Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Turnavine

Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: Turnavine »

Przewijał się taki temat w poprzednich latach, lista nowych tytułów zaczęła już rosnąć do dość sporych rozmiarów:

https://boardgamegeek.com/geekpreview/6 ... w?sort=hot

W tym zalewie może się przydać zwrócenie na coś uwagi przez innych. W moim przypadku najpierw uwagę przykuwa temat / szata graficzna, a dopiero potem dokonuję większego odsiewu - pozwoliłem sobie ominąć tytuły, które są głośniejsze np. Teotihuacan, Reykholt itp.:

- Ceylon, gateway, ładnie zilustrowany plus w klimacie dawnych Indii Brytyjskich, który to klimat lubię, raczej do obejrzenia z ciekawości (piętrowe pola uprawne).
- Ramen - trochę niepojęte jest dla mnie jak ta gra szybko wspięła się wysoko, nie ma instrukcji i nie wygląda jakoś rewelacyjnie, ale poobserwować można.
- Endevour: Age of Sail - średnio ciężkie euro z budowanie własnego silniczka w tematyce złotej ery żeglugi i europejskiej ekspansji.
- Papua - dice rolling i kilka innych mechanik w służbie odkrywania Papui Nowej Gwinei. Tematyka XIX odkrywców, niestety mało konkretów jak na razie.
- Pax Emancipation i Pax Transhumanity - szczególnie ten drugi tytuł może być czymś ciekawym.
- Shikoku - wyścig, w którym nie możemy być ani pierwsi ani ostatni.
- Planet - ciekawostka, raczej prosta gra, ale z ciekawym wykorzystaniem nietypowych komponentów.
- Donning the purple - tylko jako demo. Nawet byłem zdecydowany na zakup (kickstarter i bardzo ograniczony druk), uwielbiam historię starożytnego Rzymu, ale jednak zrezygnowałem, jednak sama gra może być ciekawa. Ciekawa mechanika ze zmianą ról, gra dla trzech graczy z trybem solo.
- Mini World War II - niedługo powinna pojawić się instrukcja.
- Huns - bardzo ładnie zilustrowana karcianka z ciekawymi mechanikami dotyczącymi rodzajów kart, zbierania surowców, set collection.
- Nessos - mój faworyt z kategorii "zawsze przywożę jakąś małą, sprytną grę". Pudełko paskudne, karty mnie urzekły, a prosta mechanika z blefem i limit sześciu graczy kupiły mnie od razu.
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: Luke555 »

Czy ktoś wybiera się do Essen? Z tytułów powyżej bardzo zaciekawił mnie Donning the Purple i z tego co czytałem będzie w sprzedaży na targach , byłbym wdzięczny za pomoc w zdobyciu :D kontakt na priv
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: konrad.rymczak »

Ja też się podepnę - czy ktoś może się wybiera i może kupić 1-2 gry?
Zapłacę marżę ;)
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Turnavine

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: Turnavine »

Niestety u nas tylko bagaż podręczny, ale chyba w dziale o spotkaniach i konwentach są jakieś tematy.

Spiel się zbliża i zmieniła się trochę lista - z wersji demonstracyjnych gier wpadła mi w oko Silk Road - karcianka do 8 osób, która wydaje się nie być tylko lekkim fillerem. Z rzymskich klimatów (Donning the Purple ma jednak cenę, która mnie odstręcza) wyjdzie nowa wersja zeszłorocznych Senators, o wiele ładniejsza i ze zmodyfikowaną lekko mechaniką, niestety po francusku, ale podobno ma się pojawić i wersja angielska, być może i na samych targach (wydawca mi nie odpisał jeszcze).

