Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Halloween »

kempy pisze: 02 mar 2019, 14:25
Halloween pisze: 01 mar 2019, 18:55 Ja grałem w Dark Eden od 98, krotko potem inne. Przerobilem wiekszosc CCG i LCG a co najwazniejsze jestem w miare na biezaco z MtG, ktore jakby wyznacza trendy. Champions sprawia wrazenie wolniejszego niz wiekszosc gier w jakie gralem.
Trudno mi w to uwierzyć, chyba że chodzi Ci o gry które zdobyły jakąkolwiek popularność w Polsce. Bo karcianek CCG/TCG które wyszły na przełomie 30 ostatnich lat jest mnóstwo. Tutaj taka poglądowa lista ok. 200 tytułów, ale i tak jej daleko do bycia kompletną: http://karcianki.pl Jeśli faktycznie grałeś w "większość" to szacun.

Z LCG miałem-grałem we wszystko oprócz 2: Horror w Arkham i L5R (ten z FFG). Oprócz Inwazji jeszcze Call of Cthulhu jest godny czasu i uwagi - wcale nie musi być długi jak sa dobre decki, w ogóle pomija się starcia. Netrunner i Władca już potrafią się dłużyć ale też warto pograć.

CCG: dark eden, doomtrooper , kult (wszystkie 3 szybsze niż Champions - można raz dwa kogoś combo poskładać), shadowrun, wheel of time, doomtown, young jedi, star wars, L5R, 7th seas, spycraft, X-files, VTES, pokemon, duelmasters, hecatomb, oryginalny Netrunner, Rage 2ed, Veto, warcry, illuminati - pamiętam, że miałem, chyba battletecha próbowaliśmy grac bo były karty ale to był 97 rok

na wspomnianej liście nie ma co najmniej 2 polskich gier z rarity w kartach i losową sprzedażą : racial wars i żołnierze wykleci (to był crap niestety)

Także z tytułów moim zdaniem "liczących się" nie grałem tylko w Force of Will i Keyforge. No może jeszcze Yugi Oh, ale to akurat mnie nie interesuje
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: kempy »

Halloween pisze: 03 mar 2019, 12:55
Z LCG miałem-grałem we wszystko oprócz 2: Horror w Arkham i L5R (ten z FFG). Oprócz Inwazji jeszcze Call of Cthulhu jest godny czasu i uwagi - wcale nie musi być długi jak sa dobre decki, w ogóle pomija się starcia. Netrunner i Władca już potrafią się dłużyć ale też warto pograć.

CCG: dark eden, doomtrooper , kult (wszystkie 3 szybsze niż Champions - można raz dwa kogoś combo poskładać), shadowrun, wheel of time, doomtown, young jedi, star wars, L5R, 7th seas, spycraft, X-files, VTES, pokemon, duelmasters, hecatomb, oryginalny Netrunner, Rage 2ed, Veto, warcry, illuminati - pamiętam, że miałem, chyba battletecha próbowaliśmy grac bo były karty ale to był 97 rok

na wspomnianej liście nie ma co najmniej 2 polskich gier z rarity w kartach i losową sprzedażą : racial wars i żołnierze wykleci (to był crap niestety)
I wg Ciebie większość tych gier jest szybsza niż Championi?

Jakim cudem jest na tej liście Dark Eden? Z rąbniętymi negacjami (Przemyśl to Jeszcze Raz), czyszczeniem stołu (Plaga) czy mega stoperami jak Czas Pokoju? Chyba graliśmy w zupełnie inny DE bo nie przypominam sobie gier w DE które trwały maks. 10 minut. Potrafiły się ciągnać jak z glut nosa albo w ogóle nie rozpocząć (np. jak ktoś grał na kawalerię i nie siadły mu Stajnie). To samo z Shadowrun, gdzie jeden ziomek mógł zablokować całe rajdy i była to dosyć popularna taktyka, która zwalniała grę niesamowicie. Dopiero w dodatku (nie wydanym po polsku) próbowano ratować sytuację. VTES? Gra multiplayer? L5R? Gdzie 99% talii to midgame? Zjadłem na L5R CCG zęby i nikt mi nie wmówi, że 10 minutowa gra to standard.
Także z tytułów moim zdaniem "liczących się" nie grałem tylko w Force of Will i Keyforge. No może jeszcze Yugi Oh, ale to akurat mnie nie interesuje
Tych "liczacych się" jest moim zdaniem o wiele więcej. Zupełnie omineły Cię gry, które w Stanach były bardzo popularne jak VS System, Raw Deal, Warlord, Warhammer 40K (i jego pochodne czyli Horus Heresy i Dark Millenium), UFS, Star Trek, Shadowfist, Middle Earth, The Spoils, Lord of the Rings (Decipher), Highlander, Babylon 5, A Game of Thrones, My Little Pony, Spellfire, World of Warcraft + plus kilka tytułów opartych na manga/anime zaczynając od Dragon Ball a na Pokemonach skończywszy.

