KeyForge (Richard Garfield)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Keyforge

Post autor: brazylianwisnia »

Shadow ma steal ale nie ma innych rzeczy. Jak w Untamed trafisz generator sporej ilości aemberu to też można powiedzieć że za silny. Tak jest z każdym rodem. Ta gra sprawia wrażenie że zawsze to przeciwnik ma mocniejsze karty choć prawdopodobnie to nieprawda.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Keyforge

Post autor: kozz84 »

Ja czekam na polskie wydanie głównie dlatego, że może w końcu trafię na karciankę stricte pvp, w którą zagra moja żona. Wszystko co do tej pory próbowaliśmy miało albo zbyt dużo negatywnej interakcji albo zbyt skomplikowane zasady (próbowaliśmy Netrunner, Doomtown, Bluemoon, Star wars lcg, Star Wars Destiny, Gra o tron).
Awatar użytkownika
guslarz
Posty: 43
Rejestracja: 07 paź 2014, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Keyforge

Post autor: guslarz »

Wiadomo już może dokładnie kiedy Keyforge będzie dostępny w sklepach?
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Keyforge

Post autor: zakwas »

guslarz pisze: 13 lis 2018, 10:39 Wiadomo już może dokładnie kiedy Keyforge będzie dostępny w sklepach?
15 listopada.

Niektóre sklepy już mają, ale premiera jest właśnie wtedy.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Keyforge

Post autor: brazylianwisnia »

kozz84 pisze: 13 lis 2018, 10:24 Ja czekam na polskie wydanie głównie dlatego, że może w końcu trafię na karciankę stricte pvp, w którą zagra moja żona. Wszystko co do tej pory próbowaliśmy miało albo zbyt dużo negatywnej interakcji albo zbyt skomplikowane zasady (próbowaliśmy Netrunner, Doomtown, Bluemoon, Star wars lcg, Star Wars Destiny, Gra o tron).
U mnie tak samo. Liczę że kobieta się przekona. Na półce czeka jeszcze GOT którego jest fanka. Zobaczymy jak to pójdzie a jak nie to mocno liczę na wspomniane granie online. Dla mnie to będzie rewolucja. Skanuje QR kod i pykam sobie online, okazjonalnie pograć z drugą polowka/bratem/kuzynem i od święta pojechać na jakoś event.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Keyforge

Post autor: rattkin »

brazylianwisnia pisze: 13 lis 2018, 12:27 mocno liczę na wspomniane granie online.
Z tym graniem online (oficjalnym kanałem), to bym się specjalnie nie napalał. Garfieldowi się wypsnęło, że "że coś takiego kiedyś (ultimately) będzie", ale FFG nie wspomniało o tym ani razu, a wg tego co mi wiadomo, nie ma na razie żadnych oficjalnych planów w tej materii. Nie zrobili nigdy wcześniej pełnoprawnej karcianki w wersji cyfrowej, a tego uproszczonego LOTR single player dłubią od roku i jeszcze z bety to nie wyszło. Przy dodaniu do tego multiplayer, to taki czas spokojnie można mnożyć przez 1.5 - 2. Gdyby mieli granie online, to by to reklamowali na lewo i prawo. Jeśli kiedykolwiek dodadzą, to najpierw muszą zbadać, czy rynek chwyci i czy hajs się zgadza, dopiero wtedy będą siadać/wynajmować do developmentu. Od tego miejsca +rok conajmniej, jak sądzę.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Keyforge

Post autor: brazylianwisnia »

Nie chwala się tym bo to pewnie w planach na 2020.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Keyforge

Post autor: zakwas »

W którymś filmie od FFG mówili nawet, że apka ma tylko służyć zarządzaniu kolekcją i nie jest nastawiona na granie online.

Niestety, bo to byłby czad absolutny.
Awatar użytkownika
EmilYo
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2014, 14:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Keyforge

Post autor: EmilYo »

Azriel pisze: 13 lis 2018, 07:40 W spoilerze "ciekawsze" nazwy ;)
Co jest niepoprawnie politycznego w pierwszej nazwie? "Chłopiec, który uderzył Niebo z bani". Nie popadajmy w skrajności.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Keyforge

Post autor: brazylianwisnia »

zakwas pisze: 13 lis 2018, 14:33 W którymś filmie od FFG mówili nawet, że apka ma tylko służyć zarządzaniu kolekcją i nie jest nastawiona na granie online.

Niestety, bo to byłby czad absolutny.
Na starcie. Autor gry powiedział że docelowo będziesz skanowal kod i grał online.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Keyforge

Post autor: kozz84 »

Reddit na razie jest zalewany durnymi nazwami talii.
Geniale z punktu widzenia marketingowego. Jeżeli ffg tego nie schrzani to myślę, że mają coś wyjątkowego i co może przyjąć się szerzej.
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Keyforge

Post autor: Azriel »

EmilYo pisze: 13 lis 2018, 14:52
Azriel pisze: 13 lis 2018, 07:40 W spoilerze "ciekawsze" nazwy ;)
Co jest niepoprawnie politycznego w pierwszej nazwie? "Chłopiec, który uderzył Niebo z bani". Nie popadajmy w skrajności.
Ależ mi w zupełności te nazwy nie przeszkadzają. Chciałem tylko podzielić się znaleziskami :) Gdybym miał deck ze zbanowaną nazwą, który by mi się podobał, to i tak bym go nie wymieniał ;)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Keyforge

Post autor: zakwas »

brazylianwisnia pisze: 13 lis 2018, 15:01
zakwas pisze: 13 lis 2018, 14:33 W którymś filmie od FFG mówili nawet, że apka ma tylko służyć zarządzaniu kolekcją i nie jest nastawiona na granie online.

