KeyForge (Richard Garfield)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Erg
Posty: 38
Rejestracja: 23 wrz 2018, 23:29
Has thanked: 34 times
Been thanked: 21 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Erg »

Valarus pisze: 01 sie 2019, 07:59 Jest i zapowiedź nowego dodatku.

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... s-collide/

Jednak dinosaury + kosmos. Ze starych domów znikają narazie Mars i Sanctum, czyli wprowadzana jest rotacja domów.
Dzięki za linka.
Czy ktoś z Was natrafił już może na jakąś informację od wydawcy, czy w nowym zestawie startowym będzie gwarancja talii zawierających karty nowych domów, czy też może się trafić, że kupując nowy starter trafię na talie zawierające jedynie dotychczasowe frakcje?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: donmakaron »

NIe ma takiej gwarancji. Decki są losowe i może się zdarzyć deck bez nowych frakcji. Za to z tego co rozumiem będą też nowe karty dla starych frakcji, więc nic straconego (kompletnie).
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 662
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 70 times
Been thanked: 151 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Tyrek »

Zastanawia mnie jedna kwestia - może niepotrzebnie sobie zaprzątam głowę.

W nowym secie wypadają frakcje Sanktum i Mars - mam nadzieję, że nie oznacza to, że talie z poprzednich setów, z tymi domami, przestają być "legalne"?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: polwac »

Tyrek pisze: 01 sie 2019, 12:52 Zastanawia mnie jedna kwestia - może niepotrzebnie sobie zaprzątam głowę.

W nowym secie wypadają frakcje Sanktum i Mars - mam nadzieję, że nie oznacza to, że talie z poprzednich setów, z tymi domami, przestają być "legalne"?
Nie. Wszystko jest dalej legalne.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: REBEL.pl »

Informacja prasowa:

równolegle z zapowiedzią 3 seta do KeyForge'a z 2 nowymi frakcjami Gamegenic ruszył także z informacjami na temat oficjalnych akcesoriów do KeyForge'a:

https://www.gamegenic.com/

W dystrybucji w Polsce będzie je posiadał Rebel. Dostępne powinny być na przełomie września i października 2019 roku.

Tak się prezentują:

KOSZULKI NA KARTY KEYFORGE:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

CHAIN TRACKERY:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

PUDEŁKA NA TALIE:
Vault Premium Deck Box
ObrazekObrazekObrazek


Deck Booki:
ObrazekObrazekObrazek


Aries Deck Boxy:
ObrazekObrazekObrazek


Gemini Deck Boxy:
ObrazekObrazekObrazek


Zapraszamy do odwiedzenia galerii i zapoznania się z pełną wizualizacją produktów. Jest na co popatrzeć.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Szpanerski »

A chcecie się pochwalić swoimi takiami, które mają jakieś fajne synergie + kilka słów jak ona działa?

Zamówiłem już 4 niebieskie decki . Będą pewnie we wtorek :)
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 545 times
Been thanked: 281 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Atamán »

Ja mam z niebieskiego zestawu talię, w której jest Maruck Naznaczony:
Obrazek

+ 2x Abond Zbrojmistrz
Obrazek

A do tego różne sposoby, by Marucka leczyć oraz podnosić mu siłę. (link do talii)

A jak Maruck jest już dopakowany, to bardzo przydaje się Kara
Obrazek

Oczywiście, jak to w KeyForge, wszystko rozbija się o losowość dociągu, a nawet jak wszystko podejdzie, to przeciwnik i tak odpali jakiś reset albo inny efekt, który takiego Marucka mi zdejmie. ;) Ale i tak bardzo lubię tą talią grać.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Bartoszeg02 »

Cześć,
Chciałem odkupić talię od jednego człowieka ale została ona już zeskanowana. Czy to że ktoś zeskanował talię stanowi jakiś problem :) ?
Jestem jeszcze zielony w tej grze stąd pytanie może być trochę głupie :P ...

i jeszcze takie pytanie. Czy po wyjściu niebieskiego dodatku teraz wszyscy kupuja tylko niebieskie talie czy warto kupować i jedne i drugie :) ?
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: ArnhemHorror »

Możesz poprosić sprzedającego o usunięcie tej talii z jego kolekcji w MasterVault (apka lub na www.keyforgegame.com) i wtedy sam będziesz mógł ją do swojej kolekcji dodać skanując jak nową. Jedyna różnica jest taka, że nie otrzymasz za tę talię Aembera, bo ten jest dopisywany przy pierwszym skanowaniu.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 545 times
Been thanked: 281 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Atamán »

Bez problemu kupuj zeskanowaną.

Poprzedni właściciel wcale nie musi jej usuwać z kolekcji, nie ma problemu, by kilka osób miało jednocześnie tę samą talię w kolekcji.

Jedynie tego 1 odłamka za odkrycie talii już nie dostaniesz.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Andy »

A te odłamki do czego mogą się przydać?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 545 times
Been thanked: 281 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Atamán »

Na wydarzeniach z serii Vault Tour można je wymieniać na fanty, np. ok. 70-80 odłamków na matę do gry (każde wydarzenie ma swoje własne fanty i różne cenniki).

Przy czym najwięcej odłamków zdobywa się za udział i zwycięstwa w turniejach, te z nowych talii to taki tam drobiazg.

