Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Goldberg »

Punk widzenia , zależy od punktu siedzenia zapewne. U nas , dzieki WFRP ludzie grali w WFB (piszac u nas, w latach 90tych mam na mysli okolice Kielc) , owszem po konwentach Palladyn (nie musze chyba pisac któż to taki) ;) jezdził i starałsie promowac Warzone i Chronopie, i tez sie grało....ba wtedy o dziwo pamietam , że grało sie we wszystko.
Dla mnie było długo , długo WFB i Mordheim, owszem grałem w 2ed 40stki (ahhhh electro hull na rhino) xD , ale srednio mi podchodziło - wszedłem w nia poważnie dopiero gdzies na studiach - 2000/2001
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Halloween »

Goldberg pisze: 14 lip 2019, 14:06 Punk widzenia , zależy od punktu siedzenia zapewne. U nas , dzieki WFRP ludzie grali w WFB (piszac u nas, w latach 90tych mam na mysli okolice Kielc) , owszem po konwentach Palladyn (nie musze chyba pisac któż to taki) ;) jezdził i starałsie promowac Warzone i Chronopie, i tez sie grało....ba wtedy o dziwo pamietam , że grało sie we wszystko.
Dla mnie było długo , długo WFB i Mordheim, owszem grałem w 2ed 40stki (ahhhh electro hull na rhino) xD
Slynny Artur Szyndler. On byl jakos zatrudniony przy Warzone ale jego praca i serce bylo pozniej blizej wh40k.
Mial ogromna armie Blood Angels, najwieksza w Polsce albo i w Europie. Teraz promuje chyba figurkowe Fallout i Game of Thrones.

To ciekawe co piszesz bo myslalem, ze przed tym starterem SM vs Dark Eldar z 98roku, Wh40k bylo duzo mniej popularne jak WFB w Polsce. A na czym polegal electro hull?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Goldberg »

Dokladnie ten Pan :)
Tak Artur pracowal najpierw dla Target Games, potem gw....itd, itp..
Bo wfb bylo popularniejsze. Po prostu moi starsi koledzy (tak5/7lat) w to grali
A co do electrohull;

Electro hull
An electro hull is a special modification in Imperial vehicles designed to protect tanks from infantry assaulting it. Electro hulls were present during the second edition of the Warhammer 40,000 game, but were removed from the rules with the release of the third edition.

Czyli na 3+ (chyba....musiał bym zerknac do podrecznika) taki tyrek odbijał sie na k6 (2k6??) cali od rhino np :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: ShapooBah »

A powiedzcie mi proszę, przy okazji Warhammer Quest
https://www.games-workshop.com/en-PL/Wa ... merhal-ENG
Czy warto w to inwestować, czy lepiej blackstone fortress jednak zakupić?
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Halloween »

ShapooBah pisze: 14 lip 2019, 18:36 A powiedzcie mi proszę, przy okazji Warhammer Quest
https://www.games-workshop.com/en-PL/Wa ... merhal-ENG
Czy warto w to inwestować, czy lepiej blackstone fortress jednak zakupić?
Wiadomo, ze Blackstone jest najlepsze z WH questow. Wydawca tez to widzi i tylko ten tytul ciagnie i mozliwe, ze go zadoji.

Bardzo fajnie mi sie gralo w silver tower ale to bylo mniej na powaznie a losowosc taka jak talisman. No i lzejszy setting.

Podstawke Blackstone warto brac, ale raczej bez dodatkow. Ostrzegam, ze jest duzo rzucania (zwłaszcza za wrogow na tabelki AI i na ataki) i ukladania mapy.
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Pierrnik »

Na stronie Warhammer Community pojawił się news, że przedsprzedaż Escalation rusza w przyszłym tygodniu. Na grupie FB, WC:BFortress są spekulacje, że dodatek będzie kosztował około 100$
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Goldberg »

Pierrnik pisze: 18 sie 2019, 20:25 Na stronie Warhammer Community pojawił się news, że przedsprzedaż Escalation rusza w przyszłym tygodniu. Na grupie FB, WC:BFortress są spekulacje, że dodatek będzie kosztował około 100$
Tutaj pokazana zawartość....nie wyglada na 100$ - obstawiam 60/70$
https://www.belloflostsouls.net/2019/08 ... minis.html
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Pierrnik »

renald

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: renald »

Goldberg pisze: 18 sie 2019, 23:25 Tutaj pokazana zawartość....nie wyglada na 100$ - obstawiam 60/70$
https://www.belloflostsouls.net/2019/08 ... minis.html
Niestety 60$ to kosztuje Ambul i Traitor Command...

BTW czy ktoś zauważył błędy na nowych kartach? W Traitor na jednym Ambushu nie ma miejsc rozstawienia drużyny, a w Endless Peril z kolei na innym Ambushu rozstawienie jest zaraz obok portalu.
Jak do tej pory nie widzę, żeby GW się tym przejęło. To jednak gówniana firma.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Goldberg »

Może i masz rację, don't know...
GW gowniany? Nie wiem chłopie ile się,, znasz,, z tą firmą ale ja ich plastikowe ludki kopiuje od 95r...
Roznie bym nazwał ta firmę, ale raczej nie gowniana :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Goldberg »

https://www.belloflostsouls.net/2019/08 ... firmed.htm

110$....to po ile będzie w pl? 280/300?
Patrzac że pierwszy starter do KT z scd 160$w pl dało się bez problemu kupić za 390 a nawet mniej, to imho cena rozsądna za to co w pudle
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Halloween »

GW jest dobra firma. Droga ale dobra. Najlepsze figurki hard plastic.

