Arkham Horror 3 ed (Richard Launius, Nikki Valens, Kevin Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: uyco »

Odi trafiasz w punkt. mam dokładnie tę samą wątpliwość. no cóż, gier na półce czeka sporo, po kilku partiach poczekamy najwyżej na pierwszy dodatek.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Ygethmor
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Ygethmor »

Odi pisze: 31 paź 2018, 15:29 Ciekawe, czy znowu jakaś "Zaginiona wiedza" została wykrojona z podstawki? ;)
Jak widać na przykładzie Fallouta
"Zaginiona wiedza" będzie dostępna w przyszłych dodatkach.
Zawartość jest raczej mniejsza od II edycji, więc domyślam się, że i cena będzie adekwatna. :lol:
4 scenariusze w porównaniu do 8 przedwiecznych w poprzedniej edycji trochę razi.
Multum dodatków pojawi się bez wątpienia :P
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: awawa »

Obiecywali szybki setup, rozgrywkę więc i komponentów musi być mniej ;-) Z ceną jest dokładnie odwrotnie i bliżej jej do Posiadłości 2ed niż Eldritch'a, ale na razie to nowość. Jeśli do dość rozbudowanego starszego Arkhamu wyszło u nas chyba 8 dodatków to aż strach się bać ile będzie do nowej edycji ...oby nie nawiązali tutaj do LOTR LCG, bo i tak się pewnie kupi wszystkie :-)
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Bary »

Ygethmor pisze: 02 lis 2018, 09:51
Odi pisze: 31 paź 2018, 15:29 Ciekawe, czy znowu jakaś "Zaginiona wiedza" została wykrojona z podstawki? ;)
Jak widać na przykładzie Fallouta
"Zaginiona wiedza" będzie dostępna w przyszłych dodatkach.
Zawartość jest raczej mniejsza od II edycji, więc domyślam się, że i cena będzie adekwatna. :lol:
4 scenariusze w porównaniu do 8 przedwiecznych w poprzedniej edycji trochę razi.
Multum dodatków pojawi się bez wątpienia :P
Problemem core EH nie jest, że dano tam tylko 4 przedwiecznych zamiast 5, czy 8. Problemem jest to, że wycięto zawartość nawet z tych 4 i dopiero rozszerzenie uzupełniło ten brak.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Morsereg »

na mnie od srody czeka w sklepie.
juz nie moge sie doczekac. bo za 3 dni przetestuje z moja ekipa.
co do wyciecia czesci, to obawiam sie, ze tak wlasnie zrobili. taka polityka firmy.
tym bardziej, ze w malych dodatkach nie dodadza planszy. wiec jedynie moga dodac karty.

@_leigam_
mam calego Eldritcha, i go uwielbiam
nie przeszkodzilo mi to wejsc w AH 3rd ed. tym razem jednak poszedlem w angielska wersje. jak zobaczylem cene to mi troche mina zrzedla ale mam nadzieje, ze gra bedzie w porzadku
Satanski

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Satanski »

Elrond pisze: 31 paź 2018, 12:07 No i szaleństwa ciąg dalszy :P . Zastanawiam sie co zrobić z 2 edycją, zostawić czy sprzedawać.
Gdybyś sprzedawał, chętnie kupię duże dodatki :-)
Nowa edycja jest, jak na mój gust, za bardzo "ogłupiona". W zasadzie nic mi się w niej nie podoba, oprócz pomysłu
z fabułą a la LCG, ale pewnie tak jak i tam, do czytania będzie pięć zdań na krzyż. Imo Arkham, Eldritch i Posiadłość
dają to wszytko, co ta gra, i jeszcze dużo więcej.

3ed kupię do przetestowania, kiedy ktoś będzie sprzedawał używkę za jakąś stówę. No chyba, że nie wytrzymam,
bo jestem ciekawski ;-p
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Elrond »

Niestety nie będę sprzedawał. Tak jak piszesz 3 edycja mocno sie różni od 2 ed. i w zasadzie to inna gra. Nawet jeśli ją zakupię, to 2 edycję zostawiam sobie (zbyt duży sentyment i to naprawdę dobra gra). :twisted:
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: awawa »

