Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Pierrnik »

To tak przy okazji zapytam, które numery WDwarfa warto kupić?
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: stary gracz »

Grudzień 2018 to podstawa.
Masz tam przygodę wprowadzajcą dla dwóch poszukiwaczy po której zdobywają artefakt pozwalający przerzucić jedną kość przeznaczenia.
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Pierrnik »

stary gracz pisze: 11 lis 2019, 11:13 Grudzień 2018 to podstawa.
Masz tam przygodę wprowadzajcą dla dwóch poszukiwaczy po której zdobywają artefakt pozwalający przerzucić jedną kość przeznaczenia.
Heh, tylko gdzie kupić taki archiwalny numer.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: stary gracz »

W listopadowym WD jest nowa postać Harlequin Solitaires i zasady do gry solo.
Ktoś coś wie więcej na ten temat?
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Halloween »

stary gracz pisze: 11 lis 2019, 11:13 Grudzień 2018 to podstawa.
Masz tam przygodę wprowadzajcą dla dwóch poszukiwaczy po której zdobywają artefakt pozwalający przerzucić jedną kość przeznaczenia.
1 activation or action dice.
Nie destiny.

Wazne sa numery tam gdzie wprowadzaja retinue characters. Bodyguard ogr jest bardzo mocny a zeby sie zainspirowal wystarczy, ze poszukiwacz oberwie grievious wounda. Jego brat juz slabszy bo za malo akcji.

Orka ani Harlequin nie widzialem.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: stary gracz »

1 activation or action dice.
Nie destiny.

Faktycznie pokręciłem.
Jak kupowałem tego WH minęło trochę czasu a po rozegraniu prologu nawet go nie obejrzałem będąc przekonany jaką kość przerzucić.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Halloween »

W Escalation posprawdzalem po paragrafach jak isc zeby nie bladzic do kolejnych shrines. Inaczej mozna i z 50h to przechodzic jak sie wybiera czesto nie te wyjscia. Zaznaczanie na mapce pozwala tylko nie bladzic w kolko. Ale gdzie jest shrine to trzeba trafic samemu.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2036
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 331 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: walkingdead »

Pierrnik pisze: 11 lis 2019, 11:28
stary gracz pisze: 11 lis 2019, 11:13 Grudzień 2018 to podstawa.
Masz tam przygodę wprowadzajcą dla dwóch poszukiwaczy po której zdobywają artefakt pozwalający przerzucić jedną kość przeznaczenia.
Heh, tylko gdzie kupić taki archiwalny numer.
Nietóre archiwalne numery WD znajdziesz w XJOY. Ostatnio widziałam nawet jakieś numery z 2017.
https://www.xjoy.pl/
Odpisują na maile, więc możesz spokojnie pisać.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Halloween »

Escalation ukonczone. Co prawda z oszukiwaniem bo pominalem wiekszosc zawartosci dodatku i poszedlem na plansze bossa bez odblokowywania wszystkich shrines.
Koperta w escalation jest duza wobec podstawki bo boss to jeszcze nie koniec, calkiem fajny twist odnosnie spaczenia.

Jak ktos ma ochote pograc oszczednosciowo na zetonach zamiast figurek to moge sie wymienic za mojego Blackstone.
frank grat
Posty: 15
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: frank grat »

Halloween pisze: 21 lis 2019, 15:03 ...pominalem wiekszosc zawartosci dodatku...
To nie brzmi jak rekomendacja :P Czemu tak zrobiłeś?
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Halloween »

frank grat pisze: 24 lis 2019, 10:52
Halloween pisze: 21 lis 2019, 15:03 ...pominalem wiekszosc zawartosci dodatku...
To nie brzmi jak rekomendacja :P Czemu tak zrobiłeś?
Kampania dodatku jest dluzsza jak podstawki. Nie bede lazil i szukal kolejnego oltarza (kaplice kazdego z 4bogow chaosu trzeba zniszczyc zeby odblokowac komnate chaos lorda). Mialem webway portal(miejsce za tronem lorda na teleportacje) karte do inicjatywy, przerzuty oraz dodatkowe ataki na Totalnie wymaxowanych Rein&Raus. Wiedzialem, ze oni w tym ukladzie zabija bossa tylko bym musial sie mozolic z dochodzeniem do swiatyn wczesniej.

W dodatek gralem wylacznie sam wiec moge zdecydowac po ilu swiatyniach odblokuje sie cytadela. Czemu nie dwoch bogow chaosu mu pomagalo? Zreszta po co skrytobojcy niziolki potrzebowalyby odblokowac dojscie skoro kupilem eldarski portal.
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Pierrnik »

Omówienie i prezentacja zawartości Annuala 2019
https://youtu.be/8QDNkDrB2IU
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: PytonZCatanu »

Pomocy!

