Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
s7ven
Posty: 73
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: s7ven »

Powstała grupa fb dla osób zainteresowanych grą zarówno offline jak i online :)
https://www.facebook.com/groups/856957247837103/
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

Coś tam piszą o programie do gry? Bo imho ta gra dłużej pożyje online niż inreal
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
s7ven
Posty: 73
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: s7ven »

Beta apki będzie z premierą gry fizycznej. Ja teraz testuje Lightseekers TCG na andku i myślę że nie będzie delayów. Gra się płynnie i nawet bez scanów da się coś ugrać.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

https://youtu.be/-UplQcti4CM
Swiezynka....
NAPISZ PROSZE SKAD TO INFO?
sry za capsa. Jak działa lightseeker na andku? Jak skanowanie kart? Jak z turniejami?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

Alka do LS to jakaś zamknięta beta prawda? Bo nie ma jej w sklepie andro
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
s7ven
Posty: 73
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: s7ven »

Tak, zamknięta beta. Trzeba było się zapisać, no i jakaś tam grupa testuje aplikacje. Co do info o aplikacji z AoS C. gdzieś mi mignęło, jak znajdę to podlinkuje.

@edit
Tak jak pisałem aplikacja działa płynie nie ma disconnectów. Są różne achievmenty do zbierania, misje dzienne, dzięki temu możecie kupić paczki w grze. Dodatkowo można za levelowanie frakcji dostać skrzynie ze zmianami kosmetycznymi pola bitwy, avatarów itp. Skanowanie kart to tzw AR. Nie wypowiem się jak działa ale youtube powinien rozwiać wszelkie wątpliwości. Jest baza kart z dwóch setów, bardzo rozbudowane filtry, z trybów gry póki co samouczkowe misje frakcji i casual. W przyszłości ma być tryb rankingowy.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

Ok ale karty są normalne jak fizyczne? Tzn powiedz że apka bardziej przypomina MTGO a nie gównianego (imho) Hearthstone...
Bo jak dla mnie to na razie Hearthstone a tego nie chce....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
s7ven
Posty: 73
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: s7ven »

Warhammer Age of Sigmar: Champions will be available digitally for both iOS and Android users at launch with regular updates to enhance gameplay. Warhammer Age of Sigmar: Champions will also be available on Steam for PC at a later date.

Nie porównałbym tego do Hearthstone ale jest zautomatyzowana. Grafiki i ramki totalnie różnią się klimatem więc zdecydowanie aplikacja będzie raczej dojżała.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

Uffff, trochę mnie uspokoiles
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: aryss »

I jak w koncu jest z przenoszeniem papier -> apka ?
Skanujemy kod z boostera czy tez kazda karte oddzielnei ? Bo spotkalem sie z roznymi wariantami interpretacji. Najgorsze z Champions i tak jest to data premiery tuz obok nowego pudelka z Killteamem jest od gw i troche targety sie pokrywaja

A informacyjnie jak ktos szuka okazji w vaina wystartowaly preordery na ten moment chyba najlepsze ceny http://vanaheim.pl/pl/1519-warhammer-ao ... a-karciana 55 starter 16 booster
s7ven
Posty: 73
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: s7ven »

Każdą karte skanujesz. Są takie specjalne zaślepki na karty żeby ktoś nie zeskanował np na youtubie czy w realu karty którą skanujesz do apki.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6450
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 580 times
Been thanked: 935 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Odi »

A ktoś już pograł trochę w ten pierwowzór i ma jakieś opinie odnośnie mechaniki?
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2446
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 550 times
Been thanked: 271 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Markus »

aryss pisze: 11 lip 2018, 18:56 A informacyjnie jak ktos szuka okazji w vaina wystartowaly preordery na ten moment chyba najlepsze ceny http://vanaheim.pl/pl/1519-warhammer-ao ... a-karciana 55 starter 16 booster
Jedym słowem DROGO.
Regularna cena - 17pln za booster. To tylko 13 kart.
Sprwdzilem ceny Magica. Średnio 13 pln za 15 kart. Zdaję sobie sprawę ze to nieporównywalne systemy pod względem prawdopodobnej skali sprzedaży/popularności itp. Ale to i to jest karcianką :-)
Przy obecnych cenach nie ma chęci do : "a kupię na próbę"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

