Dungeon Alliance (Andrew Parks)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Dungeon Alliance

Post autor: Jiloo »

pan_satyros pisze: 09 cze 2018, 16:52
piogar pisze: 09 cze 2018, 15:32 Ale wysyp dostepnych egzemplarzy po ogloszeniu KSa :)

Gra wyglada ciekawie. Bedzie ktos organizowal zamowienie z KSa?
Jakim ogłoszeniu? Jakiś link już jest?
Na razie tylko info na forum BGG.
https://www.boardgamegeek.com/thread/19 ... n-alliance
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Dungeon Alliance

Post autor: piogar »

Jiloo napisal o tym kilka postow wyzej:
Jiloo pisze: 25 maja 2018, 02:02 Myślałem, że coś takiego jak dodruk podstawki i dodatku do gry obędzie się bez KS. Ale teraz takie czasy, że jest bezpieczniej. Poprossić o kasę i jak się uda zebrać to wydać, a jak nie to trudno ;)

W sierpniu rusza zbiórka. Poza tym co było w pierwszym KS będą tylko Adventure Packi. Na starcie dwa, a jak się zbierze kasa to może więcej. W skład dodatku będą wchodzić karty, punchboardy i instrukcja. Dodatki mają wprowadzić narrację do gry i są przeznaczone do grania w trybie kampanii.
Ważną informacją może być to, że Adventure Pack nie trafią do normalnej sprzedaży. Będą dostępne tylko podczas kampanii, na różnych planszówkowych konwetach i przez sklep wydawcy/BGG Store.

A, będą jeszcze maty to gry, coś co ma być lepszym rozwiązaniem od rozpadającej się ramki z pierwszego wydania.

Więcej informacji tutaj: The Future of Dungeon Alliance
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6124
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 639 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Dungeon Alliance

Post autor: pan_satyros »

A, no to o tym wiem, tylko nie zrozumiałem dlaczego to miałoby powodować wyprzedaże używanych sztuk.
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Dungeon Alliance

Post autor: piogar »

pan_satyros pisze: 09 cze 2018, 18:10 używanych sztuk.
Chodzilo mi o te dostepne w sklepach. Nie sadze, zeby byly uzywane, sa raczej nowe.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6124
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 639 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Dungeon Alliance

Post autor: pan_satyros »

piogar pisze: 10 cze 2018, 09:16
pan_satyros pisze: 09 cze 2018, 18:10 używanych sztuk.
Chodzilo mi o te dostepne w sklepach. Nie sadze, zeby byly uzywane, sa raczej nowe.
Ok rozumiem. Po prostu korelacja ogłoszenie KS - wysyp, sugerowała jakiś związek, którego nie widziałem ;)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Dungeon Alliance

Post autor: adikom5777 »

piogar pisze: 10 cze 2018, 09:16 Chodzilo mi o te dostepne w sklepach. Nie sadze, zeby byly uzywane, sa raczej nowe.
A co ma wspólnego dostępność gier w sklepach z ogłoszeniem KS? Bo może o czymś nie wiem.
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Dungeon Alliance

Post autor: piogar »

Z tego co zrozumialem z tego watku, gry byly juz niedostepne:
Jeszcze niedawno była dostępna w 2 sklepach, ale teraz może być ciężko, nakład się wyczerpał
, a po ogloszeniu KSa nagle sie pojawily. Nie wiem czemu tak sie nagle stalo, ze niedostepne gry staly sie dostepne - pewnie mieli gdzies na magazynie i chca sie pozbyc przed nowsza wersja. Chyba ze cos zle zrozumialem i wprowadzilem niepotrzebny zamet :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Klpoty z komponentami w aktualnie dostepnych w sklepie wersjach to czesta sprawa? Zaczynam sie zatanawiac nad zakupem, bo wersja z KSa pewnie bedzie do zagrania nie wczesniej niz za rok. Czy wersje sklepowe sa ubozsze od tych z KS?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Dungeon Alliance

Post autor: Jiloo »

Wydaje mi się, że zbieg okoliczności. Nie sądzę, żeby sklepy takie jak planszomania i planszostrefa kitrały gry na później. Pewnie sprzedali co mieli, zamówili z hurtowni kolejne i się udało, bo teraz już nie ma. Ktoś na BGG się żalił, że w Fantasy Welt już mu się kupić nie udało, a pewnie nasze sklepy biorą z tych samych hurtowni.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Dungeon Alliance

