Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: nanautzin »

Krzyśka nie ma co porównywać do GF. Krzysiek to solidna firma :) W grę nie udało mi się zagrać, ale wspieram, bo życzę mu dużego sukcesu, grafiki miażdżą i ufam, że gra będzie świetna :)
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Olbagamar »

nanautzin pisze: 06 wrz 2018, 08:04 Krzyśka nie ma co porównywać do GF. Krzysiek to solidna firma :) W grę nie udało mi się zagrać, ale wspieram, bo życzę mu dużego sukcesu, grafiki miażdżą i ufam, że gra będzie świetna :)
Nie porównuje go do GF, bo go nie znam, tylko sądziłem, że afera GF bardziej dotknie tę kampanię. Może i dotknęło, może gdyby nie GF wynika Elekta na starcie byłby jeszcze lepszy :D Mimo to i tak jest super, dużo lepiej niż się spodziewałem, bo miałem ogromne obawy co do tej kampanii.
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Olbagamar »

Awatar użytkownika
kglosnicki
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: kglosnicki »

Dzięki wszystkim za gratulacje i wsparcie duchowe!
Tak duży sukces kampanii Elekta jest dla mnie bardzo budujący. Cieszę się przede wszystkim z tego, że osoby, który podchodzą sceptycznie do gry, po zagraniu jednej partii mają od razu ochotę na kolejną, tak jest praktycznie wszędzie gdzie pojedziemy. Widzę jak ludzie kminią albo wchodzą na negocjacje jeśli grają w 3-4. Oczywiście nie każdemu gra siądzie, kilka osób zniechęcił też surowy prototyp, który nie był dość zbalansowany, ale każdego zachęcam do zagrania - będziemy na Coperniconie oraz na Łódzkim porcie gier. Z kim się zobaczę? ;)
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: ShapooBah »

Spoiler:
Dzięki, może kiedyś przy okazji popatrzę na czyjąś sesję i się przekonam.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Mixthoor »

Pojawiła się nowa nagroda - Dodatek "Wiedźmy" za 19 PLN. Spójrzcie na opis https://zagramw.to/elekt, jeśli komuś umknęło.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: playerator »

Mixthoor pisze: 11 wrz 2018, 09:34 Pojawiła się nowa nagroda - Dodatek "Wiedźmy" za 19 PLN. (...)
Polski crowdfunding testuje pay per view :twisted:


4 karty za 19zł, ale za to "Uwaga! Ilustracje na kartach ukazują nagość, przemoc, dyskryminację, sceny popełniania przestępstw.".
Must have, normalnie.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Pan_K »

playerator pisze: 11 wrz 2018, 10:57 4 karty za 19zł, ale za to "Uwaga! Ilustracje na kartach ukazują nagość, przemoc, dyskryminację, sceny popełniania przestępstw.".
Must have, normalnie.
Wychodzi na to, że jest po sztuce: jedna karta -> nagość, druga -> przemoc, trzecia -> dyskryminacja, czwarta -> przestępstwo. 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Olbagamar »

playerator pisze: 11 wrz 2018, 10:57 Polski crowdfunding testuje pay per view :twisted:
4 karty za 19zł, ale za to "Uwaga! Ilustracje na kartach ukazują nagość, przemoc, dyskryminację, sceny popełniania przestępstw.".
Must have, normalnie.
Kart będzie więcej, za każde 100 kupionych dodatków dojdzie 1 karta, więc koło 8 kart pewnie wyjdzie. Najdroższe są ilustracje niestety, które akurat w tej grze są świetne. Dodatkowo zakup tego dodatku wspiera cele, czyli dodatkowe karty do podstawki. Jak ktoś nie chce, uważa, że to za dużo nie musi kupować:) Ja bardziej patrzę na to przez pryzmat wsparcia gry i jej autora, niż opłacalności.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: playerator »