Tu jest przykładowy cennik: https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... or-aember/
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Bartoszeg02 »

Czy są gdzieś zebrane i opisane zasady które obowiązują w trakcie gier turniejowych w Polsce? Nie bardzo mam z kim grać a na takich turniejach człowiek pewnie najwięcej się uczy :) ... tylko żeby wiedzieć jak taki mecz wygląda :)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: polwac »

Bartoszeg02 pisze: 09 sie 2019, 13:08 Czy są gdzieś zebrane i opisane zasady które obowiązują w trakcie gier turniejowych w Polsce? Nie bardzo mam z kim grać a na takich turniejach człowiek pewnie najwięcej się uczy :) ... tylko żeby wiedzieć jak taki mecz wygląda :)
https://op.keyforgegame.com/en/rules/
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Bartoszeg02 »

Dzięki !
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Goldberg »

Zaraz, ale jakie ulubione talie? To w tej grze jest w końcu Deck-Building czy nie?
No i niech mi ktoś wytłumaczy, idę na turniej, tam kupuje nowa zapakowana talię, nagram i co? Do kosza? No bo jak ponoć niema Deck-Building to po co mi karty chomikowac?
Dzięki za info i wyrlumaczenie
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Kisun »

Nie ma deckbuildingu. Zapewne są lub będą różne tryby turniejowe. Takie że otwierasz i grasz, i takie, gdzie grasz swoimi taliami (wcześniej dobrze poznanymi). Lub takie w których grasz i swoimi i losowymi (świeżo otwartymi taliami).
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: polwac »

Kisun pisze: 09 sie 2019, 18:11 Nie ma deckbuildingu. Zapewne są lub będą różne tryby turniejowe. Takie że otwierasz i grasz, i takie, gdzie grasz swoimi taliami (wcześniej dobrze poznanymi). Lub takie w których grasz i swoimi i losowymi (świeżo otwartymi taliami).
No oczywiście, że są. Wrzuciłem wyżej link do zasad.
Warianty opisane są dokładnie tutaj: LINK
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Goldberg »

Ok sealed to sealed wiadomo. Archon to twoja jedna ulubiona talia, która PRZYPADKOWO udało Ci się trafić, i której nie możesz zmieniać i nic dodawać bo musisz ją zarejestrować. Tak?
Czyli w tej grze nie ma elementu kolekcionerskiego? I jedziesz tylko na farcie co kupisz?
Przez chwilę myślałem że jednak w to wejdę, ale chyba nie...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 545 times
Been thanked: 281 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Atamán »

Oczywiście, że jest element kolekcjonerski. Tylko kolekcjonujesz całe talie, a nie pojedyncze karty :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Goldberg »

Ok, ale to czy trafisz talie ok czy crap to TYLKO fart? Bo nijak na to wpływu nie masz. Tak?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 545 times
Been thanked: 281 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Atamán »

Jak kupujesz losową to nie masz wpływu, co dostaniesz. Choć możesz wybrać zestaw, z którego kupujesz. Ludzie polecają ten niebieski - tam ponoć polepszono algorytm i jest mniejsza szansa na całkiem crapową talię. Losowy zakup to trochę tak jak z boosterami w mtg (czy innych kolekcjonerach), czasem trafi Ci się taki crap, że nigdzie tym nie pograsz, a czasami trafisz na coś superwartościowego.

Alternatywą jest rynek wtórny: i to też działa jak w mtg, tutaj wiesz co kupujesz, ale lepiej się znać, by wiedzieć, co ma jaką wartość.

W praktyce IMO talie w KF nie różnią się jakoś mocno pod względem siły. Przynajmniej nie na tyle, by miało to duże znaczenie w tak losowej grze ;) Choć odchyły się zdarzają.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Goldberg »

Wybacz, zaden szanujący sie gracz mtg nie kupuje boosterkow zeby z nich zlozyc talie, te sa tylko do draftu.
Czyli generalnie na turnieju w formacie sealed wszystko zalezy od farta?
Slabo mi to wyglada....wybaczcie
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 545 times
Been thanked: 281 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Atamán »

Wybacz, ale jakoś mało mnie obchodzi co robią szanujący się gracze mtg. Kto wie, może KF też ma szanujących się graczy, którzy kupują tylko otwarte talie? Nie znam się, ja do tej grupy nie należę.

Co do sealed, to w czystej postaci (czyli każdy kupuje i otwiera 1 talię i gra czym wylosował) jest bardzo losowy. Choć nie powiedziałbym, że to 100% farta, bo jednak skill I znajomość kart też swoje robi. Z tego co wiem, to mało kto tak gra. Albo robi się np. zakup 3 talii i potem wybór jednej do gry albo robi się otwarcie tylu talii, ilu jest graczy, następnie gracze przeglądają decklisty a potem licytują z iloma chainami chcą grać daną talią w turnieju albo robi się tzw. adaptive, czyli best of 3, z wymianą talii po pierwszej grze i jeśli jest remis, to gracze licytują na chainy, kto zagra tą talią, która wygrała dwa razy.

W formacie Archonta (gdy przychodzisz z własną talią) są za to chainy, które przypisywane są taliom, które wygrywają.

Czy to poprawia doświadczenie z gry? Pewnie tak, co prawda trochę komplikuje, ale zwiększa znaczenie skilla względem szczęścia. Jednam karcianki z deckbuildingiem z pewnością lepiej się nadają do gry turniejowej. Ale skoro są ludzie, którzy lubią KeyForge i lubią granie turniejowe, to starają się coś wymyślać, by to miało sens.

Ja nie wiem, ja na turnieje KF nie chadzam, grywam casualowo i się nie przejmuję.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Goldberg »

Z tym "szanujacym sie graczem" to taka figura retoryczna
A widzisz, dla mnie wiekszosc karcianek, a szczegolnie tych....hmmm...ogolno fantastycznych, jest w wiekszosci do grania turniejowego i wspolzawodnictwa.
O ile jak najbardziej wyobrazam sobie klimatyczne pykanie a AGOT/CoC czy inne Warhammery w domu, o tyle taki KeyForge, jest tak "miałki" klimatycznie, że widze go tylko jako gre turniejowa.
Ale ok, lubie współzawodnictwo i tyle
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ODPOWIEDZ