Gùgōng / Gugong (Andreas Steding)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Gùgōng / Gugong (Andreas Steding)

Post autor: harrison »

wg BGG Game Brewer ma wydać multilingual edition: Dutch, English, French, Italian, Polish
Gra powinna pojawić się 1 maja na KS

Polski Opis
Spoiler:
Opis
Spoiler:
Zdjęcia
Spoiler:
Link do BGG
https://boardgamegeek.com/boardgame/250 ... idden-city
Ostatnio zmieniony 17 maja 2018, 18:45 przez harrison, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: The Forbidden City - nowa gra Andreasa Stedinga po polsku!

Post autor: harrison »

Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: The Forbidden City (Andreas Steding)

Post autor: harrison »

Ruszył KS z wersją retail i deluxe https://www.kickstarter.com/projects/24 ... escription
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 570 times
Been thanked: 239 times

Re: The Forbidden City (Andreas Steding)

Post autor: DarkSide »

harrison pisze: 11 kwie 2018, 20:51 wg BGG Game Brewer ma wydać multilingual edition: Dutch, English, French, Italian, Polish
Gra powinna pojawić się 1 maja na KS
W którym miejscu znalazłeś info że będzie wersja PL? Zresztą włoskiej też nie ma. Są za to hiszpańska i niemiecka.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: The Forbidden City (Andreas Steding)

Post autor: harrison »

DarkSide pisze: 01 maja 2018, 18:42
harrison pisze: 11 kwie 2018, 20:51 wg BGG Game Brewer ma wydać multilingual edition: Dutch, English, French, Italian, Polish
Gra powinna pojawić się 1 maja na KS
W którym miejscu znalazłeś info że będzie wersja PL? Zresztą włoskiej też nie ma. Są za to hiszpańska i niemiecka.
Na długo przed KS takie info pojawiło się w zakładce Versions na BGG https://boardgamegeek.com/boardgame/250 ... y/versions
Następnie na forum BGG Game Brewer napisał już tylko o "possibilities" https://boardgamegeek.com/article/28826985#28826985

Trzeba będzie ich dopytać ilu backerów potrzebują na instrukcję PL, bo gra wygląda na niezależną językowo. No chyba, że potrzebują partnera w Polsce to już gorzej :(

Wysłałem do nich wiadomość, jak się czegoś dowiem to napiszę posta
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 562
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 376 times
Been thanked: 213 times

Re: The Forbidden City (Andreas Steding)

Post autor: Namurenai »

Zapowiada się na kawałek przyjemnego euro z solidną sałatką punktową i regrywalnością over 9000.
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: The Forbidden City (Andreas Steding)

Post autor: harrison »

chyba nie znaleźli partnera w Polsce :(
Hi,

We currently don’t have plans for a Polish version. Only if we’d find a Polish publisher who’d at least buy 500 copies, it would be possible to do so.

Thanks

Best regards
Rudy Seuntjens
Master Brewer
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 125
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 144 times
Been thanked: 6 times

Re: The Forbidden City (Andreas Steding)

Post autor: Skorzeny »

Po szybkim przeglądzie instrukcji widać, że gra jest niezależna językowo. Pytanie tylko, czy będzie dostępna w którymś polskim sklepie.

Btw czy 500 kopii na rynku polskim to dużo? Kompletnie nie orientuje się w wolumenach sprzedaży gier. Można porównać ten poziom z jakąś już wydaną u nas grą?
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: The Forbidden City (Andreas Steding)

Post autor: harrison »

Skorzeny pisze: 03 maja 2018, 22:25 Po szybkim przeglądzie instrukcji widać, że gra jest niezależna językowo. Pytanie tylko, czy będzie dostępna w którymś polskim sklepie.

Btw czy 500 kopii na rynku polskim to dużo? Kompletnie nie orientuje się w wolumenach sprzedaży gier. Można porównać ten poziom z jakąś już wydaną u nas grą?
zależy od gry, np. taki Orlean miał prawie 500 szt na wspieraczce https://wspieram.to/orlean?pokaz_projekt=1
Gra pewnie pojawi się w polskich sklepach jak już będzie dostępna w dystrybucji. Natomiast czy będzie to wersja deluxe - zależy od sklepu. Trzeba pytać ich na fb lub w innych wątkach.
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 562
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 376 times
Been thanked: 213 times

Re: The Forbidden City (Andreas Steding)

Post autor: Namurenai »

No i cóż...
Reiner Knizia zajął nazwę swoim https://boardgamegeek.com/boardgame/246 ... idden-city, więc The Forbidden City (Andreasa Stedinga) zostanie przemianowane na Gùgōng (źródło).