Olbagamar pisze: 11 wrz 2018, 11:11 Kart będzie więcej, za każde 100 kupionych dodatków dojdzie 1 karta, więc koło 8 kart pewnie wyjdzie. Najdroższe są ilustracje niestety, które akurat w tej grze są świetne. Dodatkowo zakup tego dodatku wspiera cele, czyli dodatkowe karty do podstawki. Jak ktoś nie chce, uważa, że to za dużo nie musi kupować:) Ja bardziej patrzę na to przez pryzmat wsparcia gry i jej autora, niż opłacalności.
Spoko. Kupowałem promki za większe pieniądze. Rozbawiło mnie to, że niektóre rzeczy zawsze będą się sprzedawać 8).
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Olbagamar »

Zbiórka na Elekta wchodzi na ostatnią prosta, zostało trochę ponad 6 dni. Na razie wynik 81 301 przy 606 wspierających. Trochę bazarek się zrobił bo jest sporo do dokupienia, ale poprawia to wynik i dodaje nową zawartość poprzez cele więc nie narzekam.
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Olbagamar »

Już tylko 15 godzin do końca kampanii Elekta. Na kocie zbiórki jest już ponad 90 tys. złotych i 640 wspierających. Ciekawe, czy grze uda się dobić do 100. Raczej wątpię, ale nie takie rzeczy w Polskim CF się już działy :D Gratuluję autorowi i wydawnictwu, bo po GamesFactoryGate myślałem, że będzie kryzys na Polskiej scenie CF.
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Wosho »

Ja się waham właśnie :/
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Olbagamar »

To się nie wahaj bo to świetna gra jest:) A i teraz dostaniesz więcej zawartości w podstawce niż potem w sklepie.
Casiliasplp
Posty: 581
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Casiliasplp »

Ja wspierałem i to nie samą grę bo wydałem na wszystko 400 zł ponad :D łykałem wszystko
mise,mate,woreczki,podkładki i pocztówki a dlaczego ?
Grafiki które rysuje ta pani są MEGA!
Hala Madrid
Casiliasplp
Posty: 581
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Casiliasplp »

To już :D ktoś dostał swoją kopię jak wrażanie :D
Hala Madrid
Casiliasplp
Posty: 581
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Casiliasplp »

W spoilerze są moje doświadczenia z kampania oraz autorami jeśli ktoś ma ochotę przeczytać zapraszam a jeśli nie to zostaje tylko recenzja :)
Spoiler:
Recenzja :
Jakość WSZYSTKIEGO jest super, serio nie mogę przyczepić się do niczego mata,misa,karty,żak wszystko jest super jakości wszystko na stole wygląda super ( myślałem że mata będzie grubsza ale za tą cenę jest wystarczająca eko skóra robi robotę ) ostatnio kupiłem matę do TI4 ale to cena też inna.
Pierwsza rozgrywką była jak to wiadomo we mgle nie wiadomo jak czego używać jak robić dobre combo kartami,ale ostatecznie wygrałem i sporo się nauczyłem, jak pogram więcej napiszę coś jeszcze.
Te 3 strefy i kombinowanie jak przechytrzyć przeciwnika żeby zdobyć 3 a on 0 daje dużo frajdy.
Bardzo podoba mi się to że każda strefa wpływa jakoś na karty i grę.
Podstawka ma dużo karty o regrywalność się nie boje, dodatki wprowadzają jeszcze trochę kart( mam nadzieje że twórca what nie porzuci gry i będzie ją rozwijał )
Piszę to osoba która gra tylko w dużę gry pokroju Zakazane gwiazdy,ti4,lords of hellas,rising sun itp.
Jak mi się podoba karcianka to musi być dobra ( oczywiście tutaj wchodzą gusta i guściki )

Kampania jak i prowadzanie całości przez Whata muszę uznać za bardzo udane może po takim sukcesie oddacie mu zieloną farbę ? co ?

