Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: ma_rio »

Własnie ruszyła kampania gry na podstawie komiksów o Helboyu.
https://www.kickstarter.com/projects/17 ... user_menu
Dla mnie na razie duży plus za setting. Oprócz tego grę zaprojektował projektant gry "Warhammer Quest: Silver Tower" - hellboy podobno trochę czerpie z tej gry, ale ma być lepszy :)
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: [KS] Hellboy

Post autor: Wothan »

Przyglądam się temu KSowi, spróbuję przejrzeć instrukcję zanim EB minie. Wypowiedzi na BGG sugerują, że gra ma być nieco w klimacie Posiadłości Szaleństwa.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: [KS] Hellboy

Post autor: Wothan »

Kto czeka na statek z Chin? :D
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: donmakaron »

Ja! Ja! Muszę skończyć malować bieżące figurki, bo wymalowanie Hellboya na porządnie i w klimacie komiksu to będzie wyzwanie. Nie obiecuję sobie dużo po grze, mam wrażenie że w dungeoncrawlowaniu nie pobije Descenta, a w przygodzie w klimacie śledztwa nie przegoni różnych arkhamowych iteracji, ale frajda będzie przednia, a gra zajmie znamienite miejsce jako okaz w kolekcji. Szkoda że nie stykło mi funduszy na mebelki i drzwi, ale może dorwę je jeszcze gdzieś indziej.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: Wothan »

Ja czekam na KSową podstawkę, ale już widziałem w sklepach pre-ordery na "Box Full of Evil" i pewnie z czasem się skuszę bo grę kupiłem z miłości do Mignoluniversum 😁
Tak w ogóle to nie wiadomo czy statek z grami zdążył odpłynąć przed chińskim rokiem, jeśli nie to oczekiwanie znacznie się przedłuży.
Pawian
Posty: 12
Rejestracja: 14 lut 2018, 09:21

Re: Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: Pawian »

Również czekam :D zarówno na podstawkę jak i dodatki, i mebelki, i dziwi, i... dużo tego będzie :D
Jak by nie patrzeć pierwsze miesiące 2019 miną pod znakiem Hellboya - gra, film, ostatnie tomy komiksu PL w wersji kolekcjonerskiej, tylko czasu mało
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: Wothan »

W końcu Mantic dał update'a i już wiadomo, że chińska fabryka nie wyrobiła się z całym nakładem, ale na szczęście dla nas (Europejczyków) część gier zostanie wysłana już na dniach i do wspierających ma być rozsyłana z UK po 15 marca.
Także czekam na film, a żeby podtrzymać hajp to przewałkowałem ponownie wszystkie komiksy wydane w Polsce 😁
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: donmakaron »

Dostał ktoś już aby powiadomienie o wysyłce? Czy cała Polska leci później niż Niemcy (ci już chyba mają)?
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: Wothan »

Węgrzy i Chorwaci już dostają trackingi, więc może Mantic jednak nie zapomniał o Europie Środkowej. Ja mogę poczekać, byleby nie brakowało jakiś komponentów.
Pawian
Posty: 12
Rejestracja: 14 lut 2018, 09:21

Re: Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: Pawian »

Ufffff. Też nie mam żadnej wiadomości z trackingiem, już się bałem, że jest coś nie tak z moim zamówieniem ( mój pierwszy KS ). Ale widzę, że u was tak samo. A to tylko Mantic ma Polskę gdzieś i wyśle pewnie pod koniec wysyłek na EU :P
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: donmakaron »

Jest! Paczka wyrusza z UK :) Mam nadzieję, że wasze również!
Pawian
Posty: 12
Rejestracja: 14 lut 2018, 09:21

Re: Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: Pawian »

donmakaron pisze: 02 kwie 2019, 10:34 Jest! Paczka wyrusza z UK :) Mam nadzieję, że wasze również!
Zgadza się :D Powiem szczerze, jak zobaczyłem dzisiejszy update na KS to trochę zwątpiłem, że będę mieć grę przed świętami. A tu nadzieja powraca.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2019, 19:42 przez Pawian, łącznie zmieniany 1 raz.
Pawian
Posty: 12
Rejestracja: 14 lut 2018, 09:21

Re: Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: Pawian »

donmakaron pisze: 02 kwie 2019, 10:34 Jest! Paczka wyrusza z UK :) Mam nadzieję, że wasze również!
Zgadza się :D Powiem szczerze, jak zobaczyłem dzisiejszy update na KS to trochę zwątpiłem, że będę mieć grę przed świętami. A tu nadzieja powraca.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: donmakaron »

Odebrałem dziś rano. Wiedziałem, że to będzie wielkie, ciężkie i cudne, ale nie sądziłem, że aż tak ;) Figurasy są świetnej jakości, mignola-style sprawdza się rewelacyjnie jako grafika do gry, może tylko na kartach bym widział również rysowane postaci zamiast renderów figurek. Dam znać z pierwszej rozgrywki jak uda się siąść do stołu :)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: donmakaron »

Zagraliśmy i jestem pozytywnie zaskoczony. Bałem się, że przy małych pomieszczeniach i małej ilości pól grze zabraknie głębi taktycznej, że w porównaniu do Descenta będzie mikra. Okazuje się jednak, że to taki miks Descenta z Posiadłościa Szaleństwa, jest dość swobody na kafelkach, żeby pozastanawiać się nad kolejnością akcji i wspólnie dojść do jakichś rozwiązań. Oczywiście największy nacisk położony jest na walkę, ale dobrze sprawdza się podział na investigation i confrontation. Wykorzystano potencjał drzemiący w kartach, świetnie oddano klimat komiksów. Bardzo dobrze działa up- i downgrade kostek, świetnie się sprawdza przy kooperacji i wspieraniu się akcjami.
Tutorialowy scenariusz banalnie prosty, ale wybaczam bo to tutorial ;) Mam nadzieję, że dalsze scenariusze będą rozbudowane zarówno kartami sprawy jak i planszą. Drzemie tutaj duży potencjał.