Drogo? Pod jakim wzgledem? Tam gdzie bedzie rynek wtórny kart bedzie drozej. To ccg nie lcg. Imho cena do zaakceptowania. W ccg nie wchodzisz "na próbę " chcesz powaznie grac? Kup boxa +startery..
Popatrz na kostkowe sw....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2446
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 550 times
Been thanked: 271 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Markus »

Dlaczego drogo?
Pytanie do graczy karcianek ccg: jaka karcianka miała wyższą cenę za pojedyńczy booster? >17pln

Druga sprawa:
Wbrew pozorom to istnieją osoby które grają w karcianki na tzw "lajcie". W domu z znajomymi. Nie każdy chce ładować sie na pełne booster boxy (tak, wiem że to w miarę optymalne z Punktu widzenia graczy turniejowych) więc taka cena jest zaporowa
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

Źle postawione pytanie ale o tym zaraz.
Obecnie Dragonball ma wyższą cenę 19zl za booster, i jeszcze parę innych by się znalazło
A teraz dla czego uważam pytanie za źle postawione.
MTG czy się chce czy nie, wyznaczyło pewien standard wśród gier ccg, po drodze i cenę za booster. Więc powinieneś zadać pytanie która z gier ccg miała swojego czasu cenę wyższą za booster niż mtg....i wtedy odpowiem ci....było tego trochę :)
A teraz o graniu w domu.
Każdemu zależy żeby gra dalej wychodziła prawda? Popatrz na rynek ccg (a raczej głupiego imho lcg) w pl....
Star wars? Dead, L5K dead (szybkoooooo), AGOT dead, Netrunner , Inwazja itd, itp....
Co zabiło te gry? Imho ,,domowe granie,, właśnie. Niestety jeśli gra nie będzie miała suportu w postaci cotygodniowych spotkań graczy, turnieji, eventów...to ładnie prędzej czy później
I powiem szczerze że rynek wtórny kart też to nakręca, kolekcjonerstwo....sam nie wiem, ale jest coś co trzyma mnie przy mtg nieprzerwanie od 96r.
Imho format lcg jest idealny dla karcianej ala mój kochany Arkham i innych gier solo/coop
Of ona sumie tyle :)
Zobaczymy, bardzo liczę na tą apke do grania, liczę na wysokie wsparcie turniejowe ze strony wydawcy i na co najmniej jeden, dwa turnieje w tygodniu.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2446
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 550 times
Been thanked: 271 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Markus »

off topa ciąg dalszy :-)
W sumie masz dużo racji co do ceny boostera.

Inwazja naprawdę nieźle się trzymała w PL do momentu jej zamknięcia przez FFG. W tamtym okresie to był jedyny LCG po polsku, więc przyciągał dużo graczy.
LCG w Polsce padają jak muchy, to fakt. A każdy kolejny robi to w szybszym tempie. Rekord pobiło L5R. Umarł zanim się rozkręcił.
Zobaczymy, bardzo liczę na tą apke do grania, liczę na wysokie wsparcie turniejowe ze strony wydawcy i na co najmniej jeden, dwa turnieje w tygodniu.
Ja narazie liczę na sensowną mechanikę/decyzyjność w tej grze oraz rozsądny czas pojedyńczej gry (bez maratonów w stylu L5R)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

Brak sceny turniejowej imho....to główny powód śmierci karcianek
co do AOS:C na BellsOfLostSouls widziałem jakaś grafikę...wygląda jak zrzut z apki....i jeśli tak jest to jestem happy.
A mianowicie mamy tam playmate, normalne karty, itd....coś w stylu MTGO , żadne tam potworności w stylu Hearthstone (brrrrrr)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: donmakaron »

Goldberg pisze: 12 lip 2018, 10:52 Każdemu zależy żeby gra dalej wychodziła prawda? Popatrz na rynek ccg (a raczej głupiego imho lcg) w pl....
Star wars? Dead, L5K dead (szybkoooooo), AGOT dead, Netrunner , Inwazja itd, itp....
Co zabiło te gry? Imho ,,domowe granie,, właśnie. Niestety jeśli gra nie będzie miała suportu w postaci cotygodniowych spotkań graczy, turnieji, eventów...to ładnie prędzej czy później
W przypadku LCG całe to gadanie o boosterach i supporcie nie do końca ma sens. FFG nie zarabia na turniejach ani żadnych cotygodniowych spotkaniach tylko na sprzedaży paczek. Domowe granie owszem stanowi problem, bo ci gracze nie kupują wszystkiego jak wychodzi, ale casuale stanowią główną siłę nabywczą core setów, może też deluxów. Gra się utrzyma jeśli będzie dostateczna liczba graczy kupujących wszystkie dodatki. Oczywiście przekłada się to na cotygodniowe spotkania, turnieje i tak dalej, ale pośrednio i czasem, jak w przypadku gry turniejowej, na zasadzie wsparcia oddolnego.