Niestety, bo to byłby czad absolutny.
Na starcie. Autor gry powiedział że docelowo będziesz skanowal kod i grał online.
Nie pomnę, ale to chyba bardziej było, że „chciałby”. ;)

A tutaj w 10:09 o skanowaniu kodów: https://youtu.be/a3F07NCUAaA
Ostatnio zmieniony 13 lis 2018, 22:29 przez zakwas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Keyforge

Post autor: brazylianwisnia »

Powiedzial:
"Ultimately You'll be able to play it online" I to z taka pewnościa że zapewne coś jest ustalone za kulisami.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Keyforge

Post autor: zakwas »

Wrzuciłem wyżej jeszcze link do innego filmiku. Nie ma co gdybać. Będzie to będzie. Ja czekam na swoje decki. ;)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Keyforge

Post autor: brazylianwisnia »

Zobaczymy jak wyjdzie ale nie wróżę dużego sukcesu żadnej karciane która nie ma trybu online. Takie mamy czasy a konkurencja już to robi.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Keyforge

Post autor: Azriel »

Garfield mówił też, że w Keyforge nie ma możliwości zagrywania kart w trakcie tury przeciwnika m. in. dlatego, że mając już doświadczenie z przenoszenia Magica na komputery, chcieli uniknąć problemów z tym związanych.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Keyforge

Post autor: Olgierdd »

Nazwy Archonów to czasem takie złoto, że wyczuwam syty rynek kolekcjonerski oparty tylko na nich :)
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Keyforge

Post autor: Brylantino »

No mi w pierwszym decku trafił się: "Raczej Rubaszny Wiktor" i "Ovar Nieprawdopodobnie Różowy" :P
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Keyforge

Post autor: rattkin »

Na KeyforgeGame zarejestrowane 20k decków. Wow.

A co do online play - no, nie wiem...

https://www.youtube.com/watch?v=a3F07NC ... u.be&t=612
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Keyforge

Post autor: brazylianwisnia »

Te dwie wersje się nie kluca. Autor mówi że docelowo będzie można rejestrować decki do grania online a tutaj odpowiadają że nie można grać onlibe(w domyśle teraz). W obecnych czasach wydaje mi się to konieczne. Teraz jest hype i dużo graczy ale za rok nie będzie tak różowo i jak cześć graczy przestanie grać to mogą pociągnąć za sobą grupę która by kupowała dalej ale nie ma z kim grać.

To Garfield przyszedł do FFG z pomysłem na grę i wątpię by teraz olali temat. Szczególnie że karcianki online robią sporo kasy. Spodziewam się że taka funkcjonalność pojawi się pod koniec przyszłego roku lub w 2020.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Keyforge

Post autor: donmakaron »

Co by nie tylko narzekać na nazwy decków generowane przez komputer - moi Inventive Aristotle i Racer Hurricane (!) są całkiem spoko.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Keyforge

Post autor: hipcio_stg »

brazylianwisnia pisze: 16 lis 2018, 00:33 Te dwie wersje się nie kluca. Autor mówi że docelowo będzie można rejestrować decki do grania online a tutaj odpowiadają że nie można grać onlibe(w domyśle teraz). W obecnych czasach wydaje mi się to konieczne. Teraz jest hype i dużo graczy ale za rok nie będzie tak różowo i jak cześć graczy przestanie grać to mogą pociągnąć za sobą grupę która by kupowała dalej ale nie ma z kim grać.

To Garfield przyszedł do FFG z pomysłem na grę i wątpię by teraz olali temat. Szczególnie że karcianki online robią sporo kasy. Spodziewam się że taka funkcjonalność pojawi się pod koniec przyszłego roku lub w 2020.
Jak dla mnie to wszystkie gry planszowe powinny mieć w automacie wersję elektroniczną i wlepkę w instrukcji z kluczem do gry online. Wtedy sprzedaż gier mogła podskoczyć nawet u graczy, którzy nie mają ekipy do grania w dany tytuł, lub w ogóle nie mają ekipy.
MsbS
Posty: 883
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Keyforge

Post autor: MsbS »

Dopiero co rozegrałem moją pierwszą partię KF (online, u mnie Logos+Sanctum+Mars, przeciwnik Logos+Shadows+Dis). I faktycznie jak pisali niektórzy recenzenci - przez całą grę czułem, że przeciwnik ma lepszy deck. Znacznie więcej potworusów wystawiał, u mnie przez chwilę tylko miałem 3 na stole, przeważnie 1. Mógł reapować do woli. Ale przegrałem 3 do 2 (więc wcale nie żenująco nisko), udało mi się kilka satysfakcjonujących combosów trzasnąć, raz uratować się przed przegraną podnosząc koszt ostatniego klucza i jednocześnie kradnąc 1 AEmber, no i rzecz jasna zrobić kilka debilizmów w stylu atakowanie Elusive'a jedynym moim stworem.
Podoba mi się - jeszcze nie poukładałem tej gry w głowie, ale będę próbował dalej.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Keyforge

Post autor: Brylantino »

Warto pamiętać, że fun z grania w realu rośnie o 100% w porównaniu do tego online ;)
ODPOWIEDZ