Z prototypów ciekawie zapowiadają się jeszcze Small Sea Empires, Magnate: The First City. No i Europa Universalis, ale ze wzgledu na posiadanie wersji oryginalnej na komputerze chyba odpuszczę (oraz nudzi mnie ciągłe młócenie mapy Europy w grach ; ) ).
Ostatnio zmieniony 23 paź 2018, 11:05 przez Turnavine, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: maciejo »

Jeśli ktoś chce jakieś gry z Essen to proszę kontaktować się na PW
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: Luke555 »

Turnavine pisze: 23 paź 2018, 08:29 Niestety u nas tylko bagaż podręczny, ale chyba w dziale o spotkaniach i konwentach są jakieś tematy.

Spiel się zbliża i zmieniła się trochę lista - z wersji demonstracyjnych gier wpadła mi w oko Silk Road - karcianka do 8 osób, która wydaje się nie być tylko lekkim fillerem. Z rzymskich klimatów (Donning the Purple ma jednak cenę, która mnie odstręcza) wyjdzie nowa wrsja zeszłorocznych Senators, o wiele ładniejsza i ze zmodyfikowaną lekko mechaniką, niestety po francusku, ale podobno ma się pojawić i wersja angielska, być może i na samych targach (wydawca mi nie odpisał jeszcze).

Z prototypów ciekawie zapowiadają się jeszcze Small Sea Empires, Magnate: The First City. No i Europa Universalis, ale ze wzgledu na posiadanie wersji oryginalnej na komputerze chyba odpuszczę (oraz nudzi mnie ciągłe młócenie mapy Europy w grach ; ) ).
Donning the Purple ma cenę to fakt... 55 euro to sporo jak na takie oszczędne w komponentach wydanie (szczególnie te piony graczy - meh), ale z drugiej strony mały nakład , najdroższy kraj Europy - Norwegia ;) wiec trochę rozumiem. Mnie zafascynowała mechanika tej gry - mega oryginalna - coś jak pandemic, plus asymetryczne role , plus ekonomia , strategia , słowem sporo interakcji . Zamówiłem bezpośrednio u wydawcy i po essen będę testował :)
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: Wosho »

A gdzie mozna znalezc jakies podsumowanie co bedzie do kupienia?
zakupjac
Posty: 109
Rejestracja: 31 sie 2017, 12:52
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: zakupjac »

Wosho pisze: 23 paź 2018, 10:39 A gdzie mozna znalezc jakies podsumowanie co bedzie do kupienia?
https://boardgamegeek.com/geekpreview/6 ... w?sort=hot
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: maciejo »

W związku z wieloma zapytaniami sprecyzuję troszkę.
Jeśli coś Was interesuje proszę o konkretne nazwy gier i na jakim stoisku można je kupić.Zaliczka na PayPal przed wyjazdem.
Reszta do dogadania na PW.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: Wosho »

zakupjac pisze: 23 paź 2018, 10:45
Wosho pisze: 23 paź 2018, 10:39 A gdzie mozna znalezc jakies podsumowanie co bedzie do kupienia?
https://boardgamegeek.com/geekpreview/6 ... w?sort=hot
Thx!
Turnavine

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: Turnavine »

zakupjac pisze: 23 paź 2018, 10:45
Wosho pisze: 23 paź 2018, 10:39 A gdzie mozna znalezc jakies podsumowanie co bedzie do kupienia?
https://boardgamegeek.com/geekpreview/6 ... w?sort=hot
I podałem też w pierwszym poście. ; )
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: Wosho »

Turnavine pisze: 23 paź 2018, 11:04
zakupjac pisze: 23 paź 2018, 10:45
Wosho pisze: 23 paź 2018, 10:39 A gdzie mozna znalezc jakies podsumowanie co bedzie do kupienia?
https://boardgamegeek.com/geekpreview/6 ... w?sort=hot
I podałem też w pierwszym poście. ; )
True, sorry :)

Maciejo do kiedy trzebaby Ci dac znac, musze przejrzec liste a tam 1200 :shock:
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: maciejo »

Do jutra wieczór :wink:
Do końca nie wiedziałem czy pojadę dlatego w tym roku tak późno zbieram zamówienia :(
Ostatnio zmieniony 23 paź 2018, 12:27 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: Gizmoo »

