Podnoszenie cen gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Podnoszenie cen gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Post autor: detrytusek »

Stare znaczki pocztowe też powinni sprzedawać w nadrukowanej na nich cenie bo inaczej właściciele stają się januszami biznesu? Jak ktoś sprzedaje tanio to mu nikt nie nadaje tytułu "uczciwy wśród januszy" i dyskusje się też przez fora nie przewalają na ten temat. Gdzie chcesz wyznaczyć granicę pomiędzy zwykłym zarabianiem, a januszostwem?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Podnoszenie cen gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Post autor: wirusman »

detrytusek pisze: 13 kwie 2018, 12:39 Stare znaczki pocztowe też powinni sprzedawać w nadrukowanej na nich cenie bo inaczej właściciele stają się januszami biznesu? Jak ktoś sprzedaje tanio to mu nikt nie nadaje tytułu "uczciwy wśród januszy" i dyskusje się też przez fora nie przewalają na ten temat. Gdzie chcesz wyznaczyć granicę pomiędzy zwykłym zarabianiem, a januszostwem?
hmm używaną książke kupisz taniej:D prawie każdą.

Ja już przestałem na to patrzeć w dzisiejszych czasach gier nowych jest taka ogromna ilość, tyle nowości. Po co mam patrzeć na jakieś "starocie". W szczególności, ze to nie są świete gralle.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Podnoszenie cen gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Post autor: detrytusek »

wirusman pisze: 13 kwie 2018, 12:44 hmm używaną książke kupisz taniej:D prawie każdą.
No właśnie nie. Książki, która staje się białym krukiem nie kupisz taniej. Drożeją też przecież gry wychodzące.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Podnoszenie cen gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Post autor: Pan_K »

wirusman pisze: 13 kwie 2018, 12:44 hmm używaną książke kupisz taniej:D prawie każdą.
Tak Ci się tylko wydaje.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 382 times
Been thanked: 884 times

Re: Podnoszenie cen gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Post autor: BartP »

Niestety nieraz przyszło mi kupić książkę drożej niż wskazywała nadrukowana cena (Neal Stephenson teraz mi do głowy przychodzi).
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Podnoszenie cen gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Post autor: bogas »

W przypadku komiksów jest to samo i takie allegro pełne jest "mikroinwestorów", którzy kupili za 80 dych coś co ma nadrukowane 110 zł, a po paru miesiącach sprzedają po 300zł i więcej. Czy mam o to żal? Do nich absolutnie nie. Jak już to można się zastanawiać dlaczego wydawca wypuścił tak niski nakład i pomimo dużego zainteresowania nie robi dodruku.
Inny przykład piwo i "słynne" Imperium Prunum. Luuudzie, co to się praktycznie co rok wyprawia z tym piwem :shock: Rok temu pustą! butelkę po tym piwe można było kupić za 20zł! a piwo za ponad dwie stówy chodziło! :roll: W tym roku znów afera, bo piwo w sklepach specjalistycznych na zapisy było i butelka (chyba 0,375 l) ponad 50 zł kosztowała, a po miesiącu piwo w markecie się pojawiło za 25 zł i znowu lament (oczywiście tych co kupili na zapisy). A na "popłuczyny" z produkcji tego piwa zrobili aukcję i też ponad 200 zł to kosztowało podobno (tak przynajmniej mówił gość ze sklepu specjalistycznego, bo aukcja zamknięta i nie dla wszystkich była). Także mnie to w ogóle nie dziwi i tak to już jest. Jak czegoś jest mało, a zainteresowanie bardzo duże to i cena potrafi być irracjonalna.
EDIT: zresztą wpiszcie sobie np. na olx Imperium Prunum :lol:
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Podnoszenie cen gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Post autor: Dr_Kecaj »

bogas pisze: 13 kwie 2018, 15:05 takie allegro pełne jest "mikroinwestorów", którzy kupili za 80 dych coś co ma nadrukowane 110 zł, a po paru miesiącach sprzedają po 300zł i więcej. Czy mam o to żal? Do nich absolutnie nie.
Hej! nie miej do nich pretensji, że przepłacili o 690 zł, by finalnie sprzedać ze stratą 500 zł.
Taka mała uszczypliwość :)
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Podnoszenie cen gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Post autor: carlos »

Gier do sztosów bym chyba nie porównywał. Sam czasami się na nie zapisuję, a na gry póki co nie trzeba tego robić.
Po prostu jak ktoś się spóźni z zakupem to niestety czasami musi zapłacić więcej. :)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Podnoszenie cen gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Post autor: bogas »