Tak samo wrzucanie na listę "liczacych się" gier produktów Target Games (Dark Eden czy Kult) to wielka pomyłka. Te gry zdechły po base secie lub pierwszym dodatku i dołączyły do dziesiątek innych gier które skończyły w ten sam sposób (jak chociażby Shadowrun). Zaznaczyły swoją obecność na polskim rynku tylko przez to, że były przetłumaczone.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2019, 00:54 przez kempy, łącznie zmieniany 3 razy.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Goldberg »

Podpisuje sie pod tym co napisał Kempy rencami i nogyma ;)
Generalnie gry Sabertooth Games byly bardzo popularne w swiecie jak i w PL (przynajmniej w krk WarCry i Wh40k to byly sztosy), no i SW z deciphera....
A co do AoSC....gram khornem agro (tylko wirtualnie, nie mam nawet pol karty fizycznej)...srednia dlugosc gry z ogarnietym przeciwnikiem 5/7 min....solo max poniżej 5 czasem
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: Halloween »

kempy pisze: 03 mar 2019, 14:32
Halloween pisze: 03 mar 2019, 12:55
Z LCG miałem-grałem we wszystko oprócz 2: Horror w Arkham i L5R (ten z FFG). Oprócz Inwazji jeszcze Call of Cthulhu jest godny czasu i uwagi - wcale nie musi być długi jak sa dobre decki, w ogóle pomija się starcia. Netrunner i Władca już potrafią się dłużyć ale też warto pograć.

CCG: dark eden, doomtrooper , kult (wszystkie 3 szybsze niż Champions - można raz dwa kogoś combo poskładać), shadowrun, wheel of time, doomtown, young jedi, star wars, L5R, 7th seas, spycraft, X-files, VTES, pokemon, duelmasters, hecatomb, oryginalny Netrunner, Rage 2ed, Veto, warcry, illuminati - pamiętam, że miałem, chyba battletecha próbowaliśmy grac bo były karty ale to był 97 rok

na wspomnianej liście nie ma co najmniej 2 polskich gier z rarity w kartach i losową sprzedażą : racial wars i żołnierze wykleci (to był crap niestety)
I wg Ciebie większość tych gier jest szybsza niż Championi?

Jakim cudem jest na tej liście Dark Eden? Z rąbniętymi negacjami (Przemyśl to Jeszcze Raz), czyszczeniem stołu (Plaga) czy mega stoperami jak Czas Pokoju? Chyba graliśmy w zupełnie inny DE bo nie przypominam sobie gier w DE które trwały maks. 10 minut. Potrafiły się ciągnać jak z glut nosa albo w ogóle nie rozpocząć (np. jak ktoś grał na kawalerię i nie siadły mu Stajnie). To samo z Shadowrun, gdzie jeden ziomek mógł zablokować całe rajdy i była to dosyć popularna taktyka, która zwalniała grę niesamowicie. Dopiero w dodatku (nie wydanym po polsku) próbowano ratować sytuację. VTES? Gra multiplayer? L5R? Gdzie 99% talii to midgame? Zjadłem na L5R CCG zęby i nikt mi nie wmówi, że 10 minutowa gra to standard.
Także z tytułów moim zdaniem "liczących się" nie grałem tylko w Force of Will i Keyforge. No może jeszcze Yugi Oh, ale to akurat mnie nie interesuje
Tych "liczacych się" jest moim zdaniem o wiele więcej. Zupełnie omineły Cię gry, które w Stanach były bardzo popularne jak VS System, Raw Deal, Warlord, Warhammer 40K (i jego pochodne czyli Horus Heresy i Dark Millenium), UFS, Star Trek, Shadowfist, Middle Earth, The Spoils, Lord of the Rings (Decipher), Highlander, Babylon 5, A Game of Thrones, My Little Pony, Spellfire, World of Warcraft + plus kilka tytułów opartych na manga/anime zaczynając od Dragon Ball a na Pokemonach skończywszy.

