Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

ad1) Karta zamieniona przez RfD będzie uważana za "last discarded". Discarded oznacza każdą kartę która znalazła się w stosie kart odrzuconych.

ad2) Nie. Sam moment zagrania Grim Portents, zanim uruchomią się jego efekty, powoduje że wymagania narożnika Play Ability zostają spełnione, co powoduje obrócenie Blessing. W tym momencie rozpatrywane są efekty odkrytego Blessing. Po rozpatrzeniu w/w efektów wracamy do punktu gdzie rozpatrywane są efekty zagranego Ability. Jako, że Grim Portents zamienia wyłącznie zakryte Blessings, nie jest już możliwe wskazanie odwróconego przed chwilą Blessing.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Kilka aktualizacji na Champions Forge. Erraty wymusiły mi. in. roszady w hierarchii talii turniejowych.

https://championsforge.net/2019/05/10/website-updates/
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Championi oraz abilitki z nadchodzącego Warband Pack 2:

https://www.facebook.com/AgeOfSigmarCha ... 7514311637
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Goblin_Wizard
Posty: 6
Rejestracja: 08 maja 2019, 20:31
Has thanked: 2 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: Goblin_Wizard »

Dzięki za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie związane z taką sytuacją. Zrzut zrobiony zaraz po początku mojej tury w której to widoczny Fireball zadał tylko 5 obrażeń , a wg mnie powinien zadać 8 i wykończyć przeciwnika. Czy to ja czegoś nie ogarniam czy to jest błąd gry?
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Wygląda na błąd programu. Zaraportuję to.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Goblin_Wizard
Posty: 6
Rejestracja: 08 maja 2019, 20:31
Has thanked: 2 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: Goblin_Wizard »

Mam jeszcze pytanie natury ogólnej. Patrząc po popularności tej karcianki w Polsce (praktyczny brak turniejów) zastanawiam się czy warto kupować normalne fizyczne boostery i skanować karty czy też skupić się zupełnie na wersji online. Jak to jest w ogóle z popularnością tej gry u nas? Rośnie? Maleje? Ma przyszłość czy raczej się zwija? Jak to wygląda z punktu widzenia kogoś kto w tym siedzi i widzi co się dzieje na co dzień? Gra mi się podoba, ale nie chciałbym wydawać pieniędzy na cos co zniknie np. w ciągu najbliższego roku.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Turniejowo w Polsce gra się regularnie w stoilcy. Reszta kraju jest pod tym względem chyba nieaktywna.

Jak nie chcesz wydawać żadnych pieniędzy na grę to grasz online i mozolnie grindujesz. A grind obecnie jest jeszcze bardziej rozwodniony niż np. miesiąc temu, bo w skrzynkach mogą zamiast kart wypaść dopałki do Realm Trials, kiedyś tego nie było. A jeśli zdecydujesz się jednak na sypnięcie groszem to moim zdaniem zupełnie nie opłaca się inwestować w cyfrowe zakupy. O wiele wydajniejsze jest kupienie normalnych kart czy to w formie boosterów czy singli i ich zeskanowanie - bo to w dalszym rozrachunku jest bardzie opłacalne (bo zeskanowane karty będą dla Ciebie zarabiały złoto). I zaoszczędza się sporo czasu. A czas to pieniądz. :)

U mnie jest tak, że zaczynałem od dwóch starterów a obecnie mam koło 1200 kart, z czego większość to kupowane w zestawach single. Granie "skanami" przełożyło się na to, że w apce w dniu premiery craftingu Savagery miałem już playset wszystkich wydanych kart. Selektywne zakupy "papieru" wystarczyły też na złożenie około 10-ciu sensownych talii, którymi gram dosyć często z juniorem. W ogóle bycie hybrydą digi/analog było dla mnie argumentem do jakichkolwiek zakupów. Pomyślałem, że jeśli nawet kiedyś zamkną serwery to zostanę z fizycznymi kartami, które będę mógł od czasu do czasu wyciągnąć. W życiu nie wydałbym tylu pieniędzy na czystą cyfrową karciankę jak np. MtG Arena czy Hearthstone. Pomijam już fakt, że obie w/w gry w żaden sposób nie bawią mnie tak bardzo jak Champions.

Co do tego czy gra zniknie za rok czy za dwa, czy za pięć - nikt Ci na takie pytanie nie odpowie. Szczególnie, że jest to gra na licencji Games Workshop i nikt nie wie na jak długo lub na jakich warunkach została ona udzielona. I wielcy tego świata sobie już na tej licencji połamali zęby, żeby nie szukać daleko - Fantasy Flight Games (Asmodee), które poszło z GW na noże i musiało w try miga zamknąć kilka młotkowych gierek jak chociażby nie mającego jeszcze dwóch lat karcianego Warhammer 40K: Conquest.

Można gdybać, że jeśli nawet wersja fizyczna miałaby zostać zamknięta, to kontynuacja wersji cyfrowej byłaby o wiele prostsza, bo "silnik" już jest, trzeba tylko projektować karty.

