Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: Yavi »

Obrazek

Kampania na zagramw.to i Kickstarterze trwa, a na forum jeszcze nie ma tematu poświęconego temu tytułowi.

Solar City to gra autorstwa Violi Kijowskiej i Marcina Ropki, w której główną mechaniką jest dokładanie kafelków. W trakcie gry rozbudowuje się swoje miasto, aktywuje budynki i zbiera punkty.

I jeszcze recenzja Solar City na Planszówkach we dwoje :)

EDYCJA RAJ:
Games Factory - wydawca gry, wzbudza wiele kontrowersji z uwagi na wielkie opóźnienia w realizacji wcześniej społecznościowo ufundowanych gier. Jednak tematem tego wątku jest gra Solar City. W związku z tym dyskusje o wydawcy lub innych projektach proszę prowadzić w innych, przeznaczonych do tego wątkach. Tutaj będą kasowane jako offtop.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Solar City

Post autor: polwac »

Ja tam liczę, że Marcin i Viola przypisują temat i będzie OK
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Solar City

Post autor: Yavi »

Here we go... :D

Co do Violi i Marcina to wydaje mi się, że faktycznie będą starali się dopilnować projektu, w końcu to ich wspólne dziecko :). Solar City ma chyba być też drukowane w Polsce, co ułatwia pewnie komunikację z fabryką itd.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Solar City

Post autor: KonradT »

Valeria też jest drukowana w Polsce (w Krakowie, czyli w tym samym mieście co GF) a cyrki dalej są.
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Solar City

Post autor: Olbagamar »

Sam miałem obawy związane z GF, ale po obejrzeniu gameplayów skusiłem się, bo to gry z tych które uwielbiam. Dużo myślenia co, gdzie i kiedy zrobić. Dodatkowy smaczek to to, że kampania na zw.to jest prowadzona równocześnie z KS jest odblokowane 21 celów (będzie pewnie dużo więcej), co zwiększa ilość elementów prawie o połowę i jest tryb solo. Polecam.
A teraz idę dać na mszę i pomodlić się aby GF tym razem nie sp*******ło czegoś.

Dodatkowo jest to Polska gra, a naszych trzeba wspierać;)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Solar City

Post autor: Yavi »

Ogólnie na forum wątki w dziale Gry planszowe i karciane są poświęcone chyba grom i ich mechanikom, wrażeniom itd., o samym wydawnictwie można pogadać w temacie dotyczącym jego planów, założyć osobny wątek o tych "oszustwach", ewentualnie pisać to w temacie Solar City w dziale Finansowanie społecznościowe (o ile taki wątek istnieje). Nie będę tutaj bronił GF, bo widzę przecież jak wygląda np. sytuacja z MW, ale oszustwa warto chyba zgłaszać prokuraturze ;). Setkami oszukanych pewnie zająłby się UOKiK, bo to już chyba zbiorowe naruszenie interesów klientów.

W każdym razie gdyby ktoś miał jakieś pytania dotyczące Solar City, to służę pomocą - sporo pograliśmy, a może nie wszystko będziecie w stanie wyczytać z recenzji.

@Gizmoo:
Nie wiem jak robiono AA, ale słyszałem, że prototyp na którymś tam etapie był dużo lepszy od efektu finalnego. W którymś filmiku z zagramw.to podkreślano (tak mi się wydaje), że w GF Viola i Marcin mają większą kontrolę nad projektem i nikt im nic nie narzuca (to ostatnio mogłem sobie dopowiedzieć). Ogólnie z mojej perspektywy podobało mi się, że Marcin wysłuchał moich uwag (nie każdy autor to potrafi), kilka rzeczy wyjaśnił mi ze swojego punktu widzenia, zmieniono nieczytelne kafelki itd. Sama gra mnie nie zachwyciła, ale podejście mi się podobało.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5172
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Solar City

Post autor: raj »

Napiszę to po raz ostatni - w tym wątku dyskusje o wydawnictwie to offtopic i jako takie będą kasowane. Zamieściłem w pierwszym poście uwagę, należy się do niej stosować.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Solar City

Post autor: Bary »

Jeszcze "kilka" słów ode mnie w materiale o Solar City. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Solar City

Post autor: Olbagamar »

Za 9 godzin kończy się kampania na KS, a jutro na zagramw.to.

zw.to - blisko 80 tys. zł, KS - 63 k dolców. Nie jest źle, choć po pierwszych 2 dniach spodziewałem się lepszego wyniku, szczególnie na KS. Obecnie odblokowane są 24 cele, może jeszcze kilka wskoczy:)
Gra zapowiada się fajnie i czekam na nią z niecierpliwością.
bigbluedragon
Posty: 233
Rejestracja: 03 lut 2017, 01:36
Been thanked: 1 time

Re: Solar City

Post autor: bigbluedragon »

Olbagamar pisze: 09 lip 2018, 14:33 Za 9 godzin kończy się kampania na KS, a jutro na zagramw.to.