W tym roku wyjątkowo niestety nie jadę na Essen, ale oczywiście miałem jechać, więc sporządziłem swoją listę na TTT. Po przemyśleniach zbudowałem swoje własne Top 10 najbardziej wyczekiwanych przeze mnie tytułów:

1. NEWTON - Nazwiska Simone Luciani i Nestore Mangone mówią same za siebie. Euro o słynnych naukowcach, którzy zgłębiają tajniki wiedzy. Podróżowanie po mapie, budowanie silniczka na kartach i sałatka punktowa. Mechanicznie miód, graficznie - Klemens. :evil: Ale ciul tam. Muszę w to zagrać!

2. SPELL SMASHERS - W zasadzie chciałem postawić na pierwszym miejscu, ale jednak Newton to numero uno. Deckbuilding o budowaniu zaklęć ze... Słów. Projekt może już nie tak odkrywczy (bo mamy Paperback), ale zrobiony z mega jajem i bardzo pomysłowy. Błagam! Niech znajdzie się na to wydawca w naszym kraju!!! Dla mnie to jest potencjalny mega hit!

3. CRISIS AT STEAMFALL - Semi-coop. Połączenie euro i ameri. Kilka trybów rozgrywki. Bardzo ciekawy rozwój postaci, gdzie dostajemy więcej akcji do wykonania, na których można wykręcać różne comba. Steampunkowy, pięknie ilustrowany świat. Gra była na kickstarterze i z trudem się powstrzymałem przed zakupem i to tylko dlatego, że miałem pewne wątpliwości co do downtime'u.

4. CEYLON - jako miłośnik herbaty, oraz pięknie wyglądającego euro - nie mogłem przejść obok tej gry obojętnie. Mechanicznie wydaje się być solidnym, przyjemnym średnio-ciężkim euro.

5. REYKHOLT - Nowy Uve. Może to być pierwsza na prawdę ładna gra Rosenberga. Niewiele na ten moment o niej wiem, ale na planszy dzieje się dużo, a mam do tego twórcy duży kredyt zaufania.

6. A THIEF’S FORTUNE - Karcianka w klimatach Baśni 1001 Nocy. Pięknie ilustrowana i z nowatorską mechaniką zabawy czasem. Mamy tu mega ciekawie pomyślany draft, budowanie własnego tableu i szukanie synergii pomiędzy kartami. Must buy.

7. THE RIVER - Wiem niewiele, ale wygląda bajecznie. Gateway od Days of Wonder, więc na pewno będzie to bardzo porządny produkt.

8. ALIENS: HADLEY’S HOPE - Podobnie jak wyżej - wiem niewiele, ale jako totalny fan uniwersum Aliena - muszę w to zagrać!

9. FERTILITY - Gra kafelkowa o układaniu pól i budowli w klimatach starożytnego Egiptu. Lubię gry kafelkowe, lubię ciekawe kombinowanie, kocham Egipt, więc Fertility jest totalnie w kręgu moich zainteresowań. Gra zbiera bardzo dobre recenzje i również widzę potencjał na hit.

10. RISE OF TRIBES, oraz WILDLANDS - bez wskazywania kto powinien zająć ostatnie miejsce w top 10. ROT - dice managment jako 4x. Jestem bardzo ciekawy co z tego wyszło. Gra wydaje się mieć super oryginalną mechanikę. Wygląda pięknie, ale ciężko ocenić, czy losowość z kostek nie jest zbyt frustrująca. Gra ma wielu zwolenników, ale Tom Vasel popełnił niezbyt pochlebną recenzję. Wildlands to nowy Martin Wallace, ale tym razem w odległym dla siebie klimacie - skirmish na planszy. Gra napędzana kartami, bardzo ciekawe rozwiązania mechaniczne i doskonały klimat.

Z wyczekiwanych przeze mnie gier są jeszcze te, które już zakupiłem na kickstarterze, ale jeszcze do mnie nie dotarły - Robin Hood and the Merry Man i Monster Lands - obydwa tytuły powinny się znaleźć u mnie na półce w przeciągu tygodnia. Na pozostałe gry trzeba będzie poczekać - druga edycja Dinosaur Island w raz z dodatkiem i Tang Garden. Co jeszcze wpadło mi w oko z Essenowych tytułów?

