Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Virgo
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2011, 17:03

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Virgo »

Markus pisze: 12 lip 2018, 16:35 @VIRGO : czy to ten VIRGO z forum whinvasion.pl ?
Strach się bać :mrgreen:
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: aryss »

@Virgo bedziesz po jakis wyjazdowych turniejach jezdzic ? :D
Virgo
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2011, 17:03

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Virgo »

aryss pisze: 12 lip 2018, 17:02@Virgo bedziesz po jakis wyjazdowych turniejach jezdzic ? :D
O ile wejdę i ta gra nie padnie po pół roku :P
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: kempy »

Virgo pisze: 12 lip 2018, 17:07
aryss pisze: 12 lip 2018, 17:02@Virgo bedziesz po jakis wyjazdowych turniejach jezdzic ? :D
O ile wejdę i ta gra nie padnie po pół roku :P
Czyli nie. :D
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

Na Grungiego, niech ktos zalinkuje tego gameplaya do jasnej ciasnej!
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
s7ven
Posty: 73
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: s7ven »

Czekamy póki co na closed beta appki, sklepy w Polsce już się ładnie wyposażyły w tytuł, teraz tylko czekać na premierę. Ja kupiłem sobie founder packa żeby mieć pewność invite closed bety a i będę miał jako pierwszy możliwość zagrania w dniu premiery czyli 2 sierpnia.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Rafal75 »

Hej. A gdzie zamowiles tego founder packa?
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Rafal75 »

Ile wyniesie przesylka?
s7ven
Posty: 73
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: s7ven »

Wysyłka jest w cenie. Paczka idzie z UK więc brak cła i vat wliczony.
szajus2
Posty: 64
Rejestracja: 27 paź 2014, 18:19
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: szajus2 »

Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6443
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 570 times
Been thanked: 932 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Odi »

Virgo
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2011, 17:03

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Virgo »

https://www.youtube.com/watch?v=Vkm77wa3pyI
Wygląda na pierwszy z serii gameplayów omawiających rulsy.
There are no resources to manage. Cards don’t cost anything. You aren’t having to do any kind of maths to work out what cards you can afford this turn. You aren’t sitting there waiting to accumulate enough gold/ mana/ mojo to purchase your super card or any cards. You can be putting cards into to play and making your opponent tick down their life counter from turn one and every turn after that.
Największą wadą lcgowych warhammerów było to, że gra skupiała się na gromadzeniu zasobów i pozbawianiu ich przeciwnika, także to uważam za plus.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

Czy ktoś będący na tej fejsbukowej grupie aosc gdzie ponoć jest gameplay z aplikacji może mi powiedzieć tylko jedno: czy w wodę gramy pełnymi kartami jak na stole (coś jak MTGO) czy jakimiś krzywymi cukierkowymi stworkami jak w uwnianym Hearthstone?
Bo w sumie to mnie najbardziej interesuje. Gra inreal padnie imho w Polsce po roku/dwa max, ale może dzięki wsparciu online będzie można pograć dłużej
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: kempy »

Virgo pisze: 26 lip 2018, 13:00 Największą wadą lcgowych warhammerów było to, że gra skupiała się na gromadzeniu zasobów i pozbawianiu ich przeciwnika, także to uważam za plus.
Resource (czy to randomowe, czy zupełnie sztywne) jak dla mnie pozwalają na większą kontrolę przy wymyślaniu kart. Bez resource zostaje tylko żonglowanie statami. Od razu przypomina mi się Thorgal CCG gdzie większość kart nie miała na starcie racji bytu bo bez systemu zasobów grało się tylko te najsilniejsze.