Dr_Kecaj pisze: 13 kwie 2018, 15:16
bogas pisze: 13 kwie 2018, 15:05 takie allegro pełne jest "mikroinwestorów", którzy kupili za 80 dych coś co ma nadrukowane 110 zł, a po paru miesiącach sprzedają po 300zł i więcej. Czy mam o to żal? Do nich absolutnie nie.
Hej! nie miej do nich pretensji, że przepłacili o 690 zł, by finalnie sprzedać ze stratą 500 zł.
Taka mała uszczypliwość :)
:D no tak, racja. Piątka za spostrzegawczość :mrgreen:
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Podnoszenie cen gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Post autor: bogas »

carlos pisze: 13 kwie 2018, 15:20 Gier do sztosów bym chyba nie porównywał. Sam czasami się na nie zapisuję, a na gry póki co nie trzeba tego robić.
Hmmm, no nie wiem. Dla mnie takie kickstartery i tym podobne, to właśnie zapisy na sztos, który często okazuje się koncerniakiem nadającym się tylko do zlewu. Ale za to TA butelka i TEN kartonik! Normalnie cud miód i orzeszki :P
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Podnoszenie cen gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Post autor: wirusman »

detrytusek pisze: 13 kwie 2018, 12:47
wirusman pisze: 13 kwie 2018, 12:44 hmm używaną książke kupisz taniej:D prawie każdą.
No właśnie nie. Książki, która staje się białym krukiem nie kupisz taniej. Drożeją też przecież gry wychodzące.
Tylko że teraz jesteśmy w takim punkcie gdzie w poniedziałek gry są wykupione ze sklepu. We wtorek są białymi krukami. I tu już chodzi o prawie wszystkie tytuły.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Podnoszenie cen gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Post autor: carlos »

bogas pisze: 13 kwie 2018, 15:32 Hmmm, no nie wiem. Dla mnie takie kickstartery i tym podobne, to właśnie zapisy na sztos, który często okazuje się koncerniakiem nadającym się tylko do zlewu. Ale za to TA butelka i TEN kartonik! Normalnie cud miód i orzeszki :P
Imperium Prunum to koncerniak? :D Nie wiem, nie próbowałem - u mnie w sklepie nie było niestety za 25zł. Sądzę, że i tak nie przebije mojego ulubionego wyleżakowanego Bałtyk Adriatico od Pinty. ;)
Ale wracając do tematu gier i ich porównania. Na KS kupujesz grę i na pewno ją dostaniesz (o ile wydawca nie ucieknie na Hawaje zamiast dokończyć projekt). Ilość (szt.) gier na kickstarterze nie jest ograniczona - przez cały czas trwania kampanii możesz grę kupić, a czasami nawet po jej zakończeniu. Sztosy są produkowane w bardzo ograniczonej ilości (i niestety mam wrażenie, że czasami tylko to robi z nich sztosy) i nie każdy ma do nich dostęp nawet pomimo zapisów.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Podnoszenie cen gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Post autor: bogas »

carlos pisze: 13 kwie 2018, 15:50
bogas pisze: 13 kwie 2018, 15:32 Hmmm, no nie wiem. Dla mnie takie kickstartery i tym podobne, to właśnie zapisy na sztos, który często okazuje się koncerniakiem nadającym się tylko do zlewu. Ale za to TA butelka i TEN kartonik! Normalnie cud miód i orzeszki :P
Imperium Prunum to koncerniak? :D Nie wiem, nie próbowałem - u mnie w sklepie nie było niestety za 25zł. Sądzę, że i tak nie przebije mojego ulubionego wyleżakowanego Bałtyk Adriatico od Pinty. ;)
Ale wracając do tematu gier i ich porównania. Na KS kupujesz grę i na pewno ją dostaniesz (o ile wydawca nie ucieknie na Hawaje zamiast dokończyć projekt). Ilość (szt.) gier na kickstarterze nie jest ograniczona - przez cały czas trwania kampanii możesz grę kupić, a czasami nawet po jej zakończeniu. Sztosy są produkowane w bardzo ograniczonej ilości (i niestety mam wrażenie, że czasami tylko to robi z nich sztosy) i nie każdy ma do nich dostęp nawet pomimo zapisów.
Nie no jasne. Poza tym, żeby się przekonać czy piwo to sztos to trzeba je wypić, a przynajmniej skosztować, a jak gra okaże się lipą to możemy ją jeszcze sprzedać (a nie samą butelkę)... Chodziło mi o pokazanie, że podobne mechanizmy działają przy wielu rzeczach i nie powinno to raczej nikogo dziwić, ale jednak wciąż dziwi ;)
P.S. Imperium Prunum, to obok podbitego śliwką, najlepszy porter jakiego piłem. Co nie zmienia faktu, że w życiu już nie kupię, bo to nie jest tyle warte (chociaż kupiłem właśnie w markecie za 25zł). Zwłaszcza, że porter to zdecydowanie nie jest mój ulubiony styl piwa :mrgreen:
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Podnoszenie cen gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Post autor: czeczot »

