Etherfields (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Marx »

Albo zatrudnić Paula Grogana i mieć z głowy temat instrukcji :D
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Wosho »

Mozemy skonczyc juz te durne dyskusje?, Ci co kupili (jak ja) niech poczekaja na pudla i pograja sami, siadzie git, nie siadzie >bazarek.
Kto sie juz boi niech wrzuci ogloszenie sprzedam all ina bo sie boje ze bedzie kicha.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

Wosho pisze: 23 gru 2020, 12:14 Mozemy skonczyc juz te durne dyskusje?, Ci co kupili (jak ja) niech poczekaja na pudla i pograja sami, siadzie git, nie siadzie >bazarek.
Kto sie juz boi niech wrzuci ogloszenie sprzedam all ina bo sie boje ze bedzie kicha.
No ok, ale akurat dyskusja nt. How to Play , albo jak przechowywać albo trybu slumberless jest na temat bo to decyduje o tym czy dużo ludzi zacznie łatwo i przyjemnie jak już przyjdzie gra czy się odbije od niej. Staram się śledzić te informacje, żeby ruszyć z kopyta z grą jak już przyjdzie :)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Deem »

Zacząłem sobie czytać ten wątek i najpierw zapaliła się żółta lampka, że może wtopiłem kasę. Potem przejrzałem sobie go jeszcze raz skupiając się na największych zarzutach (obawach?) ludków i wychodzi na to, że świat jednak się nie zawali, a Etherfields nie zostanie kasztanem dziesięciolecia:
1) przy całym szacunku dla SU&SD to oni nie umią w ameri. Do tej pory ich „recenzja” Fief (merytoryczność oceny, liczba graczy, do której się odnoszą) przyprawia mnie o ciarki. No Pun Included to raczej kabareciarze a nie recenzenci. W sumie brazylianwisnia już podsumował recenzowanie gier przez ludzi, którzy nie są fanami gatunku. Uffff

2) Instrukcja - nigdy nie miałem problemów z instrukcjami do LoH, Nemesis czy TG. Jedyne w co zwątpiłem to w umiejętność czytania przez ludków ze zrozumieniem. Tak są zasady, tak są mikrozasady, tak przy pierwszej grze trzeba mieć kartę pomocy pod ręką. Czy to taka tragedia? Na szczęście dla mnie nie, pozostałym współczuję.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1477
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: arturmarek »

Ja mam mierne doświadczenie z AR, grałem tylko w TG i to na razie pół scenariusza. Jednak instrukcje oceniam bardzo dobrze, szczegołnie samouczek pomaga zaznajomić się z mechanikami i potem czyta się instrukcję bardzo dobrze. Pewnie w trakcie gry pojawią się jakieś wątpliwości, ale dla mnie to cecha skomplikowanych nieliniowych gier kampanijnych. Projektant nie ma szans pomyśleć o każdej kombinacji, a tymbardziej o każdej (nad)interpretacji zasad jaką moga mieć gracze.

Co do instrukcji do Etherfields, to rozumiem, że kłopotem jest to, że reguły pojawiają się w ciągu rozgrywki i łatwo się w tym pogubić i ciężko znaleźć w razie niepewności. Mam wrażenie, że możnaby zrobić apkę, która w tym pomoże. Może AR na coś takiego wpadnie. W ogóle chyba jeszcze nikt nie robił interaktywnych reguł w formie apki, myślę, że dobrze zaprojektowana mogłaby pomóc wielu grom.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10912
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: japanczyk »

Deem pisze: 23 gru 2020, 14:14 2) Instrukcja - nigdy nie miałem problemów z instrukcjami do LoH, Nemesis czy TG. Jedyne w co zwątpiłem to w umiejętność czytania przez ludków ze zrozumieniem. Tak są zasady, tak są mikrozasady, tak przy pierwszej grze trzeba mieć kartę pomocy pod ręką. Czy to taka tragedia? Na szczęście dla mnie nie, pozostałym współczuję.
O nie, nie nie - tu sie nie zgodze. To nie kwestia czytania ze zrozumieniem, a tego, że w instrukcjach nie ma indeksu, nie mozna intyicyjnie znaleźć zasad (układ nieintuicyjny, nie odpowiadajacy rozgrywce), lub są one poukrywane, opisane w chaotyczny sposob (dla mnie np. przy pierwszym czytaniu zasad do LoH'a walka z potworami była absolutnie niejasna jako dla kogos, kto nie mial stycznosci z grami planszowymi /i nie tylko dla mnie tylko dla akzdej z 5 osob przy stole z ktorymi zasiadlem do tej gry/)
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Jools »

Brak indeksu i kompendium potrafi zabić każdą instrukcję.
Patrz: SW Rebelia, Arkham Horror 3 edycja, Podróże przez Śródziemie - te instrukcje od FFG są wzorem jak się robi indeks.
INDEKS, niech AR zacznie go stosować.

