Vampire: The Eternal Struggle (Richard Garfield, Robert Goudie, L. Scott Johnson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Vampire: The Eternal Struggle (Richard Garfield, Robert Goudie, L. Scott Johnson)

Post autor: kempy »

Bardzo ciekawa informacja, że karcianka VtES wraca do druku.

https://www.blackchantry.com/
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: Michał M »

Lepszej wiadomości związanej z grami już w tym roku nie będzie.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: kozz84 »

Co to znaczy "expansion bundle"? Będzie to ccg, czy lcg?
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: Michał M »

Lost Kindred expansion bundle: prawdopodobnie będą to przedruki kart z kilku dodatków Print and Play, które wychodziły po oficjalnej śmierci karcianki.

Zważywszy na to, że w talii do VTESa można mieć nieograniczoną liczbę sztuk danej karty (no, w tzw bibliotece do 90), mam nadzieję, że nie zrobią z tego typowego LCG.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: Gizmoo »

Czekam z wypiekami na twarzy, ale... Jeżeli wrócą do CCG, to ja odpadam. Nie mam ochoty na powrót do kupowania singli i boosterków. Magic mi w zupełności wystarczy(ł).
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: Arius »

Gizmoo pisze: 25 kwie 2018, 13:24 Czekam z wypiekami na twarzy, ale... Jeżeli wrócą do CCG, to ja odpadam. Nie mam ochoty na powrót do kupowania singli i boosterków. Magic mi w zupełności wystarczy(ł).
+1
Nawet nie tak dawno odkopałem moje klasery z kartami.
Szkoda, że już człowiek nie ma tyle czasu, by się w to bawić.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: Michał M »

Z "klasycznym" LCG (paczka co mniej więcej miesiąc, kilkadziesiąt złotych, po 3-4 sztuki każdej karty) może być jeden problem. Okazuje się, że potrzebujesz w talii, powiedzmy, 15 sztuk danej karty. I co? Kupujesz dla tych paru dodatkowych egzemplarzy kilka kolejnych paczek? Dla mnie to nie miałoby sensu. Więc może LCG, ale jakoś inaczej, z głową, biorąc pod uwagę mechanikę (bo nie wyobrażam sobie wprowadzenia ograniczeń typu "możesz mieć maksymalnie 4 sztuki każdej karty"). Z drugiej strony wiem, jak zwrot "CCG" wpływa obecnie na, zdaje się, większość graczy, więc pewne zmiany w formacie wydawania faktycznie mogą być niezbędne.
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: Arius »

Michał M pisze: 25 kwie 2018, 13:34 Z "klasycznym" LCG (paczka co mniej więcej miesiąc, kilkadziesiąt złotych, po 3-4 sztuki każdej karty) może być jeden problem. Okazuje się, że potrzebujesz w talii, powiedzmy, 15 sztuk danej karty. I co? Kupujesz dla tych paru dodatkowych egzemplarzy kilka kolejnych paczek? Dla mnie to nie miałoby sensu. Więc może LCG, ale jakoś inaczej, z głową, biorąc pod uwagę mechanikę (bo nie wyobrażam sobie wprowadzenia ograniczeń typu "możesz mieć maksymalnie 4 sztuki każdej karty"). Z drugiej strony wiem, jak zwrot "CCG" wpływa obecnie na, zdaje się, większość graczy, więc pewne zmiany w formacie wydawania faktycznie mogą być niezbędne.
Tam nie było limitu egzemplarzy tej samej karty?
Poważnie?
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: kozz84 »

Ja na razie sceptycznie podchodzę. Za "reprint" odpowiada 5 pasjonatów gry. W tekście mowa jest o print on demand, kickstarter... I tak na dobrą sprawę poza faktem, iż gra wraca, to nic nie wiadomo. Reprint rozumiem jako przedruk, czyli bez jakichkolwiek zmian, a tego nie chcę.

Osobiście wolałbym, żeby jakaś duża firma (nie będę wymieniać, ale wiadomo kto) przejęła to, odchudziła, stworzyła ładną szatę graficzną itp., no ale zobaczymy, co zrobią.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: Michał M »

Arius pisze: 25 kwie 2018, 15:16
Michał M pisze: 25 kwie 2018, 13:34 Z "klasycznym" LCG (paczka co mniej więcej miesiąc, kilkadziesiąt złotych, po 3-4 sztuki każdej karty) może być jeden problem. Okazuje się, że potrzebujesz w talii, powiedzmy, 15 sztuk danej karty. I co? Kupujesz dla tych paru dodatkowych egzemplarzy kilka kolejnych paczek? Dla mnie to nie miałoby sensu. Więc może LCG, ale jakoś inaczej, z głową, biorąc pod uwagę mechanikę (bo nie wyobrażam sobie wprowadzenia ograniczeń typu "możesz mieć maksymalnie 4 sztuki każdej karty"). Z drugiej strony wiem, jak zwrot "CCG" wpływa obecnie na, zdaje się, większość graczy, więc pewne zmiany w formacie wydawania faktycznie mogą być niezbędne.
Tam nie było limitu egzemplarzy tej samej karty?
Poważnie?
Poważnie. Działa to rewelacyjnie.
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: Arius »

Grałem w to 16 lat temu.
Już lekko nie pamiętam szczegółów.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: Goldberg »

:shock: OMG OMG OMG :shock:
Byle się tylko udało....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: kempy »

Arius pisze: 25 kwie 2018, 22:07 Grałem w to 16 lat temu.
Już lekko nie pamiętam szczegółów.
W oryginalnym Netrunnerze CCG (tego samego autora), też nie było limitu kopii kart. W VtES jest "bezpiecznik", który zabrania zagrania X kopii tej samej karty pod rząd, i to się - z tego co pamiętam - sprawdza.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: Michał M »

kempy pisze: 26 kwie 2018, 08:55
Arius pisze: 25 kwie 2018, 22:07 Grałem w to 16 lat temu.
Już lekko nie pamiętam szczegółów.
W oryginalnym Netrunnerze CCG (tego samego autora), też nie było limitu kopii kart. W VtES jest "bezpiecznik", który zabrania zagrania X kopii tej samej karty pod rząd, i to się - z tego co pamiętam - sprawdza.
Dokładnie. W czasie jednej akcji nie możesz zagrać więcej niż raz tej samej karty modyfikatora akcji lub karty reakcji. To jedno z ograniczeń.

