Paper Tales

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1527
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 198 times

Paper Tales

Post autor: Furan »

Gra którą zachwycano się po poprzednim Essen miała już swoją zlokalizowaną premierę w Polsce. Czy poza gejmsfanatikowymi są już jakieś pierwsze opinie o naszym wydaniu i grze jako takiej?
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Paper Tales

Post autor: windziarz44 »

W najnowszym Rebel Times, Tomasz Dobosz opisuje swoje wrażenia.

https://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
Zgorzi
Posty: 58
Rejestracja: 23 sty 2017, 11:37
Lokalizacja: M-c Podl., Krasnystaw, Kraków
Has thanked: 114 times
Been thanked: 14 times

Re: Paper Tales

Post autor: Zgorzi »

Hej, chyba odgrzewam tutaj niezły kotlet, ale chciałbym dopytać czy ktoś ma informację na temat wydania dodatku do Paper Tales w PL? Dodatek wprowadza bardzo ciekawy tryb solo, co w czasie pandemii zainteresowało mnie na tyle, by rozważać kupno podstawki + dodatku. Niestety sama podstawka takiego trybu nie posiada :(
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 851 times
Been thanked: 625 times

Re: Paper Tales

Post autor: bajbaj »

Zgorzi pisze: 12 mar 2021, 10:27 Hej, chyba odgrzewam tutaj niezły kotlet, ale chciałbym dopytać czy ktoś ma informację na temat wydania dodatku do Paper Tales w PL? Dodatek wprowadza bardzo ciekawy tryb solo, co w czasie pandemii zainteresowało mnie na tyle, by rozważać kupno podstawki + dodatku. Niestety sama podstawka takiego trybu nie posiada :(
Nie ma co liczyć na to. Na wyprzedaży Urwis.pl grę można było kupić za ... kilkanaście złotych, biorąc kilka gier.

Co do samej gry, to dla mnie największym problemem Paper Tales jest ... pudełko. Ta gra powinna mieć małe pudełeczko jak karcianka, z kart zrobiony powinien być również tor punktów, wówczas byłby to całkiem wygodny do przenoszenia filerek. Jestem o krok od pocięcia oryginalnego pudła i zmniejszenia jego rozmiaru o 70% :D Ponieważ dzieciaki lubią czasem zagrać i łatwo grę wytłumaczyć osobom rzadko grającym w planszówki, na pewno jakiś czas Paper Tales pomieszka jeszcze z nami.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 851 times
Been thanked: 625 times

Re: Paper Tales

Post autor: bajbaj »

Dwadzieścia minut zabawy i mam pudełko wielkości 1/3 oryginału :D
Spoiler:
ODPOWIEDZ