Dostałem te grę jako prezent. Nigdy się nie interesowałem Warhammerem ani tego typu grami i trochę jestem przerażony objętością pudła i intrukcji.... Jednak mój darczyńca jest zdeterminowany aby zagrać....

1. Jak podejść do tego tytułu, żeby nie bolało?
2. Ile czasu muszę poświęci na przygotowanie rozgrywki?
3. Jest sens zagrać raz, bez rozgrywania kampanii?
4. Ile będzie wart używany egzemplarz, jeśli zdecyduje się go sprzedać?

Help me Obi Wan Kenobi 🙂
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Halloween »

PytonZCatanu pisze: 13 gru 2019, 13:29 Pomocy!

Dostałem te grę jako prezent. Nigdy się nie interesowałem Warhammerem ani tego typu grami i trochę jestem przerażony objętością pudła i intrukcji.... Jednak mój darczyńca jest zdeterminowany aby zagrać....

1. Jak podejść do tego tytułu, żeby nie bolało?
2. Ile czasu muszę poświęci na przygotowanie rozgrywki?
3. Jest sens zagrać raz, bez rozgrywania kampanii?
4. Ile będzie wart używany egzemplarz, jeśli zdecyduje się go sprzedać?

Help me Obi Wan Kenobi 🙂
To jest gra nastawiona na kampanie ale kampania jest długa.
Figurki sa warte najwiecej w tej grze - jak je skleisz to beda mniej warte.
Figurek jest naprawde sporo, a wiec dokladne wyciecie i sklejenie zajmie bardzo dlugo.

Sama gra nie jest trudna a instrukcje czyta sie szybko (obie), ale w trakcie gry jest duzo ukladania mapy. Robi sie to w trakcie rozgrywki ale to tworzy przerwe w rozgrywce, przeszliscie dalej - znowu trzeba ukladac mape.


Przejscie kampanii z podstawki to gdzies 20 godzin. Mysle, ze mozna ja jednak bardzo skrocic. Jedna gre 3godzinna wg.zasad startowych, potem jeden stronghold, ktory wam sie najbardziej podoba (nie Descent bo tu mozecie latwo zginac) a potem finalowy hidden vault. Wiec lacznie w 9h taka okrojona wersje kampanii mozna przejsc. To tak jakby umowic sie, ze po zdobyciu jednej twierdzy bossa (zamiast 4) mozna juz przejsc do jego kryjowki.
Sklejanie modeli tylko na sama wstepna wyprawe - raczej szkoda figurek.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2019, 14:47 przez Halloween, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: stary gracz »

Jeśli masz dostęp do przygody wprowadzającej z White Dwarfa 12.18r. to ją rozegraj i zobacz czy gra Ci podejdzie.
Jeśli nie masz to zagraj jakąś pojedyńczą walkę z losowo wybranej karty combat.
Jeszcze sprawa figurek, lubisz je składać, malować?
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2036
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 331 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: walkingdead »

Po pierwsze, darczyńca ma dobry gust. :D
Po drugie, ilość instrukcji i elementów rzeczywiście może przerażać, ale polecam rzucenie okiem na filmik instruktażowy z Warhammer TV. Wyjaśnienie i przykład rozgrywki dadzą Ci względne pojęcie na czym polega gra i czy może Ci się spodobać. Wydaje mi się, że te filmiki są dość przyjazne dla widzów i w bardzo przystępny sposób pokazują przebieg rozgrywki.
https://www.youtube.com/watch?v=THr3cB1n0VM

Możesz również spróbować znaleźć kogoś kto ma tytuł i zagrać u niego, aby się przekonać czy chcesz ten tytuł zachowac czy odsprzedać.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: stary gracz »

Jak gra się spodoba to mam streszczenie zasad po polsku.
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Vins3nt »

stary gracz pisze: 16 gru 2019, 17:36 Jak gra się spodoba to mam streszczenie zasad po polsku.
Hej, podzieliłbyś się tymi zasadami? ;)
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Rafal75 »

stary gracz pisze: 16 gru 2019, 17:36 Jak gra się spodoba to mam streszczenie zasad po polsku.
Chętnie przygarnę jakby było można :) Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: stary gracz »

Dajcie jakieś namiary na PW gdzie mam słać.
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Vins3nt »

stary gracz pisze: 30 gru 2020, 09:46 Dajcie jakieś namiary na PW gdzie mam słać.
Hej, podesłałem :)