EDIT - sprawdziłem PDFa polskiej instrukcji, i otóż ma on INDEKS (strona 19):
Wygląda dość ok, nie jest wprawdzie podzielony na sekcje jak to robi FFG, ale jest.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 gru 2020, 15:34 przez Jools, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Gizmoo »

O rany... Jeden rzut oka na ten indeks i powrócił koszmar grania w Lobotomy. :lol:
Deem pisze: 23 gru 2020, 14:14 Czy to taka tragedia? Na szczęście dla mnie nie, pozostałym współczuję.
Na prawdę, Darku, nie męczą Cię źle napisane instrukcje? Bajzel w zasadach, albo ich przerost? Wiesz, że nasza wspólna partyjka w Lobotomy była ostatnią na moim liczniku? A kiedy to było? Chyba ze dwa lata temu. :lol: Jak pomyślę, że będę się musiał znowu na pamięć uczyć tych wszystkich umiejętności, to aż mnie skręca. A zagrałbym.

A tutaj - rzut okiem choćby na ikonografię w Etherfilds i już dostaję oczopląsu. Serio nie można było jakoś mniej tych ikonek zrobić? Albo jakoś bardziej intuicyjnych? Mogli jednak podpatrzeć jak się robi porządna ikonografię. Jest mnóstwo wzorów w dobrych grach euro, gdzie bez zaglądania w instrukcję od razu widać co dana ikonka oznacza i co robi. Piktogramy, które zrozumie każdy, niezależnie od części świata, to podstawa dzisiejszej komunikacji. A tutaj mi to jednak wygląda na graficzny bajzel. :(
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Deem »

Gizmoo pisze: 23 gru 2020, 15:09 O rany... Jeden rzut oka na ten indeks i powrócił koszmar grania w Lobotomy. :lol:
Deem pisze: 23 gru 2020, 14:14 Czy to taka tragedia? Na szczęście dla mnie nie, pozostałym współczuję.
Na prawdę, Darku, nie męczą Cię źle napisane instrukcje? Bajzel w zasadach, albo ich przerost? Wiesz, że nasza wspólna partyjka w Lobotomy była ostatnią na moim liczniku? A kiedy to było? Chyba ze dwa lata temu. :lol: Jak pomyślę, że będę się musiał znowu na pamięć uczyć tych wszystkich umiejętności, to aż mnie skręca. A zagrałbym.

A tutaj - rzut okiem choćby na ikonografię w Etherfilds i już dostaję oczopląsu. Serio nie można było jakoś mniej tych ikonek zrobić? Albo jakoś bardziej intuicyjnych? Mogli jednak podpatrzeć jak się robi porządna ikonografię. Jest mnóstwo wzorów w dobrych grach euro, gdzie bez zaglądania w instrukcję od razu widać co dana ikonka oznacza i co robi. Piktogramy, które zrozumie każdy, niezależnie od części świata, to podstawa dzisiejszej komunikacji. A tutaj mi to jednak wygląda na graficzny bajzel. :(
Jasne Kubo, oczywiście, że chciałbym, żeby tworzenie instrukcji weszło na wyższy poziom tak generalnie, nie tylko w grach AR. Byłoby wygodniej zarówno poznawać zasady jak i je tłumaczyć. Po prostu dla mnie średnia instrukcja to nie jest „dilbrejker” - wiele takich przeżyłem i wiele jeszcze przede mną. Traktuję je jak zwykłą niedogodność na tym samym poziomie co słaba szata graficzna.

Na Lobotomy zapraszam w spokojniejszym momencie, akurat jestem na etapie odświeżania sobie zasad. I może dlatego moja tolerancja na wszystkie inne instrukcje jest taka duża :lol:
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Curiosity »

Ej, stary, ale to już podchodzi pod trollowanie.
Co by o grze nie powiedzieć, ze wszystkim jesteś na "nie". Gra jest zła bo nie ma indeksu. Jednak jest indeks? Ale gra i tak zła, bo indeks jest zły.