Swoją drogą, dla zainteresowanych tematem:
Heavy Cardboard zrobiło przyjemny (choć obszerny jak zawsze) gameplay.
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: Gùgōng (The Forbidden City) by Andreas Steding

Post autor: harrison »

Będzie chińska i brazylijska edycja w ramach KS. Nad polską jakoś nikt nie chce się pochylić :(
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 200 times

Re: The Forbidden City (Andreas Steding)

Post autor: Furan »

Namurenai pisze: 14 maja 2018, 20:24 No i cóż...
Reiner Knizia zajął nazwę swoim https://boardgamegeek.com/boardgame/246 ... idden-city, więc The Forbidden City (Andreasa Stedinga) zostanie przemianowane na Gùgōng (źródło).
Oooooo! Jaki ładny nowe Knizia! Czas się chyba przyjrzeć nowym Reinerowym dzieciom na 2018, bo wyglądają ciekawie.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gùgōng (The Forbidden City) by Andreas Steding

Post autor: detrytusek »

Wsparł ktoś może? Czy czekamy na dostępność w naszych sklepach?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Gùgōng (The Forbidden City) by Andreas Steding

Post autor: malekith_86 »

detrytusek pisze: 28 maja 2018, 09:58 Wsparł ktoś może? Czy czekamy na dostępność w naszych sklepach?
3trolle mają przedsprzedaż na wersje KS
ja wspierałem na KS
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gùgōng (The Forbidden City) by Andreas Steding

Post autor: detrytusek »

Oo nie wiedziałem o 3 trollach. Przy okazji jak Oni to wyliczyli? Wsparty deluxe + przesyłka mi wyszła ok 290-300 zł, a w sklepie 360?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Gùgōng (The Forbidden City) by Andreas Steding

Post autor: malekith_86 »

detrytusek pisze: 28 maja 2018, 10:10 Oo nie wiedziałem o 3 trollach. Przy okazji jak Oni to wyliczyli? Wsparty deluxe + przesyłka mi wyszła ok 290-300 zł, a w sklepie 360?
hmm
mi wyszło 55euro + 6euro za wysyłkę czyli 61euro *4,33 = ~265zł
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gùgōng (The Forbidden City) by Andreas Steding

Post autor: detrytusek »

malekith_86 pisze: 28 maja 2018, 10:14
detrytusek pisze: 28 maja 2018, 10:10 Oo nie wiedziałem o 3 trollach. Przy okazji jak Oni to wyliczyli? Wsparty deluxe + przesyłka mi wyszła ok 290-300 zł, a w sklepie 360?
hmm
mi wyszło 55euro + 6euro za wysyłkę czyli 61euro *4,33 = ~265zł
Racja. Coś mi się pomerdało, że to w funtach. No to tym bardziej cena sklepowa jest ciut dziwna.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Gùgōng (The Forbidden City) by Andreas Steding

Post autor: predki »

Sklep chce coś na tym zarobić. A jak od tego 360 odliczysz np. z tego weekendu 9% wychodzi 327 zł. Jak masz stały rabat, np. 7%, to robi się 305 zł.
A tu sklep bierze na siebie ryzyko walutowe + koszt wysyłki do klienta. Jak jesteś "odważny", wiesz jak nie przepłacić za Euro, to kupuj bezpośrednio na KS. Jak się "boisz", nie lubisz, nie chcesz ryzykować, kup w lokalnym sklepie, ale za swoje "obawy" zapłacisz więcej.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gùgōng (The Forbidden City) by Andreas Steding

Post autor: detrytusek »

predki pisze: 28 maja 2018, 12:43 Sklep chce coś na tym zarobić. A jak od tego 360 odliczysz np. z tego weekendu 9% wychodzi 327 zł. Jak masz stały rabat, np. 7%, to robi się 305 zł.
A tu sklep bierze na siebie ryzyko walutowe + koszt wysyłki do klienta. Jak jesteś "odważny", wiesz jak nie przepłacić za Euro, to kupuj bezpośrednio na KS. Jak się "boisz", nie lubisz, nie chcesz ryzykować, kup w lokalnym sklepie, ale za swoje "obawy" zapłacisz więcej.
Pewnie, że chcą zarobić ale często wygląda to dokładnie odwrotnie i w sklepie jest jednak taniej niż przez KS. Przy takiej grze cena 360 jest wg mnie całkowicie zaporową i nie wyobrażam sobie by się sklepowy nakład wyprzedał. Zobaczymy. Ja na pewno na razie dam sobie spokój.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Turnavine

