Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

Mówisz o pacynach, czy RPG?
Jeśli o pacynach to na początku było wielkie ura bura co to jest (głównie ze strony "starych dziadow" wfb...Ale co się dziwić jak np Figurski ja zacząłem zbierać w 95r) młodzi dostali prezent bo próg wejścia w system został obniżony diametralnie.
Potem starzy dostali IXED (Ffanowskie) i zaczęli się kisic...
Młodzi pytali sobie turnieje....pierwsze na 10 osób, potem na 15....25....itd
Starzy mieli na odwrót....30, 25,18.....główny bation starych (FORUM!!!!na stronie www!!!!) zaczol podupadac , grupy fb o AoS zaczęły kwitnąć.
Teraz wszyscy grają razem ale olewajac nazewnictwo gw i trzymając się staroswiatowego ;)
Co do RPG, wyszedł długo zapowiadany duchowy następca wfb. ...ZWEIHENDER...a jakiś czas po nim piękny WEB IV ed xD
Ludzie głównie oburzyli się o zniszczenie ich ukochanego świata. Znam wielu ludzi w wieku 35+ dla których Stary świat był swoistą bramą do Fantasy....no i weź tu człowieku po 20+ latach grania przestaw się ze nie ma już zabójców trolli mrokliwie nucacych pieśń zagłady tylko jacyś fyr. ...costam , nie ma zimnych dumnych elfów wysokiego rodu tylko jakieś ealfy itd....
Teraz AoS trzyma się mocno.
Myślę ze gra chwyci, szczególnie ze będzie dwuplatformowa....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Radeku »

Przejście z WFB a na AOS kwestia podejścia. Starty warhammer reprezentuje typowe (może bardziej "mroczne") fantasy natomiast sigmar to mitologia w stylu greckim/nordyckim. Gdzie bogowie maja swoja fizyczną postać. Dla mnie jest ciekawy zabieg i ma to swoje zalety. Wiadomo wszystko zależy od gustu i preferencji
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Wosho »

Dzieki za wyjasnienie :)
No ja tez jestem z tego starszego pokolenia i dla mnie to jest crap ktorego nie tykam :(
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

Wosho przesadzasz....
Wfb w pewnym momecie osiagnelo poziom wejscia nieosiagalny dla nowych mlodych graczy. Srodowisko samo skazalo sie na powolna samozaglade.
Ja teraz wole sobie prograc w AoS uzywajac terminologi ze starego swiata, a jak mam ochote to gramy w VI ed z bokami z VII ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

Zaczołem sie bardziej przygladac gierce....
Mosze powiedziec ze to wszystko ma sens...
https://www.youtube.com/watch?v=WB6v-dOIVS8
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 548 times
Been thanked: 270 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Markus »

Goldberg pisze: 24 cze 2018, 12:05 Zaczołem sie bardziej przygladac gierce....
Mosze powiedziec ze to wszystko ma sens...
https://www.youtube.com/watch?v=WB6v-dOIVS8
Po filmie który podlinkowałeś wyświetla się jeszcze jeden filmik z przykładem jak wygląda rozgrywka
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6443
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 570 times
Been thanked: 932 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Odi »

I co Markus, kupujemy? :D
Awatar użytkownika
ShadowFox
Posty: 21
Rejestracja: 25 cze 2018, 16:20
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: ShadowFox »

A ja tam czekam -- tym bardziej jeżeli faktycznie będzie można grać "i tu i tu" - aż nie wierzę, że GW zrobiło coś takiego, że za darmo? :D

A Stormcastami się jaram i całą tą nową mitologią WArhammerową: wreszcie Warhammer zrobił się tak otwarty jak Dungeons and Dragons :D
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Rafal75 »

Ja tez czekam. Premiera 2 sierpnia wiec juz niedlugo. A 1 lipca game play puszczą
Awatar użytkownika
ShadowFox
Posty: 21
Rejestracja: 25 cze 2018, 16:20
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: ShadowFox »

Jeszcze jedno dodam - STRASZNIE mi się podobają grafiki do tej gry i cały layout kart. Jest epicki, jest schludny, jest fajny. Naprawdę uważam, że Age of Sigmar zasługuje na coś takiego, bo przez GW był do tej pory traktowany po macoszemu (wiem, że wydali jednego dungeon crawlera + dodatek do niego), ale nadal to mało, a i tam nie było za wiele nowych, fajnych grafik (ale za to wiem, żę były super figurki). Karcianka AoS to super-sprawa, RPG też się kroi...czekam na Talizmana w wersji Aos - aczkolwiek wiadomo, że chciałbym, aby wyszła bardziej "wysmakowana" przygodówka :D
Awatar użytkownika
Robuzz
Posty: 138
Rejestracja: 09 lis 2007, 12:07
Lokalizacja: Czeladź/Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Robuzz »

