Slawia / Monster Slayers of Slawia (Marcin Welnicki)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Florek
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2018, 22:26

Re: Slawia

Post autor: Florek »

Dostaję powiadomienia, jestem na bierząco ! :P
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 421
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 166 times

Re: Slawia

Post autor: Asia - On Table »

mauserem pisze: 12 cze 2018, 13:08
Asia - On Table pisze: 12 cze 2018, 12:56 Nie miałam okazji grać w Slavikę, ale grałam w Slawię i uważam, że warto się tą grą zainteresować.
Moja RECENZJA https://www.youtube.com/watch?v=hXND_T1zbUM

Obrazek
Nie czujesz przypadkiem w sobie youtuberskiego powołania, aby jednak znaleźć egzemplarz Slaviki i poddać go analizie i porównać oba tytuły?
Nie kusi Cię? Choćby troszkę? W imię ogólnie rozumianej rzetelności i recenzenckiej wiarygodności :D ładnie proszę :mrgreen:

Wiarygodność, rzetelność hmm :) i to wszystko daje Slavika :) Jak jeszcze wydłużysz dobę o kolejne 24 godziny to zacznę recenzować gry których nie da się kupić. Powracająć do Slawi to propopnuję spojrzeć na nią jako grę adresowaną dla osób nie posiadających Slaviki.
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Slawia

Post autor: Mockerre »

A tymczasem Slawia została ufundowana! Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili i zachęcamy do śledzenia kampanii, przed nami kilka bardzo krótkich celów dodatkowych, które umieszczą w pudełku z grą kilkanaście dodatkowych kart za darmo!
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Slawia

Post autor: Mockerre »

Wybaczcie double posta, ale to ostatnie 12h naszej kampanii!

Osiągnęliśmy ponad 222% celu, w tej chwili w pudełku znajduje się prawie 200 kart (o 80 więcej niż na początku kampanii!), 22+ żetonów, dwustronna plansza i instrukcja!

Dla tych, którzy pytali, jak gra różni się od Slaviki, oto pełna lista :D

Inne zasady potworów (leże potworów), inne zasady akcji, rozliczania krain, upływu czasu, punktów, inne zdolności specjalne potworów i postaci, nie mówiąc już bossach, słowiańskich bóstwach, siedliskach, kontraktach, bohaterach niezależnych, mieszkańcach, grze solo, alternatywnych postaciach dla podstawowych rodów, asymetrycznych rodach, nowych frakcjach, takich jak ród Bociana, ród Tura, Wyklęci, Zastęp Slawii i Dawni Łowcy!

Zapraszamy do wspierania po wciąż niższej, społecznościowej cenie!
https://wspieram.to/slawia
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Slawia

Post autor: Mockerre »

Polski crowdsource'ing przeżywa wzloty i upadki, tymczasem Slawia właśnie wyszła! Mieliśmy niewielką obsuwę, ale nadgoniliśmy ją wydając w tym samym terminie obiecane dodatki. Mamy nadzieje, że wspierający będą zadowoleni z włożonej w grę pracy :)
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Slawia / Monster Slayers of Slawia (Marcin Welnicki)

Post autor: shivetay »

Wygląda zacnie. Trzeba tylko karty podzielić, żeby łagodnie wejść w to wszystko :)

Pytanie do autorów:
Czy mogę użyć wszystkich kart dostępnych potworów? Czy musze bawić się przeszukiwanie, wymienianie?
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 24 times

Re: Slawia / Monster Slayers of Slawia (Marcin Welnicki)

Post autor: Valdi »

Nie da się powiedzieć Akcja przeprowadzona z sukcesem :)
I tj autor obiecał , moje zdjęcie jako grafika pojawiła się na kartach :)

Tylko jedno pytanie czy możecie wrzucić spis kart z podziałem na dodatki ?
Administrator portali:
magiaimiecz.eu
autorskie.eu
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Slawia / Monster Slayers of Slawia (Marcin Welnicki)

Post autor: Mockerre »

shivetay pisze: 28 lut 2019, 13:29 Wygląda zacnie. Trzeba tylko karty podzielić, żeby łagodnie wejść w to wszystko :)

Pytanie do autorów:
Czy mogę użyć wszystkich kart dostępnych potworów? Czy musze bawić się przeszukiwanie, wymienianie?
Technicznie możesz, ale im więcej kart umieścisz w talii bez zachowania 'złotej proporcji' potworów specjalnych do potworów zwykłych, tym więcej losowości wprowadzisz do gry. Im więcej znajdzie się potworów z siłą wyższą (np. z Ciężkich czasów), tym trudniejsza stanie się wygrana w krainie. Im więcej potworów specjalnych, tym więcej nieprzewidywalnych zagrywek.

Na balans gry nie ma natomiast znaczenia jakie potwory specjalne znajdą się w talii, te można mieszać do woli i dokładać do talii 12 z nich.
Valdi pisze: 01 mar 2019, 17:52 Nie da się powiedzieć Akcja przeprowadzona z sukcesem :)
I tj autor obiecał , moje zdjęcie jako grafika pojawiła się na kartach :)

Tylko jedno pytanie czy możecie wrzucić spis kart z podziałem na dodatki ?
Oczywiście, że jest! Listę kart opublikowaliśmy już w aktualizacji na stronie kampanii, ale zrobimy też oddzielny PDF :)
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 24 times

Re: Slawia / Monster Slayers of Slawia (Marcin Welnicki)

Post autor: Valdi »

O super jak by się dało oddzielny pdf na każdy dodatek to by było idealnie.
A mega idealnie ja by jeszcze powstał pdf jak skleić slawie znaczy figurkę bo nie wiem dokładnie w którym miejscu skrzydła :)

A jak nie to nie zawracajcie sobie głowy.
Administrator portali:
magiaimiecz.eu
autorskie.eu
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Slawia / Monster Slayers of Slawia (Marcin Welnicki)

Post autor: Mockerre »

Instrukcję złożenia Slawii powinniśmy wrzucić jeszcze w ten weekend, a listy kart w PDF są w następnej kolejności (tj. po Kronikach!).
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 381
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Slawia / Monster Slayers of Slawia (Marcin Welnicki)

Post autor: E2MD »

W końcu pierwszy raz zagrane - na razie w podstawkę i na dwie osoby.
Zadziwiająco przyjemne w odbiorze estetycznym - zwłaszcza z matą. Ikonografia po 15 minutach staje się czytelna. Mechanicznie trudno się wypowiedzieć po jednej rozgrywce.
Wyzwalania łowów przypomina 6 bierze - dosyć to śmieszne. Regrywalność zapowiada się kapitalnie.
Instrukcja przyzwoita - na pierwszy rzut oka nie ma wielu niedomówień. Zwracam się jednak do autora by się odniósł do pytań w dziale z wątpliwościami.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
samuraj1369
Posty: 400
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 138 times
Been thanked: 132 times

Re: Slawia / Monster Slayers of Slawia (Marcin Welnicki)

Post autor: samuraj1369 »

Czy ktoś mógłby jeszcze wypowiedzieć się odnośnie tej gry? Jak się skaluje, jak regrywalnosc? Wpada na Wasze stoły, czy są inne, lepsze zamoenniki?
ODPOWIEDZ