Przypomina mi się ten reportaż o wykolejeniu pociągów, gdzie nawet tory były złe.

https://www.youtube.com/watch?v=2VBqTwHlY5Q
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: mczlonka »

Mam pytania dotyczące dodatkowych figurek do Etherfields (Creatures of Etherfields) i Tainted Grail (Monsters of Avalon) i prosiłbym o odpowiedzi dla obu tych gier:

1. Jak często (np. raz na 20min.) lądują one na stole?
2. Jak już są na stole, to jak długo one tam przebywają i od czego to zależy?
3. Jak bardzo jest to intuicyjne gdy mamy znaleźć konkretną figurkę w pudełku?
4. Jeśli ktoś nie kupił tych dodatkowych figurek, to w jaki sposób są one zastępowane? Czy są to tylko żetony/karty czy są jakieś uniwersalne figurki w podstawce i/lub SG box?

PS. Pytałem już co nieco na privie użytkownika yrq, ale może ktoś inny się również wypowie.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4464
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 846 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Hardkor »

mczlonka pisze: 23 gru 2020, 20:57 Mam pytania dotyczące dodatkowych figurek do Etherfields (Creatures of Etherfields) i Tainted Grail (Monsters of Avalon) i prosiłbym o odpowiedzi dla obu tych gier:

1. Jak często (np. raz na 20min.) lądują one na stole?
2. Jak już są na stole, to jak długo one tam przebywają i od czego to zależy?
3. Jak bardzo jest to intuicyjne gdy mamy znaleźć konkretną figurkę w pudełku?
4. Jeśli ktoś nie kupił tych dodatkowych figurek, to w jaki sposób są one zastępowane? Czy są to tylko żetony/karty czy są jakieś uniwersalne figurki w podstawce i/lub SG box?

PS. Pytałem już co nieco na privie użytkownika yrq, ale może ktoś inny się również wypowie.
Mogę odpowiedzieć w kwestii TG. Przeszedłem kampanie, figurek nie mam i nie żałuję. Pojawiają się co jakis czas, ale najczęściej na krótko. Zastępowane są przez karte po prostu. Pojawiają się one prawie co rozdział kampanii, ale zabijam wtedy szybko strażnika + gdy przegramy spotkanie, ale mieliśmy z kolegą dobre postacie to rzadko je przegrywaliśmy :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Fenrisek83 »

mczlonka pisze: 23 gru 2020, 20:57 Mam pytania dotyczące dodatkowych figurek do Etherfields (Creatures of Etherfields) i Tainted Grail (Monsters of Avalon) i prosiłbym o odpowiedzi dla obu tych gier:

1. Jak często (np. raz na 20min.) lądują one na stole?
2. Jak już są na stole, to jak długo one tam przebywają i od czego to zależy?
3. Jak bardzo jest to intuicyjne gdy mamy znaleźć konkretną figurkę w pudełku?
4. Jeśli ktoś nie kupił tych dodatkowych figurek, to w jaki sposób są one zastępowane? Czy są to tylko żetony/karty czy są jakieś uniwersalne figurki w podstawce i/lub SG box?

PS. Pytałem już co nieco na privie użytkownika yrq, ale może ktoś inny się również wypowie.
Wypowiem się co do figurek do TG. Dłużej zajmowało mi szukanie niż faktycznie były na planszy. ;) W pierwszych etapach gry jak postacie są słabe to na pewnien czas pojawiają się na planszy. Pod koniec gry jak już się pojawilo to od razu szedłem ich klepac.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Kisun »

Spojrzałem sobie przelotnie na te ikonki i widzę, że pomylili opisy: "liczba wyłożonych kart rozwoju" sprytu i przenikliwości. No, takie pomyłki nie ułatwiają wejść w grę :)
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

Najnowsze info nt. gry:

1. Wrzucili guide do instrukcji (link poniżej)
2. Pracują nad poprawiona instrukcja - udostępnia ją do pdfa, a jeśli się dobrze przyjmie to wydrukują do wave2
3. Pracują nad video how to play, ale długo to trwa. Powinno być w styczniu
4. Udostępnia PDF z horyzontalna plansza (planowo styczeń)
5. Pracują nad trybem „continous dream mode” czyli bez drzemek. Brak przewidywanej daty, ale jak będzie udostępnia PDF + wydrukowane będzie w wave2

Guide : https://www.dropbox.com/s/beu35dinr5of3 ... m.pdf?dl=0

Nie pojawia się żadne konkretne info odnośnie daty wysyłki wersji polskiej. Czy ktoś kojarzy kiedy to powinno być ?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