Post autor: Gatherey »

Lepiej upolować samą podstawkę, a później dokupić dodatki na KS czy wszystko jednym rzutem na KS? Ktoś porównywał?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Dungeon Alliance

Post autor: Jiloo »

Gatherey pisze: 10 cze 2018, 22:53 Lepiej upolować samą podstawkę, a później dokupić dodatki na KS czy wszystko jednym rzutem na KS? Ktoś porównywał?
Patrząc na cenę bazową poprzedniego KS – $80 – w przybliżonym przeliczeniu daje to 290 zł na dzień dzisiejszy. Tyle mniej więcej wynosi u nas cena za samą podstawkę, a w KS był jeszcze w tej cenie dodatek. Oczywiście ze stałymi zniżkami będzie trochę taniej, a jak ktoś kupił na majówkę to w planszostrefie za 213 zł można było wyrwać.
Nie wiem jakie koszty wysyłki oferowali na KS przy większej liczbie sztuk, więc ciężko się odnieść. Jeśli koszty są stałe dla kilku sztuk to już zacznie być opłacalne. Ale obawiam się, że jednak koszty wysyłki dochodziły do każdej kopii.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Dungeon Alliance

Post autor: Pierzasty »

Zagrałem sobie w solo dla nauki zasad. Pierwsze spostrzeżenia:
- instrukcja jest koszmarnie napisana, człowiek skacze ze strony na stronę, zdecydowanie można było to lepiej zorganizować. Muszę sobie zrobić ściągi.
- gra się niemiłosiernie panoszy po stole i trzeba ją będzie bezlitośnie odchudzać. Tabelka zamiast kart stworków, kołowe liczniki zamiast tabelek draftu itp.

Natomiast sama gra zapowiada się bardzo ciekawie, szczególnie na więcej osób i jak wejdzie więcej kart bohaterów zamiast ogólnych.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Dungeon Alliance

Post autor: Quba40 »

Pierzasty pisze: 11 cze 2018, 02:35 Zagrałem sobie w solo dla nauki zasad. Pierwsze spostrzeżenia:
- instrukcja jest koszmarnie napisana, człowiek skacze ze strony na stronę, zdecydowanie można było to lepiej zorganizować. Muszę sobie zrobić ściągi.
- gra się niemiłosiernie panoszy po stole i trzeba ją będzie bezlitośnie odchudzać. Tabelka zamiast kart stworków, kołowe liczniki zamiast tabelek draftu itp.

Natomiast sama gra zapowiada się bardzo ciekawie, szczególnie na więcej osób i jak wejdzie więcej kart bohaterów zamiast ogólnych.
Zakupiłem plastikowe pudełko na śrubki w którym trzymam wszystkie kwadratowe żetony, przestałem również używać kart potworów, jak może wyjść dany potwór to dopiero wyciągam kartę aby przypomnieć sobie o jego specjalnej zdolności, przez to bardzo ograniczyłem miejsce na samą grę, która w końcu mieści mi się na małym stoliku ;)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Dungeon Alliance

Post autor: Pierzasty »

Ni no, żetony natychmiast wsadziłem w tacki GMT. A karty próbowałem robić jak mówisz, ale też zajmują za dużo miejsca i jest chrzanienie się z wyjmowaniem, przechowywaniem itp. Tabelka lepsza :P
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Dungeon Alliance

Post autor: piogar »

Pozwole sobie wkleic jeszcze raz pytanko, bo nie wiem czy zostalo przeoczone (tylko edytowalem post, a nie pisalem nowego), czy po prostu nikt nie jest w stanie odpowiedziec.

"Klpoty z komponentami w aktualnie dostepnych w sklepie wersjach to czesta sprawa? Zaczynam sie zatanawiac nad zakupem, bo wersja z KSa pewnie bedzie do zagrania nie wczesniej niz za rok. Czy wersje sklepowe sa ubozsze od tych z KS?"
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Dungeon Alliance

Post autor: Jiloo »

piogar pisze: 13 cze 2018, 22:02 Pozwole sobie wkleic jeszcze raz pytanko, bo nie wiem czy zostalo przeoczone (tylko edytowalem post, a nie pisalem nowego), czy po prostu nikt nie jest w stanie odpowiedziec.

