Heroes of Terrinoth (B. Sadler, A. Sadler)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Heroes of Terrinoth (B. Sadler, A. Sadler)

Post autor: pan_satyros »

Obrazek
Obrazek

No i stało się. FFG zapowiada reedycję Warhammer Quest ACG pod płaszczem nowego uniwersum. Na nasze (nie)szczęście to Terinoth hehe
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... terrinoth/
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: karawanken »

Za dużo potencjalnych dodatków aby wydał to po polsku Rebel :P a na Galakte nie ma chyba co obecnie liczyć. W oryginał grałem wprawdzie tylko raz ale to fajna gra była. Terrioth jes bardzo fajnym światem :D
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: c08mk »

A miałem już nic nowego nie kupować ... Terrinoth jest już dość mocno rozbudowanym światem stąd spodziewam się kilka jak nie kilkunastu dodatków. Ciekawe co na tą zapowiedź Galakta/Rebel i czy jeszcze ktoś odważy się kupić wersję polską.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: rattkin »

Trzeba i tak się cieszyć, że nie Heroes of Star Wars :)
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: Wallenstein »

rattkin pisze: 06 cze 2018, 19:43 Trzeba i tak się cieszyć, że nie Heroes of Star Wars :)
A ja tam bym chętnie przygarnął Hero of Star Wars, ponieważ nie ma fajnej karcianki w tym uniwersum.
Terrinoth pewnie też spróbuję.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: poooq »

pan_satyros pisze: 06 cze 2018, 19:25 (...) Na nasze (nie)szczęście to Terinoth hehe (...)
Zawsze pozostanie re-retheme :)
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: Karit »

karawanken pisze: 06 cze 2018, 19:36 Za dużo potencjalnych dodatków aby wydał to po polsku Rebel :P
Myślę że nie ilość dodatków a temat gry nie jest najlepszy dla Rebela do zaczęcia przygody z tego typu grami - w Polsce mało ludzi to kupi. A jak ktoś jest fanem to pewnie wejdzie od razu w wersję ENG aby nie było potem zabawy z mieszaniem języków.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: c08mk »

Karit pisze: 07 cze 2018, 11:32... temat gry nie jest najlepszy dla Rebela do zaczęcia przygody z tego typu grami ...
Rebel już wydawał karcienkę, więc nie byłaby to pierwsza przygoda. Kamień Gromu. Oczywiście na wszystkie możliwe do wydania dodatki zostało wydanych 0 (słownie zero).
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: Radeku »

Ja po ostatnich zawieruchach na naszym runku zapewne skuszę się na oryginalną wersje językową.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: karawanken »

Dobrze wyczytałem, że będzie tam 8 przygód. To chyba więcej niż w oryginale. Co już na starcie gwarantuje większą regrywalność.

Na zdjęciu elementów z pudełkiem widać też innych bohaterów niż na późniejszym zdjęciu bohaterów. Myślę, że to postaci też będzie 8 (w oryginale 4)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 545 times
Been thanked: 270 times

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: Markus »

Jeszcze nigdy nie narzekałem na grafikę w grach ale te tu zaprezentowane są "straszne" tj za cukierkowe. Jednak "stary świat" miał swój klimat
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: Onishin »

Markus pisze: 07 cze 2018, 20:28 Jeszcze nigdy nie narzekałem na grafikę w grach ale te tu zaprezentowane są "straszne" tj za cukierkowe. Jednak "stary świat" miał swój klimat
Rzadko kiedy się tutaj wypowiadam, ale jak to przeczytałem to muszę. Zgadzam się w pełni, te grafiki zupełnie mi nie pasują do tej gry, mając w pamięci to co było na kartach Warhammer ACG. Fanowskie rozszerzenia do Warhammera lepiej wyglądają: https://staryswiat.wordpress.com/ .
emson
Posty: 79
Rejestracja: 14 maja 2015, 14:22
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: emson »

Markus pisze: 07 cze 2018, 20:28 Jeszcze nigdy nie narzekałem na grafikę w grach ale te tu zaprezentowane są "straszne" tj za cukierkowe. Jednak "stary świat" miał swój klimat
Zgadzam się w 100%. W WH ACG klimat idealnie wpasował się w mechanikę. Było mrocznie, ciężko i pamiętam wiele trudnych wyborów. Tutaj jest jak na razie cukierkowo. Ciekawe czy wprowadzili jakieś zmiany, bo krew, pot i łzy z WH mogą tu zupełnie nie pasować.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: rattkin »

Ale taki właśnie jest Terrinoth. Cukierkowy, infantylny. Trzeba się przyzwyczaić. To jest IP, po które FFG sięga, gdy trzeba coś puścić po linii najmniejszego oporu/kosztu.
Miszon
Posty: 2509
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1011 times
Been thanked: 492 times

