Czarna Bandera / Ruthless (Roland MacDonald)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Czarna Bandera / Ruthless (Roland MacDonald)

Post autor: Tringa »

Graliśmy w Czarną Banderę 2 razy na minionej Gratislavii i... bardzo nas zawiodła. Ogólnie bardzo lubimy deck-buildingi (Star Realms, Brzdęk, Studium w Szmaragdzie), ale tutaj to w ogóle nie zagrało. Jest to moja w pełni subiektywna opinia, ale jak we wrześniu byłam pewna, że zagości na mojej półce to po rozegraniu tych 2 partii wiem, że nie ma na to nawet najmniejszych szans.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Czarna Bandera / Ruthless (Roland MacDonald)

Post autor: Gambit »

Kilka słów o Czarnej Banderze ode mnie
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Czarna Bandera / Ruthless (Roland MacDonald)

Post autor: 100rk »

Gambit pisze: 23 gru 2018, 11:00 Kilka słów o Czarnej Banderze ode mnie
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Bardzo łaskawy jesteś dla tej gry ;)
Zgadzam się z wszystkimi Twoimi minusami, ale mnie one chyba znacznie bardziej przeszkadzają.
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Awatar użytkownika
Boardzilla
Posty: 9
Rejestracja: 12 paź 2018, 23:10
Lokalizacja: POLSKA
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Czarna Bandera / Ruthless (Roland MacDonald)

Post autor: Boardzilla »

Nam natomiast Czarna Bandera niesamowicie siadła, a osobiście zakochałem się w tym małym pudełku :) :roll:
Gra jest prosta, ale wymaga sporego planowania/reagowania. Zazwyczaj w deck builderach bolą mnie 2 rzeczy: brak możliwości usuwania zbędnych kart ze swojej talii oraz fakt, że po zakupie nowej, mocnej karty ląduje ona na stosie kart odrzuconych i nie mam pojęcia, kiedy będę mógł z niej skorzystać.

W Czarnej Banderze już OD SAMEGO POCZĄTKU gra pozwala usuwać zbędne karty z talii, a po zainwestowaniu w nowego pirata - od razu odpalam jego specjalną zdolność. Niby detale, ale robią kolosalną różnicę.

:arrow: Więcej naszych przemyśleń o grze znajdziecie tutaj: http://bit.ly/Boardzilla_CzarnaBandera :!:
www.facebook.com/BOARDZILLA / Konkretne recenzje gier planszowych
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Czarna Bandera / Ruthless (Roland MacDonald)

Post autor: Gambit »

Boardzilla pisze: 28 gru 2018, 02:16 Gra jest prosta, ale wymaga sporego planowania/reagowania. Zazwyczaj w deck builderach bolą mnie 2 rzeczy: brak możliwości usuwania zbędnych kart ze swojej talii oraz fakt, że po zakupie nowej, mocnej karty ląduje ona na stosie kart odrzuconych i nie mam pojęcia, kiedy będę mógł z niej skorzystać.

W Czarnej Banderze już OD SAMEGO POCZĄTKU gra pozwala usuwać zbędne karty z talii, a po zainwestowaniu w nowego pirata - od razu odpalam jego specjalną zdolność. Niby detale, ale robią kolosalną różnicę.
W zasadzie po pierwszej rozgrywce wiadomo, czemu te dwie rzeczy zostały wprowadzone. Gra toczy się tylko pięć/sześć rund. W normalnych warunkach pozwoliłoby to na dwa przetasowania talii. I użycie większości nowych kart tylko raz. Deck building byłby tu bez sensu. Dlatego te dwie "drobne" rzeczy.
Awatar użytkownika
Boardzilla
Posty: 9
Rejestracja: 12 paź 2018, 23:10
Lokalizacja: POLSKA
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Czarna Bandera / Ruthless (Roland MacDonald)

Post autor: Boardzilla »

Gambit pisze: 28 gru 2018, 10:10 W normalnych warunkach pozwoliłoby to na dwa przetasowania talii.
Dokładnie. I takie "normalne" warunki funkcjonują w większości deck builderów, gdzie zakupioną kartę możesz na swojej ręce widzieć 1-2 razy w całej grze. Tutaj tego nie ma. Jeżeli dobrze pokupujesz karty, to w okolicach 3 rundy możesz stworzyć ładne kombo na dociąganiu kart i przelatywaniu przez swoją talię. Czy Pan Macdonald zrobił to dlatego, że gra trwa 5-6 rund? Może, ale w sumie nie powinno mnie to interesować - istotne jest, że działa i mogę ocenić przyjemność z rozgrywki :)
www.facebook.com/BOARDZILLA / Konkretne recenzje gier planszowych
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Czarna Bandera / Ruthless (Roland MacDonald)

Post autor: Gambit »

Boardzilla pisze: 28 gru 2018, 11:48
Gambit pisze: 28 gru 2018, 10:10 W normalnych warunkach pozwoliłoby to na dwa przetasowania talii.
Dokładnie. I takie "normalne" warunki funkcjonują w większości deck builderów, gdzie zakupioną kartę możesz na swojej ręce widzieć 1-2 razy w całej grze. Tutaj tego nie ma. Jeżeli dobrze pokupujesz karty, to w okolicach 3 rundy możesz stworzyć ładne kombo na dociąganiu kart i przelatywaniu przez swoją talię. Czy Pan Macdonald zrobił to dlatego, że gra trwa 5-6 rund? Może, ale w sumie nie powinno mnie to interesować - istotne jest, że działa i mogę ocenić przyjemność z rozgrywki :)
Nie zgodzę się. W standardowych deckbuilderach widzisz kupione karty częściej niż 1-2 na grę. Mowa oczywiście o kartach kupionych w pierwszej połowie zabawy.
ODPOWIEDZ