Everdell (James A. Wilson)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY!
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY GIER!
Wosho
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Wosho » 10 paź 2019, 10:36

Zawsze trzeba, jak sie gra spodoba i bedziesz grac duzo karty sie zniszcza, jak sie nie spodoba i bedziesz chcial sprzedac to beda w stanie idealnym ;)

Awatar użytkownika
Shimrod
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Shimrod » 10 paź 2019, 16:48

Paskuder pisze:
09 paź 2019, 22:48
Jak z jakością kart, trzeba koszulkawać? Te duże to jest standard ccg?
Te duże to standard CCG 63x88, te małe to small european 44x63. Przy czym warto zaznaczyć, że o ile małe spokojnie mieszczą się w wyprasce w zbyt wysokich koszulkach, o tyle miejsca na duże karty jest w sam raz i np Arcane Tinmen się nie mieszczą. Pro-fit mają miejsca akurat.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies

alpha
Użytkownik wspierający
Has thanked: 21 times
Been thanked: 31 times

Post autor: alpha » 17 paź 2019, 14:00

Shimrod pisze:
10 paź 2019, 16:48
małe to small european 44x63
Coś pomieszałeś nazwy i rozmiary :)
Nie spotkałem się z nazwą Small European.

Mini American = 41x63
Mini European = 44x68

BGG_link_do_koszulek_dla_Everdell

Chyba, że pisałeś o rozmiarze kart, a nie koszulek, to faktycznie BGG podaje 44x63.

I właśnie to mnie drażni u producentów: po swojemu ustalamy rozmiary kart.
Przytniemy na długości, ale co tam, że potem koszulka ma bardzo duży margines na samej górze :?
A tak, to 41x63 są za wąskie, a 44x68 za długie.
Totalny bezsens :evil:

Awatar użytkownika
Shimrod
Użytkownik wspierający

Post autor: Shimrod » 17 paź 2019, 18:26

alpha pisze:
17 paź 2019, 14:00
Coś pomieszałeś nazwy i rozmiary :)
Nie spotkałem się z nazwą Small European.
Taki skrót myślowy :D

Pasujący rozmiar to faktycznie Mini European, natomiast w Arcane Tinmen, których używam, ten typ nazywa się po prostu Small. Więc się tak jakos złożyło... :wink:

A karty rzeczywiście mają wymiar 44x63 więc zakoszulkowane, na górze mają prawie pół centymetra luzu. Aczkolwiek, akurat na to miejsce w wyprasce przewidziano, więc nie jest to problem przynajmniej dla mnie.

Moja skromna kolekcja
Goodies

Awatar użytkownika
Gizmoo
Użytkownik wspierający
Has thanked: 107 times
Been thanked: 144 times

Post autor: Gizmoo » 17 paź 2019, 21:43

Shimrod pisze:
17 paź 2019, 18:26
Aczkolwiek, akurat na to miejsce w wyprasce przewidziano
Wypraska z wersji Collectors KS podstawki jest bardzo słabo pomyślana. Przynajmniej w pierwszym princie. Nie wiem, czy zmieniono coś w drugim.

Jeżeli zaś chodzi o Pearlbrook, to u mnie karty w koszulkach mini european (Rebel) się nie mieszczą do wypraski. Ten niestandardowy rozmiar kart jest mocno wkurzający. Musiałem przyciąć wszystkie koszulki skalpelem. :lol:

Pearlbrook nadal niestety nie rozegrany. Ktoś ma już jakieś wnioski po kilku grach z dodatkiem?

Awatar użytkownika
Shimrod
Użytkownik wspierający

Post autor: Shimrod » 19 paź 2019, 12:02

Gizmoo pisze:
17 paź 2019, 21:43
Wypraska z wersji Collectors KS podstawki jest bardzo słabo pomyślana. Przynajmniej w pierwszym princie. Nie wiem, czy zmieniono coś w drugim.

Jeżeli zaś chodzi o Pearlbrook, to u mnie karty w koszulkach mini european (Rebel) się nie mieszczą do wypraski. Ten niestandardowy rozmiar kart jest mocno wkurzający. Musiałem przyciąć wszystkie koszulki skalpelem. :lol:
W wyprasce z podstawki się mieszczą. W Pearlbrook, faktycznie miejsca jest tylko na karty z minimalnym zapasem. Też zastanawiałem się nad przycięciem, ale ostatecznie, trzymam po prostu zgumkowane razem z meeplami.
Samego Pearlbrooka, też jeszcze nie ograłem. Do tej pory tylko podstawka i małe dodatki, ale jest trochę czasu, zanim dotrze Belfaire i Spirecrest.

Moja skromna kolekcja
Goodies

ODPOWIEDZ