A Escalation mimo wysokiej ceny i tak ma chyba lepsza relacje cena-zawartosc jak 2poprzednie dodatki. Ale wiadomo, ze do podstawki nie ma startu.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: pan_satyros »

Oj żadna jakość figurek mi nie usprawiedliwi płacenia za taki dodatek 4x tyle co za analogiczny do np. Descent. Rozumiem - nikt nie robi detalu jak oni, ale poza garścią plastikowych humanoidów tam praktycznie znów nic nie ma. Jeszcze żeby te figurki ukrywały cokolwiek pomysłem czy dizajnem... A tak to znów kilka kafli i troszkę kart.
To nie jest tak genialny system,by cena dodatku sięgała ciężarówek plastiku od cmon. Jest ok, nie przeczę - dynamiczny, dość klarowny, ale to nadal dość typowy tytuł, który nawet nie sili się na jakieś lepsze zarysowanie fabuły itp. Ot sprawna, bardzo przyjemna i całkiem klimatyczna seria potyczek.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2019, 12:44 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: KamradziejTomal »

GW to nie firma robiąca gry a firma robiąca figurki - to im wychodzi BARDZO dobrze, bo po pierwsze wspomniana już tutaj jakoś stoi na wysokim poziomie a dodatkowo rzeźby - szczególnie ostatnimi czasy robią naprawdę fantastyczne.

Ktoś rozmawiał kiedyś z twórcami WU na jakimś konwencie i podobno GW najpierw rzuca figurki jakie chce wypuścić a dopiero potem ekipa od mechaniki zastanawia się jak je przedstawić w grze. W Blackstone Fortress założe się, że jest podobnie "Hej chcemy wydać te bajecznie wyglądające figurki, dacie radę jakoś je dokoptować do tej gry?".
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Goldberg »

Hmmmmm, no nie wiem, nie wiem....tak do konca sie z Toba kolego nie zgodze.
GW zaczynalo jako firma robiaca gry, bo jednak Roque Trader bylo bardziej gra z dodatkiem figurek niz na odwrót.
No i w sumie WFRP to tez ich dziecko (pierwsze numery WD w calosci poswiecone sa wfrp i ad&d)
GW najpierw zajmowalo sie grami rpg i planszowymi, dopiero gdzies pod koniec lat 70 na poczatku 80 urodzili Citadel Miniatures , firme wydajaca juz konkretnie figuraski...
Ok teraz to w 70% glownje figuraski, ale nadal wh40k/aos czy cokolwiek innego z ich stajni to nadal gra.
Popatrz na Mantic Games, to byla firma ktora zaczela od produkcji tylko figurek...
W GW placisz za jakosc, i za mozliwosc (powiedzmy sobie szczeze) wykorzystania tych modeli w bitewniaku
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: EVOCATVS »

Jeszcze, prawdopodobnie, w Kill Teamie i może Apokalipsie da się nimi zagrać, także mamy dodatek do trzech-czterech gier/systemów naraz :D
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: KamradziejTomal »

No nie chodziło mi o historię firmy tylko co robi teraz. To co robi to jak dla mnie figurki - bo systemów bitewnych... to raczej bym powiedział, że nie tworzy a tylko jedzie na tych co ma. Największa premiera ostatnich tygodni - Warcry to jak dla mnie taki AoS z małym twistem dotyczącym zdolności - raczej GW nie sprzedaje tego jako "nową wspaniałą grę/mechanikę", wręcz przeciwnie całymi tygodniami spamuje jak będą wyglądały figurki.

Podobny odbiór jest w moim lokalnym sklepie bitewniakowym - większość dyskusji to nie "o kurde ale fajnie wymyślili te zasady" tylko raczej "o ta banda ma piękne figurki, kupuję w ciemno". Tak samo blackstone - figurki na stole widuję, owszem ale jako proxy przy graniu w Kill Teama.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: pan_satyros »

No zgodzę się, gdyby te figurki były jakoś genialne, ale to jest bodaj 11 dość generycznych ludzików. Typowa pasza wh40k. I za to 110$? To już war cry ma te ceny o niebo lepsze, że o WHU nie wspomnę, bo tam każdy model to poezja z dedykowaną podstawką.
renald

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: renald »

Goldberg pisze: 20 sie 2019, 07:22 Może i masz rację, don't know...
GW gowniany? Nie wiem chłopie ile się,, znasz,, z tą firmą ale ja ich plastikowe ludki kopiuje od 95r...
Roznie bym nazwał ta firmę, ale raczej nie gowniana :)
Nie sądzę, że „czas znania się z firmą” wpływa na jej pardon gównianość.
Ale jeśli stosować Twoje kryterium, to GW wypada w mojej subiektywnej ocenie jeszcze gorzej, bo zaczynałem od III ed. WFB i mam ją nadal razem z WH Armies na półce.
Co nie zmienia faktu, że BSF to całkiem dobra gra.
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Pierrnik »

Pojawił się unboxing Escalation:

https://www.youtube.com/watch?v=tmaI5SU6TG0
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: pan_satyros »

Pojawiły się pierwsze polskie preordery.
Cena koło 240 zł.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Halloween »

pan_satyros pisze: 26 sie 2019, 09:47 Pojawiły się pierwsze polskie preordery.
Cena koło 240 zł.
To do zniesienia przez wiekszosc forumowiczow.

W sumie dodatek z najlepsza relacja zawartosc do cena w Blackstone.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: stary gracz »

Człowiek nie nadąża składać i malować. O graniu nie wspomnę.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Goldberg »

Specialnie sie nie pomylilem przewidujac cene ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: stary gracz »

W najnowszym dodatku małe karty są schowane pod "wypraską". Nie zapomnijcie ich wyjąć 8) Ja natknąłem się na nie przez przypadek gdy z czystej ciekawości zajrzałem pod nią.
ODPOWIEDZ