Tak samo wrzucanie na listę "liczacych się" gier produktów Target Games (Dark Eden czy Kult) to wielka pomyłka. Te gry zdechły po base secie lub pierwszym dodatku i dołączyły do dziesiątek innych gier które skończyły w ten sam sposób (jak chociażby Shadowrun). Zaznaczyły swoją obecność na polskim rynku tylko przez to, że były przetłumaczone.
Grałem i w Pokemony i w Gota. Gota co prawda LCG tylko ale obie edycje. Nie wszystkie gry, które wypisywałem są krótsze niż AoS.

Apropos Target Games - wydawnictwa, którego nie doceniasz bo produkowało karcianki Jeszcze ważniejsze w Polsce niż MtG w latach 90tych . Z tego co pamiętam :
Dark Eden : zwycięstwo w 4 turze to standard.Abdul, rzeźnia i jazda - rzuć przemyśl to jeszcze raz na plage czy brak zywności i wygrałeś w 2-3 tury.
Albo przywalić oponentowi zaliczke i ograbienie slepego - prawdopdoobnie wygrasz w jakies 3 tury.
Doom Trooper : bractwo, anihilacja wszystkiego i wjazd grinderem w puste ileś tam razy
Kult : mocobójstwo na początek dla oponenta. Buźka i Slate combo - zabijasz wszystko .

Dobra już zostawiam ten temat, przecież target games Cie nie interesuje w sumie.

Tytułem mojego podsumowania AoS Champions: jeżeli szukasz dynamiki i finezji MtG to się zawiedziesz ale na kilka godzin warto dać AoS online szanse żeby sobie sprawdzić każdą frakcje.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: kempy »

Halloween pisze: 05 mar 2019, 15:13
Tytułem mojego podsumowania AoS Champions: jeżeli szukasz dynamiki i finezji MtG to się zawiedziesz ale na kilka godzin warto dać AoS online szanse żeby sobie sprawdzić każdą frakcje.
U mnie apka pokazuje rozegrane 1302 gry a te statystyki nie działały od początku. Do tego około 40 gier na żywo. W Arenę (beta) bawiłem się do momentu jak kupiłem karty do Championsów. Zalogowałem się tam później tylko raz, żeby zrealizować jakiś kod na darmowe boostery.

Stąd co kto lubi. :D

---

Kilka ciekawostek, którymi podzielił się podczas streamu LD Jacob.

- Champions w które gramy to tak jakby czwarta wersja gry. W poprzednich np. było pięć kolumn, nie było questów i blessingów. Istniała też wersja z systemem zasobów (mana).

- Skarbrand został stworzony w nieco innym rulesecie, gdzie był limit jednej akcji na turę i niestety przeszedł do "wersji IV" w niezmienionej formie.

- Stacking był testowany tak jak działa teraz, ale padła decyzja o jego zmianie przed puszczeniem gry do druku.

- Base set oryginalnie miał być znacznie większy, co potwierdza nasze wrażenie, że Onslaught był/jest jakby dopełnieniem Wave 1.