DICE SETTLERS
MANITOBA
RACOON TYCOON
THE BRIGADE
THE ATREMIS PROJECT
TOUR OPERATOR
TREASURE ISLAND
ALONE
CROWN OF EMARA
DICE HOSPITAL
HAND OF FATE
HELLBOY
PASSING THROUGH PETRA
RAIATEA
TALES OF THE NORTHLANDS

Targi zapowiadają sie niesamowicie i już płaczę, że mnie na nich nie będzie. :cry:
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: Luke555 »

nawiązując do posta poprzedniego RISE OF TRIBES juz grałem, mam wersje deluxe - prezentuje sie wspaniale, gra kategorii lekkiej . fajny wizualnie tytul, ale gra cywilizacyjna to to nie jest - dosc szybka sympatyczna rozgrywka bez większej głębi ;)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: Gizmoo »

Luke555 pisze: 23 paź 2018, 13:05 gra kategorii lekkiej . fajny wizualnie tytul, ale gra cywilizacyjna to to nie jest - dosc szybka sympatyczna rozgrywka bez większej głębi ;)
Oj to szkoda. Bo liczyłem na coś z ciężkimi, palącymi zwoje decyzjami. No cóż... Muszę i tak w to zagrać. Nie wsparłem na kickstarterze wyłącznie ze względu na absurdalnie wysokie koszta przesyłki. Z tego, co pamiętam, to wynosiły niemal tyle, co sama gra.
Wosho pisze: 23 paź 2018, 12:58 1.https://boardgamegeek.com/boardgame/194 ... god-wisely
Whoa! przeoczyłem to jakoś. Rzeczywiście wygląda bardzo ciekawie. :)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 555 times
Been thanked: 866 times

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: Galatolol »

Z nowości dostępnych na Essen kupię:

Tokyo Metro — odpuściłem kampanię kickstarterową, uznając, że gra wykorzystuje parę fajnych ekonomicznych mechanik, ale do tego doklejono mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. Ostatnio jednak mnie ta gra zaintrygowała i w dodatku bardzo mi pasuje jej strona wizualna. Ponadto fajnie wesprzeć młodego autora-wydawcę robiącego dziwne gry i nie bawiącego się w "ks exclusivy". Najnowszy jego projekt, Tokyo Tsukiji Market, mam na radarze.

Pax Emancipation — wygląda najsłabiej ze wszystkich Paxów, ale wiedząc jak wygląd dostępność gier SMG później, trzeba wziąć póki jest i najwyżej się sprzeda.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: Andy »

W kategorii "duże" czekam na U-Boota. W kategorii "małe" czekam na Mini WWII.

Przy czym U-Boota KStartowałem, więc czekam na dostawę w grudniu, ciekaw jestem tylko prezentacji gotowej gry na targach.

Jak dla mnie, to całej reszty mogłoby na Essen nie być. :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: Odi »

A ja czekam tylko na Pax Emancipation. Andy, zwróć uwagę na Paxy - ciężkie gry historyczne. Ten akurat jest dla 1-3 graczy.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: Andy »

Paxy mnie fascynują a jednocześnie przerażają. Nie miałem jeszcze okazji spróbować, ale przyjaciel ma Pax Renaissance, więc może kiedyś się odważę...
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Mateez
Posty: 208
Rejestracja: 08 paź 2011, 15:20
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 49 times
Been thanked: 70 times

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: Mateez »

Do Essen się nie wybieram, ale dodam od siebie kilka tytułów, które mnie zainteresowały:

Teotihuacan: City of Gods - wiadomo, głośna premiera. Tzolkin to moja ulubiona gra, więc jestem ciekawy kolejnej gry jednego z jego autorów (i to innego niż zwykle). Nie do końca odpowiada mi design graficzny i wszechobecne tabelki... zobaczymy, bo spróbować kiedyś muszę.