Mechanika 9/10 ( zabieram jeden punkt na rzecz grafiki)
Grafika 11/10
Elementy ekskluzywne 10/10



Jeśli ktoś się zastawia to niech bierze w ciemno :D
Hala Madrid
sergserg
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwie 2014, 21:01
Been thanked: 1 time

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: sergserg »

Co do samego Elekta jeszcze, kapitalna w nim rzecz to brak kostek (czy innego losowego "modyfikatora" typu worek chaosu w AH LCG), więc sama rozgrywka to w każdej rundzie wylosowanie zmiennych w postaci kart Misji i Wpływów (działających na wszystkich graczy tak samo), a potem zaczyna się układanie planów i strategii na daną rundę. Rękę startową każdy ma identyczną (obawiałem się tego, czy to nie ograniczy regrywalności), ale bardzo duży wpływ na sposób grania ma kolejność (pozycja na Dworze) gracza w danej rundzie i to nie na zasadzie bonusowania któregoś z graczy: gracz który zaczyna nie wie, co zrobią przeciwnicy (jest trudniej, bo każdy może zagrać 5 kart w rundzie), ale za to wygrywa automatycznie remisy w konfrontacjach o Władzę. Po tych dwóch moich pierwszych rozgrywkach nie rozgryzłem ostatecznie, czy lepiej być pierwszym czy ostatnim (zmiana kolejności w trakcie gry to też element strategii i po części walki o wpływ na tą kolejność).
Chyba mogę spokojnie napisać, że nawet dociągane losowe karty elitarnych jednostek nie mają takiego wpływu na rozgrywkę, jak dobre knucie. Wygrana runda to bardziej kwestia przewidzenia sposobu zagrania przeciwnika, wprowadzenia go w błąd i przeprowadzenia swojego planu niż posiadania "silnych kart" (zamiast silnych kart raczej układa się plan pod karty, względnie próbuje dobrać karty pod plan).
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: polwac »

Odebrałem wczoraj grę i od razu zabrałem się za kart koszulkowanie...nie no tak naprawdę karciochy chciałem pooglądać ;)
Kolejny krok przygotowania do pierwszej rozgrywki to odnalezienie podkładu muzycznego oraz zrobienie playlisty na melodice.org: https://melodice.org/playlist/elekt-2019/ (jak ktoś ma pomysły na kolejne kawałki to śmiało można dodawać)

Zagrałem jedną rozgrywkę na dwie osoby. Każdy błąd w takim układzie dużo kosztuje.
Żona zlała mnie strasznie (7-2). Za każdym razem byłem pewien, że dobrze mi idzie i zawsze potrafiła mnie przechytrzyć. Musze więcej pograć, żeby lepiej liczyć, przewidywać i kombinować, bo w pierwszej grze kiepsko mi to jeszcze szło :lol:

* Ilustracje mega.
* Zasady proste(po jednym przeczytaniu instrukcji, w trakcie gry ani razu nie musieliśmy do niej wracać).
* Móżdżenia co niemiara.
* Jakość komponentów bardzo fajna(plansze stref fajny materiał, żar klimatyczny, jeśli chodzi o karty to od razu w koszulki....szkoda by było zniszczyć tak ładne ilustracje w trakcie tasowania kart), jedynie do czego mógłbym się przyczepić (ale nie ma sensu) to żetony....prototypowe wyglądały fajniej, ale na pewno były by zbyt drogie, a te aktualne są zdecydowanie wystarczające.

Oceny jeszcze nie daję. Trzeba bardziej tę grę ograć, ale już widać, że ma duży potencjał(do tego jest prześliczna, także nawet w turze innego gracza nigdy się nie nudzi, bo w tym czasie rozmyśla się nad kolejnym ruchem oraz ogląda piękne ilustracje).
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Kurczu »

polwac pisze: 23 maja 2019, 09:41 Żona zlała mnie strasznie (7-2). Za każdym razem byłem pewien, że dobrze mi idzie i zawsze potrafiła mnie przechytrzyć. Musze więcej pograć, żeby lepiej liczyć, przewidywać i kombinować, bo w pierwszej grze kiepsko mi to jeszcze szło :lol:
(...) (do tego jest prześliczna, także nawet w turze innego gracza nigdy się nie nudzi, bo w tym czasie rozmyśla się nad kolejnym ruchem oraz ogląda piękne ilustracje)[/i].
Pewnie dlatego przegrałeś, bo oglądałeś karty zamiast myśleć nad ruchem :D

