Dice Settlers (Dávid Turczi)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY I KOSZULKI!
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
Tutaj należy pytać o kwestie związane z malowaniem figurek.
TUTAJ NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TUTAJ NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leser
Użytkownik wspierający
Has thanked: 61 times
Been thanked: 82 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Leser » 23 sie 2019, 13:55

rattkin pisze:
23 sie 2019, 11:53
a rozgrywka niespecjalnie nieciekawa.
Uff... Skoro Rattkin napisał cokolwiek dobrego, to chyba nie może być tragedii ;P
Dum bibo pywo stat mihi kolano krzywo

Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Użytkownik wspierający
Has thanked: 40 times
Been thanked: 63 times

Post autor: KamradziejTomal » 23 sie 2019, 13:58

Jak na moje oko, to wszystko tu wygląda na coś podobnego do Roll for the Galaxy. Interakcja jest nieco większa i nie ma tych $#^$@# zasłonek ale tak jakoś podpada pod ten sam kierunek - ktoś się odniesie do tego porówania?
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ

Awatar użytkownika
mat_eyo
Użytkownik wspierający
Has thanked: 49 times
Been thanked: 65 times
Kontakt:

Post autor: mat_eyo » 23 sie 2019, 14:05

KamradziejTomal pisze:
23 sie 2019, 13:58
Jak na moje oko, to wszystko tu wygląda na coś podobnego do Roll for the Galaxy. Interakcja jest nieco większa i nie ma tych $#^$@# zasłonek ale tak jakoś podpada pod ten sam kierunek - ktoś się odniesie do tego porówania?
Podobieństwa kończą się na tym, że w obu grach mamy kości.

Awatar użytkownika
Leser
Użytkownik wspierający
Has thanked: 61 times
Been thanked: 82 times

Post autor: Leser » 23 sie 2019, 14:06

KamradziejTomal pisze:
23 sie 2019, 13:58
Nie ma nawet cienia podobieństwa w gejmpleju.
Dum bibo pywo stat mihi kolano krzywo

wst121121
Been thanked: 7 times

Post autor: wst121121 » 23 sie 2019, 15:10

Ja zamówiłem gre w przedsprzedaży i nie żałuję
Grywam właśnie głównie na dwie osoby i gra się swietnie, skaluje sie dobrze bo teren jest rozwijany w trakcie gry więc nie jest za luźno, jest interakcja są zmienne technologie
Grywalność jest na wysokim poziomie skalowanie również, na początku sporo zasad które po pierwszej rozgrywce są bardzo intuicyjne, jest wiele dróg do zwycięstwa, gra napewno szybko się nie znudzi, aż prosi się o dodatkowe technologie i kafle terenu.
Jak dla mnie najlepsza gra miesiąca i wygrywa starcie z Królestwami północy (choc to dwie odmienne gry mechaniczne) które tez są bardzo dobre.

Awatar użytkownika
rattkin
Użytkownik wspierający
Has thanked: 62 times
Been thanked: 202 times

Post autor: rattkin » 23 sie 2019, 17:22

Leser pisze:
23 sie 2019, 13:55
rattkin pisze:
23 sie 2019, 11:53
a rozgrywka niespecjalnie nieciekawa.
Uff... Skoro Rattkin napisał cokolwiek dobrego, to chyba nie może być tragedii ;P
Omyłka - poprawione :)
TOP 10 | Kolekcja
Ponad 30 dokonanych transakcji na forum.

Wroobel
Użytkownik wspierający
Been thanked: 4 times

Post autor: Wroobel » 23 sie 2019, 17:46

wst121121 pisze:
23 sie 2019, 15:10
Jak dla mnie najlepsza gra miesiąca i wygrywa starcie z Królestwami północy (choc to dwie odmienne gry mechaniczne) które tez są bardzo dobre.
No właśnie ja mam dylemat którą z nich kupić bo na obie nie mam kasy a i tematyka osadnicza tu i tu. Ale na razie Dice Settlers prowadzi w tym starciu po opiniach tutaj i obejrzeniu/przeczytaniu kilku recek.

Awatar użytkownika
KubaP
Użytkownik wspierający
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Post autor: KubaP » 23 sie 2019, 23:21

UWAGA: jestem wydawcą oryginalnej gry, więc moja opinia jest biased, ale:
rattkin pisze:
08 gru 2015, 16:02
1. Android: Netrunner
2. LOTR LCG / AH LCG
3. Eclipse
4. Battalia: The Creation
5. Tigris and Euphrates
6. Android
7. TIME Stories
8. Vast: The Crystal Caverns / Root
9. Robo Rally
10. Spirit Island

Runner ups: Food Chain Magnate / Battle for Rokugan / Blue Moon Legends / Mice and Mystics

Typ gracza: hybrydowy, z lekkim ukłonem w stronę gier klimatycznych/ameri. Nade wszystkim fan nowych i ciekawych mechanik, zamiast odgrzewanego eurokotleta na 20 sposobów.

Dziękuję wysoki sądzie, nie mam więcej pytań.

:wink:

Awatar użytkownika
rattkin
Użytkownik wspierający
Has thanked: 62 times
Been thanked: 202 times

Post autor: rattkin » 24 sie 2019, 00:20

Kubuniu, żeby Cię uspokoić, to ostatnio zagrywam się w Concordię - z wielkim upodobaniem. Wyczekuję także nowego wydania Zamków Burgundii, które wiem, że bardzo lubisz. Ja także. Sugerowanie, że nie jestem w stanie rozpoznać dobrej gry, bo przeszkadza mi w tym moje „top10” - więcej mówi o Tobie, niż o mnie.

Davida prywatnie bardzo lubię, ale jestem zdania, że on lepiej pracuje w kooperacjach z kimś (np. Petrichor, Cerebria, dodatek do TK), bo wtedy wychodzą mu gry z jakąś taką iskrą, której brakuje w jego designach solo (np. Anachrony - choć zamówiłem dodatek by jeszcze dać mu szansę).

Powodzenia! Na pewno wydacie jeszcze dużo fajnych gier. Widziałem ostatnio, że Inuit bardzo się spodobało Vaselowi. Nie podzielam jego entuzjazmu, więc wciąż istnieje jakaś tam szansa, że się nie znam :)
Ostatnio zmieniony 24 sie 2019, 00:52 przez rattkin, łącznie zmieniany 2 razy.
TOP 10 | Kolekcja
Ponad 30 dokonanych transakcji na forum.

Awatar użytkownika
Neoptolemos
Użytkownik wspierający
Has thanked: 14 times
Been thanked: 27 times

Post autor: Neoptolemos » 24 sie 2019, 00:44

Wroobel pisze:
23 sie 2019, 17:46
wst121121 pisze:
23 sie 2019, 15:10
No właśnie ja mam dylemat którą z nich kupić bo na obie nie mam kasy a i tematyka osadnicza tu i tu. Ale na razie Dice Settlers prowadzi w tym starciu po opiniach tutaj i obejrzeniu/przeczytaniu kilku recek.
Dice Settlers. W obie zagrałem po kilka razy i nadal podtrzymuję to, co napisałem 3 posty temu - gra nie jest aż tak rewelacyjna, jak się spodziewałem - a w Dice Settlers zdecydowanie więcej widzisz owego "osadnictwa". I na pewno jest to gra, którą warto samodzielnie przetestować, a Królestwa Północy na razie nie dorównują starszemu rodzeństwu (O:NI i 51 Stanowi).

ODPOWIEDZ