Jednak recenzja GameTrollTV trochę mnie zaskoczyła, tak jak większość spodziewałem się nowego wcielenia Eldritcha, ale FFG zmyliła wszystkich i mamy planszówkową wersję zupełnie innej gry ;) Mimo wszystko chętnie w nią zagram, choć raczej jej nie kupię. Chyba nie ma też co liczyć na wysyp używanych Arkhamów z drugiej edycji.
Granie na Bemowie
flajszman
Posty: 34
Rejestracja: 22 paź 2014, 17:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: flajszman »

graliscie już? jak pierwsze (czy też kolejne) wrażenia?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1525
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 183 times
Been thanked: 558 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Ayaram »

No nie wiem. Dla osób uwielbiających ten typ gier, kupujących wszystkie dodatki itp. wygląda całkiem spoko. Natomiast dla osób takich jak ja, którzy owszem tego typu gry owszem lubią, ale traktują je po prostu jak kolejną planszówkę, którą fajnie wyciągnąć raz na pół roku, bez parcia na dodatki - zapowiada się, że lepszym wyborem będzie chyba Eldritch. Podstawka z ZW wydają się kompletne, przy scenariuszach z nowego AH nie wiem czy będzie można to powiedzieć (przy scenariuszach zawsze mało się wydaje ;) ). Dwa, że zapożyczone zasady z LCG jak wejście w zwarcie chyba nie są zbyt intuicyjne dla zupełnie zielonych w planszówkach. Skusić by mnie mogło gdyby nowa wersja ostro obcinała czas rozgrywki, czy setup, ale raczej tak nie jest. Tyle dobrego, że może parę osób zachęci do sprzedaży dodatków z EH, to może coś w końcu sobie wezmę ;)
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: awawa »

Ayaram pisze: 11 sty 2019, 08:25 Skusić by mnie mogło gdyby nowa wersja ostro obcinała czas rozgrywki, czy setup, ale raczej tak nie jest.
Posegregowany AH 2ed dosc sprawnie sie sklada/rozklada nawet z dodatkami. Ja akurat liczyłem że zachowają czas rozgrywki i może skrócą setup w trzeciej edycji ;) Tempo w EH jest dla mnie trochę za "szybkie", wszystko pędzi tak iż ciężko wczuć się w atmosferę w porównanie do II edycji arkhamu, akcje badaczy są proste/szybkie i ograniczone więc nie przechodzą tak epickie zagrywki. Ale wiadomo że wszystkim się nie dogodzi, a sama gra AH 3ed jest zgodna z obecnymi trendami wydawniczymi aby wszystko maksymalnie upraszczać (EH też wpasowywał się w to). Mimo wszystko z recenzji wygląda mi na taki EH tylko w skali mikro (miasta zamiast świat) + promowanie LCG przez zapożyczenie z niego kilku elementów, moim zdaniem nietrafionych ale jeszcze w niego nie grałem by móc sobie wyrobić ostateczną opinię.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror 3 ed (Richard Launius, Nikki Valens, Kevin Wilson)

Post autor: Lost Death »

Posiadam kompletną 2th i po zlukaniu videorecenzji 3th, stwierdziłem ,że przy niej zostanę. Nie mam tyle miejsca, czasu i hajsu żeby kolekcjonować wszystkie edycje AH. Zresztą wydaje mi się, że 3th nie przebije 2.
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror 3 ed (Richard Launius, Nikki Valens, Kevin Wilson)

Post autor: Morsereg »

no to Ci powiem, ze jestes w bledzie.
3 przebija 2 :D
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror 3 ed (Richard Launius, Nikki Valens, Kevin Wilson)

Post autor: Lost Death »

to samo mówili jak wychodził Eldrich, a jak dla mnie - nie ma porównania do AH. No ale cóż, wyjdzie 3 th zagram u znajomych i porównam. Na razie chyba nie ma co porównywać.
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror 3 ed (Richard Launius, Nikki Valens, Kevin Wilson)

Post autor: Goldberg »

Dziwne ze jeszcze nie zapowiedziano dodatku....
Niech ktos sie podzieli wrazeniami z gry, comon... :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
wilson85
Posty: 56
Rejestracja: 30 sie 2018, 07:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror 3 ed (Richard Launius, Nikki Valens, Kevin Wilson)

Post autor: wilson85 »

