Zombicide'a złamałem sie dopiero przy polskiej wersji czarnej plagi jako najbardziej odpowiadajacy mi setting. Patrząc ile ludzie zarabiają na tych edycjach KS i co w nich jest, z jednej strony kusi, żeby kolejne wersje jednak weprzeć, a z drugiej wydaje mi się , że jest to ogromny przerost formy nad treścią. Chociaż w wersję KS nie grałem, więc może retail to popłuczyny po wersji exclusive i sie nie znam :P
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6122
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 632 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: pan_satyros »

Matiel pisze: 24 kwie 2018, 00:08 Nie powiem, korciło mnie za każdym razem jak widziałem ilość tego kickstarterowego ekstra dobra, ale dla Zombicide'a złamałem sie dopiero przy polskiej wersji czarnej plagi jako najbardziej odpowiadajacy mi setting. Patrząc ile ludzie zarabiają na tych edycjach KS i co w nich jest, z jednej strony kusi, żeby kolejne wersje jednak weprzeć, a z drugiej wydaje mi się , że jest to ogromny przerost formy nad treścią. Chociaż w wersję KS nie grałem, więc może retail to popłuczyny po wersji exclusive i sie nie znam :P
I tak i nie. Wersja sklepowa jest ok, ale niestety brak bardziej różnorodnych bohaterów i wrogów jest odczuwalny. W przypadku tej serii zakup na KS to zawsze zysk - jeśli nie w rozgrywce, to w finansach.
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nowi nekromanci bardzo wzbogacają zabawę, a dodatek z abominacjami, to z perspektywy czasu nieodłączny element naszych partii. Prawdą jest natomiast, że często większość postaci dodatkowych leży w pudełkach nieużywana, gdyż każdy ma swoje ulubione - nie znaczy to jednak, że większy wybór uważam za coś złego.
Awatar użytkownika
skadam
Posty: 168
Rejestracja: 29 lis 2011, 10:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: skadam »

Możliwe, że ktoś szarpnął się już i zrobił zestawienie zawartości (kaesowej) Zombicide Black Plague, Green Horde i Invader (tylko wersji podstawowych), ale nie dotarłem do takowego.
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że pod względem strech goali Invader już wygląda lepiej niż GH i ma sporą szansę wypaść lepiej niż BP.

*Nie mam ani BP, ani GH, więc opieram się na stronach owych kampanii.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Zombicide: Invader (CMON)

Post autor: bubu »

Moim zdaniem największą zaletą kickstarterowego Invadera są nowe typy potworów- latające, dystansowe- nie będzie ich potem można kupić a znacząco wpłyną na różnorodność. W GH pojawiły się już wybuchające grubasy- tutaj cały arsenał.
ODPOWIEDZ