Re: Gùgōng (The Forbidden City) by Andreas Steding

Post autor: Turnavine »

Wciąż jest dostępny "late pledge", ale tylko do 15 czerwca. Za cenę z Kicka wersja deluxe naprawdę zawiera sporo (a już na pewno w stosunku do zwykłej) - ufundował się każdy cel dodatkowy, będzie też gra solo. Co prawda nie wierzę, że zdążą przed Essen (na którym to grę będzie można odebrać), ale nie chce mi się stamtąd przyjeżdżać z tą paczką, a i cena wysyłki jest niezbyt duża.
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 562
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 376 times
Been thanked: 213 times

Re: Gùgōng (The Forbidden City) by Andreas Steding

Post autor: Namurenai »

Turnavine pisze: 29 maja 2018, 09:03Co prawda nie wierzę, że zdążą przed Essen (na którym to grę będzie można odebrać)
Też w to ciężko uwierzyć, ale cóż... Patrząc na content, który mamy dostać w wersji Deluxe, to nie będę specjalnie narzekać nawet jeśli przedłuży się chwilę czy dwie ;)
Awatar użytkownika
DziejopisWawel
Posty: 152
Rejestracja: 13 wrz 2016, 19:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 5 times

Re: Gùgōng (The Forbidden City) by Andreas Steding

Post autor: DziejopisWawel »

Jestem przeciwnikiem dice placement i dice manipulation, czy orientujecie się jak duży wpływ mają kości w tej grze?
"Daj nam, Boże, sto lat wojny."
Turnavine

Re: Gùgōng (The Forbidden City) by Andreas Steding

Post autor: Turnavine »

Nie jest to gra kościana jeśli o to pytasz - jest to tylko jedna z mechanik, ale to gracze mają turę by zdecydować czy chcą i mogą zagrywać karty w stosunku do wyników na trzech kostkach losu (co będzie im dodawało służących na kolejną rundę). To bardziej element wpływający na taktykę grania niż cokolwiek innego.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 884 times

Re: Gùgōng (The Forbidden City) by Andreas Steding

Post autor: BartP »

Nie ma tu manipulacji kośćmi ani kładzenia kości. Kości, fakt, są, ale wykorzystywane mniej więcej tak samo jak w Brugii pana Felda, jeśli grałeś. Tworzą dodatkowe punktowe wymagania na daną rundę.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Gùgōng (The Forbidden City) by Andreas Steding

Post autor: Daquan »

Grałem wczoraj w 5 osób w pnp. Do wykonania mamy w trakcie każdej rundy dwie z siedmiu(?) akcji. O tym, jaką akcję zagramy, determinuje:
1. Karta którą zbieramy ze stołu (a w zasadzie, pole z którego zabiermay tę kartę)
2. Karta, którą kładziemy na stole w miejsce uprzednio zabranej.
Czasem, akcja nr 2 nie zachodzi, bo karta nie daje drugiej akcji. Czasem, nie można zagrać żadnej akcji, ponieważ mechanika mówi, że jeśli karta którą kładziemy, ma wartość niższą lub równą karcie zabieranej, nie wykonujemy żadnej akcji. Chyba, że odrzucimy 2 pracowników. Ten mechanizm BAAAARDZO na plus. (+)
W czasie całej rozgrywki miałem tylko kilka akcji z rodzaju "meh, no dobra. biorę co jest". W ostatecznym rozrachunku, każdy ruch, COŚ mi dawał. (+)
Wyścig na torze mandarynów, to jedno. Jeśli nasz mandaryn do końca gry nie dotrze do końca swojego toru, nie będziemy w ogóle punktować dla mnie na minus. W ostatniej turze musiałem się bardzo napocić, żeby go tam doprowadzić. (-)
Traktaty potrafią bardzo mocno odskoczyć.
To bardzo sprytna sałatka punktowa. Na pięć osób, downtime jest baaaaardzo duży. Zwłaszcza, jak trafimy na myśliciela, albo kogoś, kto jako jedyny będzie grał pierwszy raz z ekipy. Mnogość opcji, może na początku lekko sparaliżować. Interakcja z innymi graczami w zasadzie nie istnieje.
ODPOWIEDZ