Z innej kwestii - Nabyłem podstawkę + Ascension - i to na razie wszystko co można nabyć? Escalation wyprzedane, a inne rzeczy to głównie kosmetyka? Czy coś jeszcze byłoby warto domówić?
Pozdrówki
maruniewicz
Posty: 30
Rejestracja: 08 maja 2013, 22:36
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: maruniewicz »

Hej,
Żeby zagrać w Ascension potrzebujesz Escalation.
Jedynym dostępnym dodatkiem (a dodruków na 99% nie będzie) jest Deadly Alliance, które też wymaga Escalation. Pozostałe małe dodatki czyli Dreaded Ambull, No Respite i Traitor Command są oop i chodzą za dzikie pieniądze na ebay’u. Podobnie dodatki karciane. Servants i Cultists of the Abyss to tylko dodatkowe figurki- całkowicie opcjonalne. Dostępny jest jeszcze BSF Annual 2019 i w niego warto się zaopatrzyć, bo dodaje trochę zawartości stosunkowo niewielkim kosztem.
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Vins3nt »

maruniewicz pisze: 14 sty 2021, 02:01 Hej,
Żeby zagrać w Ascension potrzebujesz Escalation.
Jedynym dostępnym dodatkiem (a dodruków na 99% nie będzie) jest Deadly Alliance, które też wymaga Escalation. Pozostałe małe dodatki czyli Dreaded Ambull, No Respite i Traitor Command są oop i chodzą za dzikie pieniądze na ebay’u. Podobnie dodatki karciane. Servants i Cultists of the Abyss to tylko dodatkowe figurki- całkowicie opcjonalne. Dostępny jest jeszcze BSF Annual 2019 i w niego warto się zaopatrzyć, bo dodaje trochę zawartości stosunkowo niewielkim kosztem.
Dzięki wielkie za info, czyli niepotrzebnie się zaopatrywałem w Ascension w takim razie? Kurde, to albo polować na Escalation albo po prostu trzymać w folii Ascension i sprzedać za jakiś czas jak nie znajdę Esca :/
Co do Annuala - też nabyłem :)

No nic, to czekam na razie na zasady od kolegi wyżej po polsku, bo może sama gra nie podejdzie i nie będzie problemu wówczas z brakiem pierwszego dodatku ;)
maruniewicz
Posty: 30
Rejestracja: 08 maja 2013, 22:36
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: maruniewicz »

Vins3nt pisze: 14 sty 2021, 13:15
Dzięki wielkie za info, czyli niepotrzebnie się zaopatrywałem w Ascension w takim razie? Kurde, to albo polować na Escalation albo po prostu trzymać w folii Ascension i sprzedać za jakiś czas jak nie znajdę Esca :/
Co do Annuala - też nabyłem :)

No nic, to czekam na razie na zasady od kolegi wyżej po polsku, bo może sama gra nie podejdzie i nie będzie problemu wówczas z brakiem pierwszego dodatku ;)

https://www.games-workshop.com/en-PL/Bl ... on-EN-2019

Jest oznaczony jako "czasowo niedostępny" więc jest szansa (ale nie pewność- równie dobrze może zniknąć na amen), że GW ma jeszcze zapasy i wróci. Możesz się zapisać tam na powiadomienie mailem, napiszą ci, jeżeli się jeszcze pojawi.

edit: Moim zdaniem warto z miesiąc poczekać i zobaczyć- kampania z Escalation jest, moim zdaniem, znakomita.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Warhammer Quest: Blackstone Fortress (Jervis Johnson)

Post autor: Halloween »

maruniewicz pisze: 14 sty 2021, 14:10
Vins3nt pisze: 14 sty 2021, 13:15


edit: Moim zdaniem warto z miesiąc poczekać i zobaczyć- kampania z Escalation jest, moim zdaniem, znakomita.
Moim zdaniem kampania z escalation jest znacznie gorsza niz z podstawki. Jest wyzszy poziom trudnosci i co najgorsze potrafi byc duzo dluzej. Tworzy sie mape samemu wiec bez oszukiwania czeste jest wybieranie mimowolnie niepotrzebnie dluzszej drogi do celu.

Podstawka ma super figurki i komponenty, relatywnie latwa do ukonczenia kampanie - trzeba po prostu poswiecac na to czas. Jedna misja jest hardkorowa i jest duze ryzyko jest powtarzania. Ale reszta powinna byc zwycieska juz przy pierwszym podejsciu i nie ma tego bladzenia co w dodatku szukajac komnat na mapie. Dodatki do tej gry moim zdaniem mozna olac. Najbardziej mi sie podobaly dodatki z gazet White Dwarf ale wcale nie sa konieczne.
ODPOWIEDZ