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: Miszon »

Lipne jest to, że nawet im się nie chciało tworzyć nowych grafik, tylko po raz kolejny wykorzystali te m.in. z Descenta...
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: Olgierdd »

Terrinoth nie jest już aż tak lipnym światem jak parę lat temu, FFG trochę inwestuje we fluff. Oczywiście nie można porównywać z Warhammerem, bo to uniwersum tworzone jest od lat 80, a też na początku było bardzo biedackie.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 545 times
Been thanked: 270 times

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: Markus »

rattkin pisze: 07 cze 2018, 23:26 Ale taki właśnie jest Terrinoth. Cukierkowy, infantylny. Trzeba się przyzwyczaić. To jest IP, po które FFG sięga, gdy trzeba coś puścić po linii najmniejszego oporu/kosztu.
"Rune Age" także jest w świecie Terrinoth, ale tam grafiki nie odstraszają aż tak swoją infantylnością. Nie są "brudne", jednak nie są też aż tak sterylne i cukierkowe. Więc da się to zrobić sensownie.
Ten reskin WQ przypomina mi pod względem grafik nową wersję "Cytadeli", są jak potrawy bez przpraw: mdłe i nijakie.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: rattkin »

Ja niekoniecznie mówiłem tylko o grafikach, a raczej o miałkości i płytkości tego "świata". Kiedy świat nie ma głębi, swoich historii, sensu, postaci, itd. to i grafikom trudniej się w tym zakorzenić. Choć, przyznaję, grafiki w Rune Age są całkiem w porządku.

Dodatkowo, teraz jest taki trend na infantylizowanie "generic fantasy", żeby uczynić je bardziej przystępnym (widać to np. w League of Legends, Siege Storm i w niemal każdej grze na mobilki)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: Trolliszcze »

"Mamo, mamo, kup mi grę!"
"Ooo jakie ładne, kupię ci, dziecko".
A teraz wyobraźcie sobie ten sam dialog dziecka wskazującego na okładkę Chaosu w starym świecie ;)
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: Quba40 »

Niestety ani świat ani grafiki zupełnie do mnie nie przemawiają. Szkoda, bo mechanika WHQ jest bardzo fajna.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: Trolliszcze »

Quba40 pisze: 08 cze 2018, 12:02 Niestety ani świat ani grafiki zupełnie do mnie nie przemawiają. Szkoda, bo mechanika WHQ jest bardzo fajna.
A ja w tym widzę szansę na wciągnięcie w bardziej złożone karcianki córki (obecnie lat 7). Jesteśmy na poziomie Hero Realms, ale przecież kiedyś trzeba będzie wykonać skok - i jestem pewien, że jej to wizualnie bardzo przypadnie do gustu :D Tak, wiem, dzieci nie są targetem tego tytułu, niemniej: "Tato, tato, kup mi grę". "Jasne, córuś" ;)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: Marx »

Po prostu targetem są młode i przyszłe geeki ;-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
nightrunner
Posty: 131
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:32
Has thanked: 3 times

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: nightrunner »

Mi Warhammer Quest Gra Karciana podobał się mechanicznie na tyle, że z otwartymi ramionami przyjmę ten retheme, nawet pomimo cukierkowatości grafik i obawy o zbytnią "lekkość" fabularną.

Mam tylko nadzieję że ktoś wyda to po polsku (nie wiem jak to tam bedzie - czy to galakta ma prawa do nowych gier ffg czy juz rebel?).
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: Trolliszcze »

nightrunner pisze: 08 cze 2018, 12:41 Mi Warhammer Quest Gra Karciana podobał się mechanicznie na tyle, że z otwartymi ramionami przyjmę ten retheme, nawet pomimo cukierkowatości grafik i obawy o zbytnią "lekkość" fabularną.

Mam tylko nadzieję że ktoś wyda to po polsku (nie wiem jak to tam bedzie - czy to galakta ma prawa do nowych gier ffg czy juz rebel?).
Nikt nie ma z automatu praw do niczego. Pierwszeństwo wydania z pewnością będzie mieć Rebel, a jeśli się nie zdecyduje, to może weźmie Galakta. Ewentualnie nikt.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 545 times
Been thanked: 270 times

Re: Heroes of Terrinoth (retheme Warhammer Quest ACG)

Post autor: Markus »

Trolliszcze pisze: 08 cze 2018, 11:48 "Mamo, mamo, kup mi grę!"
"Ooo jakie ładne, kupię ci, dziecko".
A teraz wyobraźcie sobie ten sam dialog dziecka wskazującego na okładkę Chaosu w starym świecie ;)
Pytanie o której okładce mówimy? Były przecież dwie ;-) pierwsza nawet mogła skrywać czekoladki :-), druga co najwyżej "flaczki"
ODPOWIEDZ