CCG ma do dyspozycji boostery, drafty, pre-releasy, różne formaty turniejowe. To wszystko napędza sprzedaż i uruchamia krążenie pieniądza. W ten sposób sklepom się opłaca organizować spotkania, turnieje i dbanie ograczy. LCG tego nie ma i z góry skazany jest na upadek pod własnym ciężarem na pewnym etapie. Zwłaszcza u nas do tej pory to gracze musieli organizować scenę, z turniejami był problem z wyjściem na zero. W takich warunkach bardzo ciężko o utrzymanie się gry na powierzchni.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

A WOTC zarabiają na tym? Też nie....zarabiają tak jak FFG na sprzedaży paczek...
Napisałeś: CCG ma do dyspozycji boostery, drafty, pre-releasy, różne formaty turniejowe.- a lcg tego nie może zrobić? (Może poza draftem) Niech organizują duży turniej przy okazji wydania każdego nowego dodatku, niech robią coś więcej niż jedno spotkanie na miesiąc (AGOT w Krakowie)
Ja nawet nie mówię o sklepie, ale praktycznie w każdym większym mieście jest już knajpa dla graczy, gadasz z właścicielem (który i tak dochód ma że sprzedaży soków,piwa itd) prosisz o cykliczna rezerwacje 2/3 stolików w każdy dajmy na to wtorek i robisz wtorki z AGOT/L5K czy co tam
I się kręci :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
s7ven
Posty: 73
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: s7ven »

Panowie zapraszam na grupe facebooka (w stopce), pierwszy gameplay z aplikacji.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: donmakaron »

Goldberg pisze: 12 lip 2018, 12:02 A WOTC zarabiają na tym? Też nie....zarabiają tak jak FFG na sprzedaży paczek...
Napisałeś: CCG ma do dyspozycji boostery, drafty, pre-releasy, różne formaty turniejowe.- a lcg tego nie może zrobić? (Może poza draftem) Niech organizują duży turniej przy okazji wydania każdego nowego dodatku, niech robią coś więcej niż jedno spotkanie na miesiąc (AGOT w Krakowie)
Ja nawet nie mówię o sklepie, ale praktycznie w każdym większym mieście jest już knajpa dla graczy, gadasz z właścicielem (który i tak dochód ma że sprzedaży soków,piwa itd) prosisz o cykliczna rezerwacje 2/3 stolików w każdy dajmy na to wtorek i robisz wtorki z AGOT/L5K czy co tam
I się kręci :)
No może rzeczywiście nie bezpośrednio, ale już z takiego draftu mają spory dochód mi się wydaje. LCG nie ma i nie będzie mieć boosterów, draftów ani formatów napędzających wyjątkowo żywotność gry, bo z definicji narzuca sobie ogaraniczenia, które stoją w sprzeczności z takimi formami gry. Turnieje przy okazji premier dodatków (mam na myśli deluxy), to jest dobry pomysł. Tylko chyba to nadal mało żeby wznieść grę ponad średnią falę. Większość zabaw związanych z LCG w Polsce to oddolna inicjatywa graczy, wspieranych przez sklepy i knajpy. CCG działa na innej zasadzie.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

s7ven pisze: 12 lip 2018, 14:48 Panowie zapraszam na grupe facebooka (w stopce), pierwszy gameplay z aplikacji.
Zapodaj linkiem do gameplay
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Virgo
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2011, 17:03

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Virgo »

Goldberg pisze: 12 lip 2018, 12:02a lcg tego nie może zrobić?
Nie, lcgi mają zerowe wsparcie ze strony wydawcy/dystrybutora - wszystkie jechały na supporcie graczy i wszystkie padły :)
Goldberg pisze: 12 lip 2018, 12:02I się kręci :)
No właśnie nie. LCGi zarabiają za mało, żeby był sens ich długotrwałego wydawania.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2446
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 550 times
Been thanked: 271 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Markus »

@VIRGO : czy to ten VIRGO z forum whinvasion.pl ?
ODPOWIEDZ