Moje obawy się rozwiały, gra będzie grana, jest prześliczna, a w pierwszej rozgrywce lutnąłem Hellboyem bossa z Big Right Hook tak, że przeleciał pół pokoju, wpadł na swojego przydupasa i zgniótł go na śmierć. Czego chcieć więcej?
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: Wothan »

donmakaron pisze: 08 kwie 2019, 10:09 (...) w pierwszej rozgrywce lutnąłem Hellboyem bossa z Big Right Hook tak, że przeleciał pół pokoju, wpadł na swojego przydupasa i zgniótł go na śmierć. Czego chcieć więcej?
Aż mi się morda uśmiechła jak sobie to wyobraziłem, bo to esencja komiksowego Hellboya :lol: Takiej właśnie rozgrywki oczekuję od tej gry. Niestety ciągle czekam na moją kopię :evil:
Pawian
Posty: 12
Rejestracja: 14 lut 2018, 09:21

Re: Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: Pawian »

Do mnie już przyszła o 9 rano. Niestety dopiero wieczorem się do niej dobiorę :(
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: ShapooBah »

donmakaron pisze: 08 kwie 2019, 10:09 Moje obawy się rozwiały, gra będzie grana, jest prześliczna, a w pierwszej rozgrywce lutnąłem Hellboyem bossa z Big Right Hook tak, że przeleciał pół pokoju, wpadł na swojego przydupasa i zgniótł go na śmierć. Czego chcieć więcej?
Czas na poszukiwanie używanego Hellboya do swojej kolekcji ;) Dałeś najlepszą rekomendację gry, jaką kiedykolwiek widziałem.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2019, 12:03 przez ShapooBah, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2644 times
Been thanked: 2331 times

Re: Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: Curiosity »

Przypominam, że to jest temat na podforum "Gry Planszowe", a nie "Zamówienia Zbiorowe". Czytelników nie interesuje, że ktoś już dostał grę, a ktoś inny na nią czeka. Proszę o powstrzymywanie się od pisania tego typu postów, jeśli to ma być ich jedyna (za)wartość.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: japanczyk »

ShapooBah pisze: 08 kwie 2019, 11:54 Czas na poszukiwanie używanego Hellboya do swojej kolekcji ;) Dałeś najlepszą rekomendację gry, jaką kiedykolwiek widziałem.
W 3 trollach jest jeszcze do kupienia ;-)
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: thegammer »

Grał ktoś i może skrobnąć kilka słów o rozgrywce. Jak wygląda regrywalność tego tytułu - wiem że są scenariusze. Jakie elementy "losowe" wpływają na możliwość rozegrania tego samego scenariusza kilka razy i czy wogóle taki są ? Boję się trochę o regrywalność tego tytułu stąd pytanie.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: donmakaron »

Za każdym razem w danym pokoju jest inny układ potworów, wskazówek i innych bajerów. Podobnie na koniec każdej tury jest ciągnięta karta, która potrafi trochę namieszać. Sam wybór postaci potrafi zmienić podejście do rozgrywki. Scenariusze również wprowadzą pewnie trochę wariacji. Można też na początek wybrać inne wyposażenia, które doda trochę innego smaczku.
A jak to nie wystarczy jeden ze strech goali na kickstarterze to mechanizm tworzenia losowych czy customowych scenariuszy z kart dostępnych w pudełku.
Tyle teoria. Po pierwszej rozgrywce wydaje mi się, że regrywalność może nie być największym atutem gry. Scenariusze będzie można przechodzić wielokrotnie, ale nie sądzę żeby granie w nie po kilka razy pod rząd miało sens. Nie wiem też jak z poziomem trudności, James twierdzi że niektóre scenariusze będą trudne do przejścia, stąd też może ta regrywalność niejako się zwiększyć.
Na razie też myślę, że ludzie muszą więcej pograć i ochłonąć, zanim wydadzą sensowne sądy.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: ShapooBah »

Dzisiejszy seans filmowy pogrzebał możliwość kupienia przeze mnie tej gry więc tym bardziej oczekuję od ludzi którzy już walczyli Hellboyoem o podzielenie się opinią, recenzją, opisem rozgrywki.

Po najnowszym filmie, moja luba stanowczo powiedziała NIE! na rzeczy związane z piekielnym chłopcem.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: Deem »

ShapooBah pisze: 13 kwie 2019, 21:34 Dzisiejszy seans filmowy pogrzebał możliwość kupienia przeze mnie tej gry więc tym bardziej oczekuję od ludzi którzy już walczyli Hellboyoem o podzielenie się opinią, recenzją, opisem rozgrywki.

Po najnowszym filmie, moja luba stanowczo powiedziała NIE! na rzeczy związane z piekielnym chłopcem.
Może należy jej pokazać właściwe źródło czyli komiksy? Albo chociaż filmy z Ronem Pearlmanem?

To trochę jak decydować o zakupie Conana na podstawie filmu z Jasonem Momoą.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Hellboy: The Board Game (James M. Hewitt, Sophie Williams)

Post autor: japanczyk »

Deem pisze: 13 kwie 2019, 22:26 To trochę jak decydować o zakupie Conana na podstawie filmu z Jasonem Momoą.
Ej, to całkiem spoko action-adventure było :-P

Myśle ze dziewczynie raczej warto byłoby komiks zaprezentować albo chociaż animacje - te były całkiem calkiem
ODPOWIEDZ