Ceny regulowane to już były w poprzednim systemie.
Czemu nikt nie protestuje że sklepy internetowe zaniżają ceny gier i sprzedają je taniej o 30% od cen sugerowanych. To nikomu nie przeszkadza?
A jak robą w druga stronę to jest problem.

Kupuj gry które ci interesują od razu jak się ukarzą i po problemie.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Podnoszenie cen gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Post autor: zakwas »

freihoff pisze: 12 kwie 2018, 23:37Ale czy nie uważacie, że takie praktyki są nie fair w stosunku do graczy?
Moim zdaniem wszystkie gry, w każdym sklepie powinny kosztować 50 złotych. To by rozwiązało wszelkie problemy i byłoby fair w stosunku do graczy.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Podnoszenie cen gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Post autor: czeczot »

A dodatki po ile ?
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 92 times

Re: Podnoszenie cen gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Post autor: Rigidigi »

Wszystko kosztuje tyle ile ktoś jest w stanie za to zapłacić. Temat z dupy.
Kilka miesięcy temu na allegro sprzedał się dodatek do Warhammera Inwazji "Kataklizm" za ponad 600pln. Cena regularna około 80pln. Sprzedawca indywidualny.
Czy gdyby teraz jakiś sklep wystawił ten dodatek za 600pln to znaczy że należy go nazwac Januszem biznesu?
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Podnoszenie cen gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Post autor: Błysk »

detrytusek pisze: 13 kwie 2018, 12:39 Stare znaczki pocztowe też powinni sprzedawać w nadrukowanej na nich cenie bo inaczej właściciele stają się januszami biznesu? Jak ktoś sprzedaje tanio to mu nikt nie nadaje tytułu "uczciwy wśród januszy" i dyskusje się też przez fora nie przewalają na ten temat. Gdzie chcesz wyznaczyć granicę pomiędzy zwykłym zarabianiem, a januszostwem?
Przypominam, że akurat raz się przez to forum przetoczyła taka dyskusja wraz z delikatnym linczem :P
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Podnoszenie gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Post autor: FortArt »

freihoff pisze: 13 kwie 2018, 08:56 A ja myślę, że dyskutować na ten temat warto, bo jest to coraz większy problem. Być może zwracanie uwagi na tego typu działa przekona wydawców lub sklepy do zmian, które będą korzystniejsze dla graczy.
A czemu zakładasz, że podnoszenie cen na gry o nakładzie na wyczerpaniu jest niekorzystne dla wszystkich graczy? Zapewnia to dostępność egzemplarzy gry dla tych, których na to stać. Dlaczego bogatsi po prostu czy bardziej zdesperowani planszówkowicze mieliby uznać brak gry, którą chcą kupić za korzystniejszy dla siebie?

Cena to taki punkt równowagi między popytem, a podażą. Mała podaż powoduje, że ta równowaga jest wysoko.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2811
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 100 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: Podnoszenie cen gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Post autor: Ink »

Usunąłem część wpisów. Proszę kontynuować dalszą dyskusję w tonie dyskusji, a nie pyskówki.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Konioczynka
Posty: 154
Rejestracja: 15 sty 2015, 17:36
Lokalizacja: Warszau

Re: Podnoszenie cen gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Post autor: Konioczynka »

1. Jak sklep nie podniesie cen to kupi Mirek 6 sztuk i wystawi na allegro już z podniesioną ceną.
2. Marże na grach planszowych w przypadku "zwykłych" sklepów są wc**j małe, nie radzą sobie z konkurencją z molochami i jeszcze jeden z drugim Janusze mają pretensje jak kończy się dostępność. To nie bułka w sklepie ze jutro rano będzie na stanie ;)
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Podnoszenie cen gier przez sklepy kiedy kończy się nakład

Post autor: wirusman »

Będzie nowsza, świeższa :)
ODPOWIEDZ