- Część imiennych Championów będzie miało inne wersje w przyszłości (inne koszty, inne abilitki).
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: kempy »

Prosty konkursik na oficjalnym fanpage gry. Wystarczy skomentować post imieniem jednego z dwóch Championsów z dodatku Warband by mieć szansę na wylosowanie jednego z dwóch zestawów. Powodzenia.

https://www.facebook.com/AgeOfSigmarCha ... =3&theater
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: kempy »

Tylko przypominam, że już w ten weekend odbywa się impreza dla fanów Age of Sigmar tj. Pruszkowska Masakra. W ramach wydarzenia rozegrany zostanie też turniej Champions.

https://www.facebook.com/events/comfort ... 683197248/

https://www.facebook.com/events/243640156547330/

https://www.warhammerchampions.com/even ... etails/139

---

Znamy już 1/3 wszystkich kart z nowego dodatku. Na razie na papierze wygląda to tak, że na półeczce Tier1 pojawią się kolejne talie. Jak w Wave 1 rządził bezapelacyjnie obrotowy Gordrakk, w Wave 2 dołączył Skarbrand, Belly, Royal Hunt czy Aelfy, tak w Wave 3 szykuje się tam miejsce dla Sylvaneth i czegoś stukniętego z Death. ;)

https://www.warhammerchampions.com/game ... rd-reveal/
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG

Post autor: kempy »

31-ego marca w Vanaheim w Krakowie prowadzę turniej Sealed (pre-release Savagery). Zapraszam :)

https://www.facebook.com/events/325008598157047/
https://www.warhammerchampions.com/even ... etails/107

---

Ciekawa sprawa w związku z kartą Festering Nurglings z Savagery. Będzie siedem wersji tej karty, każda z inną ilustracją.

https://imgur.com/a/XF1OjC1
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Przypominajka o tym jak wygląda rozkład kart w dodatku:

Obrazek
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Jest i pełny spoiler dodatku. Premiera sklepowa 5-ego kwietnia. Premiera w apce 8-ego kwietnia. Możliwość craftowania kartek w apce chyba dwa tygodnie po premierze (skanowanie działa od razu a i kartki są w digi boostach i mogą wypaść z warchestów).

https://www.warhammerchampions.com/deck ... t=Savagery

---

Szykuje się cykl turniejów z pulą nagród 100.000$. Tym samym turniej na Gencon ma mieć pulę 20.000$ a na drugim końcu skali są turnieje o puli 1000$.

https://www.warhammerchampions.com/the- ... cash-pool/
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Ponoć już w maju:

Obrazek
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Jak ktoś się czuje na siłach by zgarnąć ten 1000$ to PF właśnie ogłosiło sześć miejscówek europejskich City Champs. Wszystkie na wyspach, co nie dziwi, bo właśnie tam Champions okopało się najlepiej na Starym Kontynencie.

https://www.warhammerchampions.com/even ... city+champ

Pula nagród na każdym z turniejów:

1st Place – $1000/£750 + 6 boosters boxes (2 from each Set) + City Championship Trophy + Top 8 Exclusive Playmat
2nd Place – $750/£500 + 6 booster boxes (2 from each Set) + Top 8 Exclusive Playmat
3rd-4th Place – $500/£350 + 4 booster boxes (2 from last 2 Set) + Top 8 Exclusive Playmat
5th-8th Place – $250£175 + 2 booster boxes (2 from Latest Set) + Top 8 Exclusive Playmat
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Była seria First Strike Savagery, obecnie trwa sezon Blood and Glory a sklepy już mogą się rejestrować do kolejnego cyklu eventów tj. Trial of the Champions.

https://www.warhammerchampions.com/reta ... zztDAP53dg

---

Wraz z jutrzejszą z premierą wersji cyfrowej na konsoli Switch, stworzono nowy splash page. Prezentuje się bardzo dobrze.

https://www.warhammerchampions.com/splash
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: Halloween »

Jak oceniasz wymaxowanie tego duel decku ? Ile crapu a ile topów ?
Ile kart jest do zmiany w każdym żeby te decki były competetive ?

Bez Sygmarytów to mógłbym taki mieć jak są mocne.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Pytasz o startery czy Warband Packi? Te drugie to nie są duel decki. Więcej tutaj:

https://www.warhammerchampions.com/game ... band-pack/

Bardziej rzecz dla kolekcjonerów czy dedykowanych graczy Order/Wizard czy Death/Spirit.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: Halloween »

kempy pisze: 16 kwie 2019, 11:48 Pytasz o startery czy Warband Packi? Te drugie to nie są duel decki. Więcej tutaj:

https://www.warhammerchampions.com/game ... band-pack/

Bardziej rzecz dla kolekcjonerów czy dedykowanych graczy Order/Wizard czy Death/Spirit.
Startery to crap miałem przecież jak grałem online, mnóstwo słabych kart.

