GrimmoiR (Krzysztof Matusik)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
shady44
Posty: 20
Rejestracja: 27 lis 2008, 14:15
Lokalizacja: Białogard
Has thanked: 1 time

GrimmoiR (Krzysztof Matusik)

Post autor: shady44 »

W miniony weekend miałem przyjemność poznać właściciela Octopus Games, podziwiać cudne grafiki (które "na żywo" wyglądają niesamowicie) oraz testować jego grę karcianą Grimmoir na Planszówkach nad Morzem w Koszalinie. Otrzymałem nawet dwie przecudowne grafiki z autografem :). Bohaterami gry są postaci znane z baśni. Gra zapowiada się arcyciekawie i z niecierpliwością wyczekuję na start jej kampanii na Kickstarterze. Do tego zdaje się, że będziemy mogli mieć wpływ na kolejne postaci, które pojawią się w grze :D.

Kilka słów na temat samej gry:

Dawno, dawno temu dobre i cnotliwe dziewczę znalazło swego księcia z bajki i żyli długo i szczęśliwie. Dobra bajka na dobranoc. Ale życie to nie bajka, a to, co nam opowiadali rodzice często mija się z prawdą. Bohaterowie bajek musieli walczyć o swoje, często w brutalny sposób… i nie zawsze wygrywali. Witaj w ponurym świecie, gdzie do szczęśliwego zakończenia prowadzi droga wyłożona trupami wrogów!

GrimmoiR to gra karciana dla dwóch graczy pozbawiona jakiegokolwiek elementu losowego. Po prostu mózg kontra mózg. Przed rozpoczęciem gry, każdy z graczy tworzy swoją drużynę baśniowych bohaterów (dobrych i złych). Każda drużyna składa się dokładnie z 6 postaci. Każda postać posiada swoją zdolność specjalną jak również dwie cechy: siłę ataku i punkty życia. Celem gry jest pokonanie postaci przeciwnika zanim on wybije naszą drużynę.

Więcej informacji odnośnie mechaniki i terminu kampanii na KS, niebawem.
W załączeniu jedna z postaci występujących w grze - Roszpunka.

Obrazek
OctopusGames
Posty: 21
Rejestracja: 20 wrz 2017, 10:55
Kontakt:

Re: Grimmoir - Ciekawa gra na horyzoncie!

Post autor: OctopusGames »

Zachęcamy do wypróbowania naszej gry.
Wersja demo do pobrania z naszej strony www.octopusgames.pl
Polub na facebooku.
Nasza witryna octopusgames.pl
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Grimmoir - Ciekawa gra na horyzoncie!

Post autor: Dabi »

Projekt mi się póki - podobnie jak zamys podoba. Co prawda nie lubię gier bez losowości i nie jest to dla mnie jakaś nadmierna zaleta, prowadzi bowiem do schematyczności ale pewnie przyjrze się jak to działa.
Plus na pewno za klimat - ale tu akurat trafiliście w mój gust bardzo dobrze bo lubię Fables Bill'a Willingham'a. Nie może w takiej produkcji zabraknąć Śnieżki oraz Wielkiego Złego Wilka ;) Pomysłów na postacie nie powinno zabraknąć.
OctopusGames
Posty: 21
Rejestracja: 20 wrz 2017, 10:55
Kontakt:

Re: Grimmoir - Ciekawa gra na horyzoncie!

Post autor: OctopusGames »

Więcej grafik na naszym profilu FB.
Polub na facebooku.
Nasza witryna octopusgames.pl
Awatar użytkownika
matoozik
Posty: 403
Rejestracja: 24 sie 2009, 14:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Grimmoir - Ciekawa gra na horyzoncie!

Post autor: matoozik »

Na najbliższym Pionku (9-10 czerwca) będzie można potestować prototyp.
Zapraszam.
Małpa nie żyje. Przedstawienie skończone.
Moja skromna kolekcja: matoozik
Awatar użytkownika
matoozik
Posty: 403
Rejestracja: 24 sie 2009, 14:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Grimmoir

Post autor: matoozik »

Akcja ma KS właśnie wystartowała:
https://www.kickstarter.com/projects/oc ... s/grimmoir
Małpa nie żyje. Przedstawienie skończone.
Moja skromna kolekcja: matoozik
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1281
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Grimmoir

Post autor: ShapooBah »