Obecnie w social media jest mały szum, bo PlayFusion wczoraj zapowiedziało, że względu na nikłe zainteresowanie City Championships (seria turniejów z nagrodami pieniężnymi) wycofuje się z nagród gotówkowych skupiając się wyłącznie na tych produktowych. Do tego doszły pewne roszady personalne, sporo pracowników w USA (głównie marketing oraz ludzie od zarządzania Organized Play) musiało się pożegnać z firmą. PF jest firmą europejską tak w ogóle (UK).
Ostatnio zmieniony 15 maja 2019, 20:16 przez kempy, łącznie zmieniany 1 raz.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Goblin_Wizard
Posty: 6
Rejestracja: 08 maja 2019, 20:31
Has thanked: 2 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: Goblin_Wizard »

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Ciekaw jeszcze jestem jakie są u nas ceny kart C/U/R? Ile przeciętnie kosztują takie zestawy singli o których wspomniałeś? Zdecydowanie wolałbym kupić konkretne karty niż zdawać się na szczęście w boosterach, szczególnie, że stare dodatki pewnie już wszyscy mają i raczej nic bym nie wymienił (może poza poszukiwanymi erkami i foilami). Od momentu zamknięcia starego L5R nie grałem w żadne "fizyczne" karcianki i nie wiem jak to teraz wygląda.

btw to co napisałeś w ostatnim akapicie nie brzmi zbyt dobrze. Dziwi trochę brak zainteresowania realnymi pieniędzmi. Ciekawe jak oni zmierzyli ten brak zainteresowania?
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Sklepów z singlami jest kilka.W tych europejskich erki to 1-5 funtów a commony to 10 pensów etc. Dodatkowo tam gdzie gra nie odpaliła w ogóle, robione są wyprzedaże - ostatnio trafiłem na sklep gdzie każda erka była w cenie jednego dolara. To dosyć świeża sprawa, i jeszcze nie dotarła do mnie stamtąd przesyłka więc nie wiem czy to był wałek czy nie. Są też osoby handlujące singlami w Polsce. Ważne informacja jest taka, że aplikacja nie rozróżnia levelujących kart pod względem rarity - więc czy to common czy rare, karta zarabia tyle samo golda.

Co do mierzenia zainteresowania. Playfusion stworzyło system i dedykowaną aplikację tj. Playfusion Companion będącą przenośną bazą kart oraz instrumentem pomagającym przy obsłudze turniejów. Każdy zarejestrowany gracz ma możliwość zapisania się do konkretnego turnieju, posiada wgląd w jego przebieg (paringi), może raportować wyniki albo wygenerować personalny kod QR, którym sędzia potwierdza jego obecność itd. Do tego prosty Health Counter, możliwość sprawdzenia czy w jego okolicy ktoś nie zarejestrował turnieju, stanou swoich Champion Points i takie tam. System jest zintegrowany z Event Managerem na stronie Playfusion gdzie widać ile osób zgłosiło swoje zainteresowanie konkretnym wydarzeniem. I wlaśnie stamtad wiadomo, że prognozowane frekwencje na City Championships zapowiadały się bardzo mizernie.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Goblin_Wizard
Posty: 6
Rejestracja: 08 maja 2019, 20:31
Has thanked: 2 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: Goblin_Wizard »

kempy pisze: 15 maja 2019, 19:05 Sklepów z singlami jest kilka.W tych europejskich erki to 1-5 funtów a commony to 10 pensów etc. Dodatkowo tam gdzie gra nie odpaliła w ogóle, robione są wyprzedaże - ostatnio trafiłem na sklep gdzie każda erka była w cenie jednego dolara. To dosyć świeża sprawa, i jeszcze nie dotarła do mnie stamtąd przesyłka więc nie wiem czy to był wałek czy nie.
Jak dojdzie przesyłka daj znać czy wszystko ok. Może i ja skorzystam. Na razie chyba kupię sobie po starterze do każdej frakcji i pogram ze znajomymi. Jak temat zassie to wtedy się zastanowię co dalej. Jeszcze raz dzięki za wyjaśnienia.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Zapraszam na turniej do Krakowa. Będę miał kilka decków do użyczenia.

https://www.warhammerchampions.com/even ... etails/784
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

I pozostałe karty z Warband Packa: https://www.warhammerchampions.com/deck ... -overview/
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Zapomniałem wspomnieć, że powstała oficjalna grupa dyskusyjna na FB moderowana przez Exemplarów i ludzi z PlayFusion. Po odsianiu defetystów i troli z Competetive Edge jest tam całkiem normalnie.

https://www.facebook.com/groups/519986811739324/

---

Twitterowa Promka do Warband Pack 2: https://twitter.com/AOSChampions/status ... 5306624000
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 545 times
Been thanked: 270 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: Markus »

Taaa... oficjalna grupa, ale jednak zamknięta grupa.
Niech ten FB już zdechnie...
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Na liście gier wszechczasów Drive Thru Championsi na pozycji #35.