Underwater Cities - nowa gra Suchego (w sumie w żadną nie grałem, w Pulsarze odrzuciła mnie grafika), wygląda na solidne euro. Bez mechanicznych fajerwerków, ale z ciekawym tematem i niezłymi grafikami. Gra opiera się na worker placemencie, w którym dodatkowo zagrywamy karty i staramy się dopasować ich kolor do koloru akcji.

nowy Azul - w Azul grałem tylko parę razy, ale bardzo mi się podobało i planowałem zakup. Może od razu warto kupić sequel? Jest podobnie uroczy wizualnie i chyba nieco bardziej skomplikowany. Jak zwykle przy takich prostych tytułach nie potrafię sobie zbyt dobrze wyobrazić przebiegu rozgrywki po samej lekturze rozgrywki.

Spring Meadow - trzecia część trylogii tetrisowej Rosenberga. Nie grałem w żadną inną, ale Patchwork uważam za grę idealną w swojej klasie. Spring Meadow wygląda przeuroczo i być może nada się na dwuosobową grę do kawy. Tylko czy nie za prosta...?

Symphony no. 9 - jakaś tajwańska ciekawostka. Poważne euro z elementami ekonomicznymi w klimatach klasyków wiedeńskich. :)

Smartphone Inc. - rosyjska gra ekonomiczna z prostymi zasadami, minimalistycznymi grafikami i wysoką (za wysoką...) ceną. Bardzo jestem ciekaw wrażeń innych.

War Chest - raz na czas mam fazę na abstrakcyjne gry logiczne (gipf itd.) A jeszcze rzadziej na skirmishe. Tutaj mamy połączeniu obydwu gatunków. Szachy połączone z Tash-Kalar i bag-buildingiem... Albo coś w tym stylu. :)

A z wydawanych po polsku rozważam: Gugong, Coimbra, Forum Trajanum. PRzypuszczam, że każda z nich będzie ok, ale też nie spodziewam się po nich "tego czegoś".
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: detrytusek »

Czy jest jakiś ciekawy ciężki tytuł Euro na targach w tym roku? Jest kilka średniaczków typu Teotihuacan czy Underwater Cities ale ani nie jest to ciężkie ani nie powaliło mnie na łopatki. Przewinąło się Prehistory ale wylewa się z niej mechanika set collection, której szczerze nie trawię. Jest Barrage, Blackout czy Tudor ale za mało jeszcze o nich informacji. Są Paxy ale jakoś nie mogę się do nich przełamać. Przegapiłem coś?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: Marx »

detrytusek pisze: 26 paź 2018, 11:32 Czy jest jakiś ciekawy ciężki tytuł Euro na targach w tym roku? Jest kilka średniaczków typu Teotihuacan czy Underwater Cities ale ani nie jest to ciężkie ani nie powaliło mnie na łopatki. Przewinąło się Prehistory ale wylewa się z niej mechanika set collection, której szczerze nie trawię. Jest Barrage, Blackout czy Tudor ale za mało jeszcze o nich informacji. Są Paxy ale jakoś nie mogę się do nich przełamać. Przegapiłem coś?
Blackout?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Essen Spiel 2018 - wyczekiwane gry.

Post autor: detrytusek »

Marx pisze: 26 paź 2018, 11:58
detrytusek pisze: 26 paź 2018, 11:32 Czy jest jakiś ciekawy ciężki tytuł Euro na targach w tym roku? Jest kilka średniaczków typu Teotihuacan czy Underwater Cities ale ani nie jest to ciężkie ani nie powaliło mnie na łopatki. Przewinąło się Prehistory ale wylewa się z niej mechanika set collection, której szczerze nie trawię. Jest Barrage, Blackout czy Tudor ale za mało jeszcze o nich informacji. Są Paxy ale jakoś nie mogę się do nich przełamać. Przegapiłem coś?
Blackout?
Wymieniłem.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