Jestem więc ciekaw jak ten system rzeczywiście się sprawdzi i czy design dodatków nie ograniczy się tylko i wyłącznie do powercreepu.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

https://youtu.be/w1rDHv1jKUI
Jeśli tak to ma wyglądać, ok....tylko jeśli PF poleci sobie w kulki tak jak z LS (gra fizycznie na rynku od końca 2017chyba a apka miała być na czerwiec....nadal nie ma) to ja chyba odpuszczę
Z drugiej strony GW będzie ich pilnować chyba....zobacmy
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6443
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 570 times
Been thanked: 932 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Odi »

kempy pisze: 26 lip 2018, 14:06 Jestem więc ciekaw jak ten system rzeczywiście się sprawdzi i czy design dodatków nie ograniczy się tylko i wyłącznie do powercreepu.
Jest tu pole do popisu: wszelkiego typu obracanki kart przeciwnika w przód i w tył, byc może blokowanie ikon misji, przenoszenie kart na inne pozycje (z tego co widzę, jest pewien aspekt przestrzenny), plus standardowe odrzucanie kart z ręki, talii, ze stołu itp.

Mnie w Warhammerze wkurzało łatwe niszczenie jednostek, przez to drogie rzeczy były właściwie niegrywalne od pewnego momentu (kosztowały morze zasobów, a spadały z byle efektu). Są więc dwa końce tego kija.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

Ok wiadomo już co i jak (oficjalne forum)
Wólka odpala ze startem gry , tj 2ego, będzie można skanować karty ale w pełni rusza pod koniec sierpnia. Zapowiadają pełne wsparcie turniejowe itd. sounds good to me
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: kempy »

Goldberg pisze: 26 lip 2018, 19:50 Ok wiadomo już co i jak (oficjalne forum)
Wólka odpala ze startem gry , tj 2ego, będzie można skanować karty ale w pełni rusza pod koniec sierpnia. Zapowiadają pełne wsparcie turniejowe itd. sounds good to me
To ciekawe co piszesz, bo wczorajszy post na oficjalnym profilu FB mówi że zakup founder packa gwarantuje dostęp do "closed beta of digital game".
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Virgo
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2011, 17:03

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Virgo »

Odi pisze: 26 lip 2018, 15:10Mnie w Warhammerze wkurzało łatwe niszczenie jednostek, przez to drogie rzeczy były właściwie niegrywalne od pewnego momentu (kosztowały morze zasobów, a spadały z byle efektu). Są więc dwa końce tego kija.
O to to, aczkolwiek to była raczej wada printowania bardzo tanich removali przy jednoczesnej zabawie w ucinanie ekonomii przeciwnika.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 548 times
Been thanked: 270 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Markus »

Virgo pisze: 26 lip 2018, 23:05
Odi pisze: 26 lip 2018, 15:10Mnie w Warhammerze wkurzało łatwe niszczenie jednostek, przez to drogie rzeczy były właściwie niegrywalne od pewnego momentu (kosztowały morze zasobów, a spadały z byle efektu). Są więc dwa końce tego kija.
O to to, aczkolwiek to była raczej wada printowania bardzo tanich removali przy jednoczesnej zabawie w ucinanie ekonomii przeciwnika.
Niektórzy nawet własne FAQi robili ;-) i wygrywali regionalsy szczurami (2x) :-)
Virgo
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2011, 17:03

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Virgo »

Markus pisze: 26 lip 2018, 23:49Niektórzy nawet własne FAQi robili ;-) i wygrywali regionalsy szczurami (2x) :-)
https://www.youtube.com/watch?v=fL7S7KfV3KQ
s7ven
Posty: 73
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: s7ven »

Gameplay dostępny już na oficjalnym profilu YouTube. Zapraszam wszystkich zajaranych do grupy na fb prędzej czy później ulegniecie. Najlepsza karcianka ever się szykuje :D

https://www.youtube.com/watch?v=Vkm77wa3pyI

Part 3,4 znajdziecie sobie na profilu lub na grupie fb. :) ENJOY!
Ostatnio zmieniony 27 lip 2018, 21:29 przez s7ven, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: kempy »

Ten link jest 10 postów wyżej.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
s7ven
Posty: 73
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: s7ven »

Miałem wkleić part 2, my bad.

https://youtu.be/dkG3a1hYyR0
ODPOWIEDZ