Ja jestem grą zachwycony. W trakcie kampanii było wiadomo, że grafiki będą fantastyczne, do tego filmiki dokładnie pokazywały całą mechanikę, więc zdecydowałem się na zakup.
Jakość wydania jest na wspaniałym poziomie, rzadko zdarzają się gry tak dobrze wydane. Miseczka oraz żar są świetnym dodatkiem, a pudełko jest bardzo eleganckie.
Dziś rozegrałem 2 pierwsze partie i nie zawiodłem się na mechanice. Jest bardzo dużo kombinowania i przewidywania. Mój przeciwnik stwierdził, że dobór kart jest zbyt losowy i jeden może trafić dobre karty, a drugi słabe, nie zgadzam się z tym, karty wydają się dobrze zbalansowane, a poza tym uważam, że ważniejsze jest dostosowywanie się do aktualnych kart misji i wpływów, np. w jednej rundzie Akolitą 3 razy wygrałem konfrontacje na okultyzm (była karta wpływu, która pozwalała przenieść kartę do strefy dworu) i za każdym razem dawałem mu żeton przemocy i władzy, więc na końcu był Akolitą na sterydach :D
Bardzo mi się podoba, że jest bardzo dużo kontr oraz każdy element jest ważny.
Świetna robota!
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: polwac »

Kurczu pisze: 24 maja 2019, 02:42 Pewnie dlatego przegrałeś, bo oglądałeś karty zamiast myśleć nad ruchem :D
W pierwszej grze nie potrafiłem na tyle wytężyć mojej wyobraźni, żeby ogarnąć jak może się układ w strefach pozmieniać.
System rozpatrywania jest świetny Okultyzm -> Podstęp -> Przemoc -> Władza.
To jest po prostu świetne jakie kombosy można wymyślić przy tym systemie. Trzeba paru gier, żeby zacząć dobrze to ogarniać, widzieć i przewidywać.

Co do jednostek elitarnych to się nie zgodzę, że jest losowość. Moim zdaniem z wszystkim da się coś fajnego wykombinować. Nie da się powiedzieć, że jedna karta jest lepsza od drugiej. Wszystko zależy od Ciebie i od tego jak wykombinujesz sobie jak jej użyć(j/w system rozpatrywania daje bardzo dużo pole do popisu i trzeba użyć sprytu, żeby ograć współgracza...aż jestem ciekawy jak to będzie działać na więcej niż 2 osoby).
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
kglosnicki
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: kglosnicki »

Zapraszam wszystkich do recenzji Geek Factor na temat Elekta:

https://youtu.be/Wdl4IgtT9No

Z filmu można nauczyć się zasad i poznać wrażenia Kaczmara. Nie ukrywam, że zaskoczyła mnie opinia, że najlepiej gra się w dwie osoby, aczkolwiek spotkałem się z nią już nieraz. Jeśli chodzi o liczbę graczy to gra zbiera bardzo różne opinie. Ja ostatnimi czasy wolę grać w większym gronie, to całe przekonywanie się do tego komu dowalić jest cudowne.
Garvv
Posty: 54
Rejestracja: 03 sty 2017, 19:56
Has thanked: 12 times
Been thanked: 1 time

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Garvv »

Czy ktoś ma jakieś opinie na temat 3 dodatków? Must have czy można spokojnie pominąć?
pegzi
Posty: 537
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: pegzi »

siwymortis
Posty: 15
Rejestracja: 03 lut 2020, 17:20
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: siwymortis »

Garvv pisze: 06 wrz 2019, 17:20 Czy ktoś ma jakieś opinie na temat 3 dodatków? Must have czy można spokojnie pominąć?
Ja gram namiętnie więc jeśli chodzi o dodatki, jak planujesz mniejsze grono 2 osoby to można grać bez dodatków. Jednak więcej partii w większej ilości osób 3-4 to dodatki urozmaicą grę.

Dodatki to nowe karty nowe kombinacje. Więc gra starczy na dłużej zanim poznasz wszystkie karty na wylot.
ODPOWIEDZ