"Klpoty z komponentami w aktualnie dostepnych w sklepie wersjach to czesta sprawa? Zaczynam sie zatanawiac nad zakupem, bo wersja z KSa pewnie bedzie do zagrania nie wczesniej niz za rok. Czy wersje sklepowe sa ubozsze od tych z KS?"
Na część już była odpowiedź. Wersja KS ma w sobie dodatek na który składają się 4 dodatkowe postaci i karty do nich (i chyba tylko to). W sklepowych dodatku nie ma.
U mine z komponentami nie ma dramatu. Nie zauważyłem żeby coś było krzywo wycięte, a jeśli faktycznie są różnice w odcieniach elementów gry to nie wpływające na rozgrywkę.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Dungeon Alliance

Post autor: Quba40 »

piogar pisze: 13 cze 2018, 22:02 Pozwole sobie wkleic jeszcze raz pytanko, bo nie wiem czy zostalo przeoczone (tylko edytowalem post, a nie pisalem nowego), czy po prostu nikt nie jest w stanie odpowiedziec.

"Klpoty z komponentami w aktualnie dostepnych w sklepie wersjach to czesta sprawa? Zaczynam sie zatanawiac nad zakupem, bo wersja z KSa pewnie bedzie do zagrania nie wczesniej niz za rok. Czy wersje sklepowe sa ubozsze od tych z KS?"
Ja nie miałem żadnych błędów z drukiem, jedynie jedna karta questów była widocznie zgnieciona z dużą rysą, mógłbym ją reklamować ale przy losowaniu i tak nie patrzę na karty więc to wyłącznie problem natury estetycznej. Zawsze możesz zamówić wersję sklepową teraz, zobaczyć czy gra na pewno jest dla Ciebie i albo wesprzeć na KS dodatki albo sprzedać.
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dungeon Alliance

Post autor: Radeku »

Cały czas się łamie z zakupem. Większość opinii jakie się pojawiają to o wariancie solo, który mnie całkowicie nie interesuje. Jak się prezentuje wariant pvp na 3-4 os.?
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Dungeon Alliance

Post autor: Quba40 »

Radeku pisze: 19 cze 2018, 09:08 Cały czas się łamie z zakupem. Większość opinii jakie się pojawiają to o wariancie solo, który mnie całkowicie nie interesuje. Jak się prezentuje wariant pvp na 3-4 os.?
Wg. mnie tryb Konfrontacyjny = tryb Solo > tryb Kooperacyjny.
Konfrontacja działa bardzo dobrze na 3 osoby (na 4 nie próbowałem), nie grałem co prawda z pvp ale każdy na zmianę steruje potworami i mamy poczucie negatywnej interakcji. Można też odrzucać karty z targu, które pasują innemu graczowi. Wadą może być downtime przy zamulających graczach, oraz efekt śnieżnej kuli, jak już jednemu graczowi zacznie dobrze iść i zbierze lepsze karty to ciężko go powstrzymać, dlatego ten tryb lepiej powinien działać w większym gronie, będzie szansa, że pozostali gracze zawiążą niepisany sojusz przeciwko liderowi.
Tryb Solo jest wg. mnie lepszy niż Kooperacja, ponieważ w tej drugiej niewiele jest interakcji, karty wspomagające nie działają na sojusznicze drużyny, ciężko jest się szybko spotkać, bardziej wygląda to jak wieloosobowy tryb solo. Przynajmniej można współpracować przy wypełnianiu questów i dogadywać się co do ruchów i dalszego planu.

Wg. mnie warto kupić grę pod samą konfrontację dla 3-4 graczy jeśli tylko nie przeszkadza Ci losowość kart na targu (jak w Star Realms czy Hero Realms) oraz jesteś cierpliwy przy zamulających graczach w oczekiwaniu na swoją kolej i możesz przełknąć pewien brak balansu przy składaniu drużyny bohaterów, niektóre kombinacje działają lepiej niż inne i potrzeba ogrania aby złapać doświadczenie i poznać więcej możliwości. Np. bez trybu permanentnej śmierci opłaca się brać agresywną drużynę, która szybciej zdobywa doświadczenie niż bardziej zachowawczy i defensywny build. Gra jest dość złożona i oferuje dużo regrywalności i możliwości, tylko trzeba jej dać trochę czasu na dogłębne poznanie.
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Dungeon Alliance

Post autor: piogar »

Gra zamowiona, zobaczymy jak wypadnie.
Mozna gdzies znalezc tresc brakujacych (w stosunku do KS) elementow? Chodzi o karty skarbow oraz karty dodatkowych bohaterow.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Dungeon Alliance