ShadowFox pisze: 25 cze 2018, 22:17 Jeszcze jedno dodam - STRASZNIE mi się podobają grafiki do tej gry i cały layout kart. Jest epicki, jest schludny, jest fajny.
Miałem w sumie się nie wypowiadać, ale tak dla zachowania równowagi we wszechświecie: o ile grafiki są bardzo ładne, to design/layout kart jest strasznie biedny, wygląda jakby im to ktoś na kolanie na szybko zrobił. Polecam porównać w zasadzie z jakąkolwiek inną karcianką z ffg...
I will learn to breathe water.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: kempy »

Robuzz pisze: 26 cze 2018, 11:53 Polecam porównać w zasadzie z jakąkolwiek inną karcianką z ffg...
Jak dla mnie layout w AGoT LCG i Star Wars LCG wygląda gorzej nż ten w AoS.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
ShadowFox
Posty: 21
Rejestracja: 25 cze 2018, 16:20
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: ShadowFox »

kempy pisze: 26 cze 2018, 19:51
Robuzz pisze: 26 cze 2018, 11:53 Polecam porównać w zasadzie z jakąkolwiek inną karcianką z ffg...
Jak dla mnie layout w AGoT LCG i Star Wars LCG wygląda gorzej nż ten w AoS.
Zgadzam się! Do tego jest niebo a ziemia miedzy wydawnictwami samego GW - layout rzeczy w ich "planszówkach" jest znacznie, znacznie bardziej ubogi i randomowy;)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

https://www.lightseekers.cards/digital- ... -game.html
To ich druga , a raczej pierwsza gra.....Championsi beda klonem tego....ogladałem how to play, imho przyjemne to. Czy zaskoczy? W pl nie wiem, moze kilka osob bedzie gralo, ale dzieki mozliwosci SKANOWANIA swoich fizycznych kart i grania po internecie.....miodzio. A do tgo jak jeszce znajdzie sie pare osob w swoim miescie do gry....
Zawsze lubilem kolekcjonować karty, no to bede mial okazje kolekcjonować i grac w dowolnym czasie....
Imho warto w to wejsc, a juz na pewno bardziej niz w jakiegos kupowatego heartstona - gdzie i tak trzeba kupowac wirtualne karty za realne pieniadze
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Rafal75 »

Gdzie oglądałeś how to play? Nie mogę znaleźć
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 548 times
Been thanked: 270 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Markus »

Hmmm. Czy ten karciany Warhammer to poprostu reskin Lightseekers? Czy może jakieś zmiany w mechanice będą?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

Mysle ze beda, ale rdzeń zostanie zachowany.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: kempy »

Oficjalnym dystrybutorem w Polsce zostaje Veto Centrum Gier.

https://www.facebook.com/veto2/posts/998317363682514
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

Hehehehehe z przewodzeniem cen trafiłem prawie idealnie xD
Veto....to oznacza że tu w Krakowie będzie na to hajp, przynajmniej na początku. Potem zobaczymy..
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: aryss »

Goldberg pisze: 06 lip 2018, 08:50 Veto....to oznacza że tu w Krakowie będzie na to hajp
mam przeciwne wrazenie ;)
No nic trza wierzyc ze ktos inny bedzie tez to dystrybuowal
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

Czy ja wiem....jak połączą siły z Hexem będzie ok. Popatrz na poczatki SW:D , ludzie grali w veto, vana, u żaby na strychu i w necie. I z tego co pamiętam większość większych eventów robiło veto przy współpracy z Hexem.
Ja i tak tej karciane daje rok, półtorej i się wypali w pl.
Dobrze że będzie można oglądać online...wiem że większość będzie się upierać przy tym że tak nie jest, ale jeśli karciana nie ma ciągłych miniturniejow/spotkań graczy to zdechnie. Raz na 2 tyg to minimum, a najlepiej co tydzień jak magicowe fnm
Ja raczej wejdę w tą karciane dla grania online, tam raczej turnieje będą regularnie...
Aha no i właśnie, karty są, pięknie, ale żadnej apki do gry nie zaprezentowali jeszcze....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: aryss »

No raczej nie do konca wspolpraca V - H byla dobra , raczej Steamland a obecnie Elf i tu podejrzewalbym organizowania eventow.
Zreszta tematy krakowskich scen karcianek i bitewniakow to raczej sa tematy raczej nei na publiczna dyskusje, miejscowi gracze w wiekszosci wypadkow wiedza jak sprawa wyglada :D
Sam osobiscie wolalbym mimo wszystko by zajmowala sie tym Galakta ( jesli mowa o byciu przedstawicielstwem producenta na caly kraj bo tak mozna powyzszy post rozumeic w tym momencie) przy zalozeniu ze by nei tlumaczyli :D
Szczegolnei majac w pamieci jak skonczyla gra o nazwie jak sklep ( jeszcze w okresie przed calkowitym rozdzialem podmiotow :P )
Virgo
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2011, 17:03

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Virgo »

aryss pisze: 06 lip 2018, 13:46Sam osobiscie wolalbym mimo wszystko by zajmowala sie tym Galakta
Sigmarze uchroń XD
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

Ahhhh Veto...wiesz patrzac na to jak waskie grono interesuje sie tym okresem historycznym....
To i tak długo wytrzymali, wiec wiesz.....
A mnie nadal niepokoi ze apki nie zaprezentowali
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ODPOWIEDZ