Lincoln (Martin Wallace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1129
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Lincoln (Martin Wallace)

Post autor: kaimada »

Czy Unią się gra trudniej? Nie wiem, ale wydaje mi się, że Konfederacją gra się ciekawiej. Ogólnie też więcej gier wygrała u nas Konfederacja niż Unia, ale widziałem ludzi narzekających na zachwianie balansu w stronę Unii, więc wszystko zależy od grających.

Pełna recenzja Lincolna na ZnadPlanszy
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Lincoln (Martin Wallace)

Post autor: adalbert »

Ja chyba wolę grać Unią ze względu na początkowe wyzwanie zebrania tych 2 PZ, aby kontynuować grę.
Nie jestem w stanie zrozumieć, jak do tak prostej gry mogła powstać tak niedokładna instrukcja.
Powiem: "Witaj w klubie", ale szeptem, żeby nie wywoływać jałowej dyskusji ;)
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Lincoln (Martin Wallace)

Post autor: Deathhammer »

"Uwielbiam tę grę za to, że ona po prostu szanuje mnie i mój czas. W półtorej-dwie godziny mogę rozegrać partię, w której każda podejmowana przeze mnie akcja jest na wagę złota, a istotnych decyzji istnieje multum. Mam wrażenie, że za każdym ruchem stoi szalona odpowiedzialność. Czy popełnienie jednego większego błędu odpala kulę śnieżną nie do powstrzymania? Nie zauważyłem, choć w gronie doświadczonych graczy z pewnością wytwarza sporą przewagę dla przeciwnika. Mnie to nie przeszkadza. Lubię takie gry, bo nie ma tu zmarnowanych czy nieistotnych tur. Każda dokłada małą cegiełkę do zwycięstwa/porażki. A że konsekwencje nie od razu widać? To dobrze, bo zyskuje na tym warstwa strategiczna"

Czyli tak, podoba mi się. Szersze wrażenia w recenzji poniżej, zapraszam do lektury :)

LINCOLN - recenzja
Ostatnio zmieniony 09 lip 2019, 13:13 przez Deathhammer, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: Lincoln (Martin Wallace)

Post autor: DarkSide »

Deathhammer pisze: 08 lip 2019, 19:42 Czyli tak, podoba mi się. Szersze wrażenia w recenzji poniżej, zapraszam do lektury :)

LINCOLN - recenzja
Link nie działa :( Recenzję odszukałem przez archiwum bloga.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Lincoln (Martin Wallace)

Post autor: Deathhammer »

Wielkie dzięki za spostrzeżenie, już poprawiłem, powinno działać. :)
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1729 times
Been thanked: 541 times
Kontakt:

Re: Lincoln (Martin Wallace)

Post autor: pwoloszun »

Dla watpiacych i szukajacych odpowiedzi na pytania ostateczne ;)

Lincoln ma strasznie zla slawe i niesamowicie negatywny pr. Te legendarnie zle zasady fixuja:
1) ten post: https://boardgamegeek.com/thread/211129 ... 4#30708554
plus
2) ten jeden obrazek: https://boardgamegeek.com/thread/211129 ... 9#30760279

Pozdrawiam!
Podcast dżentelmeni przy stole:
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Lincoln (Martin Wallace)

Post autor: osa1908 »

Witam szukam polskiej instrukcji do Lincolna,nie moge nigdzie znalesc na bgg tez brak.
ODPOWIEDZ