Jeszcze jest czas. Wciąż aktualne pozostaje Q2 2021. Kwiecien - maj powinno byc.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4464
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 846 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Hardkor »

Jakby nie mogli zrobić kolejnego add-onu z horyzontalna planszą xD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Gribbler »

Też bym wolał add on. Mam sobie sam na kartkach wydrukować i porozkładać na stole?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

Przeciez mozna latwo zamowic mate z tej grafiki w jednej z lokalnych firm.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1477
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: arturmarek »

Tak w ogóle to na ile ta plansza jest potrzebna? Z tego co widzę, to taki organizer stołu. Może czegoś nie dostrzegam, ale np. w Tainted Grail nie ma planszy i sobie można te różne stosy i mapę z kart układać gdzie się chce.

Żeby była jasność, nie próbuję w ten sposób bronić planszy. Jak już robią planszę to niech pomaga, a nie przeszkadza.
brazylianwisnia pisze: 31 gru 2020, 15:02 Przeciez mozna latwo zamowic mate z tej grafiki w jednej z lokalnych firm.
Orientujesz się ile taka mata kosztuje? Fajna sprawa do niektórych gier. Zamawiałeś kiedyś takie customowe maty?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

Zalezy oczywiście od rozmiaru ale mowimy tu o przedziale 60-100zl.

Chociaz jak robic juz mate to najlepiej chyba z tego zrobic dwie(po ok polowie) i wtedy mozemy grac poziomo na solo i pionowo na multi czy jakkolwiek nam pasuje.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: yrq »

arturmarek pisze: 31 gru 2020, 15:27 Tak w ogóle to na ile ta plansza jest potrzebna? Z tego co widzę, to taki organizer stołu.
Do większości snów nie potrzeba, ale później trafia się kilka, w których karty układa się pod dziwnymi kątami i nie zawsze przy sobie. Wtedy plansza może być pomocna.

Ja grałem bez i było w porządku.

Jak drukujecie maty to polecam swoje pliki (gdzieś wyżej linki) z mapą świata i drzemek ;)
Ethergo
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2021, 11:42

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Ethergo »

mczlonka pisze: 23 gru 2020, 20:57 Mam pytania dotyczące dodatkowych figurek do Etherfields (Creatures of Etherfields) i Tainted Grail (Monsters of Avalon) i prosiłbym o odpowiedzi dla obu tych gier:

1. Jak często (np. raz na 20min.) lądują one na stole?
2. Jak już są na stole, to jak długo one tam przebywają i od czego to zależy?
3. Jak bardzo jest to intuicyjne gdy mamy znaleźć konkretną figurkę w pudełku?
4. Jeśli ktoś nie kupił tych dodatkowych figurek, to w jaki sposób są one zastępowane? Czy są to tylko żetony/karty czy są jakieś uniwersalne figurki w podstawce i/lub SG box?

PS. Pytałem już co nieco na privie użytkownika yrq, ale może ktoś inny się również wypowie.
Figurki są wizualnie świetnie zrobione, ale ponieważ tak naprawdę nie stoi za nimi żadna historia i nie są specjalnie "zindywidualizowane" , wg mnie równie dobrze można grać dowolnym randomowym tokenem. Co 20 minut myślę mniej więcej, tak, iel przebywają - zależy od tego, jak szybko drużyna zabije czy w inny sposób przepędzi danego stwora.
Wosho pisze: 23 gru 2020, 12:14 Mozemy skonczyc juz te durne dyskusje?, Ci co kupili (jak ja) niech poczekaja na pudla i pograja sami, siadzie git, nie siadzie >bazarek.
Kto sie juz boi niech wrzuci ogloszenie sprzedam all ina bo sie boje ze bedzie kicha.
Wg mnie (już po grze) właśnie kicha i chętnie sprzedam, tylko nie wiem, kto weźmie bez figurek (te już pomalowane i za ładne, żeby oddać).
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Wosho »

Specjalnie sie zarejestrowales na forum zeby napisac ze akurat ta gra to kicha?
Ethergo
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2021, 11:42

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Ethergo »

Wosho pisze: 04 sty 2021, 13:00 Specjalnie sie zarejestrowales na forum zeby napisac ze akurat ta gra to kicha?
Zarejestrowałam się specjalnie, żeby znaleźć ludzi, którym - w przeciwieństwie do mnie - gra będzie się podobać.
ODPOWIEDZ