Inną ciekawą mechaniką jest to, że zawsze masz mieć na ręce 7 kart* - zagrywasz kartę, ciągniesz kolejną. I tak cały czas, poza kartami mówiącymi np, że ciągniesz kolejną dopiero po zakończeniu akcji.

*bez wszelkich czynników modyfikujących tę liczbę
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: Arius »

Michał M pisze: 26 kwie 2018, 09:00
kempy pisze: 26 kwie 2018, 08:55
Arius pisze: 25 kwie 2018, 22:07 Grałem w to 16 lat temu.
Już lekko nie pamiętam szczegółów.
W oryginalnym Netrunnerze CCG (tego samego autora), też nie było limitu kopii kart. W VtES jest "bezpiecznik", który zabrania zagrania X kopii tej samej karty pod rząd, i to się - z tego co pamiętam - sprawdza.
Dokładnie. W czasie jednej akcji nie możesz zagrać więcej niż raz tej samej karty modyfikatora akcji lub karty reakcji. To jedno z ograniczeń.

Inną ciekawą mechaniką jest to, że zawsze masz mieć na ręce 7 kart* - zagrywasz kartę, ciągniesz kolejną. I tak cały czas, poza kartami mówiącymi np, że ciągniesz kolejną dopiero po zakończeniu akcji.

*bez wszelkich czynników modyfikujących tę liczbę
A racja. Ten limit do akcji. A 7 kart to pamiętam. Jak się grało malkavami na bleeda i przeciwnik nie blokował, to karty ze stealth zalegały na ręce :)
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: Michał M »

Tajest, to jeden ze sposobów przeżycia z bleedem na plecach.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: kempy »

Są już pierwsze rzeczy do kupienia. Jak można było się domyśleć wybrano formę Print on Demand.

http://www.vekn.net/2-uncategorised/396 ... -available
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
dawta
Posty: 56
Rejestracja: 28 lip 2013, 23:09
Has thanked: 4 times

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: dawta »

Dla wszystkich zainteresowanych w Polsce odbeda sie mistrzostwa Europy w VTES w tym roku.

Szczegóły: http://ec2018.pl/articles/programme

Strona o grze (polskiej scenie) na FB to vtes.pl (https://www.facebook.com/groups/337070048357/)

Jeśli chcecie się czegos wiecej dowiedzieć to osobą o grze, turniejach czy współgraczach w okolicy to pewnie Radek Szewski jest najlepszym kontaktem.

https://www.facebook.com/radoslaw.szewski

Pozdr
T
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: kozz84 »

No proszę, teraz się zainteresowałem.

W Vampire TES nigdy nie grałem, ale czy te trzy paczki wystarczą do zrobienia talii na turniej?
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: Michał M »

kozz84 pisze: 07 maja 2018, 20:06 No proszę, teraz się zainteresowałem.

W Vampire TES nigdy nie grałem, ale czy te trzy paczki wystarczą do zrobienia talii na turniej?
Prawdopodobnie nie, raczej przydadzą Ci się jeszcze jakieś dodatkowe karty. Dłuższa dyskusja na temat nowych paczek tutaj: https://www.facebook.com/blackchantry/p ... =3&theater

Na szczęście wampirowa społeczność jest entuzjastycznie nastawiona do nowych graczy (bo w ciągu ostatnich lat nie było ich wielu) i chętnie pomoże.

Jest jeszcze forum: http://vtes.pl/forum/index.php oraz, jak napisał dawta, Radek to dobry kontakt.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: Michał M »

Jeśli ktoś ma ochotę poczytać o grze (stan sprzed powrotu Vampire'a do druku), tu jest moja recenzja: http://metodymarnowaniaczasu.blogspot.c ... uggle.html

Z kolei tutaj tekst o wydanym w zeszłym roku zestawie Anthology: http://metodymarnowaniaczasu.blogspot.c ... ology.html
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: Michał M »

https://www.blackchantry.com/faq/ - kilka informacji między innymi o sposobie dystrybucji oraz o tym, czy Vampire pozostanie karcianką kolekcjonerską.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: Michał M »

http://vtes.store/pl/

W zasadzie już wszystko wiadomo. Gra wraca do druku jako powiedzmy-że-LCG, tzn paczki kart ze znaną zawartością, ale nie na zasadzie wypuszczania ich mniej więcej co miesiąc, gdzie, jeśli chce się grać na poważnie, koniecznie trzeba posiadać wszystko. Mają też pojawić się startery dla nowych graczy. Jest i dystrybucja w Polsce.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: kempy »

Decklista jednego z zapowiedzanych starterów: https://www.blackchantry.com/products/p ... f-shadows/
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 55 times

Re: Vampire: The Eternal Struggle

Post autor: Morgon »

Naprawdę syty starter. Trudno się wypowiadać o krypcie bo jest trochę nowych wampirów, ale w bibliotece są bardzo dobre karty. Trochę za mało Governów, reszta ok.
ODPOWIEDZ