Post autor: Quba40 »

piogar pisze: 20 cze 2018, 21:58 Gra zamowiona, zobaczymy jak wypadnie.
Mozna gdzies znalezc tresc brakujacych (w stosunku do KS) elementow? Chodzi o karty skarbow oraz karty dodatkowych bohaterow.
Nie sądzę, ale wkrótce będzie kick starter w którym będą do kupienia te elementy oraz fabularna kampania :)
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Dungeon Alliance

Post autor: malekith_86 »

nie za bardzo chciało mi się czekać na dostarczenie gry z KS bo będzie to pewnie za rok lub więcej i zdecydowałem się na zakup ze sklepu.

Po rozpakowaniu i przejrzeniu wszystkich elementów mam spory problem żeby dojść do tego ile powinno być w pudełku kart
Zgodnie z informacją na BGG w wątku o koszulkowaniu kart i informacji ze sklepów powinno być 255 kart.
Jednak sumując karty wyszczególnione w instrukcji wychodzi mi jedynie 223 karty.
Czy w pudełku ze sklepu jest jeszcze jakiś mini expansion czy jakieś dodatkowe karty nie wyszczególnione w instrukcji? Jeśli tak to jakie?
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Dungeon Alliance

Post autor: Quba40 »

malekith_86 pisze: 21 cze 2018, 09:15 nie za bardzo chciało mi się czekać na dostarczenie gry z KS bo będzie to pewnie za rok lub więcej i zdecydowałem się na zakup ze sklepu.

Po rozpakowaniu i przejrzeniu wszystkich elementów mam spory problem żeby dojść do tego ile powinno być w pudełku kart
Zgodnie z informacją na BGG w wątku o koszulkowaniu kart i informacji ze sklepów powinno być 255 kart.
Jednak sumując karty wyszczególnione w instrukcji wychodzi mi jedynie 223 karty.
Czy w pudełku ze sklepu jest jeszcze jakiś mini expansion czy jakieś dodatkowe karty nie wyszczególnione w instrukcji? Jeśli tak to jakie?
Nie wyszczególnili wszystkiego, ponieważ po powstaniu instrukcji dorzucili jeszcze karty z Questami i Karty Bossów, które są powiązane z Questami. Łącznie jest 255 kart:
* 17 Hero Cards
* 51 Starting Deck Cards
* 32 Generic Starting Cards
* 76 Upgrade Cards
* 8 Reference Cards
* 16 Solo Play Cards
* 23 Encounter Cards
* 12 Quest Cards
* 20 Boss Cards
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Dungeon Alliance

Post autor: Jiloo »

Quba40 pisze: 21 cze 2018, 11:07
malekith_86 pisze: 21 cze 2018, 09:15 nie za bardzo chciało mi się czekać na dostarczenie gry z KS bo będzie to pewnie za rok lub więcej i zdecydowałem się na zakup ze sklepu.

Po rozpakowaniu i przejrzeniu wszystkich elementów mam spory problem żeby dojść do tego ile powinno być w pudełku kart
Zgodnie z informacją na BGG w wątku o koszulkowaniu kart i informacji ze sklepów powinno być 255 kart.
Jednak sumując karty wyszczególnione w instrukcji wychodzi mi jedynie 223 karty.
Czy w pudełku ze sklepu jest jeszcze jakiś mini expansion czy jakieś dodatkowe karty nie wyszczególnione w instrukcji? Jeśli tak to jakie?
Nie wyszczególnili wszystkiego, ponieważ po powstaniu instrukcji dorzucili jeszcze karty z Questami i Karty Bossów, które są powiązane z Questami. (...)
Nie mam teraz gry przed sobą, ale karty Quest i Boss są chyba wyszczególnione w suplemencie do instrukcji.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Dungeon Alliance

Post autor: piogar »

Do czego sluzy 10 kartonikow wygladajacych jak wizytowki z logo DA? Uzylem do oddzielenia poszczegolnych talii, ale nie wiem czy maja jakies dodatkowe zastosowanie.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Dungeon Alliance

Post autor: Quba40 »

piogar pisze: 04 lip 2018, 08:06 Do czego sluzy 10 kartonikow wygladajacych jak wizytowki z logo DA? Uzylem do oddzielenia poszczegolnych talii, ale nie wiem czy maja jakies dodatkowe zastosowanie.
Dobrze ich użyłeś, właśnie po to są :)
ODPOWIEDZ