Chodziło mi o ten warband Gobliny vs Tzeentch. Czyli to nie sa mocne talie ? Myślałem, że to coś takiego jak challenger deck do MtG - trochę drożej jak inne produkty ale masz gotowe "umiarkowanie kompetytywne" talie.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Halloween pisze: 16 kwie 2019, 12:52 Startery to crap miałem przecież jak grałem online, mnóstwo słabych kart.
Startery fizyczne i online się różnią. W tych fizycznych są np. karty rzadkie czy eksluzywne karty Blessing. Można to porównać tutaj, to te pierwsze osiem talii od góry:

https://championsforge.net/public-decklists/

Campaign Deck - starter fizyczny
Starter Deck - starter w aplikacji
Chodziło mi o ten warband Gobliny vs Tzeentch. Czyli to nie sa mocne talie ?
Powtarzam po raz kolejny - to nie są samodzielne talie.
Myślałem, że to coś takiego jak challenger deck do MtG - trochę drożej jak inne produkty ale masz gotowe "umiarkowanie kompetytywne" talie.
Wystarczyło kliknąć na link, który podałem w poprzednim poście, i poświęcić z pół minuty by zobaczyć co w takim przykładowym Warband Packu się znajduje (akapit "Warband Pack Breakdown").
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Pierwsze próby ustawienia talii post-Savagery wg "pałera". Jako, że do tej pory sporo ludzi miało braki w kolekcjach, to podejrzewam, że zbieranie danych potrwa jeszcze kilka tygodni.

https://www.reddit.com/r/WarhammerChamp ... tier_list/
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Champions Forge także zaktualizował swoja listę talii. Miło widzieć, że każdy Alliance ma jakiegoś solidnego decka:

https://championsforge.net/online-decks/
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

7-ego maja wchodzą w życie erraty 3 kart.

https://www.warhammerchampions.com/rank ... d-changes/
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Goblin_Wizard
Posty: 6
Rejestracja: 08 maja 2019, 20:31
Has thanked: 2 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: Goblin_Wizard »

Witam Wszystkich!
Czy to jedyne polskie forum o AoSG, bo trochę szukałem i nic innego nie znalazłem? Parę dni temu zacząłem grać online, ale jeszcze nie wszystkie zasady są dla mnie jasne i chciałbym podpytać kogoś kto jest w miarę doświadczony. Nie wiem czy tutaj jest odpowiednie miejsce do tego?
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Nie ma dedykowanego polskiego forum dla tej gry. Jest grupa na Facebooku (https://www.facebook.com/groups/856957247837103/) i ten własnie wątek. Na wszelkie pytania chętnie odpowiem tu lub tam.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: polwac »

Goblin_Wizard pisze: 08 maja 2019, 20:35 Witam Wszystkich!
Czy to jedyne polskie forum o AoSG, bo trochę szukałem i nic innego nie znalazłem? Parę dni temu zacząłem grać online, ale jeszcze nie wszystkie zasady są dla mnie jasne i chciałbym podpytać kogoś kto jest w miarę doświadczony. Nie wiem czy tutaj jest odpowiednie miejsce do tego?
Pamiętaj tylko, że o zasady należy pytać w tym dziale:
viewforum.php?f=42
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Goblin_Wizard
Posty: 6
Rejestracja: 08 maja 2019, 20:31
Has thanked: 2 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: Goblin_Wizard »

Takie 2 pytania, które mi się pojawiały jak zastanawiałem się nad nowym dekiem:

1. Które unity są uważane za "discarded" z punktu widzenia karty Claws of the Grave. Czy jeśli np. zamienię jednostki używając Rewrought from Death to czy unit który trafił do diskarda będzie uważany za "last discarded"?

2. Grim Portens
Jeśli w wyniku użycia tej abilitki champion wykona ostatnie zadanie i odkryje się blessing to czy nadal będę mógł te blessingi zamienić?
ODPOWIEDZ