Nikt się nie dzieli bo nikt nie chce tego kupić ;P
Galakta zaczęła do przedpremier dodawać woreczki.... czyżby gra się nie sprzedawała?? ;)
Awatar użytkownika
marioosh
Posty: 150
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:53
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: Arkham Horror 3 ed (Richard Launius, Nikki Valens, Kevin Wilson)

Post autor: marioosh »

To ja się wypowiem: dla mnie to gra sztos- nie zajmuje trzech stołów, scenariusze budują klimat, mimo że grałem jeden scenariusz 5 razy, nie czuję jakbym miał jakąś super przewagę bo wiem ‚co będzie potem’ - po prostu wszystkie 5 razy dostałem wpiery. Rozgrywka ok 2h we dwójkę więc można pograć w coś jescze albo dwa razy jednego wieczora. Mimo, że jestem fanem wersji angielskich gier i tak zamówiłem polską. Bo to jest najlepsza gra w świecie Lovecrafta, jaką posiadam. Ma bardzo dobre cechy skopiowane z innych tytułów i ten mix wyszedł na dobre. Dla mnie może konkurować tylko z AH:LCG ale ten przegrywa przez aspekty ekonomiczne .
Teraz mam podpis zgodny z regulaminem, krótszy niż 4 linijki i bez linku do mojego prywatnego bloga...
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror 3 ed (Richard Launius, Nikki Valens, Kevin Wilson)

Post autor: Morsereg »

wilson85 pisze: 27 sty 2019, 08:47 Nikt się nie dzieli bo nikt nie chce tego kupić ;P
Galakta zaczęła do przedpremier dodawać woreczki.... czyżby gra się nie sprzedawała?? ;)
polska wersja jeszcze nie wyszla. dopiero 14 lutego jest premiera.
wiec ciezko stwierdzic czy sie gra sprzedala czy nie.

ja osobiesice majac do wyboru AH 2ed, EH czy AH 3ed, nidgy do 2 edycji juz nie siade.
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Arkham Horror 3 ed (Richard Launius, Nikki Valens, Kevin Wilson)

Post autor: hadrian »

Ja bym chętnie sprawdził, ale po Eldritchu uznałem że nie kupię dopóki nie będzie dodatku.
Large Hadrian Collider
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror 3 ed (Richard Launius, Nikki Valens, Kevin Wilson)

Post autor: Morsereg »

tym razem nie jest wycieta ;)
mozesz smialo brac, albo pozyczyc i zobaczyc jak sie gra (jesli masz taka mozliwosc)
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Arkham Horror 3 ed (Richard Launius, Nikki Valens, Kevin Wilson)

Post autor: mczlonka »

Pytanko:

mając Horror w Arkham LCG (całą kolekcję), to bardziej unikalna/niepowtarzalna będzie dla mnie rozgrywka w Eldritch Horror czy Horror w Arkham 3 edycja?
pioma10
Posty: 298
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Arkham Horror 3 ed (Richard Launius, Nikki Valens, Kevin Wilson)

Post autor: pioma10 »

mczlonka pisze: 03 lut 2019, 21:31 Pytanko:

mając Horror w Arkham LCG (całą kolekcję), to bardziej unikalna/niepowtarzalna będzie dla mnie rozgrywka w Eldritch Horror czy Horror w Arkham 3 edycja?
Wg mnie w "Eldritch Horror".
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror 3 ed (Richard Launius, Nikki Valens, Kevin Wilson)

Post autor: Szpanerski »

Kiedy jakieś porównania do 2 edycji?:-P. Grałem w drugą u mega klimatyczna ale bardzo bardzo losowa. Tutaj jest chociaż trochę bardziej kontorlowane przechodzenie testow?
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Arkham Horror 3 ed (Richard Launius, Nikki Valens, Kevin Wilson)

Post autor: hadrian »

Szpanerski pisze: 14 lut 2019, 12:15 Kiedy jakieś porównania do 2 edycji?:-P. Grałem w drugą u mega klimatyczna ale bardzo bardzo losowa. Tutaj jest chociaż trochę bardziej kontorlowane przechodzenie testow?
Jak angielski nie jest problemem, to pełno wnikliwych i dokładnych porównań między tymi tytułami jest w reckach na bgg.
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Arkham Horror 3 ed (Richard Launius, Nikki Valens, Kevin Wilson)

Post autor: lukkk »

Hit, kit czy średniak?
ODPOWIEDZ