zw.to - blisko 80 tys. zł, KS - 63 k dolców. Nie jest źle, choć po pierwszych 2 dniach spodziewałem się lepszego wyniku, szczególnie na KS. Obecnie odblokowane są 24 cele, może jeszcze kilka wskoczy:)
Gra zapowiada się fajnie i czekam na nią z niecierpliwością.
Kilka raczej nie wskoczy, jako że na KSie jest już określony final strech goal :) jeszcze trochę do niego brakuje więc w sumie ciekawe czy zostanie dodany nawet w przypadku jego nieosiągnięcia. Biorąc poduwagę, że to nie miałbyć KS exclusive i dodatkowo jako, że jest to 6 nie za dużych elementów mogliby się rzucić ale zobaczymy :P. Ja wsparłem patrząc po kilku filmikach, zobaczymy co z tego wyniknie mam trochę mieszanę uczucia ale liczę na miłe zaskoczenie.
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Solar City

Post autor: Olbagamar »

Ten ostatni Cel na pewno się zrealizuje, zostało trochę ponad 4 tys. zł. Jak KS nie przekroczy to Polacy do końca jutrzejszego dnia dobiją.
Szkoda, że nic ponad ten cel nie dodadzą już, ale kto wie;)
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Solar City

Post autor: Olbagamar »

O północy dzisiaj kończy się kampania Solar City na zagramw.to. Na razie razem z kampanią na KS, która z wynikiem 67 929 zakończyła się wczoraj, odblokowane zostało 25 celów. Kwota jest wyższa niż ostatni cel, więc mam nadzieję, że GF doda jeszcze jakiś ostateczny cel co by i Polacy mogli powalczyć na sam koniec.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Solar City

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

A jak ktoś ma Quadropolis to jest sens interesować się Solarem?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Solar City

Post autor: veljarek »

Dr. Nikczemniuk pisze: 10 lip 2018, 18:06 A jak ktoś ma Quadropolis to jest sens interesować się Solarem?
Quadro po kilku rozgrywkach zauwazysz jaki uklad daje optymalne punkty, ale za to dużo ładniejsze i super wykonane.
W solar za to moze niepowtarzalnosc wieksza ale planowanie ruchow jest bez sensu bo przy 3 graczach mała szansa na wykonanie tego co sie chce.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: Arek001 »

Pytanie do wspierających tę grę na zagramw.to, czy dostaliście już swoje kopie i jak pierwsze rozgrywki?
pyz
Posty: 71
Rejestracja: 26 paź 2014, 19:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: pyz »

Czy otrzymali kopie? Panie, zajrzyj na stronę kampanii - dopiero co napisali, że instrukcja jeszcze nie jest gotowa. :) Czyli teraz zwalają winę na autorów, a jeszcze na dodatek w innej kampanii piszą, że ukradziono im gry gdzieś za granicą. Wszystkie kary na nich idą.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: Arek001 »

Oj, sorry, zapomniałem że to GF. Czyli utrwalają swoje standardy.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: Fuser.exe »

gra nie miała być w listopadzie u wspierających?
Spoiler:
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1380
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: Brylantino »

Data została przełożona na Q1 2019.
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: karp »

Czy ktoś ma więcej szczegółów? Chciałem zapytać w temacie z planami Iuve Games ale niestety został zablokowany.
Awatar użytkownika
ThunderFantastic
Posty: 112
Rejestracja: 23 gru 2018, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 16 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: ThunderFantastic »

Na planszowkach na Narodowym jak rozmawiałem z Marcinem to celowali w Q1/Q2 ale to zależne wszystko od postępów prac. Zmieniają grafiki na czytelniejsze i ładniejsze (kwestia gustu). Chcą aby gra była tak "ładna" jak minerały to się pewnie będzie sama sprzedawać od samego mówienia o niej :D . Przedstawił nawet kilka nowych grafik jakich nie bylo na ich fb publikowanych. Prace trwają zatem, ale o ich tempie to nie ma sensu dyskutować. Sam grę wsparłem to czekam cierpliwie, może w tym roku się doczekam :roll:
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: krwlng »

ThunderFantastic pisze: 04 lut 2020, 12:37 Chcą aby gra była tak "ładna" jak minerały to się pewnie będzie sama sprzedawać od samego mówienia o niej :D .
Jeszcze trochę i w sklepach powstanie nowy dział - "gry do lodówki".
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: karp »

ThunderFantastic pisze: 04 lut 2020, 12:37 Na planszowkach na Narodowym jak rozmawiałem z Marcinem to celowali w Q1/Q2 ale to zależne wszystko od postępów prac. Zmieniają grafiki na czytelniejsze i ładniejsze (kwestia gustu). Chcą aby gra była tak "ładna" jak minerały to się pewnie będzie sama sprzedawać od samego mówienia o niej :D . Przedstawił nawet kilka nowych grafik jakich nie bylo na ich fb publikowanych. Prace trwają zatem, ale o ich tempie to nie ma sensu dyskutować. Sam grę wsparłem to czekam cierpliwie, może w tym roku się doczekam :roll:
Super, szkoda tylko, że tak bardzo trzeba walczyć o każdą nawet najmniejszą informacje...
opulentus
Posty: 518
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: opulentus »

Mnie dziwi tylko to, że jak Solar City miało być wydane przez Games Factory to Ropce nie przeszkadzały grafiki, które już wtedy wydawały się być mało czytelne.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: polwac »

Może GF powiedziało"albo wydamy tak albo wcale"
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
ODPOWIEDZ