Będzie możliwość odbioru na jakimś evencie? Falkon? Essen?
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Grimmoir

Post autor: josiu »

Mam pytanie do dobrych ludzi. Otóż pierwszy raz wsparłem coś na KS. Wsparłem za 20$. Czy muszę jeszczę jeszcze wesprzeć "coś tam shipping" za 5$? Jeśli tak to gdzie jest ta opcja bo nie widzę. I czy dane do wysyłki będą zbierane po całej akcje? Również nie widzę w profilu zakładki gdzie wpisywałoby się swój adres.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Grimmoir

Post autor: playerator »

josiu pisze: 12 sie 2018, 20:13 Mam pytanie do dobrych ludzi. Otóż pierwszy raz wsparłem coś na KS. Wsparłem za 20$. Czy muszę jeszczę jeszcze wesprzeć "coś tam shipping" za 5$? Jeśli tak to gdzie jest ta opcja bo nie widzę. I czy dane do wysyłki będą zbierane po całej akcje? Również nie widzę w profilu zakładki gdzie wpisywałoby się swój adres.
Po zakończeniu zbiórki pojawi się możliwość (najczęściej w formie specjalnej strony, do której dostaniesz linka mailem) dopłaty kosztów wysyłki i podania adresu. A także domówienia dodatkowych egzemlarzy czy zmiany wybranego wsparcia na inne.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
matoozik
Posty: 403
Rejestracja: 24 sie 2009, 14:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Grimmoir

Post autor: matoozik »

playerator pisze: 12 sie 2018, 20:21
josiu pisze: 12 sie 2018, 20:13 Mam pytanie do dobrych ludzi. Otóż pierwszy raz wsparłem coś na KS. Wsparłem za 20$. Czy muszę jeszczę jeszcze wesprzeć "coś tam shipping" za 5$? Jeśli tak to gdzie jest ta opcja bo nie widzę. I czy dane do wysyłki będą zbierane po całej akcje? Również nie widzę w profilu zakładki gdzie wpisywałoby się swój adres.
Po zakończeniu zbiórki pojawi się możliwość (najczęściej w formie specjalnej strony, do której dostaniesz linka mailem) dopłaty kosztów wysyłki i podania adresu. A także domówienia dodatkowych egzemlarzy czy zmiany wybranego wsparcia na inne.
Dokładnie tak to działa.
Małpa nie żyje. Przedstawienie skończone.
Moja skromna kolekcja: matoozik
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Grimmoir

Post autor: josiu »

Dzieki wam bardzo. Dodam w ramach ciekawostki,że wsparłem grę tylko dla tych wspaniałych grafik baśniowych postaci, bo w ogóle nie mam pojęcia jak gra wygląda mechanicznie hehe
smok-kamil
Posty: 29
Rejestracja: 08 mar 2014, 13:19

Re: Grimmoir

Post autor: smok-kamil »

Przydal by sie jakis filmik how to play, chetnie dowiedzial bym sie wiecej ale wertowac instrukcje (jesli jeszcze dostepna z demo wersji) nie bardzo mi sie chce. Gra wyglada na dosyc prosta wiec chyba 5min video by wystarczylo ;)

Narazie gra przypomina mi dosyc mocno pixel tactics od L99
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Grimmoir

Post autor: PawelWAW »

Czy są lub będą jakieś recenzje tej gry przed końcem kampanii ?
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Grimmoir

Post autor: josiu »

Jeszcze jedno pytanie o kickstartera. Rozumiem,że później pojawi się również pytanie jaką wersję językową gry wybieram?
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Grimmoir

Post autor: playerator »

josiu pisze: 13 sie 2018, 16:59 Jeszcze jedno pytanie o kickstartera. Rozumiem,że później pojawi się również pytanie jaką wersję językową gry wybieram?
Zazwyczaj tak właśnie jest.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
matoozik
Posty: 403
Rejestracja: 24 sie 2009, 14:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Grimmoir

Post autor: matoozik »

Małpa nie żyje. Przedstawienie skończone.
Moja skromna kolekcja: matoozik
Awatar użytkownika
Siemlac
Posty: 182
Rejestracja: 27 cze 2016, 18:30
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Grimmoir

Post autor: Siemlac »