https://www.youtube.com/watch?v=GfiHLOE ... .be&t=1223
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Na dniach startują z prezentacją kart z nowego dodatku. Poznamy między innymi jego nazwę.

https://twitter.com/AOSChampions/status ... 78176?s=09

Kilka zmian, głównie dotyczących wersji cyfrowej, ale pojawia się jedna zmiana w mechanice. Nie można mieć na stole dwóch Championów z tagiem Unique. W apce weszło to dzisiaj, w wersji papierowej zmiana obowiązuje od pierwszego sierpnia.

https://www.warhammerchampions.com/anim ... -and-more/
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

DevTeam tłumaczy skąd zmiana dotycząca ograniczenia Championów Unique. A w bonusie...

https://www.warhammerchampions.com/deve ... n-changes/
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
612
Posty: 433
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 561 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: 612 »

Kempy fakt ciągłego ignorowania przez PF Twojego wkładu w utrzymanie tej gry przy życiu jest skandaliczny :) Niestety nie jest to czas dobry dla CCGów.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: Halloween »

612 pisze: 19 cze 2019, 10:30 Kempy fakt ciągłego ignorowania przez PF Twojego wkładu w utrzymanie tej gry przy życiu jest skandaliczny :) Niestety nie jest to czas dobry dla CCGów.
MtG trzyma się super.
Graczy przybyło i w papierową wersję i online.

Po prostu jeżeli ktoś chce się bawić w karty to wybiera któryś z formatów MtG. Albo gra kombatancko w Doomtroopera.
Awatar użytkownika
612
Posty: 433
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 561 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: 612 »

Nie no wiadomo, MTG to w ogóle inna planeta. Miałem na myśli rzucanie się na pomysł wydawania kompletnie nowego CCGa. Jaki by on nie był, utrzymanie się na obecnym rynku na w miarę jako takim poziomie to ciężka sprawa, nie mówiąc już nawet o konkurowaniu z MTG. Tym bardziej, jeśli tak jak Play Fusion trochę jednak strzela się sobie w kolano wersją elektroniczną. Ten format popularyzacji gry jednak zbiera swoje żniwo.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Halloween pisze: 19 cze 2019, 11:09 MtG trzyma się super.
Graczy przybyło i w papierową wersję i online.
Owszem, ale ja na ten przykład nie gram w LCG/CCG'i tylko i wyłącznie dlatego, że są CCG'ami. Taka gra po prostu musi mieć to coś. Areną (i MtG jako takim) się zainteresowałem w zeszłym roku dopiero w ostateczności. Ale szybko rzuciłem ją w kąt jak wyszło Champions.
Po prostu jeżeli ktoś chce się bawić w karty to wybiera któryś z formatów MtG. Albo gra kombatancko w Doomtroopera.
Albo w dziesiątki innych mniej lub bardziej martwych CCG'w.
612 pisze: 19 cze 2019, 11:15 Nie no wiadomo, MTG to w ogóle inna planeta. Miałem na myśli rzucanie się na pomysł wydawania kompletnie nowego CCGa. Jaki by on nie był, utrzymanie się na obecnym rynku na w miarę jako takim poziomie to ciężka sprawa, nie mówiąc już nawet o konkurowaniu z MTG. Tym bardziej, jeśli tak jak Play Fusion trochę jednak strzela się sobie w kolano wersją elektroniczną. Ten format popularyzacji gry jednak zbiera swoje żniwo.
Cóż poradzisz? Ale jak na produkt z fizycznymi kartami, wydanie trzech boosterowych dodatków, dwóch mini rozszerzeń, oraz zapowiedź następnego, to jest w dzisiejszych czasach wynik bardzo dobry. Szczególnie gdy się nie jest tępym klonem MtG.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Wave 4: Unleashed nadchodzi. Wraz z nim Daughters of Khaine.

https://www.facebook.com/AgeOfSigmarCha ... 008945537/
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

Champions Forge zaktualizował listę talii wg ich siły turniejowej.

https://championsforge.net/online-decks/
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

https://www.facebook.com/AgeOfSigmarCha ... 391564048/

Wyjaśniono dzisiaj Unleashed oraz nowy keyword Purge.

Unleashed wygląda bardzo podobnie jak mechanika Overlay w L5R CCG, gdzie wersja Unleashed (Experienced) zachowuje tekst karty pod spodem.
Spoiler:
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer Age of Sigmar Champions CCG (Jacob Richards, Mark Faulkner)

Post autor: kempy »

https://twitter.com/AOSChampions/status ... shbXIdK_V8

Destruction wzbogaca się o trolle (Troggoth), Daughters of Khaine oparte są na trait Aelf. I witamy sięz nowym keywordem Death Act. DA umożliwia odpalenie się z discarda, raz na grę. Heroic Act oraz Death Act to podtyp Act, więc raz na turę można wybrać zagranie jednego z nich.

https://imgur.com/a/89L4sMs
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
ODPOWIEDZ