Czy ktoś ma może jakieś informacje z kuluarów, czy ten projekt został już kompletnie zawieszony?
Już się praktycznie pogodziłem ze stratą, ale zaczyna mnie już to wnerwiać... nie jestem jakimś super backersem, ale wspieram polskie projekty i tak: GFP - kibel, Octopus Games - kibel, Hex - kibel... i pewnie jeszcze o czymś zapomniałem. Octopus obiecali zwracać kasę, ale też na KS widać, że to tylko obiecanki...
A ja cały czas chcę tę grę :(
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1281
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Grimmoir

Post autor: ShapooBah »

Jeszcze Czacha i Imagine Realms :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Grimmoir

Post autor: playerator »

"Zawieszony" to chyba nie jest - niestety - odpowiednie słowo. Nie wygląda to najlepiej.

Ja też wolałbym grę, ale zwrot pieniędzy również biorę pod uwagę.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Siemlac
Posty: 182
Rejestracja: 27 cze 2016, 18:30
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Grimmoir

Post autor: Siemlac »

Kurcze nie ma tu kogoś kto ma prywatny kontakt z kimś z Octopusa?
Niech powiedzą, że szansa na realizację projektu jest zerowa i tematy zamykamy, a nie takie pieprzenie kotka za pomocą młotka.
To już nawet nie chodzi o samą firmę Octopus Games, ale o tych ludzi... tacy są jacyś mało ludzcy.
Awatar użytkownika
Siemlac
Posty: 182
Rejestracja: 27 cze 2016, 18:30
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: GrimmoiR (Krzysztof Matusik)

Post autor: Siemlac »

Chyba czegoś nie kumam. Jeżeli pojadę na Essen to będę mógł odebrać grę lub kasę, a jeżeli nie pojadę to ani kasy, ani gry...
Goście ewidentnie chcą pojechać na targi i wrócić w całości.
Może ktoś kto jedzie na Essen odbierze gry dla polskich wspierających? :D
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: GrimmoiR (Krzysztof Matusik)

Post autor: playerator »

Siemlac pisze: 22 paź 2019, 17:41 (...) Może ktoś kto jedzie na Essen odbierze gry dla polskich wspierających? :D
Ja miałbym do takiej osoby jeszcze jedną prośbę, ale nie mogę napisać, bo to by podpadało pod propagowanie przemocy :twisted:
Rozumiem, że coś może pójść nie tak, ale publiczne deklaracje a potem nieodpisywanie na maile to zwykłe gówniarstwo.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Siemlac
Posty: 182
Rejestracja: 27 cze 2016, 18:30
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: GrimmoiR (Krzysztof Matusik)

Post autor: Siemlac »

Tak na prawdę to trochę trąci kryminałem. Ja też mogę zrozumieć, że coś może pójść nie tak i takie przypadki już mieliśmy - np. drukarnia nie dostała kasy więc albo nie drukowała albo nie oddała wydruków. Ale niech mi ktoś wyjaśni jak to możliwe, że grę można odebrać na Essen, a wydawnictwo nie wysyła gier do wspierających?
Wygląda mi to tak, jakby wydawnictwo sfinansowało sobie wydruk i cichaczem będzie teraz puszczać nakład nieoficjalnymi kanałami.
Myślę, że coś takiego można zgłosić jako podejrzenie popełnienia przestępstwa.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: GrimmoiR (Krzysztof Matusik)

Post autor: Blue »

Siemlac pisze: 22 paź 2019, 20:10 Ale niech mi ktoś wyjaśni jak to możliwe, że grę można odebrać na Essen, a wydawnictwo nie wysyła gier do wspierających?
Wygląda mi to tak, jakby wydawnictwo sfinansowało sobie wydruk i cichaczem będzie teraz puszczać nakład nieoficjalnymi kanałami.
Wystarczyło kasy na wydruk, a potem nie starczyło na wysyłki, bo coś biznesowo poszło nie tak? Tak stoi na ks. Z twojego posta wynika, że lepsze były kłamstwa GF, gdzie drukarnia kasy nawet nie dostała.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: GrimmoiR (Krzysztof Matusik)

Post autor: playerator »

Blue pisze: 22 paź 2019, 20:16 Wystarczyło kasy na wydruk, a potem nie starczyło na wysyłki, bo coś biznesowo poszło nie tak? (...)
Na wysyłanie maili też nie starczyło..?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
ODPOWIEDZ